Futbal

Liptovský Mikuláš prehral

Podbrezová – L. Mikuláš 1:0 (1:0)
L. Mikuláš: Kubáň – Kováč, Laco, Kandera, Kucek, Bezák (58. Mudrík), Ballúch, Pitoňák, Juriga, Kašpar, Blaščík.
Hostia z Liptova sa hneď v úvodnej minúte prezentovali šancou Jurigu, domáci odpovedali peknou no nepresnou strelou
v 2. min. Obidve mužstvá hrali svižne, šancu Blaščíka v 10. min zlikvidoval domáci Maškara. Už v 11. min ho však Kubáň nenapodobnil, keď po priamom kope od postrannej čiary usmernil loptu za jeho chrbát Kostelný. Naďalej sa hral otvorený futbal s dobrým nasadením, útoky sa striedali na obidvoch stranách, na ťažkom teréne však hráči robili veľa chýb a nepresností. Po polhodine hry Tatran získal prevahu. V 40. min Pitoňák po Kašparovej prihrávke trafil z blízka len domáceho brankára, v 43. min. zasa nepremenil Kašpar po prihrávke Pitoňáka. Druhý polčas sa začal podobne, keď v 46. min Kašpar trafil len žrď a odrazenú loptu na bránkovej čiare chytil Maškara tesne pred dobiehajúcim Ballúchom. Na druhej strane v 47. min prudkú strelu Turňu Kubáň zázračne vyrazil. V 51. min najskôr Kucek vystrelil do rúk brankára Maškaru a pár sekúnd na to po Bezákovom centri Ballúch krásnym volejom poslal loptu tesne nad. Takmer celý druhý polčas mal Tatran prevahu, ale z mnohých šancí nedokázal využiť ani jednu, aj keď v závere tlak vystupňoval. Pre L. Mikuláš to bol nešťastný zápas a za svoj výkon by si zaslúžili minimálne remízu. Vyhrali však šťastnejší domáci. -zš-

Palúdzka už tretí zápas neinkasovala

Palúdzka – Z. Poruba 3:0 (1:0)
Góly: 25., 46. Kokavec, 69. Devečka.
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Nízky, Guráň, Lovíšek, Kokavec, Dermek (67. Pančík), Paulíny, Lúčan (46. Čefo), Trnovský, Devečka (85. Moravčík).
Z. Poruba: Vozár – Kuchárik, Debnár, Račko, Bocko (65. Beťko, 85. Kustra), Húska, Kováčik, Koreň, Vyskočáni (84. Harakal), Vretenár.
Na rozmočenom trávniku videli diváci útočný futbal zo strany oboch mužstiev. Už v 1. min nastrelil Kokavec žrď. O tri minúty samostatný nájazd hosťujúceho Račka zlikvidoval brankár Károlyi. V 25. min zahrával priamy kop Trnovský. Jeho center tečoval Kokavec a domáci viedli 1:0. V druhom polčase už v 46. min zahrával rohový kop Trnovský. Hosťujúca obrana nepokryla Kokavca a ten hlavou zvýšil na 2:0. O jedenásť minút zachraňoval čisté konto domácich Psotný, ktorý vykopol loptu z bránkovej čiary. O dve minúty z priameho kopu nastrelil Vyskočáni brvno Károlyiho bránky. Stav zápasu uzavreli domáci v 69. min. Do pokutového územia vnikol Paulíny a jeho center poslal do siete Devečka. Najslabším článkom na ihrisku bol rozhodca, ktorý v 72. min vylúčil domáceho Kokavca. Od tohto momentu sa domáci stiahli a hostia prevzali iniciatívu. Avšak neboli presní v koncovke a tak sa už výsledok nemenil. Za zmienku stojí aj regulárny gól domácich v druhom polčase, ktorý však rozhodca nepochopiteľne neuznal. Ten pokazil zápas školáckymi chybami na oboch stranách.
Roman Vavrovič, tréner Palúdzky: „Spokojný som hlavne s defenzívou, keď sme už v treťom zápase nedostali gól. V stretnutí sme boli efektívnejší v koncovke a preto sme zaslúžene vyhrali.“
Dušan Lehotský, tréner Z. Poruby: „Z každej súperovej príležitosti dostaneme gól a ani tie najvyloženejšie nedokážeme premeniť.“ -pk-

