Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Stolný tenis

Šláger kola vyhral Bobrovec

V stolnotenisovej IV. lige boli na programe dve dohrávky 4. kola (ŠKST Ružomberok D – Demänová 13:5, ŠKST Ružomberok E – L. Sliače 9:9) a kompletné 7. kolo. Víkendový šláger medzi SCP C a Bobrovcom vyhralo po dramatickom priebehu vedúce mužstvo súťaže. S nadšením hrajúca Demänová porazila na svojich stoloch, rovnako ako vlani, silné mužstvo Liskovej. Tretí najtesnejší výsledok sa zrodil v dolnoliptovskom derby v L. Sliačoch. Po sérii 4 prehier zabodovala konečne naplno Černová B, ktorá hostila nebezpečné mužstvo Jamníka.
Po týždňovej prestávke, počas ktorej sa uskutoční XIX. ročník populárneho Turnaja veteránov Liptova, pokračujú všetky súťaže nášho regiónu až 4. decembra zápasmi 8. kola. V IV. lige sa stretnú: ŠKST Rbk D – Jamník, Lisková - Černová B, ŠKST Rbk E – Demänová, Bobrovec – Ľubeľa, Hybe – SCP Rbk B, L. Sliače – Ludrová.

L. Sliače – ŠKST Ružomberok D 8:10
Vo vyrovnanom súboji, ktorý skončil na sety 36:38, sa hralo 7 päťsetových duelov. Body – domáci: Zezula 4,5, Dvorský 3,5, Mrva 0, Mihulec 0/1 (striedal I. Littva 0/3), hostia: Bystričan 3,5, F. Tužinský 2,5, Dittrych a R. Cibulka po 2.

Černová B – Jamník 12:6
Prvá polovica dôležitého zápasu bola vyrovnaná. Domáci rozhodli následným 6-bodovým nástupom. V tíme hostí potvrdil stabilne vysokú výkonnosť
F. Slivka. Body – domáci: R. Šulík a Ondruška po 3,5, Frolo 1,5, M. Kmeť 1,5/1 (striedal D. Maďar 2/0), hostia: Slivka 4, Fajmon a P. Veselovský po 1, M. Haluška st. 0.

SCP Ružomberok B – Bobrovec 8:10
Stretnutie začalo kvôli výpadku el. energie s menším oneskorením. Domácim navyše veterná smršť strhla veľkú časť strechy. Samotný súboj sa zlomil až v poslednej sérii dvojhier. Od stavu 7:7 vyhrávali zápasy Mir. Hulej – Rusina, B. Hatala – Rob. Kusý a M. Švento - Ambrózy hráči vedúceho mužstva IV. ligy. Body – domáci: Mir. Hulej a Drapáč po 3, M. Švento 2, B. Hatala 0, hostia: Rob. Kusý 3,5, Ambrózy a Rusina po 2,5, Grajko 1,5.

Demänová – Lisková 10:8
Úvod kvalitného zápasu patril domácim. Po piatich dueloch viedli 4:1, húževnatý súper dokázal ale skóre zrovnať. Z nasledujúcich 7 zápasov vyhrali stolní tenisti Demänovej šesť a tým stretnutie rozhodli. Body – domáci: Mažári 3,5, Jurkovič 3, Boča 2,5, Košík 1, Jedlička 0 (hral len štvorhru), hostia: Karlík 2,5, E. Šeffer a Janík po 2, J. Demko 1,5.

Ľubeľa – ŠKST Ružomberok E 13:5
Očakávaná výhra vyrovnanejšieho tímu. Zaujímavou postavou zápasu bol L. Budvesel, vlani ešte hráč Ľubele, ktorý porazil dvoch bývalých kolegov. Body – domáci: Humený, Kandera a B. Oravec po 3,5, B. Kubík 2,5, hostia: R. Rom a Budvesel po 2, Hajas 1, Oselčáková 0.

Ludrová – Hybe 6:12
O výhre vyrovnanejších hostí sa rozhodlo v druhej polovici stretnutia. Body – domáci: Večerek 3,5, R. Slimák 1,5, Bebjak 1, Močáry 0/2 (striedal Pasch 0/2), hostia: Moravčík 4,5, M. Jakubovič 3,5, J. Janovčík ml. 3, Šmihula 1. -jš-

Dramatický zápas v Bešeňovej

Vo všetkých stretnutiach 7. kola V. ligy stolného tenisu sa presadili favoriti. K prekvapeniu takmer došlo v Bešeňovej, kde hostili o postup bojujúcu Likavku. Zdá sa, že boj o prvú štvorku, ktorá bude hrať play-off o postup do najvyššej súťaže Liptova sa zúžil na päť mužstiev. Na zostupovej priečke je naďalej Turík, ale namočení sú tiež Bešeňová a rezerva L. Sliačov. Vyhraté nemajú ani SCP C a Ludrová B.
Program 8. kola, 4. 12.: Ľubochňa – Likavka, L. Sliače B – Bešeňová, Turík – Lisková B, B. Potok – ŠKST Rbk F, Ludrová B – SCP Rbk C.

Ludrová B – Ľubochňa 2:16
Skúsenejší obhajcovia prvenstva boli jasne lepší. V tíme domácich debutoval mladý M. Milan. Body – domáci: P. Milan a J. Cibulka po 1, L. Milan 0, M. Milan 0, hostia: Okál a Chyla po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5.

Lisková B – L. Sliače B 15:3
Problémy L. Sliačov so zostavou sa prejavili aj na výške prehry. Zostava – domáci: Lauko, Klačko, Karník, T. Demko, body - hostia: I. Littva 2,5, M. Antol 0,5, R. Jacko 0, Bartík 0.

Biely Potok – SCP Ružomberok C 13:5
Za hostí bodovali len dvaja hráči, najlepší muž zápasu Gašparovič a Paulo, ktorý porazil striedajúceho J. Veselovského. Body – domáci: Jantoš a A. Kendera po 3,5, F. Milan 3, J. Švento 2,5/1 (striedal J. Veselovský 0,5/1), hostia: Gašparovič 4, Paulo 1, Maga 0, V. Maslo st. 0.

Bešeňová – Likavka 8:10
O výhre favorita, ktorému naplno bodovali dvaja hráči sa rozhodlo až v posledných dvoch dvojhrách. Deviaty bod vybojoval v zápase so Šlachtom Bartánus, víťazný bod získal R. Haluška, keď porazil I. Jacku. Body – domáci: D. Grenčík 2,5, P. Baran a I. Jacko po 2, Šlachta 1,5, Záhradník 0 (hral len štvorhru), hostia: M. Kačník a R. Haluška po 4,5, Bartánus 1, Durdík 0.

ŠKST Ružomberok F – Turík 15:3
Jednotka Turíka E. Božek, znižoval za stavu 4:0, 9:1 a 15:2. Vynikajúco zahral domáci B. Čabák. Body – domáci: Čabák 4,5, M. Kasanický, Uličný a B. Kasanický po 3,5, hostia: Božek 3, V. Murín 0, Joz. Krakovský 0, Kačalka 0. -jš-

Komjatná B opäť bodovala

Stretnutiami 7. kola skončila prvá polovica základnej časti stolnotenisovej VI. ligy. Favorizovaná Likavka B nestratila podľa prepokladov zatiaľ ani bod. Na 2. mieste sa po dôležitom víťazstve s B. Potokom B usadil ŠKST Ružomberok G. Tretíkrát za sebou naplno bodovala rezerva Komjatnej, tentoraz porazila najtesnejším rozdielom SCP D.
V 8. kole sa 4. 12. stretnú: SCP Rbk E – SCP Rbk D, Komjatná B – Komjatná A, Ivachnová – B. Potok B, ŠKST Rbk G – Likavka B.

Komjatná B - SCP Ružomberok D 10:8
Priamy súboj o 5. miesto rozhodli pre seba vyrovnanejší domáci. V najlepšom zápase vyhral Z. Cibulka ml. s Mil. Hulejom piaty set 11:9. Body – domáci: V. Roštek a Z. Cibulka ml. po 3, S. Kubas 2,5, Kohút 1,5, hostia: Mil. Hulej a Mišura po 3,5, Bartko 1, V. Maslo ml. 0.

ŠKST Ružomberok G – Biely Potok B 13:5
V úvode súboja popredných družstiev získali domáci 4-bodový náskok, ktorý postupne ešte zvýšili. Body – domáci: Húšťa, Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 3,5, Oselčáková 2/1 (striedala Kupčíková 0,5/1), hostia: Droppa 4, T. Kendera 1, Bartoš 0, Papp 0.

