Tesné víťazstvo L. Mikuláša

L. Mikuláš – Bytča 3:2 (1:0)
Góly: 37. Kašpar, 46. Bezák, 72. Juriga.
L. Mikuláš: Kubáň – Juriga, M. Kandera, Laco, Blaščík (90. T. Kandera), Pitoňák, Kašpar, Bezák, Kováč, Mudrík (85. Kokavec), Kucek.
Zápas bol iba priemernej úrovne, ale záver bol dramatický. Mužstvá od začiatku čakali na chybu súpera. Domácim viazla kombinácia i presná prihrávka. Boli to však Liptávi, ktorí išli do vedenia. Skóre otvoril Kašpar z trestného kopu. Druhý polčas začali domáci excelentne a Bezák zvyšoval v 46. min na 2:0. Hosťom sa podarilo v 60. min znížiť, ale domácich upokojil o dvanásť minút Juriga – 3:1. Hostia pridali ešte jeden gól, ale domáci bojovnosťou výsledok ubránili. -zš-

Lisková remizovala vo Valči

Valča – Lisková 1:1 (1:0)
Gól: J. Tomčík.
Lisková: Kačalka – J. Tomčík, Švárny, B. Kubala, Karlík, Mrva (60. Ľ. Tomčík), D. Kubala (75. Malenka), Vrtich, Hyravý, Smolek, Baran.
Hostia opäť nezachytili úvod zápasu a v 9. min prehrávali 1:0 strelou spoza 16-tky. Obe mužstvá predvádzali hru na dobrej úrovni. Dve veľké šance na vyrovnanie hostia nevyužili. V 42. min mohol skórovať Mrva, ale ani ten nepretrhol streleckú smolu hostí. V 62. min sa hostia predsa len dočkali. J. Tomčík prudkou strelou po zemi vyrovnal. Po otáľaní s odkopom pred vlastnou 16-tkou sa domáci zmocnili lopty, ale prudká strela išla iba do žrde bránky hostí. Potom mal šancu hosťujúci Švárny, ale skóre sa už do konca zápasu nemenilo. Hostia si za výkon remízu zaslúžili. -nem-

V liptovských derby zápasoch domáci neprehrali

Sv. Kríž – Palúdzka 2:2 (0:1)
Góly: 48. Tomčík, 90. Tekel – 28. Trnovský, 75. Lovíšek.
Sv. Kríž: Mráz – Tomčík, Keller, Húlek, Tekel, Túry, Pačan (Urban), Ďurčák, Urmín, T. Droppa, M. Droppa.
Palúdzka: Károlyi – Medvecký, Psotný, Guráň, Lovíšek, Kokavec (Pančík), Nízky, Paulíny, Moravčík, Devečka (Čefo), Trnovský.
Hostia od začiatku dokazovali, že patria medzi popredné mužstvá súťaže. Boli aktívnejší a to potvrdili aj vedúcim gólom. Domácim sa podarilo vyrovnať v úvode druhého polčasu a začínalo sa od začiatku. Zápas sa potom prelínal z jednej strany na druhú. Vedenia sa opäť ujali hostia v 75. min. Domácim sa podarilo vyrovnať v samom závere, keď za faul v 16-tke na Ďurčáka premenil pokutový kop Tekel. -mku-

L. Hrádok – Z. Poruba 2:1 (0:1)
Góly: 48. Frigmanský, 59. Kopernický - 6. Vyskočáni.
L. Hrádok – Drgoň – Pačan, Drugáč, Gálet, Budvesel, R. Holbus (30. Psotka), Kopernický, Tomko, Šingliar, Frigmanský, Bartek (46. Cibuľa).
Z. Poruba: Vozár – Kuchárik, Debnár, Račko, Kmeť, Húska (74. Bocko), Kováčik, Koreň, Vyskočáni (66. Harakal), Hrbek, Vretenár (46. Beťko).
Už v 1. min mohli ísť do vedenia hostia, ale Račko nevyužil center Koreňa. Hostia svojou útočnou aktivitou zaskočili hostí a v 6. min otvoril skóre Vyskočáni strelou z 22 metrov. Po góle sa hra vyrovnala a pohybovala sa medzi 16-tkami. Tak, ako vyšiel úvod prvého polčasu hosťom, vyšiel úvod druhého domácim. Domáci Cibuľa mal v 48. min ideálnu šancu, ale v poslednej chvíli mu obranca vypichol loptu na roh. Po kope z rohu Frigmanský vyrovnal peknou hlavičkou na 1:1. V 59. min išli aj do vedenia, keď zblízka skóroval Kopernický. Skóre sa mohlo meniť ešte na oboch stranách, ale gól už nepadol. -pf-

