Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Neúplné kolo IV. stolnotenisovej ligy

V stolnotenisovej IV. lige sa odohrali len štyri stretnutia 4. kola. Súboj dovtedy tretieho Jamníka s druhým SCP B mal veľmi dobrú úroveň. Z najtesnejšieho víťazstva sa napokon tešili hostia z Ružomberka. Lepšiaca sa Ľubeľa potvrdila rast výkonnosti na stoloch Černovej. Bezproblémové výhry dosiahli vedúci Bobrovec a Lisková. Kvôli majstrovstvám SR telesne postihnutých stolných tenistov odložené stretnutia ŠKST Ružomberok D – Demänová a ŠKST Ružomberok E – L. Sliače sa musia podľa rozhodnutia ŠTK odohrať do konca novembra. Družstvám poriadateľského klubu boli odložené aj zápasy v V. a VI. lige.

Bobrovec – Hybe 15:3
Obhajcovia prvenstva prehrali len jednu dvojhru, prekvapujúco však obidve štvorhry. Body – domáci: Rob. Kusý, Grajko a Ambrózy po 4, Rusina 3, hostia: Moravčík 1,5, J. Janovčík ml., M. Jakubovič a J. Janovčík st. po 0,5.

Lisková – Ludrová 16:2
Stretnutie skončilo očakávaným víťazstvom favorita. Body – domáci: Karlík 4,5, E. Šeffer a Karník po 3,5, Lauko 3,5/0 (striedal Nemček 1/0), hostia: Bebjak 2, Švoš 0, Večerek 0, Šindléry 0.

Jamník – SCP Ružomberok B 8:10
V závere dramatického zápasu viedli domáci 8:7, posledné tri dvojhry Veselovský – B. Hatala, Fajmon – Drapáč a Vyšňan – M. Švento vyhrali však hostia. Najlepší hráč súboja F. Slivka prehral vo dvojhrách jediný set. Body – domáci: Slivka 4,5, Vyšňan 2, Fajmon 1, P. Veselovský 0, M. Haluška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Hulej ml. 3, Drapáč a M. Švento po 2,5, B. Hatala 2.

Černová B – Ľubeľa 5:13
Zaslúžená výhra lepšie pripravených hostí. Body – domáci: M. Kmeť 2,5, Ondruška 1,5, R. Šulík 1, Holdoš 0/2 (striedal Frolo 0/2), hostia: Kandera 4, Rojček 3,5, Humený 2, B. Oravec 3/0 (striedal Švec 0,5/1). -jš-

Lisková B vyhrala v Ľubochni

V šlágri nekompletného 4. kola V. ligy stolného tenisu prehrala Ľubochňa s Liskovou B. Víťazné mužstvo sa prebojovalo na 2. miesto, obhajcovia majstrovského titulu spadli na 3. miesto. Prvá remíza v súťaži sa zrodila v Lipt. Sliačoch, kde hrala rezerva Ludrovej. Biely Potok vyhral podľa očakávania v Turíku.

L. Sliače B - Ludrová B 9:9
Miernym favoritom tohto duelu boli vyrovnanejší hostia. K spravodlivej deľbe bodov prispel aj s chuťou hrajúci šéf domáceho klubu L. Littva, ktorý porazil obávaného L. Milana a s L. Dutkom a P. Milanom prehral len po päťsetových bitkách. Body – domáci: I. Littva 4,5, M. Antol 3,5, L. Littva 1, Bartík 0, A. Hlavatý ml. 0 (hral len štvorhru), hostia: P. Milan 3,5, J. Cibulka 2,5, L. Dutka 2, L. Milan 1.