Likavka B – SCP Ružomberok E 18:0
Zápas tímov z opačných koncov tabuľky nemohol skončiť iným výsledkom. Body – domáci: Krpelan, Ľ. Lupták, Durdík a Mil. Lupták po 4,5, hostia: Juríček 0, P. Hofman ml. 0, Vilga 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2).

Ivachnová – Komjatná A 1:17
Pod príliš krutú prehru domácich sa podpísali malé skúsenosti a nezvládnutie koncoviek dobre rozohratých zápasov. V tíme nováčika mal smolu najmä snaživý Mat. Krakovský, ktorý viedol s V. Kováčikom v rozhodujúcom sete 10:7, pokojnejší súper však šnúrou 5 bodov dramatický zápas zvrátil. Body – domáci: Baďo 1, Lukáč 0, Mat. Krakovský 0, Mil. Krakovský 0, hostia: M. Kováčik, P. Kubas a Z. Cibulka st. po 4,5, V. Kováčik. -jš-

V. liga

Siedme kolo V. ligy v stolnom tenise skončilo podľa papierových predpokladov, žiadne prekvapenia sa nekonali a aj keď blízko k úspech v súboji s mužstvami na čele tabuľky boli mužstvá N. Boce a Z. Poruby, nakoniec sa obe stretnutia skončili najtesnejšími víťazstvami favoritov v pomere 10:8. SOU L. Mikuláš nepomohlo ani vedenie 5:0 pred začatím stretnutia proti trojici hráčov L. Ondrašovej, ktorí im povolili už len dva body a potvrdili svoje kvality. Pomaly sa rysuje pätica mužstiev, ktoré budú hrať o postu do vyššej súťaže a na druhom konci tabuľky sa začínajú napĺňať predpoklady, že o záchranu bude bojovať dvojica Bobrovec B a Váhostav L. Hrádok, z ktorých ani jeden ešte v tejto sezóne neokúsil pocit víťazstva. Budúce kolo sa odohrá až o dva týždne, nakoľko v sobotu 27. novembra sa v Ľubeli uskutočnia už devätnáste Majstrovstvá Liptova veteránov v stolnom tenise.
V 8. kole 4. decembra sa stretnú: Ľubeľa C – Váhostav L. Hrádok, L. Ondrašová – L. Porúbka A, Ľubeľa B – SOU L. Mikuláš A, Bobrovec B – N. Boca A, Z. Poruba A – Jamník B, Smrečany-Žiar – Iľanovo A.

Smrečany-Žiar – Ľubeľa C 16:2
Domáci prevýšili hráčov hostí, ktorí nastúpili bez D. Hrnčiara a po dobrom výkone dosiahli vysoké víťazstvo, keď M. Hrnčiar a Urban zhodne porazili domáceho Kováča, ktorého potom striedal Križian. Body – domáci: V. Dzuroška, Dzúrik a Laučík po 4,5, Kováč 0,5/2 (striedal Križian 2/0), hostia: M. Hrnčiar a J. Urban po 1, Obrcian 0, Vrbenský 0.

Iľanovo A – Z. Poruba A 10:8
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci viedli 7:3, hostia znížili na 7:6, ale domáci nakoniec dosiahli najtesnejšie víťazstvo. K nemu im pomohla svojou dávkou aj šťastena, keď z ôsmich päťsetových duelov vyhrali päť. Body domáci: Šuna a Žiaran po 3,5, Stankoviansky 2, Gejdoš 1/1 (striedal D. Kubo 0/2), hostia: Tomčík 3, Betcher 2,5, Lehotský 1,5, Bukas 1.

Jamník B – Bobrovec B 15:3
Domáci nedali hosťom šancu na lepší výsledok. Od začiatku kontrolovali vývoj stretnutia a bez väčších problémov vysoko zdolali mužstvo hostí, aj keď nenastúpili v najsilnejšom zložení. Body - domáci: Berník a Kovács po 4,5, Pavkovček 3, Lazár 2, Vondra 0,5 (hral len štvorhru), hostia: R. Kusý 2, M. Kusý 1, A. Kusý 0, A. Lisý 0.

N. Boca A – Ľubeľa B 8:10
O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj pomer setov 36:36, ale vďaka vyhraným obom štvorhrám v úvode stretnutia dosiahlo mužstvo hostí o to cennejšie víťazstvo, že nastúpilo oslabené bez hréča základnej zostavy A. Šveca. Body domáci: Ozábal 3, Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni 1/1 (striedal Piovarči 0/2), hostia: Š. Rojček 4,5, Š. Oravec 3,5, Zubaj 1,5, Gejdoš 0,5.

SOU L. Mikuláš A – L. Ondrašová 7:11
Domáci bojovali proti oslabenému mužstvu hostí, ktoré nastúpilo len s trojicou hráčov, ale títo potvrdili svoje herné kvality, a keď Vrábel nevyužil dva mečboly v stretnutí s M. Ráchelom, získali rozhodujúci náskok, ktorý udržali do konca zápasu. Body - domáci: Vrábel a Kalinay po 1, Zvolenský 0, Janovčík 0, 5xwo, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 3.

L. Porúbka A – Váhostav L. Hrádok 12:6
V stretnutí mužstiev z konca tabuľky potvrdili domáci zlepšujúcu sa výkonnosť a od začiatku stretnutia sa ujali vedenia. Nedali hosťom príležitosť dosiahnuť lepší výsledok. Vo veľmi dobrej forme zahral domáci M. Beňo, ktorý zdolal všetkých hráčov súpera. Body - domáci: M. Beňo 4,5, J. Beńo, Kováč a Šikulaj po 2,5, hostia: Bella a Pasečiak po 2, Bether a Choma po 1. -kn-

VI. liga

Ani v šiestom kole VI. stolnotenisovej ligy nezaváhalo vedúce mužstvo z Hýb, ktoré dokázalo jasne zvíťaziť nad rezervou Z. Poruby, a zvýšilo svoj náskok na čele tabuľky na 4 body. Pomaly sa rysuje aj osmička mužstiev, ktoré budú bojovať o postupové miesta. Zdá sa, že sedmička mužstiev je už jasná a zo súboja o posledné miesto v prvej osmičke pomaly vypadá zraneniami zdecimovaná rezerva Z. Poruby. Naopak, čoraz lepšie výkony podáva rezerva
N. Boce, ktorá sa po každom kole posúva v tabuľke vyššie. Jasnejšie
v tomto bude po budúcom kole, keď sa na stoloch P. Ľupče stretnú traja kandidáti na ôsme miesto. A keďže vedúce mužstvo má v budúcom kole voľno je jasné, že ich prenasledovatelia ukroja z ich bodového náskoku. Pre Majstrovstvá Liptova veteránov, ktoré budú túto sobotu v Ľubeli sa ôsme kolo odohrá až prvú decembrovú sobotu.
V 8. kole 4. decembra sa stretnú: P. Ľupča B – Z. Poruba B, Hybe C – SOU L. Mikuláš B, L. Ján B – Ľubeľa D, Dúbrava – Iľanovo B, L. Porúbka B – Iľanovo C, Squash L. Mikuláš – L. Peter, P. Ľupča A – N. Boca B, Hybe B – voľno.

N. Boca B – Squash L. Mikuláš 17:1
Skúsení hráči domácich jasne prevýšili mladých hráčov hostí, ktorých od prehry na nulu zachránilo víťazstvo T. Majerníka nad domácim Risíkom. Body - domáci: Böhmer, L. Tréger a Švanda po 4,5, Risík 3,5, hostia: T. Majerník 1, Betcher 0, Gross 0, M. Majerník 0.

L. Peter – L. Porúbka B 10:8
V stretnutí boli jasným favoritom domáci, zaslúžene zvíťazili, ale vďaka tomu, že dali príležitosť aj hráčom z lavičky, boli dobre hrajúci hostia veľmi blízko k remíze. Body domáci: Volf 4,5, Lojdl 2/1 (striedal Varga 0/1), Nemsila 2/0 (striedal Susedík 0/2), Drugaj 1,5, hostia: Ondík 3,5, Voštiar 2,5, R. Sklenár 2, Capko 0.

Iľanovo C – Dúbrava 4:14
Hostia tvoria vyrovnanejšie mužstvo. Boli v stretnutí o poznanie lepší, a keď
z domácich dokázal úspešne vzdorovať len D. Kubo, zaslúžene zvíťazili rozdielom desiatich bodov. Body - domáci: D. Kubo 3, Ostrovský 1, P. Demenčík 0, V. Šlauka 0/2 (striedal Beťko 0/2), hostia: Nemec, Slačka, Štrba a Švec po 3,5.

Iľanovo B – L. Ján B 13:5
V konfrontácii dvoch mužstiev, ktoré ašpirujú na postup boli domáci jasne lepší. Nečakane ľahko dosiahli pomerne vysoké víťazstvo, keď najlepším hráčom zápasu bol domáci Motrinec, ktorý sa ukazuje ako ozajstná posila domáceho mužstva. Body - domáci: Motrinec 4,5, Mikuláš 3,5, Droppa 3, Wosiňski 2, hostia: Čurný st. a Fekete po 2, Kompiš 0,5, Čurný ml. 0,5/2 (striedal Sabovčík 0/2).

Ľubeľa D – Hybe C 3:15
Domáci nastúpili iba s jedným hráčom základnej zostavy D. Urbanom a keďže ostatných hráčov žiaci z lavičky nedokázali nahradiť, dosiahli hostia ľahko až nečakane vysoké víťazstvo. Body - domáci: D. Urban 2, Kochláň 1, V. Oško 0, V. Budvesel 0, hostia: M. Farbák a Marušiak ml. po 4,5, Skaloš 3,5, Ilavský 2,5.

SOU L. Mikuláš B – P. Ľupča B 14:4
O víťazstve domácich nebolo pochýb od začiatku stretnutia, keď vyhrali obe štvorhry a viedli 4:0 a potom 8:2 a bez problémov stretnutie dotiahli do víťazného konca. Body - domáci: Krajči 4,5, Mičuda a Vlha po 3, Zvolenský 1,5/1 (striedal Držík 0,5/2), K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Procházka 2, M. Sokol a Peterec po 1, Adamčiak 0/3 (striedal Beňo 0/1).

Z. Poruba B – Hybe B 5:13
Stretnutie dobrej úrovne, v ktorom k víťazstvu herne istejšie pôsobiacich hráčov hostí prispela aj skutočnosť, že na hre domácich hráčov Kamiena st. a Brtáňa sa prejavila v koncovkách setov dlhodobá absencia na tréningoch a zdravotné problémy. Body - domáci: Čupka a Ronec po 2,5, Kamien st. 0, Kamien ml. 0/3 (striedal Brtáň 0/1), hostia: J. Farbák 4,5, Marušiak st. 3,5, B. Jakubovič 3, Janovčík st. 2. -kn-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 3. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 4. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma?
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč?
 6. Realitný maklér v Poprade
 7. Je čas na cestovateľské plány, jeseň bude plná spoznávania
 8. Najradšej by ste pri čítaní správ nechali všetko plávať?
 1. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 2. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 4. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 5. Je neskutočná! Pani Milada (80) búra svojou básničkou internety
 6. XTB vyhlasuje Conora McGregora za svojho globálneho ambasádora
 7. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 8. Na Slovensku máme približne 23% fajčiarov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 654
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 844
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 385
 4. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 287
 5. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 3 248
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 740
 7. Excelentná novinka v Tescu 2 058
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 037

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Ivan Mlynár: Čoho sa to vlastne vyšetrovatelia NAKA okolo Jána Čurillu dožadujú.
 3. Jozef Javurek: Skandar
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Hra na schovávačku skončila.
 5. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 6. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 7. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 8. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 13 057
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 773
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 263
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 955
 5. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 5 799
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 347
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 450
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 247
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obce ružomberského okresu trápia najmä preťažené cesty.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v ružomberských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia?


18 h
Viacero liptovských obcí čaká zmena, budú si voliť nového starostu alebo starostku.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v liptovských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia? Zmenu čaká napríklad Liptovský Ján, Podtureň či Kráľovu Lehotu.


19 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep

Do vozidlového parku mestskej autobusovej dopravy v Ružomberku zaradili desať nových nízkopodlažných autobusov.


TASR 23. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Ivan Mlynár: Čoho sa to vlastne vyšetrovatelia NAKA okolo Jána Čurillu dožadujú.
 3. Jozef Javurek: Skandar
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Hra na schovávačku skončila.
 5. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 6. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 7. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 8. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 13 057
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 773
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 263
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 955
 5. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 5 799
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 347
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 450
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 247
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu