Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Vedúca trojica nezaváhala

Po Turnaji veteránov Liptova pokračovali stolnotenisové súťaže nášho regiónu zápasmi 8. kola. Vo IV. lige sa darilo mužstvám z čela tabuľky. Líder súťaže porazil v kvalitnom zápase Ľubeľu, druhá Lisková vyhrala s Černovou B a rezerva SCP bola úspešná v Hybiach. Prekvapením kola bolo víťazstvo Jamníka na stoloch ŠKST D.
V 9. kole sa 11. 12. stretnú: Ludrová – ŠKST Rbk D, SCP Rbk B – L. Sliače, Ľubeľa – Hybe, Demänová – Bobrovec, Černová B – ŠKST Rbk E, Jamník – Lisková.


ŠKST Ružomberok D – Jamník 7:11
Od vyrovnaného stavu 1:1 bodovali v prvých šiestich dvojhrách prekvapujúco len hostia, čo ovplyvnilo ďalší priebeh dôležitého duelu. Dobrým ťahom sa ukázalo, že prvýkrát v sezóne postavili J. Vondru hrávajúceho za rezervu Jamníka V. ligu. Body – domáci: Dittrych 3,5, Bystričan 2, R. Cibulka 1,5, F. Tužinský 0, hostia: Slivka 3,5, Fajmon 3, Vondra a Veselovský po 2, M. Haluška st. 0,5 (hral len štvorhru).

Lisková - Černová B 12:6
O výsledku tradičného dolnoliptovského derby rozhodli vyrovnanejšie výkony domácich, ktorí viedli v polovici tretej série dvojhier 9:3. Body – domáci: Karlík 4, J. Demko a Lauko po 3,5, E. Šeffer 1, hostia: M. Kmeť 3,5, Ondruška 1,5, Holdoš 0, D. Maďar 0/1 (striedal R. Šulík 1/2).

Bobrovec – Ľubeľa 12:6
Súboj prvého so štvrtým začali lepšie domáci. Za stavu 4:1 vyhrali dva dramatické 5-setové zápasy, čím získali dôležitý náskok. V tíme hostí naplno bodoval B. Oravec. Body – domáci: Rob. Kusý a Grajko po 3,5, Rusina a Ambrózy po 2,5, hostia: B. Oravec 4, B. Kubík a Kandera po 1, Humený 0.

ŠKST Ružomberok E – Demänová 1:17
S chuťou hrajúci hostia, ktorí porazili v minulom kole silnú Liskovú, potvrdili úlohu favorita. Body – domáci: A. Cheben 1, Budvesel 0, Uhrovič 0, Hajas 0/3 (striedal P. Kmeť 0/1), hostia: Mažári, Jurkovič a Košík po 4,5, Boča 3,5.

Hybe – SCP Ružomberok B 4:14
Po štvorhrách viedli domáci 2:0. V ďalšej časti boli až nečakane jasne lepší hostia, ktorí herne prevýšili hráčov vlaňajšieho nováčika. V najdramatickejšej dvojhre viedol
J. Moravčík (prekvapujúci víťaz liptovskej veteraniády v kat. 40-49 r.) s M. Šventom v rozhodujúcom sete 10:9, ale od tohto stavu už nebodoval. Body – domáci: M. Jakubovič 1,5, Moravčík a Vrlík po 0,5, J. Janovčík ml. 0,5+1WO/3, hostia: Drapáč a M. Švento po 4, Gašparovič 3, B. Hatala 3/1WO.

L. Sliače – Ludrová 11:7
O zaslúženej výhre vyrovnanejších domácich sa rozhodlo v druhej polovici kvalitného stretnutia. Body – domáci: Zezula 3,5, Mihulec a Dvorský po 2,5, Mrva 2,5/1 (striedal Dobrík 0/1), hostia: Večerek a R. Slimák po 3, Bebjak 0, Pasch 0/2 (striedal Močáry 1/1). -jš-

Víťazstvá domácich tímov

Vo všetkých zápasoch V. ligy stolného tenisu boli úspešnejšie domáce družstvá. Súboj o prvú štvorku nie je ani po 8. kole ešte rozhodnutý. Prvá trojica má už síce mierny náskok, ale o poslednom postupujúcom do play-off o víťaza sa rozhodne pravdepodobne medzi ŠKST F a Likavkou. Posledné slovo nepovedala ani rezerva Ludrovej. Budúcotýždňový zápas Bešeňová – Turík veľa napovie o situácii na chvoste tabuľky.
Ďalší program 9. kola, 11. 12.: SCP Rbk C – Ľubochňa, Lisková B – B. Potok, ŠKST Rbk F – Ludrová B, Likavka – L. Sliače B.

Ľubochňa – Likavka 12:6
V kvalitnom stretnutí zahral v tíme hostí výborne M. Kačník. Na lepší výsledok to však bolo málo. Najstarší hráč domácich Voj. Olos mal na dosah aj tretí bod, ale za stavu 9:10 v rozhodujúcom sete zápasu s R. Haluškom zahral zle istú loptičku a nešťastne prehral. Body – domáci: Chyla, Okál a M. Roštek po 3, Voj. Olos st. 2,5, Vl. Olos 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Kačník 4,5, R. Haluška 1,5, Bartánus 0, Ľ. Lupták 0/3 (striedal Durdík 0/1)

L. Sliače B – Bešeňová 12:6
Hostia chceli v L. Sliačoch prekvapiť. Zásluhou kolektívneho výkonu domácich sa im to nepodarilo. Body – domáci: I. Littva 4,5, M. Antol 3,5, A. Hlavatý st. 3, A. Hlavatý ml. 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta a D. Grenčík po 1, J. Grenčík 0,5/3 (striedal P. Baran 1/0).

Ludrová B – SCP Ružomberok C 10:8
Obidve mužstvá nastúpili s posilami. Domácim prvýkrát vypomohol B. Močáry, ktorý patrí do širšieho kádra A-tímu. Hostia sa opäť spoliehali na výkon Gašparoviča. O výsledku rozhodli v konečnom dôsledku úvodné štvorhry a to, že v mužstve SCP nebodoval štvrtý hráč. Body – domáci: P. Milan 3,5, Močáry 3, J. Cibulka a L. Dutka po 1,5, L. Milan 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Gašparovič 4, Maga 3, Paulo 1, V. Maslo st. 0.

Biely Potok – ŠKST Ružomberok F 14:4
Najúspešnejším mužom stretnutia bol skúsený J. Jantoš, kmeňový hráč ŠKST Ružomberok, ktorý je v B. Potoku na hosťovaní. Tím hostí prvýkrát v sezóne posilnil R. Cibulka. Body – domáci: Jantoš 4,5, A. Kendera a Droppa po 3,5, F. Milan 2,5, hostia: R. Cibulka 2/1 (striedala Oselčáková 0/1), B. Kasanický a Čabák po 1, Uličný 0.

Lisková B – Turík 13:5
Aj tretie susedské derby vyhrali stolní tenisti Liskovej. Jednotka hostí E. Božek prehral jedine s M. Klačkom. Body – domáci: Klačko 4,5, T. Demko a Karník po 3,5, Nemček 0/3 (striedal Tomčík 1/0), hostia: Božek 3, Joz. Krakovský a V. Murín po 1, Hasálik 0. -jš-

ŠKST Ružomberok G porazil lídra

Stretnutiami 8. kola začala odvetná časť VI. ligy v stolnom tenise. V najlepšom zápase doterajšieho priebehu porazil ŠKST G vedúcu Likavku B, na ktorú sa dotiahol aj bodovo. Z ďalších súbojov zaujala výhra Komjatnej B v druhom klubovom derby sezóny.
V 9. kole sa 11. 12. odohrajú zápasy: ŠKST Rbk G – SCP Rbk E, Likavka B – Ivachnová, B. Potok B – Komjatná B, Komjatná A – SCP Rbk D.

SCP Ružomberok E – SCP Ružomberok D 6:12
Posledné mužstvo tabuľky získalo v druhom vzájomnom zápase o 2 body viac ako v prvom. Body – domáci: P. Hofman st. 2,5, Murček 2, Vilga 1, M. Koštial 0, P. Hofman ml. 0,5 (hral len štvorhru), Juríček 0 (hral len štvorhru), hostia: Mil. Hulej a Mišura po 4,5, Drengubiak 2, P. Koštial 1.

Ivachnová - Biely Potok B 6:12
Hostia potvrdili, že majú širší a vyhratejší káder. Snaživým domácim nevyšiel záver stretnutia. Body – domáci: Mil. Krakovský, Mat. Krakovský a Lukáč po 2, Baďo 0, hostia: O. Veselovský 4,5, J. Veselovský 3,5, Mišík 1,5, Gejdoš 0,5/2 (striedal T. Kendera 2/0).

ŠKST Ružomberok G - Likavka B 12:6
Súboj najväčších kandidátov na postup do finále play-off bol v niektorých fázach zbytočne nervózny. Zostavy – domáci: M. Tholt ml., Húšťa, J. Kupčík ml., Š. Hatala, hostia: Krpelan, Ľ. Lupták, Mir. a Mil. Lupták.

Komjatná B – Komjatná A 11:7
O výsledku dôležitého derby rozhodol drtivý nástup rezervy, ktorá stráca už len bod na vytúžené 4. miesto. Je zaujímavé, že hneď v prvej dvojhre nastúpili proti sebe otec a syn Cibulkovci. Mladší z tejto dvojice neprehral v 4 dvojhrách ani set. Víťazné družstvo striedalo až za stavu 11:6. Body – domáci: Z. Cibulka ml. 4,5, V. Roštek 3,5, Kohút 0,5, S. Kubas 2,5/1 (striedal Paciga 0/1), hostia: M. Kováčik 3, Z. Cibulka st. 2, V. Kováčik a P. Kubas po 1. -jš-

V. liga L. Mikuláš

Šláger ôsmeho kola V. ligy v stolnom tenise v Žiari skončil jednoznačným víťazstvom domácich. Tí zosadili z prvej priečky tabuľky mužstvo Iľanova a dostali sa za vedúcu Ľubeľu B, ktorá nezaváhala a jasne zdolala mužstvo SOU L. Mikuláš. Na čele tabuľky sa začína formovať štvorica mužstiev, medzi ktorými sa pravdepodobne bude rozhodovať o postupujúcich. Jasnejšie začína byť aj na konci tabuľky. Rezerva Bobrovca stráca na predposledný Váhostav už štyri body a stáva sa najväčším kandidátom na zostup. O tom, čo znamená jeden hráč pre mužstvo sa presviedča rezerva Jamníka, kde nedokázali nahradiť Veselovského a ďaleko zaostávajú za výkonmi v minulom ročníku a pomaly strácajú šancu zapojiť sa do boja o postupové miesta.
V 9. kole 11. 12. sa stretnú: Iľanovo A – Ľubeľa C, Jamník B – Smrečany-Žiar, N. Boca A – Z. Poruba A, SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B, L. Porúbka A – Ľubeľa B, Váhostav L. Hrádok – L. Ondrašová.

Ľubeľa C – Váhostav L. Hrádok 3:15
Hostia využili skutočnosť, že v mužstve domácich nenastúpili D. a M. Hrnčiarovci. Keďže ich náhradníci zďaleka nedosahujú ich výkonnosť, po dobrom a bojovnom výkone dosiahli nakoniec cenné víťazstvo a zisk dôležitých bodov v boji o záchranu. Body – domáci: J. Urban 2, Obrcian 1, D. Urban 0, Vrbenský 0, hostia: Bether a Pasečiak po 4,5, Bella 3,5, Choma 2,5.

L. Ondrašová – L. Porúbka A 13:5
Hostia prišli na zápas len traja a tak už pre začiatkom prehrávali 5:0. Napriek dobrému výkonu trojice hráčov, nemali proti silnému mužstvu domácich šancu na lepší výsledok. Body domáci: M. Ráchel a Zúbek po 3, M. Hán 1/0 (striedal Janovčík 1/1), J. Ráchel 0, 5 x wo, hostia: J. Beňo 2,5, Šikulaj 1,5, M. Beňo 1.

