Ružomberok – Publikum tvorili predstavitelia orgánov štátnej správy a samosprávy okresu. Ako zdôraznili prezident spoločnosti Otto Pichler a predseda predstavenstva Miloslav Čurilla, inštalovanie najlepších dostupných technológií sa zúročuje významným obmedzením negatívnych vplyvov výroby na životné prostredie v meste a okolí.
Primátor Ružomberka Juraj Čech, poslankyňa mestského zastupiteľstva za miestnu časť Hrboltová Dagmar Královenská, pracovníci Obvodného úradu životného prostredia Milan Filo a Vladimír Macko a viacerí starostovia obcí kvitovali pokles prašnosti a zápachu, zavedenie monitorovacieho systému v doteraz najproblémovejších ôsmich lokalitách a finančnú podporu rozvoja mesta a obcí. Na pripomienku o utorkovom silnom zápachu v Liskovej predstavitelia firmy reagovali konštatovaním, že novoinštalované technológie sa momentálne dolaďujú a obsluhy sa s nimi zžívajú, čo sa môže prejaviť krátkodobým zhoršením stavu. Riaditeľ výstavby celulózky v rokoch 1975 až 1981 Robert Lipa porovnal negatívny vplyv celulózky na životného prostredie v 80-tych rokoch a v súčasnosti, pričom súčasný stav označil ako vyše tisícnásobné zlepšenie.
S novým systémom vykládky dreva, s čistejšími do Váhu vypúšťanými odpadovými vodami a s ďalšími očividnými prínosmi projektu Impuls sa účastníci Environmentálneho dňa oboznámili pri prehliadke zrekonštruovaných zariadení. Vedenie celulózky predstavilo nový Program podpory komunity a vzťahov v okrese, ktorý od budúceho roka mení spôsob doterajšej finančnej podpory rozvoja Ružomberka a obcí. Doterajšiu prax vystrieda od budúceho roka verejná súťaž a výber najlepších zveľaďovacích projektov, ktoré treba predložiť do konca apríla. Na ich financovanie vyčlenila spoločnosť tri milióny korún.