Dúbrava – Drážkovce 3:2 (1:1)
Góly: Mydliar, Ondruš, Moravčík
Dúbrava: Oravec, Urbanovič, Maťko, Kiník, Gejdoš, Frič, Pribylínec, Beňo, Ondruš, Moravčík, Mydliar
Na ťažkom teréne, za stáleho dažďa začali domáci náporom. Pekné kombinačné akcie na jeden dotyk privádzali obranu hostí do úzkych, ale tá odolávala až do 32. minúty, keď strela Mydliara skončila v sieti 1:0. V 40. minúte po centri hostí Hanko vyrovnal. Druhý polčas začali domáci obrovským náporom a už 47. minúte po akcii Friča, Ondruš nekompromisne zavesil 2:1. Útoky domácich sa valili na bránu hostí, ale tá odolávala, až v 75. minúte sa do pokutového územia preštrikoval Moravčík a krížnou strelou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi 3:1. Domáci so svojimi prekrásnymi akciami, rozohriali domáce obecenstvo aj v tomto sychravom jesennom počasí. Hostia znížili na 3:2 po centri hlavičkou Honka. Domáci svojim výkonom potešili srdcia svojich fanúšikov, keď skóre je pre hostí veľmi lichotivé.
Daniel Dančo, tréner Dúbravy: „Konečne som spokojný s predvedenou hrou mužstva, presadili sme sa rýchlou kombinačnou hrou!“ -im-

Mošovce – Bešeňová 2:1 (1:1)
Bešeňová: Drugáč-Baran Martin, Antol, Slušňák, Likavec, Baran Marián (Výšný), Gerec (Rusnák), Protuš, Žihlavník R. Olos, Žihlavník Ľ.
Bešeňovskí futbalisti sklamali na celej čiare početnú návštevu fanúšikov, ktorí predpokladali po výbornom futbale v minulom kole víťazstvo. Prvý polčas začali lepšie domáci. V 7. minúte svoju akciu zakončili strelou ponad bránu. Napriek obrazu hry sme sa ujali vedenia v 13. minúte po priamom kope Ľ. Žihlavníka, predĺžil hlavou Likavec na Barana Mariána, ktorý otvoril skóre. Od tohto momentu preberalo iniciatívu mužstvo domácich, keď hostí viackrát podržal brankár Drugáč. Snaha domácich o vyrovnanie vyvrcholila v 39. minúte, keď po rohovom kope skóroval nekrytý Čaňo. Druhý polčas začalo mužstvo Bešeňovej náporom, ktorý však gól nepriniesol. Naopak 29. minúte uzavrel skóre zápasu po centri opäť Čaňo. Tlak hostí nepriniesol vyrovnanie. Domáci si zaslúžene pripísali cenné body, proti dovtedy prvému mužstvu súťaže. Hostia neprejavili vôľu po víťazstve na rozdiel od hráčov domácich Mošoviec. V zápase prvého s predposledným nebolo vidieť rozdiel v postavení v tabuľke, najmä vďaka katastrofálnemu výkonu opôr hosťujúceho mužstva. -in-

Podbiel – L. Hrádok 1:0 (0:0)
L. Hrádok: Drgoň – Pačan, Holbus M., Cibuľa, Budvesel, Holbus R., Šingliar, Psotka, Drugáč, Frigmanská, Bartek
Domáci začali iniciatívne. Mali územnú prevahu, ale bez výraznej gólovej príležitosti. Takýto priebeh mal celý prvý počas. Vývoj zápasu ovplyvnilo vylúčenie v 38. min Mareka Holbusa. V poslednej minúte polčasu Šeling sám pred bránou strelil vedľa. V 53. min Cibuľa prihral Šingarovi ten v šanci strelil vedľa. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš. S protiútoku po chybe obrany Kuboš strelou k tyči poslal domácich do vedenia. V 66. min brankár hostí strelu Holuba vyrazil. O tri minúty gólovú strelu Barteka obrana zblokovala na roh. Keď Drgoň chytil Holubov samostatný nájazd k slovu sa dostali aj Hrádočania. V 80. min prihral Šingliar Frigmanskému, ktorý zblízka trafil len do brankára. Bola to najväčšia šanca hostí. -pf-

Lisková opäť bez bodov

Lisková – Rudinská 2:3 (2:1)
Góly: 16. Švárny, 25. Smolek
Lisková: Kačalka – J. Tomčík, Švárny, Malenka (83.
Ľ. Tomčík), Mrva, Vrtich, Smolek, Karlík, Hyravý, Plávka, Baran (80. Huntoš).
Domáci prekvapili vedúci tím tabuľky a už v 16. min Švárny po ich obrannej chybe vsietil prvý gól. V 25. min Smolek zvýšil na 2:0 a zdalo sa, že domáci získajú v zápas tri body. Avšak skúsené mužstvo hostí v 34. min znížilo na 2:1. V 49. min vyrovnalo a v 64. min sa aj hráči hostí ujali vedenia. Tento gól bol aj víťazný. V mužstve domácich sa predstavil po dlhšom čase i Vrtich a tréner Plávka, ale ani to nestačilo domácim uhrať v tomto zápase aspoň bod. -nem-

I. TRIEDA

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale v regióne Liptova mala na programe 11. kolo. Vedúca Ludrová iba remizovala v Jamníku a pred Sliačmi, ktoré vyhrali vysoko s L. Lúžnou má náskok už len jeden bod. Z hosťujúcich mužstiev vyhrali len Kvačany vo Švošove a nováčik súťaže Smrečany-Žiar nedal šancu skúsenej Likavke na svojom ihrisku a poslal ju domov so štvorgólovou nádielkou. Strelecky sa presadili aj Vlachy nad poslednými Stankovanmi a povinné víťazstvo uhrala V. Dubová doma s Lúčkami. Príjemne prekvapila Beňadiková, ktorá doma dokázala poraziť silnú Černovú.
V ďalšom kole sa 24. 10. o 14. h stretnú: Kvačany – Černová, Lúčky – Beňadiková, Ludrová – V. Dubová, Likavka – Jamník, Stankovany – Smreč.Žiar, L. Lúžna – Vlachy, Švošov – Sliače.

Švošov - Kvačany 2:4 (0:1)
Góly: 62. Široň, 76. M.Roštek - 44. Flórek, 48. Kruták, 56. Ďuroň, 88. Kmeť.
Švošov: Mich. Pukaj - M. Roštek, Babala (65. Dančo), Babec, Hadváb, Drdák, Široň, Ľ. Pukaj, Mir. Pukaj, Grznár (83. Kútnik), B. Roštek.
Kvačany: Kojš - Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Halahija (75. Burdel), Sásik, Ručkay, Kruták (84. Kmeť), Ďuroň (88. Staš), Flórek.
Na ťažkom teréne sa úvod zápasu rozbehol v rýchlom tempe. Domáce mužstvo pritlačilo súpera na ich polovicu a vypracovalo si niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Chýbalo mu však efektívne zakončenie, pretože domáci hráči sa predbiehali v zahadzovaní streleckých príležitostí. Ponúknutú šancu využili hráči hostí a gólom do šatne z ojedinelého protiútoku sa ujali vedenia. Začiatok druhého polčasu vyšiel hosťom, ktorí rýchlymi protiútokmi upevnili svoje vedenie. Domáce mužstvo sa pokúsilo o zvrat v stretnutí a po góle Široňa a Rošteka znížilo vedenie hostí. V samotnom závere zápasu, keď domáci otvorili hru snažiac sa o vyrovnanie stavu stretnutia inkasovali opäť z rýchleho protiútoku gól, ktorým hostia upravili skóre na konečný stav stretnutia. -pu-

L. Sliače – L. Lúžna 4:1 (1:1)
Góly: 38. J. Gejdoš, 56. R. Oprchal, 77. Šveda, 89. Sršeň – 40. T. Veselovský.
L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, R. Oprchal, Polóni (90. S. Kelčík), Čurilla, Lakatoš (70. J. Mrva), R. Ondrejka, M. Mrva, Šveda, Sršeň, J. Gejdoš.
L. Lúžna: Bražina – Dutka, P. Veselovský, Targoš (90. Fides), Koštiaľ, Beláček, P. Mydliar, Ľ. Glemba, Tišťan (73. Halama), T. Veselovský, J. Glemba.
Zápas bol dobrej úrovne. Po úvodnej opatrnej hre, strelil úvodný gól domácich hlavou Gedjoš, keď si nabehol na center Oprachala. Hosťom sa podarilo vyrovnať o dve minúty. Po rohovom kope skóroval T. Veselovský. V druhom polčase začali lepšie domáci a v 56. min zvyšoval Oprchal z trestného kopu asi z 20 metrov. V 69. min videl červenú kartu hosťujúci J. Glemba. Tretí gól domácich pridal hlavičkou Šveda po centri Oprchala. Hostia sa snažili skorigovať výsledok, to sa im však nepodarilo. Naopak, domáci upravili na konečných 4:1 Sršeň. Na dobrom trávniku predviedli mužstvá pekný a technický futbal. -ps-

Vlachy – Stankovany 5:0 (2:0)
Góly: 24., 67. Ferleťák, 28. Záhradník, 71., 73. Chamaj.
Vlachy: Zigo – Nemec, Hric, Bolibruch (55. Matejovie), Švec, Paulíny, Záhradník, Chamaj, Ferleťák (75. Folda), Madliak, Haviar.
Stankovany: Pečko – P. Straka, I. Junas, J. Straka, Gašper, R. Straka, Fúra, Malcho, Demikát, Ľ. Junas, Hrabovský (46. Timčo).
Dôležitý zápas pre obe mužstvá priniesol jasné víťazstvo domácich. Aj keď to tak od úvodu nevyzeralo, lebo hostia prišli s defenzívnou taktikou. Až góly v 24. a 28. min (Ferleťák, Záhradník) upokojili domácich. V druhom polčase už jasne dominovali domáci, čo vyjadrili aj gólovo – 67. Ferleťák, 71., 73. Chamaj. -vt-

Smrečany-Žiar – Likavka 4:0 (1:0)
Góly: Oško 2, M. Mlynarčík, Míša.
Smreč. Žiar: Mikšovský - Válek, Janíček, Matejka, Šimún, M. Mrnčo, Pa. Labaška (75. Pe. Labaška), V. Mrnčo ( 79. Míša), Oško, T. Gall, Mlynarčík (82. M. Gaal).
Likavka: Huba - Sýkora, Bielesch, Timko, Ondovčák, Bartoš, Chorváth, Haluška, Apolenár (78. Nemček), Konfál, Žitník.
Na ťažkom teréne sa hral v Žiari zásluhou obidvoch mužstiev kvalitný futbal. V prvej dvadsaťminútovke to boli hostia, ktorí mali miernu územnú prevahu a vypracovali si niekoľko streleckých príležitostí. No postupne Žitník, Chorváth, ani Haluška neboli úspešní. Potom prevzali iniciatívu domáci. Tí aj otvorili skóre, keď akciu domácich začal Mlynarčík, Oškovu strelu brankár hostí len reflexívne vyrazil, ale na jeho opakovanú dorážku hlavou už nedosiahol. V prvej polovici druhého polčasu sa hralo väčšinou v strede ihriska a defenzíva mužstiev vyhrávala nad ofenzívou. Skóre sa menilo až v 68. min Šimun prihral Oškovi, ten obišiel obrancu hostí a strelou k žrdi upravil na 2:0. V 70. min zachránilo po hlavičke Labašku hostí od gólu brvno ich brány. Už z ďalšieho útoku strelu Oška v páde dorazil za brankára Hubu Mlynarčík 3:0. Skóre zápasu uzavreli domáci v 87. min Po pravej strane prešiel obranou hostí M. Mrnčo, presným centrom našiel Míšu, ktorý hlavou vsietil štvrtý gól domácich. -jt-

V. Dubová – Lúčky 3:0 (1:0)
Góly: 38. Dittrych, 78. Brnoliak, 89. Tulinský.
V. Dubová: Maslo – Vacek, Korbel, Gruchalák, Tulinský, Brnoliak, Krška, Kruppa, Mišala, Dittrych (70. Pečka), Jantek.
Lúčky: Česák – Ťapko, Čellár, Bobček, M. Pecho (80. Salva), Rybár, P. Milan (46. Ľ. Milan), Hrbček, Pe. Zachar (46. Mich. Pecho), Volf, Pa. Zachar.
Vo V. Dubovej videli diváci futbal priemernej úrovne. Vidina troch bodov sa začala napĺňať pre domácich po druhom góle.
V 57. min po priamom kope nastrelil V. Jantek spojnicu brány hostí a o tri minúty nevyužil tutovku Dittrych. Keď Tulinský v 86. min prestrelil bránu zdalo sa, že skóre je uzavreté. Všetko si však vynahradil v 89. min, keď po samostatnom sóle stanovil na konečných 3:0. -ker-

Beňadiková – Černová 3:2 (2:0)
Góly: M. Krčula, Martin Zlejší, Zemko (11 m) - Brezniak, Krivoš.
Beňadiková: Perašín – Zawisza, Pavlovič, Zemko, Marek Račko, Krčula, S. Račko, Martin Račko, Pa. Zlejší, Konfál, Ma. Zlejší.
Černová: Jančo – Veverica, Kovalčík, Muller, Bigoš, Chebeň (Brtko), Krivoš, Snovák, Papúch (Brezniak), Bobek, Chovanec (Orolín).
Domáci nastúpili bez dvoch zranených kľúčových hráčov. Na hre mužstva to v prvom polčase nebolo vidieť. Po vyrovnanom začiatku prebrali iniciatívu domáci, ktorí sa v 31. min ujali vedenia gólom Krčulu. Do polčasu zvýšil Ma. Zlejší na 2:0. Hostí gól prebral, začali preberať iniciatívu a nebezpečne ohrozovali domácu bránu. Už v 48. min znížili po chybe domácej obrany Brezniakom. Hra sa priostrila a v 63. min rozhodca vylúčil Kovalčíka za kopnutie domáceho hráča po odpískaní. Na hre hostí sa to však neprejavilo. Mali aj naďalej prevahu, ktorú zúročili v 80. min na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Od tejto minúty hrali mužstvá vabank. Šťastnejší boli domáci, ktorí za zrazenie Zawiszu kopali pokutový kop, ktorý Zemko premenil a stanovil výsledok.

Jamník – V. Dubová 1:1 (1:0)
Góly: 42. P. Beňo, 86. J. Kajan
Jamník: Krajčuška – Porubän, Bistiak, M. Pavkovček, P. Pavkovček, F. Beňo, Cibuľa, J. Beňo – Hanis, Kumančík, 75. Fronko, Handrik
V. Dubová: Cárach, M. Hatala, Kučera, Novák, Kajan, Meško, Milan, Pšeno, Hazucha, Kukučka, Haspra.
Na veľmi ťažkom teréne, za stáleho dažďa videli diváci výborný a korektný futbal. Hráči sa dôsledne strážili a bojovali o každý meter. Výborná domáca hra plná nasadenia sa odvíjala od istoty zadných radov a umu zálohy, ktorú režírovali bratia Beňovci a Cibuľa. Škoda, že myšlienky zálohy, aj pre veľmi ťažký terén a výborného I. Carácha neboli domácimi zúžitkované. Vzadu vynikol M. Pavkovček, ktorý úplne pokryl ligistu J. Haspru. Domáci sa ujali vedenia v 42. min P. Beňom, ktorý vymietol zo 17 m šibenicu Cárachovej brány. V 57. min mal opäť po faule na domáceho hráča príležitosť P. Beňo, ktorý aj perfektne trafil po zemi na opačnú stranu, Cárach loptu neudržal a Cibuľa vo výbornej pozícii zaváhal. To, ako sa ukázalo, asi rozhodlo o deľbe bodov. Hostia hrali otvorený, útočný futbal. Zozadu dostávali pasy od Kučeru, ktoré preberali hlavne Hazucha so S. Kudlíčkom a robili vietor domácim. Aj ich záloha podala výborný výkon. V 86. min sa hostia dočkali vyrovnania, keď si nabehol na roh S. Kudličku J. Kalan a hlavou zabezpečil deľbu bodov.

II. TRIEDA

V II. triede bolo na programe tiež 11. kolo. Vedúca L. Teplá doma iba tesne porazila P. Ľupču a Iľanovo roztrieľalo L. Revúce a uštedrili im sedem gólov. Na čele tabuľky sa tak nič nezmenilo. V domácom prostredí sa nedarilo Demänovej, ktorá prehrala s Ľubeľou, ale ani Vavrišovu, ktoré v susedskom derby vysoko prehral s Pribylinou. Bobrovec dokázal doma iba remizovať s L. Jánom. Dôležité body získala Podtureň doma s B. Potokom, ale aj Hubová po víťazstve nad Východnou.
V ďalšom kole sa 24. 10. po 14.h stretnú: L. Revúce – Pribylina, L. Ján – Vavrišovo, Východná – Bobrovec, P. Ľupča – Hubová, B. Potok – L. Teplá, Ľubeľa – Podtureň, Iľanovo – Demänová.

Demänová – Ľubeľa 0:2 (0:2)
Góly: Kúkol, Oško Peter.
Domáce mužstvo aj v tomto stretnutí pokračovalo v gólovej nemohúcnosti, keď nedokázalo premeniť niekoľko vyložených príležitostí. Hostia využili svoju prevahu na strelenie dvoch gólov. Ich víťazstvo je zaslúžené. -tol-

Podtureň – B. Potok 2:1 (1:0)
Góly: Grznár, Kováčik – Kendera M.
V dôležitom zápase si domáci vypracovali množstvo šancí, z ktorých však dokázali premeniť iba dve. Hostia dali gól z jedinej priamej strely na bránu. -mly-

L. Teplá – P. Ľupča 2:1 (0:0)
Góly: Šiška Tibor 2 – Lisý.
V kvalitnom zápase sa hostia predstavili ako vyspelý kolektív. V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, ale nepremenili niekoľko vyložených šancí. V úvode druhého polčasu sa hostia ujali vedenia. Domáci o svojom víťazstve rozhodli dvoma gólmi v závere stretnutia. -vš-

Hubová – Východná 2:0 (1:0)
Góly: Holík Vladimír, Kútnik Jaroslav.
V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, i keď na ťažkom teréne nedokázali využiť všetky vypracované šance. V druhom polčase boli hostia aktívnejším mužstvom, domácich nepúšťali do šancí. Domáci svoje víťazstvo spečatili gólom z pokutového kopu v závere stretnutia. -ľch-

Bobrovec – L. Ján 1:1 (1:0)
Gól: Gomba (za domácich).
Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. -jm-

Vavrišovo – Pribylina 0:4 (0:2)
Góly: Pačan O. 2, Račko J., Jurík.
Domáci hráči sklamali svojich fanúšikov prístupom k hre. Víťazstvo hostí je úplne zaslúžené. -šim-

Iľanovo – L. Revúce 7:0 (4:0)
Góly: M. Droppa 3, P. Kloták 3, Gejdoš.
Na klzkom teréne sa postupne presadzovali domáci a súperovi nastrieľali sedem gólov. -jb-

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.