Stankovany stále bez víťazstva

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale prvá trieda mala na programe predposledné jesenné kolo. Vedúca Ludrová rozdielom triedy porazila V. Dubovú a keďže druhé L. Sliače iba remizovali vo Švošove, náskok Ludrovej sa zvýšil na tri body. K druhým Sliačom sa po víťazstve doma priblížila na rozdiel jedného bodu L. Lúžna. Posledné Stankovany doma rozdielom triedy prehrali s dobre hrajúcimi Smrečanmi-Žiarom. Neuspeli ani predposledné Lúčky doma s Beňadikovou a tak na konci tabuľky k zmene nedošlo. Zväčšil sa však bodový odstup predposledných Lúčoch na 12. mužstvo v súťaži Vlachy. Zaujímavý zápas videli diváci v Kvačanoch v podobe siedmych strelených gólov a najtesnejšie víťazstvo domácich nad Černovou.
V ďalšom kole sa 31.10.o 14.h stretnú: Sliače – Kvačany, Vlachy – Švošov, SmrečanyŽiar – L. Lúžna, Jamník – Stankovany, V. Dubová – Likavka, Beňadiková – Ludrová, Černová – Lúčky.

Kvačany – Černová 4:3 (0:1)
Góly: 52. Sásik, 56. Ďuroň, 69. Maslo, 74. Burdel – 15. Bobek, 55. Chebeň, 80. Chovanec.
Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Halahija (46. Kmeť), Burdel, Sásik, Kruták (88. Staš), Ďuroň, Florek.
Černová: Jančo – Janči, Veverica (68. Brtko), Muller (76. Bielený), Bigoš, Slovák, Krivoš, Brezniak, Chebeň, Bobek, Orolín (56. Chovanec).
Diváci videli stretnutie dobrej úrovne. V prvom polčase boli hostia technickejší, čo sa prejavilo aj na výsledku. V druhom polčase získali domáci miernu prevahu, z ktorej v 52. min vyrovnal Sásik. V 55. už domáci viedli 2:1. V ďalšej časti hry boli úspešní domáci. V 54. min vyrazil brankár hostí pokutový kop, ale kapituloval po dorážke Masla a po samostatnom úniku Burdelu. V 80. min Chovanec znížil na 4:3, ale tento stav sa už nemenil. -jk-

Lúčky – Beňadiková 1:3 (1:0)
Góly: 20. Hrbček – 47. Konfál, 48. Zawisza, 83. Krčula.
Lúčky: Česák – Ťapko, P. Milan, Bobček, Ľ. Milan, Rybár, Krakovský, Hrbček, Obdržálek (16. M. Pecho), Volf, P. Zachar (58. Vrzgula).
Beňadiková: Hladký – Martin Račko (63. Miloš Račko), Pavlovič, Zemko, Marek Račko, Krčula, Zawisza, P. Zlejší, M. Zlejší.
Hostia začali zápas s rešpektom. To využili domáci a po peknej kombinácii sa ujali vedenia Hrbčekom. V ďalších minútach mohli aj zvýšiť vedenie, ale nedotiahli akcie do konca. Druhý polčas začali hostia viac bojovať a v priebehu dvoch minút otočili výsledok. Prvý gól padol po chybe brankára a druhý bol vlastný. Domáci zvýšili tlak, ale boli to hostia, ktorí upravili na konečných 1:3. Hostia zaslúžene vyhrali. -pk-

