Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Nevídaná ružomberská smršť v rozpätí desiatich minút

Na začiatku 18. min. na tabuli svietil stav 34:22. O desať minút neskôr 71:22. Bol to domáci uragán, ktorý úplne skosil súpera.

Ružomberok – Tento fantastický úsek sa skončil 37:0 a pressingom zdecimovaný hosťujúci tím nenachádzal recept ani na prechod cez poliacu čiaru. Reč je o zápase 5. kola B-skupiny centrálnej konferencie Európskeho pohára FIBA, v ktorom MBK Ružomberok zdolal Medveščak Záhreb o 51 bodov – 109:58. Poďme ale pekne od začiatku. Úvodnú štvrtinu, ktorú chorvátsky tím vyhral 17:14, poznačila vychýlená „muška“ domáceho družstva. Keďže Ružomberčanky nedokázali trafiť ani z tutových pozícií, Medveščak v 9. min. viedol 16:10. V druhej štvrtine však už ale bolo všetko inak. Náš vicemajster, po dvojminútovej prestávke, priniesol na palubovku oveľa viac dynamiky a spolu s ňou i dôraz vo všetkých činnostiach. Zároveň ružomberské dievčatá začali aj odklínať súperov kôš. Zväčša ale triafali z kratších vzdialeností, najmä spod koša. Sympatická snaha aj o ďalekonosné pokusy naďalej stroskotávala len na obruči.

Na prvú trojku, ktorej autorkou bola Ivanová, diváci čakali až do 19. min. Len mimochodom, išlo o deviaty strelecký pokus MBK spoza trojbodového oblúka. V druhej štvrtine však už hostiteľky jednoznačne tvrdili zápasovú muziku. Vďaka nátlakovej hre ich náskok rástol. Po deväťbodovej šnúre domáci tím v 16. min ušiel Záhrebu o trinásť bodov – 34:21. Vzápätí Popovičová premenila jednu z dvoch šestiek (34:22), a tým sa Medveščak na desať minút absolútne strelecky odmlčal. Do prestávky Ružomberčanky zvýšili svoje vedenie na 40:22 a po príchode zo šatní spustili na súpera ničivú smršť. Bol to fantastický strelecký koncert, podmurovaný pre Záhrebčanky neriešiteľnou obranou. Bezodný kôš chorvátskeho družstva bol v tejto fáze „v plnej permanencii“ a publikum v Koniarni si mohlo prísť na svoje. Bodku za fantastickou 37 – bodovou šnúrou dala v 28. min Silva Peričová. Na Medveščaku bolo sympatické, že v záverečnej štvrtine vstal z kolien a až do záverečného klaksónu bojoval o každý bod. Po enormnom nasadení domáce dievčatá trošku poľavili v koncentrácii a súper začal dokazovať (i napriek hrozivému stavu), že tiež má „vedomosti“ z basketbalovej abecedy. Na neudržanie v poslednej desaťminútovke bola najlepšia hráčka Záhrebu, strelecky veľmi dobre disponovaná Popovičová. Navyše ružomberský tréner P. Kováčik dosť v závere striedal, aby dal príležitosť všetkým dievčatám. Pohárovú premiéru absolvovala 16 – ročná Radka Mokošová. Keď do záverečného klaksónu zostávalo niečo vyše cez dve minúty, Koniareň zaaplaudovala „stovke“. Išlo o trojbodový pokus Křížovej, ktorým upravila na 102:53.

EP FIBA vo faktoch
MBK Ružomberok – ŽKK Medveščak Záhreb 109:58 (14:17, 40:22, 83:31)
Body MBK: Křížová 21, Belanská 18, Číkošová 16, Garčárová 12, Sanja Peričová 11, Furková 10, Ivanová 9, Brezániová 7, Oravcová 5. Najviac bodov Záhrebu: Popovičová 23, Silvia Peričová 8. Rozhodovali: Roceanu (Rumunsko) a Boženar (Ukrajina) – 700 divákov. Štvrtiny: 14:17, 26:5, 43:9, 26:27.
USK Praha – Ventwest-Foton Šopron 89:56 (49:25)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Päť chýb pri zateplení strechy
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.