Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Očami trénerov

CORGOŇ LIGA - FUTBAL
MFK Ružomberok - FC Rimavská Sobota 4:2 (3:1)
Góly: 8., 26. a 38. Števko, 61. Jelšic – 37. vlastný (I. Kozák), 54. Hadviger. Žlté karty: Had, Sapara – Amaro, Hloušek, Németh. Pred 2520 divákmi rozhodovali: Ďuriš - Sluk, Mókoš.
MFK: Hajdúch – Pospíšil, Kozák, Laurinc, Had – Zošák, Sapara (79. Kurty), Urban (70. Helbich), Žofčák – Jelšic, Števko (83. Pavol Jurčo)
Ivan Hucko, tréner Ružomberka: „Zápas, hlavne v prvom polčase mal dobré tempo a bol i pre diváka pohľadný. Zvlášť si cením, že Rimavská Sobota prišla k nám hrať futbal a nie brániť. To stretnutiu iba prospelo. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, v druhom mi trošku chýbala lepšia medzihra. Začali sme sa „blázniť“ z jednej strany na druhú, čím sme sa sami ubehali. Nedarilo sa nám podržať loptu, chýbala zmena rytmu. Možno z diváckeho pohľadu, „kozmetický“ dojem z našej hry po prestávke bol horší, a tak určite niektorí ľudia opúšťali hľadisko so zmiešanými pocitmi, avšak keď sa na to pozrieme v globále, dovolím si povedať, že išlo o zápas veľmi solídnej úrovne.”

ZTS Dubnica – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)
Góly: 34. Jelšic, 49. a 77. Števko. Žlté karty: Porázik, Filo (obaja Dubnica). Červená karta: 55. Ďurica (Dubnica). Pred 2300 divákmi rozhodovali: Udvardy – Ádam, Tabiš.
MFK: Hajdúch – Školník, Kozák, Laurinc, Pospíšil – Zošák (80. Latiak), Sapara, Urban (87. Kurty), Žofčák (59. Švento) – Števko, Jelšic.
I. Hucko: „Chlapci odohrali veľmi dobrý zápas. Po všetkých stránkach prevýšili súpera. Tentoraz sme nemali žiadnu hluchšiu pasáž. Nič iné mi nezostáva, len celému mužstvu za predvedený výkon zagratulovať. Dubnica za deväťdesiat minút sa nedostala k žiadnej gólovej príležitosti. Akurát v záverečnej minúte, keď už o všetkom bolo rozhodnuté, mal „pološancu“ Porázik, keď jeho strela asi z dvadsiatich metrov tesne minula našu bránu. Na druhej strane my sme mohli ešte nejaký gól či dva pridať. Všetci hráči, ktorí dostali príležitosti, odviedli to, čo v nich je. Pod cenné víťazstvo sa podpísal kvalitný výkon celého kolektívu.”

EXTRALIGA - BASKETBAL - ŽENY
MBK Ružomberok - ŽBK Siemens Poprad 86:56 (30:24, 40:42, 60:42)
Body MBK: Belanská 16 (štyri trojky), Savičová (tri trojky) a Peričová po 15, Ivanová 14, Křížová 10, Gatialová 9, Furková 7.
Stanislav Onuška, tréner Ružomberka: „Bol to zápas so všetkými znakmi úvodu sezóny. Začiatok stretnutia nám celkom strelecky vyšiel a v polovici prvej štvrtiny sme viedli o osem bodov. Celkove ale s prvým polčasom som bol vrcholne nespokojný. Naše družstvo veľmi nezodpovedne bránilo. Jasným dôkazom toho je neuveriteľných až 42 inkasovaných bodov. Hoci v príprave sme tri razy nad Popradom vysoko vyhrali, predpokladal som, že pôjde o nepríjemného súpera. V prvom polčase bol veľmi dobre dirigovaný Barényiovou a my sme na to nedokázali nájsť recept. Navyše mladučkej Gulovej v druhej desaťminútovke padli tri trojky. Ani viaceré striedania nedokázali dostať družstvo do pohybu. Cez prestávku lietali v šatni aj iskry. A zabrali, súper v tretej štvrtine nedosiahol ani bod. S druhým polčasom, ktorý bol diametrálne iný ako prvý, som už bol spokojný. Vďaka našej výrazne zlepšenej obrany hostky nastrieľali iba štrnásť bodov. Z našej strany tam boli i ďalšie pozitíva. Vyšli nám niektoré organizované útoky i protiútoky. Bolo však aj vidno, že družstvu chýba zranená Číkošová.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI
ŠK HCH Čadca - ŠKST Ružomberok 6:8
Body ŠKST:
Benč a Pindura po 2, Koma a Tiso po 1, Benč - Pindura, Koma - Tiso.
Peter Hámor, tréner družstva Ružomberka: „Je to prvý raz, čo Ružomberok vyhral v extralige nad Čadcou, navyše za jej stolmi. Celé družstvo zahralo perfektne. Základ úspechu sme položili v úvodných dvoch víťazných dvojhrách. Práve začiatok zápasu našim chlapcom skvele vyšiel, keď ušli domácim až na 6:1. Tí sa potom postarali o vyrovnanie a nasledovala veľká dráma. Za stavu 6:6 Tiso zdolal čadčiansku jednotku Petráša, čo rozhodlo. Potom sme pridali i ôsmy bod.”

ŠKST Topoľčany - ŠKST Ružomberok 0:10
Body ŠKST: Benč, Pindura, Tiso a Koma po 2, Benč - Pindura, Koma - Tiso.
P. Hámor: „Senzačný výsledok. Ani nás nenapadlo, že v Topoľčanoch môžeme vyhrať. Tá nula je tam doslova neskutočná. Domácim chýbala akurát reprezentantka Kmotorková, ktorá nastupuje v extralige za tamojších mužov. Inak bol súper kompletný a dlho asi nedokázal uveriť, čo sa vlastne stalo. Nebolo to všetko ale také jednoduché, akoby sa zdalo z konečného výsledku. Päť duelov bolo mimoriadne vyrovnaných, päťsetových. Vždy sme ale mali lepšiu koncovku.”

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - ŽENY
ŠKST Ružomberok – TJ Trnávka 2:8
Body ŠKST: Lenčová 2
Roman Cibulka, tréner v ŠKST Ružomberok: „Aj keď krutá prehra to nenaznačuje, išlo o vyrovnaný súboj, keď štyri stretnutia mohli skončiť aj opačne. Svoje si uhrala Lenčová, naopak vo svojej koži nebola Andrea Letková. Mladá Cvancingerová sa snažila, bojovala, ale takéto súperky ešte nestačí.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.