Ľubochňa – Lisková B 8:10
Až do stavu 6:4 boli na tom lepšie domáci. Bojovní hostia ale nasledujúcou 6-bodovou šnúrou obrátili vývoj vo svoj prospech. Viac sa čakalo od mladších hráčov domácich M. Chylu a Voj. Olosa ml. Naopak potešil Vl. Olos, ktorý trápil aj M. Klačku a V. Lauku. O vyrovnanosti kvalitného stretnutia svedčí aj pomer setov 36:35. Body – domáci: Okál a Vl. Olos po 2,5, Chyla 1,5, Voj. Olos ml. 1/2 (striedal Voj. Olos st. 0,5/1), hostia: Klačko a Lauko po 4, Karník a Nemček po 1.

Turík - Biely Potok 5:13
Hostia, ktorým naplno bodoval A. Kendera, viedli počas celého stretnutia. Body – domáci: Božek 3, V. Murín a Joz. Krakovský po 1, Kačalka 0, hostia: A. Kendera 4,5, Jantoš 3,5, J. Švento 2,5, Droppa 2,5/1 (striedal T. Kendera 0/1). -jš-

Historická výhra Ivachnovej

Z troch zápasov neúplného 4. kola stolnotenisovej VI. ligy získali domáci iba jednu remízu, dve stretnutia prehrali. Prvú výhru v premiérovom súťažnom ročníku zaznamenali mladí hráči Ivachnovej, ktorí uspeli na stoloch SCP E. Suverénna Likavka B pokračuje vo víťaznom ťažení. Bez prehry ostávajú aj druhá Komjatná A a tretia rezerva Bieleho Potoka, ktorých vzájomný zápas skončil zmierlivo.

SCP D – Likavka B 0:18
Za domácich nenastúpili skúsení Hulej st. a Mišura, čo využili hostia na zisk druhého rekordného výsledku v tejto sezóne. Body – domáci: Bartko 0, Drengubiak 0, P. Koštial 0, M. Koštial 0, hostia: Ľ. Lupták, Mir. Lupták, Krpelan a Mil. Lupták po 4,5.

Komjatná A – Biely Potok B 9:9
Vo veľmi dobrom súboji boli bližšie k víťazstvu hostia. V úvode vyhrali obidve štvorhry a v úplnom závere viedli ešte 9:7. Oporou ich mužstva bol Š. Droppa, bojovné výkony podali tiež P. Mišík a R. Papp. Zostava – domáci: P. Kubas, V. Kováčik, M. Kováčik, Z. Cibulka st, body - hostia: Gejdoš 0,5/1 (striedal Droppa 3,5/0), Mišík a Papp po 2,5, J. Veselovský 0.

SCP Ružomberok E – Ivachnová 3:15
O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine zápasu, v ktorej bodovali len hostia. Jediným stopercentne bodujúcim hráčom bol Mat. Krakovský. Body – domáci: P. Hoffman st. 2, Juríček 1, P. Hoffman ml. 0, Vilga 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: Mat. Krakovský 4,5, Baďo, Lukač a J. Krakovský po 3,5. -jš-

Bez straty bodu už len rezerva Ľubele

Pozornos sa v štvrtom kole V. stolnotenisovej ligy upierala na súboj L. Ondrašovej s Ianovom a Lubele B so Smreanmi-Žiarom. V oboch zápasoch uspeli domáce mužstvá a tak bez prehry sú len nováik z L. Ondrašovej a rezerva ubele. Neakalo sa, že mužstvo Smreany-žiar bude ma po štyroch kolách už dve prehry, ve v minulej sezóne ešte hrali o súaž vyššie. Aj na konci tabuky sa zaínajú plni prognózy, ke bez úspechu sú tam mužstvá Bobrovec B a Váhostav L. Hrádok, medzi ktorými sa s najväšou pravdepodobnosou bude rozhodova o tom, kto vypadne.
V 5. kole 6. 11. sa stretnú: Z. Poruba A – Ľubeľa C, Smrečany-Žiar – Bobrovec B, Iľanovo A – Ľubeľa B, Jamník B – L. Ondrašová, N. Boca A – Váhostav, SOU L. Mikuláš A – L. Porúbka A.

Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A 10:8
Vyrovnané stretnutie rozhodli domáci pre seba v posledných dvoch dvojhrách, keď za stavu 8:8 najprv prehral J. Kalinaj s M. Hrnčiarom a v poslednom dueli nevyžil v piatom sete hosťujúci Janovčík vedenie 7:3 a podľahol J. Urbanovi 8:11. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 3,5, J. Urban 3, Obrcian 0/2 (striedal Kochláň 0/2), hostia: J. Kalinay 3, Janovčík 2, Zvolenský 1,5, Vlha 0/2 (striedal Krajči 1,5/1).

L. Porúbka A – N. Boca A 10:8
Domáci podali konečne výkon približujúci sa minulej sezóne a vo vyrovnanom stretnutí dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku. Body domáci: J. Beňo 3,5, M. Beňo 3, Kováč 2,5, Ondík 1, hostia: Ozábal 3, Mäsiar a I. Tréger po 2,5, Piovarči 0/2 (striedal Matejko 0/2).

Váhostav – Jamník B 6:12
Hostia viedli 0:4, domáci znížili na 3:5 ale potom dosiahli v päťsetových zápasoch Kovács a Haluška víťazstvami nad Bellom a Betherom dva dôležité body a keď do stretnutia nastúpil aj striedajúci Vondra o víťazstve favorizovaných hostí už nebolo pochýb. Body - domáci: Bella, Bether a Pasečiak po 2, Choma 0, hostia: Haluška ml. a Kovács po 3,5, Berník 2,5, Dzuriak 0/2 (striedal Vondra 2,5/0).

L. Ondrašová – Iľanovo A 10:8
Vo výbornom zápase dosiahla trojica domácich hráčov 10 bodov a to im stačilo na najtesnejšie víťaztvo. Body domáci: Zúbek 4,5, M. Hán 3, M. Ráchel 2,5, Janovčík 0/2 (striedal J. Ráchel 0/2), hostia: Šuna 3, Stankoviansky 2,5, Žiaran 2, Gejdoš 1,5.

Ľubeľa B – Smrečany-Žiar 11:7
Domáci sa dobre pripravili na ťažkého súpera, ktorý nastúpil bez Laučíka a po dobrom výkone nakoniec zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Oravec 4, Zubaj 3/0 (striedal Oško 0/1), Rojček 2,5, Švec 1,5, hostia: Dzuroška 3,5, Dzúrik 2,5, Kováč 1, Križian 0.

Bobrovec B – Z. Poruba A 5:13
Hosťom vyšiel úvod zápasu, viedli 0:5 a 2:9 a tak domáci napriek snahe zaznamenali už tretiu prehru na domácich stoloch v tomto ročníku. Body - domáci: Rak 3, A. Lisý 2, M. Kusý 0, R. Kusý 0, hostia: Bukas 4,5, Betcher 3,5, Lehotský a Tomčík po 2,5. -kn-

Bez straty bodu ešte tri mužstvá

Výsledky štvrtého kola VI. ligy v stolnom tenise ukázali, ktoré mužstvá sa budú pokúšať o postup, ktoré o posledné priečky a rozdelili tabuľku podľa výkonnosti mužstiev. V tomto kole sklamala rezerva Iľanova, ktorá zatiaľ podáva diametrálne rozdielne výkony na domácich stoloch a na stoloch súperov. Ak v tomto bude pokračovať, tak ich budeme postrádať v boji o postupové miesta. V derby susedov Dúbravy a P. Ľupče A sa mužstvá rozišli remízou, keď zápas mali lepšie rozohratý hostia z P. Ľupče.
V 5. kole 6.11.2004 sa stretnú: P. Ľupča A – L. Porúbka B, N. Boca B – Dúbrava, L. Peter – L. Ján B, Iľanovo C – Hybe C, Iľanovo B – P. Ľupča B, Ľubeľa D – Hybe B, SOU L. Mikuláš B – Z. Poruba B, SQUASH L. Mikuláš - voľno

Z. Poruba A – Ľubeľa D 13:5
Hostia viedli v úvode 1:2, ale potom domáci ôsmimi víťazstvami v rade otočili vývoj stretnutia a dosiahli zaslúžené víťazstvo nad snaživým mužstvom hostí. Body - domáci: Ronec 4,5, Kamien st. 3,5/0 (striedal Tomčík 1/0), Brtáň a Palaj po 2, hostia: Vrbenský 2,5, Kubík 1,5, D. Urban 1, Oško 0.

Hybe B – Iľanovo B 16:2
Hostia sklamali a potvrdili skutočnosť, že na stoloch súperov nedokážu s výnimkou Motrinca podať taký bojovný výkon, ako v domácom prostredí. Body domáci: Marušiak st. a Vrlík po 4,5, J. Farbák a B. Jakubovič po 3,5, hostia: Motrinec 2, Droppa 0, Martiak 0, Havel 0/2 (striedal Wosiňski 0/2).

P. Ľupča B – Iľanovo C 12:6
Domáci dokázali využiť absenciu najlepšieho hráča hostí D. Kuba a po dobrom výkone zaznamenali zaslúžene svoje prvé víťazstvo v tomto ročníku. Body - domáci: Adamčiak, Peterec a M. Procházka po 3,5, I. Procházka 1,5/1 (striedal M. Sokol 0/2), hostia: V. Šlauka 3, Ostrovský 2, Trnka 1, Demenčík 0/2 (striedal Pápay 0/2).

Hybe C – L. Peter 7:11
Favorizované mužstvo hostí nenastúpilo v najsilnejšom zložení, čo domáce mužstvo využilo na prijateľný výsledok. Body - domáci: Marušiak ml. 2,5, Mičev 2, M. Farbák 1,5, Skaloš 1, hostia: Lojdl 4,5, Volf 4, Drugaj 2, Susedík 0,5.

L. Ján B – N. Boca B 10:8
Hostia nastúpili v najsilnejšej zostave, ale vo vyrovnanom stretnutí nakoniec o víťazstve domácich rozhodla skutočnosť, že v dvojhrách všetci dokázali zdolať hosťujúceho Madeja. Body - domáci: Fekete 3,5, Čurný st. a Čurný ml. po 2, Olejár 1,5/1 (striedal Kompiš 1/1), hostia: Šak 3, L. Tréger 2,5, Láni 2, Madej 0,5.

Dúbrava – P. Ľupča A 9:9
Vyrovnané stretnutie mali lepšie rozohrané hostia, ktorí nedokázali využiť vedenie z úvodu zápasu do víťazného konca, keď sa nepodarilo bodovať ich najskúsenejšiemu hráčovi V. Hánovi. Body - domáci: Nemec a Švec po 3, Javorek 2, Štrba 1, hostia: Noge 3,5, Kohút a Sokol po 2,5, V. Hán 0, Buriak 0,5 (hral len štvorhru).

L. Porúbka B – Squash 13:5
Mladé družstvo hostí podalo dobrý výkon, ale na úspech proti skúsenejšiemu mužstvu domácich, ktorí nastúpili v kompletnom zložení to nestačilo. Body - domáci: Voštiar 4, Capko 3,5, R. Sklenár 2,5, J. Beňo 1,5/0 (striedal Linský 1/2), Ondík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Jurkovič 3, Petra Betherová 2, Pavla Betherová 0, Gross 0/2 (striedal Betcher 0/2). -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 199
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 158
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 925
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 13 515
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 746
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 10 023
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 618
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 607
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 359
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 148
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

V mimoriadnych situáciách bude mesto spolupracovať s akadémiou

Mesto Liptovský Mikuláš bude v mimoriadnych situáciách spolupracovať s Akadémiou ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Aktuálne: Dopravná nehoda na Balkáne

Vodič má zrejme ťažké zranenie.

Už ste čítali?