Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Stolný tenis

Neúplné kolo IV. stolnotenisovej ligy

V stolnotenisovej IV. lige sa odohrali len štyri stretnutia 4. kola. Súboj dovtedy tretieho Jamníka s druhým SCP B mal veľmi dobrú úroveň. Z najtesnejšieho víťazstva sa napokon tešili hostia z Ružomberka. Lepšiaca sa Ľubeľa potvrdila rast výkonnosti na stoloch Černovej. Bezproblémové výhry dosiahli vedúci Bobrovec a Lisková. Kvôli majstrovstvám SR telesne postihnutých stolných tenistov odložené stretnutia ŠKST Ružomberok D – Demänová a ŠKST Ružomberok E – L. Sliače sa musia podľa rozhodnutia ŠTK odohrať do konca novembra. Družstvám poriadateľského klubu boli odložené aj zápasy v V. a VI. lige.

Bobrovec – Hybe 15:3
Obhajcovia prvenstva prehrali len jednu dvojhru, prekvapujúco však obidve štvorhry. Body – domáci: Rob. Kusý, Grajko a Ambrózy po 4, Rusina 3, hostia: Moravčík 1,5, J. Janovčík ml., M. Jakubovič a J. Janovčík st. po 0,5.

Lisková – Ludrová 16:2
Stretnutie skončilo očakávaným víťazstvom favorita. Body – domáci: Karlík 4,5, E. Šeffer a Karník po 3,5, Lauko 3,5/0 (striedal Nemček 1/0), hostia: Bebjak 2, Švoš 0, Večerek 0, Šindléry 0.

Jamník – SCP Ružomberok B 8:10
V závere dramatického zápasu viedli domáci 8:7, posledné tri dvojhry Veselovský – B. Hatala, Fajmon – Drapáč a Vyšňan – M. Švento vyhrali však hostia. Najlepší hráč súboja F. Slivka prehral vo dvojhrách jediný set. Body – domáci: Slivka 4,5, Vyšňan 2, Fajmon 1, P. Veselovský 0, M. Haluška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Hulej ml. 3, Drapáč a M. Švento po 2,5, B. Hatala 2.

Černová B – Ľubeľa 5:13
Zaslúžená výhra lepšie pripravených hostí. Body – domáci: M. Kmeť 2,5, Ondruška 1,5, R. Šulík 1, Holdoš 0/2 (striedal Frolo 0/2), hostia: Kandera 4, Rojček 3,5, Humený 2, B. Oravec 3/0 (striedal Švec 0,5/1). -jš-

Lisková B vyhrala v Ľubochni

V šlágri nekompletného 4. kola V. ligy stolného tenisu prehrala Ľubochňa s Liskovou B. Víťazné mužstvo sa prebojovalo na 2. miesto, obhajcovia majstrovského titulu spadli na 3. miesto. Prvá remíza v súťaži sa zrodila v Lipt. Sliačoch, kde hrala rezerva Ludrovej. Biely Potok vyhral podľa očakávania v Turíku.

L. Sliače B - Ludrová B 9:9
Miernym favoritom tohto duelu boli vyrovnanejší hostia. K spravodlivej deľbe bodov prispel aj s chuťou hrajúci šéf domáceho klubu L. Littva, ktorý porazil obávaného L. Milana a s L. Dutkom a P. Milanom prehral len po päťsetových bitkách. Body – domáci: I. Littva 4,5, M. Antol 3,5, L. Littva 1, Bartík 0, A. Hlavatý ml. 0 (hral len štvorhru), hostia: P. Milan 3,5, J. Cibulka 2,5, L. Dutka 2, L. Milan 1.

Ľubochňa – Lisková B 8:10
Až do stavu 6:4 boli na tom lepšie domáci. Bojovní hostia ale nasledujúcou 6-bodovou šnúrou obrátili vývoj vo svoj prospech. Viac sa čakalo od mladších hráčov domácich M. Chylu a Voj. Olosa ml. Naopak potešil Vl. Olos, ktorý trápil aj M. Klačku a V. Lauku. O vyrovnanosti kvalitného stretnutia svedčí aj pomer setov 36:35. Body – domáci: Okál a Vl. Olos po 2,5, Chyla 1,5, Voj. Olos ml. 1/2 (striedal Voj. Olos st. 0,5/1), hostia: Klačko a Lauko po 4, Karník a Nemček po 1.

Turík - Biely Potok 5:13
Hostia, ktorým naplno bodoval A. Kendera, viedli počas celého stretnutia. Body – domáci: Božek 3, V. Murín a Joz. Krakovský po 1, Kačalka 0, hostia: A. Kendera 4,5, Jantoš 3,5, J. Švento 2,5, Droppa 2,5/1 (striedal T. Kendera 0/1). -jš-

Historická výhra Ivachnovej

Z troch zápasov neúplného 4. kola stolnotenisovej VI. ligy získali domáci iba jednu remízu, dve stretnutia prehrali. Prvú výhru v premiérovom súťažnom ročníku zaznamenali mladí hráči Ivachnovej, ktorí uspeli na stoloch SCP E. Suverénna Likavka B pokračuje vo víťaznom ťažení. Bez prehry ostávajú aj druhá Komjatná A a tretia rezerva Bieleho Potoka, ktorých vzájomný zápas skončil zmierlivo.

SCP D – Likavka B 0:18
Za domácich nenastúpili skúsení Hulej st. a Mišura, čo využili hostia na zisk druhého rekordného výsledku v tejto sezóne. Body – domáci: Bartko 0, Drengubiak 0, P. Koštial 0, M. Koštial 0, hostia: Ľ. Lupták, Mir. Lupták, Krpelan a Mil. Lupták po 4,5.

Komjatná A – Biely Potok B 9:9
Vo veľmi dobrom súboji boli bližšie k víťazstvu hostia. V úvode vyhrali obidve štvorhry a v úplnom závere viedli ešte 9:7. Oporou ich mužstva bol Š. Droppa, bojovné výkony podali tiež P. Mišík a R. Papp. Zostava – domáci: P. Kubas, V. Kováčik, M. Kováčik, Z. Cibulka st, body - hostia: Gejdoš 0,5/1 (striedal Droppa 3,5/0), Mišík a Papp po 2,5, J. Veselovský 0.

SCP Ružomberok E – Ivachnová 3:15
O výsledku sa rozhodlo už v prvej tretine zápasu, v ktorej bodovali len hostia. Jediným stopercentne bodujúcim hráčom bol Mat. Krakovský. Body – domáci: P. Hoffman st. 2, Juríček 1, P. Hoffman ml. 0, Vilga 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: Mat. Krakovský 4,5, Baďo, Lukač a J. Krakovský po 3,5. -jš-

Bez straty bodu už len rezerva Ľubele

Pozornos sa v štvrtom kole V. stolnotenisovej ligy upierala na súboj L. Ondrašovej s Ianovom a Lubele B so Smreanmi-Žiarom. V oboch zápasoch uspeli domáce mužstvá a tak bez prehry sú len nováik z L. Ondrašovej a rezerva ubele. Neakalo sa, že mužstvo Smreany-žiar bude ma po štyroch kolách už dve prehry, ve v minulej sezóne ešte hrali o súaž vyššie. Aj na konci tabuky sa zaínajú plni prognózy, ke bez úspechu sú tam mužstvá Bobrovec B a Váhostav L. Hrádok, medzi ktorými sa s najväšou pravdepodobnosou bude rozhodova o tom, kto vypadne.
V 5. kole 6. 11. sa stretnú: Z. Poruba A – Ľubeľa C, Smrečany-Žiar – Bobrovec B, Iľanovo A – Ľubeľa B, Jamník B – L. Ondrašová, N. Boca A – Váhostav, SOU L. Mikuláš A – L. Porúbka A.

Ľubeľa C – SOU L. Mikuláš A 10:8
Vyrovnané stretnutie rozhodli domáci pre seba v posledných dvoch dvojhrách, keď za stavu 8:8 najprv prehral J. Kalinaj s M. Hrnčiarom a v poslednom dueli nevyžil v piatom sete hosťujúci Janovčík vedenie 7:3 a podľahol J. Urbanovi 8:11. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 3,5, J. Urban 3, Obrcian 0/2 (striedal Kochláň 0/2), hostia: J. Kalinay 3, Janovčík 2, Zvolenský 1,5, Vlha 0/2 (striedal Krajči 1,5/1).

L. Porúbka A – N. Boca A 10:8
Domáci podali konečne výkon približujúci sa minulej sezóne a vo vyrovnanom stretnutí dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku. Body domáci: J. Beňo 3,5, M. Beňo 3, Kováč 2,5, Ondík 1, hostia: Ozábal 3, Mäsiar a I. Tréger po 2,5, Piovarči 0/2 (striedal Matejko 0/2).

Váhostav – Jamník B 6:12
Hostia viedli 0:4, domáci znížili na 3:5 ale potom dosiahli v päťsetových zápasoch Kovács a Haluška víťazstvami nad Bellom a Betherom dva dôležité body a keď do stretnutia nastúpil aj striedajúci Vondra o víťazstve favorizovaných hostí už nebolo pochýb. Body - domáci: Bella, Bether a Pasečiak po 2, Choma 0, hostia: Haluška ml. a Kovács po 3,5, Berník 2,5, Dzuriak 0/2 (striedal Vondra 2,5/0).

L. Ondrašová – Iľanovo A 10:8
Vo výbornom zápase dosiahla trojica domácich hráčov 10 bodov a to im stačilo na najtesnejšie víťaztvo. Body domáci: Zúbek 4,5, M. Hán 3, M. Ráchel 2,5, Janovčík 0/2 (striedal J. Ráchel 0/2), hostia: Šuna 3, Stankoviansky 2,5, Žiaran 2, Gejdoš 1,5.

Ľubeľa B – Smrečany-Žiar 11:7
Domáci sa dobre pripravili na ťažkého súpera, ktorý nastúpil bez Laučíka a po dobrom výkone nakoniec zaslúžene zvíťazili. Body - domáci: Oravec 4, Zubaj 3/0 (striedal Oško 0/1), Rojček 2,5, Švec 1,5, hostia: Dzuroška 3,5, Dzúrik 2,5, Kováč 1, Križian 0.

Bobrovec B – Z. Poruba A 5:13
Hosťom vyšiel úvod zápasu, viedli 0:5 a 2:9 a tak domáci napriek snahe zaznamenali už tretiu prehru na domácich stoloch v tomto ročníku. Body - domáci: Rak 3, A. Lisý 2, M. Kusý 0, R. Kusý 0, hostia: Bukas 4,5, Betcher 3,5, Lehotský a Tomčík po 2,5. -kn-

Bez straty bodu ešte tri mužstvá

Výsledky štvrtého kola VI. ligy v stolnom tenise ukázali, ktoré mužstvá sa budú pokúšať o postup, ktoré o posledné priečky a rozdelili tabuľku podľa výkonnosti mužstiev. V tomto kole sklamala rezerva Iľanova, ktorá zatiaľ podáva diametrálne rozdielne výkony na domácich stoloch a na stoloch súperov. Ak v tomto bude pokračovať, tak ich budeme postrádať v boji o postupové miesta. V derby susedov Dúbravy a P. Ľupče A sa mužstvá rozišli remízou, keď zápas mali lepšie rozohratý hostia z P. Ľupče.
V 5. kole 6.11.2004 sa stretnú: P. Ľupča A – L. Porúbka B, N. Boca B – Dúbrava, L. Peter – L. Ján B, Iľanovo C – Hybe C, Iľanovo B – P. Ľupča B, Ľubeľa D – Hybe B, SOU L. Mikuláš B – Z. Poruba B, SQUASH L. Mikuláš - voľno

Z. Poruba A – Ľubeľa D 13:5
Hostia viedli v úvode 1:2, ale potom domáci ôsmimi víťazstvami v rade otočili vývoj stretnutia a dosiahli zaslúžené víťazstvo nad snaživým mužstvom hostí. Body - domáci: Ronec 4,5, Kamien st. 3,5/0 (striedal Tomčík 1/0), Brtáň a Palaj po 2, hostia: Vrbenský 2,5, Kubík 1,5, D. Urban 1, Oško 0.

Hybe B – Iľanovo B 16:2
Hostia sklamali a potvrdili skutočnosť, že na stoloch súperov nedokážu s výnimkou Motrinca podať taký bojovný výkon, ako v domácom prostredí. Body domáci: Marušiak st. a Vrlík po 4,5, J. Farbák a B. Jakubovič po 3,5, hostia: Motrinec 2, Droppa 0, Martiak 0, Havel 0/2 (striedal Wosiňski 0/2).

P. Ľupča B – Iľanovo C 12:6
Domáci dokázali využiť absenciu najlepšieho hráča hostí D. Kuba a po dobrom výkone zaznamenali zaslúžene svoje prvé víťazstvo v tomto ročníku. Body - domáci: Adamčiak, Peterec a M. Procházka po 3,5, I. Procházka 1,5/1 (striedal M. Sokol 0/2), hostia: V. Šlauka 3, Ostrovský 2, Trnka 1, Demenčík 0/2 (striedal Pápay 0/2).

Hybe C – L. Peter 7:11
Favorizované mužstvo hostí nenastúpilo v najsilnejšom zložení, čo domáce mužstvo využilo na prijateľný výsledok. Body - domáci: Marušiak ml. 2,5, Mičev 2, M. Farbák 1,5, Skaloš 1, hostia: Lojdl 4,5, Volf 4, Drugaj 2, Susedík 0,5.