Ludrová – V. Dubová 5:2 (1:2)
Góly: 15. Apolenár, 60. vlastný, 75. Rázga, 80. vlastný, 90. Kudlička – 30. V. Jantek, 38. Kruppa.
Ludrová: Cárach – Hatala, Kučera, Ovad, Kajan, Novák (87. Boček), Milan (46. Rázga), Apolenár, Hazucha, Pšeno (51. Kudlička), Haspra.
V. Dubová: Maslo – Vacek, Korbel, Tulinský, Brnoliak, M. Jantek, Kruppa, Bruchala, Dittrych, V. Jantek, Krška.
Domáci začali tlakom, ale z množstva šancí premenili len jednu. Hostia, ktorí začali iba s desiatimi hráčmi, hrali bojovne a po doplnení kádra dokázali polčas vyhrať 2:1, aj keď len dvakrát vystrelili na bránu. Domáci sa v druhom polčase snažili a výsledkom toho boli štyri góly. V domácom tíme priniesli oživenie striedajúci hráči Rázga a Kudlička. -pkm-

Likavka – Jamník 2:1 (1:0)
Góly: 18. Chorváth, 78. Apolenár – 81. Handrk.
Likavka: Huba – Sýkora, Bilesch, Timko, Ondovčák, D. Žitnik, Chorváth (P. Brtko), Haluška, Apolenár, P. Konfál, Ľ. Žitnik.
Jamník: Krajčuška – Porubän, Bistiak, Števček, Pe. Pavkovček (Hollý), P. Beňo, M. Paukovček, J. Beňo (Lauko), Hanis (Pleva), Kumančík, Handrk.
Zápas sa začal opatrne. Potom domáci prevzali iniciatívu a ujali sa vedenia v 18. min. Domáci tlačili hostí, ale v prvom polčase už neskórovali. Hostia v prvom polčase ohrozili bránu domácich iba dvakrát. Aj v druhom polčase boli domáci iniciatívnejší a zásluhou toho zvýšil Apolenár na
2:0. Po góle ožili aj hostia, ale už sa im podarilo iba znížiť v 81. min. -sb-

Stankovany – Smreč. Žiar 0:3 (0:2)
Góly: 3. Oško, 43. Mlynarčík, 86. V. Mrnčo.
Stankovany: Laurinec – P. Straka, J. Straka, Malcho (55. Gašper), Fúra, Demikát, Bražina, Dauda, Ľ. Pečko (70. Timčo), Ľ. Junas, M. Pečko (27. Urban).
Smreč. Žiar: Moravčík – Válek, Matejka (84. Kališ), Janček, Šimún, M. Mrnčo, Remeň (75. Rak), V. Mrnčo, Oško, Gáll, Mlynarčík (80. Míša).
Domáci sa snažili na domácej pôde úspešne ukončiť jesennú časť súťaže, ale ani toto stretnutie im nevyšlo. Hostia už v 3. min po chybe obrany domácich išli do vedenia. Hoci prvý polčas patril viac domácim, v 43. min opäť v 16- tke stratil loptu Fúra a Mlynarčík zvýšil na 0:2. V druhom polčase mali domáci viac síl zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale aj vyložené šance Junasa, Kašpera i Bražina zostali nepremenené. Naopak, v 86. min upravil na konečných 0:3 V. Mrnčo. Domáci si zaslúžili aspoň remízu, ale šťastie bolo na strane hostí. -plo-

L. Lúžna – Vlachy 2:0 (1:0)
Góly: 25. T. Veselovský, 86. Targoš.
L. Lúžna: Bražina – J. Mydliar, P. Veselovský (Halama, Bulla)), Dutka (Lietavec), Koštiaľ, Tišťan, Glemba, P. Mydliar, Beláček, Targoš, T. Veselovský.
Vlachy: Chlebo – Bolibruch, Hric, Haviar, Švec, Paulíny, Rybársky, Zahradník, Ferleťák (Folda), Madliak, Matejovie (Klubica).
V priemernom stretnutí vyhrali domáci zaslúžene. V prvom polčase otvoril skóre T. Veselovský a na konečných 2:0 upravil štyri minúty pred koncom Targoš. Hostia mali najväčšiu šancu v 82. min, ale Fereleťák nevyužil samostatný nájazd, ktorý mu zneškodnil brankár Bražina. -šk-

Švošov - L.Sliače 1:1 (0:0)
Góly: 48. Drdák - 52. J. Mrva.
Švošov: R.Roštek - Babala, Olos (75. Pa. Kútnik), Babec, Pe. Kútnik, B. Roštek, Grznár (88. Mich. Pukaj), Široň, Ľ. Pukaj, Mir. Pukaj, Drdák.
L. Sliače: Klačan - V. Kelčík, Oprchal, Sliacky, Čurilla, J. Mrva (80. S. Kelčík), D. Kelčík, M. Mrva, Šveda, Sršeň (70. Lakatoš), Gejdoš.
Hostia nastúpili na zápas v značne oslabenej zostave. Domácim, ktorým sa nedarí naplno získavať body na vlastnej pôde, nedokázali ani v tomto zápase využiť výhodu domáceho prostredia. Prvú vážnejšiu gólovú situáciu si domáci vypracovali až na konci prvého polčasu, keď prudká strela Drdáka skončila len na brvne hostí. Na začiatku druhého polčasu, keď domáci zahrávali priamy kop, Drdák po prihrávke hlavou od Široňa rozhodol o vedení domáceho mužstva. Radosť domácich však netrvala dlho a hostia o štyri odpovedali vyrovnávajúcim gólom Mrvu. -pu-

Boj o prvé miesto pokračuje

II. trieda mala na programe podobne predposledné jesenné kolo, ktoré bolo v poradí davnáste Obe vedúce mužstvá vyhrali. L. Teplá v B. Potoku a Iľanovo doma vysoko nad Demänovou. Prekvapením je domáca remíza Ľubele s Podturňou, ale aj remíza P. Ľupče s Hubovou. Nečakali sa tiež vysoké víťazstvá L. Revúc a L. Jána, keď svojim súperom nastrieľali po 5 gólov. Nedarí sa Bobrovcu, ktorý zostúpil z I. triedy a prehral u nováčika vo Východnej a ostáva na predposlednom mieste.
V 13. kole sa 31. 10. o 14. h stretnú: Demänová – L. Revúce, Podtureň – Iľanovo, L. Teplá – Ľubeľa, Hubová – B. Potok, Bobrovec – P. Ľupča, Vavrišovo – Východná, Pribylina – L. Ján.

L. Ján – Vavrišovo 5:1 (1:0)
Góly: Nízky, Jančuška po 2, Vrlík – Majzlík.
Vo vyrovnanom prvom polčase strelili domáci gól z ojedinelého protiútoku. V druhom polčase sa zápas niesol v ich jednoznačnej prevahe, ktorú okorenili ďalšími gólmi. Víťazstvo domácich je zaslúžené. -kut-

Východná – Bobrovec 1:0 (0.0)
Gól: Radoslav Mikuš.
Domáci v prvom polčase pokračovali v nevýrazných výkonoch z predchádzajúcich zápasov. V druhom polčase pritlačili súpera. Z mála šancí využili jednu na strelenie gólu. -sta-

P. Ľupča – Hubová 3:3 (2:2)
Góly: Krížovský, Szabo, Adamčiak – Vladimír Holík 2, Peter Kollárik.
V stretnutí dosiahli hostia šťastnú remízu, keď dokázali skórovať z ojedinelých protiútokov. Domáci naopak nepremenili množstvo vyložených šancí. -kut-

B. Potok – L. Teplá 1.2 (0:0)
Góly: Baran, Tibor Šiška (za hostí).
V bojovnom a zbytočne tvrdom zápase rozhodli hostia o svojom víťazstve v samom závere. -šim-

Ľubeľa – Podtureň 0:0
Vo vyrovnanom zápase hostia nepremenili päť vyložených šancí. Remíza je spravodlivá. -mly-

Iľanovo – Demänová 6:1 (2:1)
Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci sa ujali vedenia už v 3. min gólom Droppu, ale o osem minút vyrovnal Jedlička. V ďalšom priebehu hry sa zaskvel hetrikom R. Kloták a o výsledku bolo rozhodnuté. -jb-