Ľubeľa B – SOU L. Mikuláš A 16:2
Domáci, ktorí ašpirujú na umiestnenie na čele tabuľky boli v tomto stretnutí jasne lepším mužstvom. Zaslúžene vysoko zvíťazili nad mužstvom hostí, ktorému nemožno uprieť bojovnosť, ale ani získaných 21 setov im teraz nestačilo na lepší výsledok. Body - domáci: Švec 4,5, Zubaj 4, Oravec 3,5, Rojček 2,5/0 (striedal Oško 1,5/1), hostia: Mičuda a Vrábel po 1, Bubelíny 0, Janovčík 0.

Bobrovec B – N. Boca A 4:14
Hostia potvrdili vyrovnanosť svojho hráčskeho kádra a zlepšujúcu sa formu. V stretnutí boli jasne lepším mužstvom a konečný výsledok spravodlivo vyjadruje pomer síl za stolmi. Body domáci: R. Kusý a A . Lisý po 2, Gežík 0, A. Kusý 0, hostia: Mäsiar, Piovarči, I. Tréger a Ozábal po 3,5.

Z. Poruba A – Jamník B 11:7
Domáci viedlo postupne 4:2, 6:4, ale hostia vyrovnali. Za stavu 6:6 mali dobre rozohrané svoje duely Kovács a Haluška, ktorí zhodne viedli nad Betcherom a Tomčíkom 2:0 na sety. Nedokázali ich však dotiahnuť do víťazného konca a podľahli 2:3 a tak domáci šnúrou piatich víťazstiev dokázali zápas zvrátiť v svoj prospech. Body - domáci: Betcher 4,5, Tomčík 3, Lehotský 2,5, Bukas 1, hostia: Vondra 3,5, Haluška ml. 2,, Berník 1,5, Kovács 0.

Smrečany-Žiar – Iľanovo A 16:2
Domáci sa na stretnutie s vedúcim mužstvom tabuľky dobre pripravili. Potvrdili výbornú formu z predchádzajúcich kôl a deklasovali mužstvo hostí, ktoré zohralo vyrovnanú partiu iba do stavu 4:2. Potom však už v zápase jasne kraľovali domáci hráči. Body - domáci: Dzúrik a Laučík 4,5, V. Dzuroška 3/0 (striedal Kováč 1/0), Križian 3, hostia: Šuna 1, Stankoviansky 0,5, Gejdoš 0,5/2 (striedal Wosiňski 0/2), Žiaran 0. -kn-

VI. liga L. Mikuláš

Keďže vedúce mužstvo Hýb malo v ôsmom kole VI. ligy voľno, využili to mužstvá bojujúce o čelné umiestnenia na zníženie ich náskoku na čele tabuľky. V priamom súboji mužstiev z čela tabuľky zdolala Dúbrava vysoko rezervu Iľanova, ktorá opäť potvrdila, že výkonmi na súperových stoloch ďaleko zaostáva za výkonmi doma. Zamotaná je aj situácia v boji o ôsme miesto, na ktoré ašpiruje ešte stále šesť kandidátov. Zdá sa, že o tom, kto bude nakoniec v prvej osmičke, rozhodnú rezervy N. Boce a Z. Poruby, ktoré majú široký hráčsky káder a keď nastúpia v kompletnom zložení, sú nad sily ostatných mužstiev z druhej polovice tabuľky.
V 9. kole 11. 12. sa stretnú: L. Peter – P. Ľupča A, Iľanovo C – Squash L. Mikuláš, Iľanovo B – L. Porúbka B, Ľubeľa D – Dúbrava, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Z. Poruba B – Hybe C, Hybe B – P. Ľupča A, N. Boca B – voľno.

P. Ľupča B – Z. Poruba B 4:14
Keď sa domáci ujali vedenia 2:0, zdalo sa, že hostia nemajú nádej na úspech. Tí však šiestimi víťazstvami v rade otočili vývoj stretnutia a zaskočeným hráčom domácim už nedali šancu na to, aby dosiahli úspešnejší výsledok a sťažili im cieľ dostať sa do prvej osmičky. Body - domáci: Adamčiak 1,5, M. Procházka 1,5/2 (striedal Benčo 0/1), Peterec 0,5, M.Sokol 0,5, hostia: Čupka 4, Brtáň 3, Ronec 3, Kamien st. 3/0 (striedal Kamien ml. 1/0).

Hybe C – SOU L. Mikuláš B 4:14
Hostia boli o poznanie lepším mužstvom a po vyhratých štvorhrách bolo už len otázkou skóre, aké víťazstvo dosiahnu nad menej skúseným domácim mužstvom. Body domáci: M. Farbák, Marušiak ml., Mičev a Skaloš po 1, hostia: Zvolenský 4,5, Krajči a K. Kalinay po 3,5, Vlha 2,5.

L. Ján B – Ľubeľa D 14:4
Nakoľko hostia nastúpili prakticky s dorastencami, nemali proti skúsenejším hráčom domácich nádej na úspešnejší výsledok a tak domáci aj bez Čurného st. dosiahli jasné víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 4,5, Čurný ml. a Fekete po 3,5, Sabovčík 2,5, hostia: Gejdoš a Kochláň po 2, Oško 0, Kubík 0.

Dúbrava – Iľanovo B 15:3
V konfrontácii dvoch mužstiev, ktoré ašpirujú na postupové umiestnenie boli domáci jasne lepší. Deklasovali odovzdane pôsobiacich hráčov hostí, ktorí vo všetkých ukazovateľoch zaostali za očakávaním. Body - domáci: Štrba 4,5, Javorek, Nemec a Švec po 3,5, hostia: Motrinec 2, Martiak 1, Droppa 0, J. Kubo 0.

L. Porúbka B – Iľanovo C 10:8
Vyrovnané stretnutie, o výsledku ktorého sa rozhodlo za stavu 7:6 pre domácich. Capko porazil favorizovaného D. Kuba a zvýšil vedenie domácich na rozdiel dvoch bodov a tento rozdiel už domáci dokázali udržať do víťazného konca. Výborný výkon podal domáci Voštiar, ktorý nenašiel premožiteľa. Body - domáci: Voštiar 4,5, Ondík 2,5, Capko 2, Linský 1, hostia: V. Šlauka 3, D. Kubo a Ostrovský po 2,5, L. Trnka 0/2 (striedal P. Demenčík 0/2).

Squash L. Mikuláš – L. Peter 7:11
Mladí domáci hráči podali dobrý výkon. Dokázali zdolať hráčov druhého sledu z mužstva hostí, avšak na skúsených hráčov základnej zostavy ešte nestačili a tak si hostia pripísali zaslúžene „povinné“ víťazstvo v stretnutí, v ktorom platili za jasného favorita. Body - domáci: Majerník 2, Gross 2/1 (striedala Petra Betherová 1/0), Pavla Betherová a Betcher po 1, hostia: Murtin a Nemsila po 4,5, Varga 1, Susedík 0,5, Lojdl 0,5 (hral len štvorhru).

P. Ľupča A – N. Boca B 10:8
Keďže hostia nenastúpili ani s jedným hráčom základnej štvorice, dali aj domáci možnosť hráčom, ktorí pravidelne nehrávajú a tak prehra o dva body je vlastne úspešným výsledkom pre mladé mužstvo hostí. Body - domáci: Bella a P. Sokol po 3, Buriak a Kohút po 2, hostia: Hellebrant, Madej a Risík po 2,5, L. Tréger 0,5. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 388
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 395
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 13 677
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 320
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 637
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 205
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 471
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 367
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 222
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 165
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Vodáci sú už bez vody, ryby vylovené, začína sa modernizácia

Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši je už odstavený.

Po odstavení vody ešte vylovili uviaznuté ryby Liptovskí rybári.

Lekár z martinského infekčného: Koronavírus je zákerný, ubližuje slabším

S Martinom Babušíkom, lekárom Infekčnej kliniky a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice Martin, sme sa rozprávali o chorobe, ktorá hýbe celým Slovenskom. Koronavírus podľa neho mnohí ustoja aj bez príznakov, no pre nemálo ľudí má aj fatálne následky. A na tých musíme myslieť.

 Martin Babušík, vedúci lekár na jednotke intenzívnej starostlivosti 
Kliniky infektológie a cestovnej medicíny v Univerzitnej nemocnici Martin.

Energetici do ochrany vtáctva v Liptovskej Teplej investovali 30-tisíc eur

Na úseku dlhom 1,3 kilometra ošetrili 14 stĺpov a splnili tak požiadavku štátnych ochranárov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?