L. Ján B – N. Boca B 10:8
Hostia nastúpili v najsilnejšej zostave, ale vo vyrovnanom stretnutí nakoniec o víťazstve domácich rozhodla skutočnosť, že v dvojhrách všetci dokázali zdolať hosťujúceho Madeja. Body - domáci: Fekete 3,5, Čurný st. a Čurný ml. po 2, Olejár 1,5/1 (striedal Kompiš 1/1), hostia: Šak 3, L. Tréger 2,5, Láni 2, Madej 0,5.

Dúbrava – P. Ľupča A 9:9
Vyrovnané stretnutie mali lepšie rozohrané hostia, ktorí nedokázali využiť vedenie z úvodu zápasu do víťazného konca, keď sa nepodarilo bodovať ich najskúsenejšiemu hráčovi V. Hánovi. Body - domáci: Nemec a Švec po 3, Javorek 2, Štrba 1, hostia: Noge 3,5, Kohút a Sokol po 2,5, V. Hán 0, Buriak 0,5 (hral len štvorhru).

L. Porúbka B – Squash 13:5
Mladé družstvo hostí podalo dobrý výkon, ale na úspech proti skúsenejšiemu mužstvu domácich, ktorí nastúpili v kompletnom zložení to nestačilo. Body - domáci: Voštiar 4, Capko 3,5, R. Sklenár 2,5, J. Beňo 1,5/0 (striedal Linský 1/2), Ondík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Jurkovič 3, Petra Betherová 2, Pavla Betherová 0, Gross 0/2 (striedal Betcher 0/2). -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 2. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 3. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 4. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 5. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 6. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 7. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 8. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 1. ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy
 2. Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy
 3. Príďte si vychutnať výstavu ilustrácií pre deti
 4. Liptovský Mikuláš: V našom meste pes neskapal
 5. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 6. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
 7. Gestačný diabetes mellitus
 8. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 1. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 4 968
 2. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 4 893
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 3 523
 4. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 198
 5. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 2 033
 6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 564
 7. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 016
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely 874

Blogy SME

 1. ADRA Slovensko: Projekt potravinovej sebestačnosti v Ugande v plnom prúde
 2. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
 3. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: (Ne)transparentný regulačný proces počas pandémie?
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 6. Juraj Ondruška: Vajnoráci vo svete: Takto spomínajú na obec
 7. Richard Rychtarech: Berlin calling
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: Šokujúci príbeh dievčaťa, ktoré utekalo pred násilím a neslobodou
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 330
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 7 305
 3. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 282
 4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 6 198
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 290
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 850
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 713
 8. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 404
 1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 3. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 4. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Likavka v modrom brala tri body.

Piata liga a jej uplynulé kolo prinieslo z pohľadu liptovských tímov zaujímavé zápasy. Tým prvým bolo aj liptovské derby Likavka vs Važec. A Švošov musel do brány angažovať hráča z poľa.


25m
Z ľava: V. Škandera, M. Valent, M. Michalík.

Extraligista MHK 32 Liptovský Mikuláš po tom, čo udržal extraligu na Liptove, sa už pripravuje na nadchádzajúcu sezónu. Tím už začali postupne skladať. Do brány prichádza aj skúsený Michal Valent.


2 h
Skromný, ale verný fanklub mikulášskeho Tatranu, ktorý chodil takmer na všetky zápasy svojho tímu nemohol chýbať ani na tom poslednom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš má za sebou prvú futbalovú sezónu v najvyššej súťaži Fortuna lige, s ktorou sú Mikulášania nadmieru spokojní.


3 h

Môj náučný a zábavný zošit 2 je názov časopisu špeciálne určeného pre žiakov prvého stupňa základnej školy, ktorý na 32 stranách prináša množstvo zábavy aj poučenia.


20. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

KHL nie, vyjde NHL? Ani s AHL by vraj nestratil.


15 h

Pásový opar pripúta na nemocničné lôžko až 700 pacientov ročne.


14. máj

Prinášame tipy na výlety v Turci.


21. máj

Kvetinové koberce fialovej levandule, žltej horčice a červeného maku budú pastvou pre oči okoloidúcich turistov.


21. máj

Blogy SME

 1. ADRA Slovensko: Projekt potravinovej sebestačnosti v Ugande v plnom prúde
 2. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
 3. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: (Ne)transparentný regulačný proces počas pandémie?
 5. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 6. Juraj Ondruška: Vajnoráci vo svete: Takto spomínajú na obec
 7. Richard Rychtarech: Berlin calling
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: Šokujúci príbeh dievčaťa, ktoré utekalo pred násilím a neslobodou
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 330
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 7 305
 3. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 282
 4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 6 198
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 290
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 850
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 713
 8. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 404
 1. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 3. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 4. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu