Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Šláger kola vyhral Bobrovec

V stolnotenisovej IV. lige boli na programe dve dohrávky 4. kola (ŠKST Ružomberok D – Demänová 13:5, ŠKST Ružomberok E – L. Sliače 9:9) a kompletné 7. kolo. Víkendový šláger medzi SCP C a Bobrovcom vyhralo po dramatickom priebehu vedúce mužstvo súťaže. S nadšením hrajúca Demänová porazila na svojich stoloch, rovnako ako vlani, silné mužstvo Liskovej. Tretí najtesnejší výsledok sa zrodil v dolnoliptovskom derby v L. Sliačoch. Po sérii 4 prehier zabodovala konečne naplno Černová B, ktorá hostila nebezpečné mužstvo Jamníka.
Po týždňovej prestávke, počas ktorej sa uskutoční XIX. ročník populárneho Turnaja veteránov Liptova, pokračujú všetky súťaže nášho regiónu až 4. decembra zápasmi 8. kola. V IV. lige sa stretnú: ŠKST Rbk D – Jamník, Lisková - Černová B, ŠKST Rbk E – Demänová, Bobrovec – Ľubeľa, Hybe – SCP Rbk B, L. Sliače – Ludrová.

L. Sliače – ŠKST Ružomberok D 8:10
Vo vyrovnanom súboji, ktorý skončil na sety 36:38, sa hralo 7 päťsetových duelov. Body – domáci: Zezula 4,5, Dvorský 3,5, Mrva 0, Mihulec 0/1 (striedal I. Littva 0/3), hostia: Bystričan 3,5, F. Tužinský 2,5, Dittrych a R. Cibulka po 2.

Černová B – Jamník 12:6
Prvá polovica dôležitého zápasu bola vyrovnaná. Domáci rozhodli následným 6-bodovým nástupom. V tíme hostí potvrdil stabilne vysokú výkonnosť
F. Slivka. Body – domáci: R. Šulík a Ondruška po 3,5, Frolo 1,5, M. Kmeť 1,5/1 (striedal D. Maďar 2/0), hostia: Slivka 4, Fajmon a P. Veselovský po 1, M. Haluška st. 0.

SCP Ružomberok B – Bobrovec 8:10
Stretnutie začalo kvôli výpadku el. energie s menším oneskorením. Domácim navyše veterná smršť strhla veľkú časť strechy. Samotný súboj sa zlomil až v poslednej sérii dvojhier. Od stavu 7:7 vyhrávali zápasy Mir. Hulej – Rusina, B. Hatala – Rob. Kusý a M. Švento - Ambrózy hráči vedúceho mužstva IV. ligy. Body – domáci: Mir. Hulej a Drapáč po 3, M. Švento 2, B. Hatala 0, hostia: Rob. Kusý 3,5, Ambrózy a Rusina po 2,5, Grajko 1,5.

Demänová – Lisková 10:8
Úvod kvalitného zápasu patril domácim. Po piatich dueloch viedli 4:1, húževnatý súper dokázal ale skóre zrovnať. Z nasledujúcich 7 zápasov vyhrali stolní tenisti Demänovej šesť a tým stretnutie rozhodli. Body – domáci: Mažári 3,5, Jurkovič 3, Boča 2,5, Košík 1, Jedlička 0 (hral len štvorhru), hostia: Karlík 2,5, E. Šeffer a Janík po 2, J. Demko 1,5.

Ľubeľa – ŠKST Ružomberok E 13:5
Očakávaná výhra vyrovnanejšieho tímu. Zaujímavou postavou zápasu bol L. Budvesel, vlani ešte hráč Ľubele, ktorý porazil dvoch bývalých kolegov. Body – domáci: Humený, Kandera a B. Oravec po 3,5, B. Kubík 2,5, hostia: R. Rom a Budvesel po 2, Hajas 1, Oselčáková 0.

Ludrová – Hybe 6:12
O výhre vyrovnanejších hostí sa rozhodlo v druhej polovici stretnutia. Body – domáci: Večerek 3,5, R. Slimák 1,5, Bebjak 1, Močáry 0/2 (striedal Pasch 0/2), hostia: Moravčík 4,5, M. Jakubovič 3,5, J. Janovčík ml. 3, Šmihula 1. -jš-

Dramatický zápas v Bešeňovej

Vo všetkých stretnutiach 7. kola V. ligy stolného tenisu sa presadili favoriti. K prekvapeniu takmer došlo v Bešeňovej, kde hostili o postup bojujúcu Likavku. Zdá sa, že boj o prvú štvorku, ktorá bude hrať play-off o postup do najvyššej súťaže Liptova sa zúžil na päť mužstiev. Na zostupovej priečke je naďalej Turík, ale namočení sú tiež Bešeňová a rezerva L. Sliačov. Vyhraté nemajú ani SCP C a Ludrová B.
Program 8. kola, 4. 12.: Ľubochňa – Likavka, L. Sliače B – Bešeňová, Turík – Lisková B, B. Potok – ŠKST Rbk F, Ludrová B – SCP Rbk C.

Ludrová B – Ľubochňa 2:16
Skúsenejší obhajcovia prvenstva boli jasne lepší. V tíme domácich debutoval mladý M. Milan. Body – domáci: P. Milan a J. Cibulka po 1, L. Milan 0, M. Milan 0, hostia: Okál a Chyla po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5.

Lisková B – L. Sliače B 15:3
Problémy L. Sliačov so zostavou sa prejavili aj na výške prehry. Zostava – domáci: Lauko, Klačko, Karník, T. Demko, body - hostia: I. Littva 2,5, M. Antol 0,5, R. Jacko 0, Bartík 0.

Biely Potok – SCP Ružomberok C 13:5
Za hostí bodovali len dvaja hráči, najlepší muž zápasu Gašparovič a Paulo, ktorý porazil striedajúceho J. Veselovského. Body – domáci: Jantoš a A. Kendera po 3,5, F. Milan 3, J. Švento 2,5/1 (striedal J. Veselovský 0,5/1), hostia: Gašparovič 4, Paulo 1, Maga 0, V. Maslo st. 0.

Bešeňová – Likavka 8:10
O výhre favorita, ktorému naplno bodovali dvaja hráči sa rozhodlo až v posledných dvoch dvojhrách. Deviaty bod vybojoval v zápase so Šlachtom Bartánus, víťazný bod získal R. Haluška, keď porazil I. Jacku. Body – domáci: D. Grenčík 2,5, P. Baran a I. Jacko po 2, Šlachta 1,5, Záhradník 0 (hral len štvorhru), hostia: M. Kačník a R. Haluška po 4,5, Bartánus 1, Durdík 0.

ŠKST Ružomberok F – Turík 15:3
Jednotka Turíka E. Božek, znižoval za stavu 4:0, 9:1 a 15:2. Vynikajúco zahral domáci B. Čabák. Body – domáci: Čabák 4,5, M. Kasanický, Uličný a B. Kasanický po 3,5, hostia: Božek 3, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, Kačalka 0. -jš-

Komjatná B opäť bodovala

Stretnutiami 7. kola skončila prvá polovica základnej časti stolnotenisovej VI. ligy. Favorizovaná Likavka B nestratila podľa prepokladov zatiaľ ani bod. Na 2. mieste sa po dôležitom víťazstve s B. Potokom B usadil ŠKST Ružomberok G. Tretíkrát za sebou naplno bodovala rezerva Komjatnej, tentoraz porazila najtesnejším rozdielom SCP D.
V 8. kole sa 4. 12. stretnú: SCP Rbk E – SCP Rbk D, Komjatná B – Komjatná A, Ivachnová – B. Potok B, ŠKST Rbk G – Likavka B.

Komjatná B - SCP Ružomberok D 10:8
Priamy súboj o 5. miesto rozhodli pre seba vyrovnanejší domáci. V najlepšom zápase vyhral Z. Cibulka ml. s Mil. Hulejom piaty set 11:9. Body – domáci: V. Roštek a Z. Cibulka ml. po 3, S. Kubas 2,5, Kohút 1,5, hostia: Mil. Hulej a Mišura po 3,5, Bartko 1, V. Maslo ml. 0.

ŠKST Ružomberok G – Biely Potok B 13:5
V úvode súboja popredných družstiev získali domáci 4-bodový náskok, ktorý postupne ešte zvýšili. Body – domáci: Húšťa, Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 3,5, Oselčáková 2/1 (striedala Kupčíková 0,5/1), hostia: Droppa 4, T. Kendera 1, Bartoš 0, Papp 0.

Likavka B – SCP Ružomberok E 18:0
Zápas tímov z opačných koncov tabuľky nemohol skončiť iným výsledkom. Body – domáci: Krpelan, Ľ. Lupták, Durdík a Mil. Lupták po 4,5, hostia: Juríček 0, P. Hofman ml. 0, Vilga 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2).

Ivachnová – Komjatná A 1:17
Pod príliš krutú prehru domácich sa podpísali malé skúsenosti a nezvládnutie koncoviek dobre rozohratých zápasov. V tíme nováčika mal smolu najmä snaživý Mat. Krakovský, ktorý viedol s V. Kováčikom v rozhodujúcom sete 10:7, pokojnejší súper však šnúrou 5 bodov dramatický zápas zvrátil. Body – domáci: Baďo 1, Lukáč 0, Mat. Krakovský 0, Mil. Krakovský 0, hostia: M. Kováčik, P. Kubas a Z. Cibulka st. po 4,5, V. Kováčik. -jš-

V. liga

Siedme kolo V. ligy v stolnom tenise skončilo podľa papierových predpokladov, žiadne prekvapenia sa nekonali a aj keď blízko k úspech v súboji s mužstvami na čele tabuľky boli mužstvá N. Boce a Z. Poruby, nakoniec sa obe stretnutia skončili najtesnejšími víťazstvami favoritov v pomere 10:8. SOU L. Mikuláš nepomohlo ani vedenie 5:0 pred začatím stretnutia proti trojici hráčov L. Ondrašovej, ktorí im povolili už len dva body a potvrdili svoje kvality. Pomaly sa rysuje pätica mužstiev, ktoré budú hrať o postu do vyššej súťaže a na druhom konci tabuľky sa začínajú napĺňať predpoklady, že o záchranu bude bojovať dvojica Bobrovec B a Váhostav L. Hrádok, z ktorých ani jeden ešte v tejto sezóne neokúsil pocit víťazstva. Budúce kolo sa odohrá až o dva týždne, nakoľko v sobotu 27. novembra sa v Ľubeli uskutočnia už devätnáste Majstrovstvá Liptova veteránov v stolnom tenise.
V 8. kole 4. decembra sa stretnú: Ľubeľa C – Váhostav L. Hrádok, L. Ondrašová – L. Porúbka A, Ľubeľa B – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – N. Boca A, Z. Poruba A – Jamník B, Smrečany-Žiar – Iľanovo A.

Smrečany-Žiar – Ľubeľa C 16:2
Domáci prevýšili hráčov hostí, ktorí nastúpili bez D. Hrnčiara a po dobrom výkone dosiahli vysoké víťazstvo, keď M. Hrnčiar a Urban zhodne porazili domáceho Kováča, ktorého potom striedal Križian. Body – domáci: V. Dzuroška, Dzúrik a Laučík po 4,5, Kováč 0,5/2 (striedal Križian 2/0), hostia: M. Hrnčiar a J. Urban po 1, Obrcian 0, Vrbenský 0.

Iľanovo A – Z. Poruba A 10:8
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci viedli 7:3, hostia znížili na 7:6, ale domáci nakoniec dosiahli najtesnejšie víťazstvo. K nemu im pomohla svojou dávkou aj šťastena, keď z ôsmich päťsetových duelov vyhrali päť. Body domáci: Šuna a Žiaran po 3,5, Stankoviansky 2, Gejdoš 1/1 (striedal D. Kubo 0/2), hostia: Tomčík 3, Betcher 2,5, Lehotský 1,5, Bukas 1.

Jamník B – Bobrovec B 15:3
Domáci nedali hosťom šancu na lepší výsledok. Od začiatku kontrolovali vývoj stretnutia a bez väčších problémov vysoko zdolali mužstvo hostí, aj keď nenastúpili v najsilnejšom zložení. Body - domáci: Berník a Kovács po 4,5, Pavkovček 3, Lazár 2, Vondra 0,5 (hral len štvorhru), hostia: R. Kusý 2, M. Kusý 1, A. Kusý 0, A. Lisý 0.

N. Boca A – Ľubeľa B 8:10
O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj pomer setov 36:36, ale vďaka vyhraným obom štvorhrám v úvode stretnutia dosiahlo mužstvo hostí o to cennejšie víťazstvo, že nastúpilo oslabené bez hréča základnej zostavy A. Šveca. Body domáci: Ozábal 3, Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni 1/1 (striedal Piovarči 0/2), hostia: Š. Rojček 4,5, Š. Oravec 3,5, Zubaj 1,5, Gejdoš 0,5.

SOU L. Mikuláš A – L. Ondrašová 7:11
Domáci bojovali proti oslabenému mužstvu hostí, ktoré nastúpilo len s trojicou hráčov, ale títo potvrdili svoje herné kvality, a keď Vrábel nevyužil dva mečboly v stretnutí s M. Ráchelom, získali rozhodujúci náskok, ktorý udržali do konca zápasu. Body - domáci: Vrábel a Kalinay po 1, Zvolenský 0, Janovčík 0, 5xwo, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 3.

L. Porúbka A – Váhostav L. Hrádok 12:6
V stretnutí mužstiev z konca tabuľky potvrdili domáci zlepšujúcu sa výkonnosť a od začiatku stretnutia sa ujali vedenia. Nedali hosťom príležitosť dosiahnuť lepší výsledok. Vo veľmi dobrej forme zahral domáci M. Beňo, ktorý zdolal všetkých hráčov súpera. Body - domáci: M. Beňo 4,5, J. Beńo, Kováč a Šikulaj po 2,5, hostia: Bella a Pasečiak po 2, Bether a Choma po 1. -kn-

VI. liga

Ani v šiestom kole VI. stolnotenisovej ligy nezaváhalo vedúce mužstvo z Hýb, ktoré dokázalo jasne zvíťaziť nad rezervou Z. Poruby, a zvýšilo svoj náskok na čele tabuľky na 4 body. Pomaly sa rysuje aj osmička mužstiev, ktoré budú bojovať o postupové miesta. Zdá sa, že sedmička mužstiev je už jasná a zo súboja o posledné miesto v prvej osmičke pomaly vypadá zraneniami zdecimovaná rezerva Z. Poruby. Naopak, čoraz lepšie výkony podáva rezerva
N. Boce, ktorá sa po každom kole posúva v tabuľke vyššie. Jasnejšie
v tomto bude po budúcom kole, keď sa na stoloch P. Ľupče stretnú traja kandidáti na ôsme miesto. A keďže vedúce mužstvo má v budúcom kole voľno je jasné, že ich prenasledovatelia ukroja z ich bodového náskoku. Pre Majstrovstvá Liptova veteránov, ktoré budú túto sobotu v Ľubeli sa ôsme kolo odohrá až prvú decembrovú sobotu.
V 8. kole 4. decembra sa stretnú: P. Ľupča B – Z. Poruba B, Hybe C – SOU L. Mikuláš B, L. Ján B – Ľubeľa D, Dúbrava – Iľanovo B, L. Porúbka B – Iľanovo C, Squash L. Mikuláš – L. Peter, P. Ľupča A – N. Boca B, Hybe B – voľno.

N. Boca B – Squash L. Mikuláš 17:1
Skúsení hráči domácich jasne prevýšili mladých hráčov hostí, ktorých od prehry na nulu zachránilo víťazstvo T. Majerníka nad domácim Risíkom. Body - domáci: Böhmer, L. Tréger a Švanda po 4,5, Risík 3,5, hostia: T. Majerník 1, Betcher 0, Gross 0, M. Majerník 0.

L. Peter – L. Porúbka B 10:8
V stretnutí boli jasným favoritom domáci, zaslúžene zvíťazili, ale vďaka tomu, že dali príležitosť aj hráčom z lavičky, boli dobre hrajúci hostia veľmi blízko k remíze. Body domáci: Volf 4,5, Lojdl 2/1 (striedal Varga 0/1), Nemsila 2/0 (striedal Susedík 0/2), Drugaj 1,5, hostia: Ondík 3,5, Voštiar 2,5, R. Sklenár 2, Capko 0.

Iľanovo C – Dúbrava 4:14
Hostia tvoria vyrovnanejšie mužstvo. Boli v stretnutí o poznanie lepší, a keď
z domácich dokázal úspešne vzdorovať len D. Kubo, zaslúžene zvíťazili rozdielom desiatich bodov. Body - domáci: D. Kubo 3, Ostrovský 1, P. Demenčík 0, V. Šlauka 0/2 (striedal Beťko 0/2), hostia: Nemec, Slačka, Štrba a Švec po 3,5.

Iľanovo B – L. Ján B 13:5
V konfrontácii dvoch mužstiev, ktoré ašpirujú na postup boli domáci jasne lepší. Nečakane ľahko dosiahli pomerne vysoké víťazstvo, keď najlepším hráčom zápasu bol domáci Motrinec, ktorý sa ukazuje ako ozajstná posila domáceho mužstva. Body - domáci: Motrinec 4,5, Mikuláš 3,5, Droppa 3, Wosiňski 2, hostia: Čurný st. a Fekete po 2, Kompiš 0,5, Čurný ml. 0,5/2 (striedal Sabovčík 0/2).

Ľubeľa D – Hybe C 3:15
Domáci nastúpili iba s jedným hráčom základnej zostavy D. Urbanom a keďže ostatných hráčov žiaci z lavičky nedokázali nahradiť, dosiahli hostia ľahko až nečakane vysoké víťazstvo. Body - domáci: D. Urban 2, Kochláň 1, V. Oško 0, V. Budvesel 0, hostia: M. Farbák a Marušiak ml. po 4,5, Skaloš 3,5, Ilavský 2,5.

SOU L. Mikuláš B – P. Ľupča B 14:4
O víťazstve domácich nebolo pochýb od začiatku stretnutia, keď vyhrali obe štvorhry a viedli 4:0 a potom 8:2 a bez problémov stretnutie dotiahli do víťazného konca. Body - domáci: Krajči 4,5, Mičuda a Vlha po 3, Zvolenský 1,5/1 (striedal Držík 0,5/2), K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Procházka 2, M. Sokol a Peterec po 1, Adamčiak 0/3 (striedal Beňo 0/1).

Z. Poruba B – Hybe B 5:13
Stretnutie dobrej úrovne, v ktorom k víťazstvu herne istejšie pôsobiacich hráčov hostí prispela aj skutočnosť, že na hre domácich hráčov Kamiena st. a Brtáňa sa prejavila v koncovkách setov dlhodobá absencia na tréningoch a zdravotné problémy. Body - domáci: Čupka a Ronec po 2,5, Kamien st. 0, Kamien ml. 0/3 (striedal Brtáň 0/1), hostia: J. Farbák 4,5, Marušiak st. 3,5, B. Jakubovič 3, Janovčík st. 2. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 828
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 446
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 11 422
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 968
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 553
 6. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 727
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 520
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 508
 9. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 338
 10. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 335
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Liptovský Hrádok rozšíri možnosť otestovať sa o ďalšie odberové miesta

Mesto Liptovský Hrádok rozširuje možnosť bezplatného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto

V liptovskom prípravnom derby sa hral slušný futbal

MFK Ružomberok remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Prípravné stretnutie víťaza nemalo.
AKTUALIZOVANÉ: 18.1.2021 o 08:35

Kde a ako sa objednať na antigénové testovanie na Liptove

Štyri odberné miesta na antigénové testovanie už fungujú na časenku.

Ilustračné foto.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Už ste čítali?