Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Vedúca trojica nezaváhala

Po Turnaji veteránov Liptova pokračovali stolnotenisové súťaže nášho regiónu zápasmi 8. kola. Vo IV. lige sa darilo mužstvám z čela tabuľky. Líder súťaže porazil v kvalitnom zápase Ľubeľu, druhá Lisková vyhrala s Černovou B a rezerva SCP bola úspešná v Hybiach. Prekvapením kola bolo víťazstvo Jamníka na stoloch ŠKST D.
V 9. kole sa 11. 12. stretnú: Ludrová – ŠKST Rbk D, SCP Rbk B – L. Sliače, Ľubeľa – Hybe, Demänová – Bobrovec, Černová B – ŠKST Rbk E, Jamník – Lisková.


ŠKST Ružomberok D – Jamník 7:11
Od vyrovnaného stavu 1:1 bodovali v prvých šiestich dvojhrách prekvapujúco len hostia, čo ovplyvnilo ďalší priebeh dôležitého duelu. Dobrým ťahom sa ukázalo, že prvýkrát v sezóne postavili J. Vondru hrávajúceho za rezervu Jamníka V. ligu. Body – domáci: Dittrych 3,5, Bystričan 2, R. Cibulka 1,5, F. Tužinský 0, hostia: Slivka 3,5, Fajmon 3, Vondra a Veselovský po 2, M. Haluška st. 0,5 (hral len štvorhru).

Lisková - Černová B 12:6
O výsledku tradičného dolnoliptovského derby rozhodli vyrovnanejšie výkony domácich, ktorí viedli v polovici tretej série dvojhier 9:3. Body – domáci: Karlík 4, J. Demko a Lauko po 3,5, E. Šeffer 1, hostia: M. Kmeť 3,5, Ondruška 1,5, Holdoš 0, D. Maďar 0/1 (striedal R. Šulík 1/2).

Bobrovec – Ľubeľa 12:6
Súboj prvého so štvrtým začali lepšie domáci. Za stavu 4:1 vyhrali dva dramatické 5-setové zápasy, čím získali dôležitý náskok. V tíme hostí naplno bodoval B. Oravec. Body – domáci: Rob. Kusý a Grajko po 3,5, Rusina a Ambrózy po 2,5, hostia: B. Oravec 4, B. Kubík a Kandera po 1, Humený 0.

ŠKST Ružomberok E – Demänová 1:17
S chuťou hrajúci hostia, ktorí porazili v minulom kole silnú Liskovú, potvrdili úlohu favorita. Body – domáci: A. Cheben 1, Budvesel 0, Uhrovič 0, Hajas 0/3 (striedal P. Kmeť 0/1), hostia: Mažári, Jurkovič a Košík po 4,5, Boča 3,5.

Hybe – SCP Ružomberok B 4:14
Po štvorhrách viedli domáci 2:0. V ďalšej časti boli až nečakane jasne lepší hostia, ktorí herne prevýšili hráčov vlaňajšieho nováčika. V najdramatickejšej dvojhre viedol
J. Moravčík (prekvapujúci víťaz liptovskej veteraniády v kat. 40-49 r.) s M. Šventom v rozhodujúcom sete 10:9, ale od tohto stavu už nebodoval. Body – domáci: M. Jakubovič 1,5, Moravčík a Vrlík po 0,5, J. Janovčík ml. 0,5+1WO/3, hostia: Drapáč a M. Švento po 4, Gašparovič 3, B. Hatala 3/1WO.

L. Sliače – Ludrová 11:7
O zaslúženej výhre vyrovnanejších domácich sa rozhodlo v druhej polovici kvalitného stretnutia. Body – domáci: Zezula 3,5, Mihulec a Dvorský po 2,5, Mrva 2,5/1 (striedal Dobrík 0/1), hostia: Večerek a R. Slimák po 3, Bebjak 0, Pasch 0/2 (striedal Močáry 1/1). -jš-

Víťazstvá domácich tímov

Vo všetkých zápasoch V. ligy stolného tenisu boli úspešnejšie domáce družstvá. Súboj o prvú štvorku nie je ani po 8. kole ešte rozhodnutý. Prvá trojica má už síce mierny náskok, ale o poslednom postupujúcom do play-off o víťaza sa rozhodne pravdepodobne medzi ŠKST F a Likavkou. Posledné slovo nepovedala ani rezerva Ludrovej. Budúcotýždňový zápas Bešeňová – Turík veľa napovie o situácii na chvoste tabuľky.
Ďalší program 9. kola, 11. 12.: SCP Rbk C – Ľubochňa, Lisková B – B. Potok, ŠKST Rbk F – Ludrová B, Likavka – L. Sliače B.

Ľubochňa – Likavka 12:6
V kvalitnom stretnutí zahral v tíme hostí výborne M. Kačník. Na lepší výsledok to však bolo málo. Najstarší hráč domácich Voj. Olos mal na dosah aj tretí bod, ale za stavu 9:10 v rozhodujúcom sete zápasu s R. Haluškom zahral zle istú loptičku a nešťastne prehral. Body – domáci: Chyla, Okál a M. Roštek po 3, Voj. Olos st. 2,5, Vl. Olos 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Kačník 4,5, R. Haluška 1,5, Bartánus 0, Ľ. Lupták 0/3 (striedal Durdík 0/1)

L. Sliače B – Bešeňová 12:6
Hostia chceli v L. Sliačoch prekvapiť. Zásluhou kolektívneho výkonu domácich sa im to nepodarilo. Body – domáci: I. Littva 4,5, M. Antol 3,5, A. Hlavatý st. 3, A. Hlavatý ml. 1, hostia: I. Jacko 2,5, Šlachta a D. Grenčík po 1, J. Grenčík 0,5/3 (striedal P. Baran 1/0).

Ludrová B – SCP Ružomberok C 10:8
Obidve mužstvá nastúpili s posilami. Domácim prvýkrát vypomohol B. Močáry, ktorý patrí do širšieho kádra A-tímu. Hostia sa opäť spoliehali na výkon Gašparoviča. O výsledku rozhodli v konečnom dôsledku úvodné štvorhry a to, že v mužstve SCP nebodoval štvrtý hráč. Body – domáci: P. Milan 3,5, Močáry 3, J. Cibulka a L. Dutka po 1,5, L. Milan 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Gašparovič 4, Maga 3, Paulo 1, V. Maslo st. 0.

Biely Potok – ŠKST Ružomberok F 14:4
Najúspešnejším mužom stretnutia bol skúsený J. Jantoš, kmeňový hráč ŠKST Ružomberok, ktorý je v B. Potoku na hosťovaní. Tím hostí prvýkrát v sezóne posilnil R. Cibulka. Body – domáci: Jantoš 4,5, A. Kendera a Droppa po 3,5, F. Milan 2,5, hostia: R. Cibulka 2/1 (striedala Oselčáková 0/1), B. Kasanický a Čabák po 1, Uličný 0.

Lisková B – Turík 13:5
Aj tretie susedské derby vyhrali stolní tenisti Liskovej. Jednotka hostí E. Božek prehral jedine s M. Klačkom. Body – domáci: Klačko 4,5, T. Demko a Karník po 3,5, Nemček 0/3 (striedal Tomčík 1/0), hostia: Božek 3, Joz. Krakovský a V. Murín po 1, Hasálik 0. -jš-

ŠKST Ružomberok G porazil lídra

Stretnutiami 8. kola začala odvetná časť VI. ligy v stolnom tenise. V najlepšom zápase doterajšieho priebehu porazil ŠKST G vedúcu Likavku B, na ktorú sa dotiahol aj bodovo. Z ďalších súbojov zaujala výhra Komjatnej B v druhom klubovom derby sezóny.
V 9. kole sa 11. 12. odohrajú zápasy: ŠKST Rbk G – SCP Rbk E, Likavka B – Ivachnová, B. Potok B – Komjatná B, Komjatná A – SCP Rbk D.

SCP Ružomberok E – SCP Ružomberok D 6:12
Posledné mužstvo tabuľky získalo v druhom vzájomnom zápase o 2 body viac ako v prvom. Body – domáci: P. Hofman st. 2,5, Murček 2, Vilga 1, M. Koštial 0, P. Hofman ml. 0,5 (hral len štvorhru), Juríček 0 (hral len štvorhru), hostia: Mil. Hulej a Mišura po 4,5, Drengubiak 2, P. Koštial 1.

Ivachnová - Biely Potok B 6:12
Hostia potvrdili, že majú širší a vyhratejší káder. Snaživým domácim nevyšiel záver stretnutia. Body – domáci: Mil. Krakovský, Mat. Krakovský a Lukáč po 2, Baďo 0, hostia: O. Veselovský 4,5, J. Veselovský 3,5, Mišík 1,5, Gejdoš 0,5/2 (striedal T. Kendera 2/0).

ŠKST Ružomberok G - Likavka B 12:6
Súboj najväčších kandidátov na postup do finále play-off bol v niektorých fázach zbytočne nervózny. Zostavy – domáci: M. Tholt ml., Húšťa, J. Kupčík ml., Š. Hatala, hostia: Krpelan, Ľ. Lupták, Mir. a Mil. Lupták.

Komjatná B – Komjatná A 11:7
O výsledku dôležitého derby rozhodol drtivý nástup rezervy, ktorá stráca už len bod na vytúžené 4. miesto. Je zaujímavé, že hneď v prvej dvojhre nastúpili proti sebe otec a syn Cibulkovci. Mladší z tejto dvojice neprehral v 4 dvojhrách ani set. Víťazné družstvo striedalo až za stavu 11:6. Body – domáci: Z. Cibulka ml. 4,5, V. Roštek 3,5, Kohút 0,5, S. Kubas 2,5/1 (striedal Paciga 0/1), hostia: M. Kováčik 3, Z. Cibulka st. 2, V. Kováčik a P. Kubas po 1. -jš-

V. liga L. Mikuláš

Šláger ôsmeho kola V. ligy v stolnom tenise v Žiari skončil jednoznačným víťazstvom domácich. Tí zosadili z prvej priečky tabuľky mužstvo Iľanova a dostali sa za vedúcu Ľubeľu B, ktorá nezaváhala a jasne zdolala mužstvo SOU L. Mikuláš. Na čele tabuľky sa začína formovať štvorica mužstiev, medzi ktorými sa pravdepodobne bude rozhodovať o postupujúcich. Jasnejšie začína byť aj na konci tabuľky. Rezerva Bobrovca stráca na predposledný Váhostav už štyri body a stáva sa najväčším kandidátom na zostup. O tom, čo znamená jeden hráč pre mužstvo sa presviedča rezerva Jamníka, kde nedokázali nahradiť Veselovského a ďaleko zaostávajú za výkonmi v minulom ročníku a pomaly strácajú šancu zapojiť sa do boja o postupové miesta.
V 9. kole 11. 12. sa stretnú: Iľanovo A – Ľubeľa C, Jamník B – Smrečany-Žiar, N. Boca A – Z. Poruba A, SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B, L. Porúbka A – Ľubeľa B, Váhostav L. Hrádok – L. Ondrašová.

Ľubeľa C – Váhostav L. Hrádok 3:15
Hostia využili skutočnosť, že v mužstve domácich nenastúpili D. a M. Hrnčiarovci. Keďže ich náhradníci zďaleka nedosahujú ich výkonnosť, po dobrom a bojovnom výkone dosiahli nakoniec cenné víťazstvo a zisk dôležitých bodov v boji o záchranu. Body – domáci: J. Urban 2, Obrcian 1, D. Urban 0, Vrbenský 0, hostia: Bether a Pasečiak po 4,5, Bella 3,5, Choma 2,5.

L. Ondrašová – L. Porúbka A 13:5
Hostia prišli na zápas len traja a tak už pre začiatkom prehrávali 5:0. Napriek dobrému výkonu trojice hráčov, nemali proti silnému mužstvu domácich šancu na lepší výsledok. Body domáci: M. Ráchel a Zúbek po 3, M. Hán 1/0 (striedal Janovčík 1/1), J. Ráchel 0, 5 x wo, hostia: J. Beňo 2,5, Šikulaj 1,5, M. Beňo 1.

Ľubeľa B – SOU L. Mikuláš A 16:2
Domáci, ktorí ašpirujú na umiestnenie na čele tabuľky boli v tomto stretnutí jasne lepším mužstvom. Zaslúžene vysoko zvíťazili nad mužstvom hostí, ktorému nemožno uprieť bojovnosť, ale ani získaných 21 setov im teraz nestačilo na lepší výsledok. Body - domáci: Švec 4,5, Zubaj 4, Oravec 3,5, Rojček 2,5/0 (striedal Oško 1,5/1), hostia: Mičuda a Vrábel po 1, Bubelíny 0, Janovčík 0.

Bobrovec B – N. Boca A 4:14
Hostia potvrdili vyrovnanosť svojho hráčskeho kádra a zlepšujúcu sa formu. V stretnutí boli jasne lepším mužstvom a konečný výsledok spravodlivo vyjadruje pomer síl za stolmi. Body domáci: R. Kusý a A . Lisý po 2, Gežík 0, A. Kusý 0, hostia: Mäsiar, Piovarči, I. Tréger a Ozábal po 3,5.

Z. Poruba A – Jamník B 11:7
Domáci viedlo postupne 4:2, 6:4, ale hostia vyrovnali. Za stavu 6:6 mali dobre rozohrané svoje duely Kovács a Haluška, ktorí zhodne viedli nad Betcherom a Tomčíkom 2:0 na sety. Nedokázali ich však dotiahnuť do víťazného konca a podľahli 2:3 a tak domáci šnúrou piatich víťazstiev dokázali zápas zvrátiť v svoj prospech. Body - domáci: Betcher 4,5, Tomčík 3, Lehotský 2,5, Bukas 1, hostia: Vondra 3,5, Haluška ml. 2,, Berník 1,5, Kovács 0.

Smrečany-Žiar – Iľanovo A 16:2
Domáci sa na stretnutie s vedúcim mužstvom tabuľky dobre pripravili. Potvrdili výbornú formu z predchádzajúcich kôl a deklasovali mužstvo hostí, ktoré zohralo vyrovnanú partiu iba do stavu 4:2. Potom však už v zápase jasne kraľovali domáci hráči. Body - domáci: Dzúrik a Laučík 4,5, V. Dzuroška 3/0 (striedal Kováč 1/0), Križian 3, hostia: Šuna 1, Stankoviansky 0,5, Gejdoš 0,5/2 (striedal Wosiňski 0/2), Žiaran 0. -kn-

VI. liga L. Mikuláš

Keďže vedúce mužstvo Hýb malo v ôsmom kole VI. ligy voľno, využili to mužstvá bojujúce o čelné umiestnenia na zníženie ich náskoku na čele tabuľky. V priamom súboji mužstiev z čela tabuľky zdolala Dúbrava vysoko rezervu Iľanova, ktorá opäť potvrdila, že výkonmi na súperových stoloch ďaleko zaostáva za výkonmi doma. Zamotaná je aj situácia v boji o ôsme miesto, na ktoré ašpiruje ešte stále šesť kandidátov. Zdá sa, že o tom, kto bude nakoniec v prvej osmičke, rozhodnú rezervy N. Boce a Z. Poruby, ktoré majú široký hráčsky káder a keď nastúpia v kompletnom zložení, sú nad sily ostatných mužstiev z druhej polovice tabuľky.
V 9. kole 11. 12. sa stretnú: L. Peter – P. Ľupča A, Iľanovo C – Squash L. Mikuláš, Iľanovo B – L. Porúbka B, Ľubeľa D – Dúbrava, SOU L. Mikuláš B – L. Ján B, Z. Poruba B – Hybe C, Hybe B – P. Ľupča A, N. Boca B – voľno.

P. Ľupča B – Z. Poruba B 4:14
Keď sa domáci ujali vedenia 2:0, zdalo sa, že hostia nemajú nádej na úspech. Tí však šiestimi víťazstvami v rade otočili vývoj stretnutia a zaskočeným hráčom domácim už nedali šancu na to, aby dosiahli úspešnejší výsledok a sťažili im cieľ dostať sa do prvej osmičky. Body - domáci: Adamčiak 1,5, M. Procházka 1,5/2 (striedal Benčo 0/1), Peterec 0,5, M.Sokol 0,5, hostia: Čupka 4, Brtáň 3, Ronec 3, Kamien st. 3/0 (striedal Kamien ml. 1/0).

Hybe C – SOU L. Mikuláš B 4:14
Hostia boli o poznanie lepším mužstvom a po vyhratých štvorhrách bolo už len otázkou skóre, aké víťazstvo dosiahnu nad menej skúseným domácim mužstvom. Body domáci: M. Farbák, Marušiak ml., Mičev a Skaloš po 1, hostia: Zvolenský 4,5, Krajči a K. Kalinay po 3,5, Vlha 2,5.

L. Ján B – Ľubeľa D 14:4
Nakoľko hostia nastúpili prakticky s dorastencami, nemali proti skúsenejším hráčom domácich nádej na úspešnejší výsledok a tak domáci aj bez Čurného st. dosiahli jasné víťazstvo. Body - domáci: Kompiš 4,5, Čurný ml. a Fekete po 3,5, Sabovčík 2,5, hostia: Gejdoš a Kochláň po 2, Oško 0, Kubík 0.

Dúbrava – Iľanovo B 15:3
V konfrontácii dvoch mužstiev, ktoré ašpirujú na postupové umiestnenie boli domáci jasne lepší. Deklasovali odovzdane pôsobiacich hráčov hostí, ktorí vo všetkých ukazovateľoch zaostali za očakávaním. Body - domáci: Štrba 4,5, Javorek, Nemec a Švec po 3,5, hostia: Motrinec 2, Martiak 1, Droppa 0, J. Kubo 0.

L. Porúbka B – Iľanovo C 10:8
Vyrovnané stretnutie, o výsledku ktorého sa rozhodlo za stavu 7:6 pre domácich. Capko porazil favorizovaného D. Kuba a zvýšil vedenie domácich na rozdiel dvoch bodov a tento rozdiel už domáci dokázali udržať do víťazného konca. Výborný výkon podal domáci Voštiar, ktorý nenašiel premožiteľa. Body - domáci: Voštiar 4,5, Ondík 2,5, Capko 2, Linský 1, hostia: V. Šlauka 3, D. Kubo a Ostrovský po 2,5, L. Trnka 0/2 (striedal P. Demenčík 0/2).

Squash L. Mikuláš – L. Peter 7:11
Mladí domáci hráči podali dobrý výkon. Dokázali zdolať hráčov druhého sledu z mužstva hostí, avšak na skúsených hráčov základnej zostavy ešte nestačili a tak si hostia pripísali zaslúžene „povinné“ víťazstvo v stretnutí, v ktorom platili za jasného favorita. Body - domáci: Majerník 2, Gross 2/1 (striedala Petra Betherová 1/0), Pavla Betherová a Betcher po 1, hostia: Murtin a Nemsila po 4,5, Varga 1, Susedík 0,5, Lojdl 0,5 (hral len štvorhru).

P. Ľupča A – N. Boca B 10:8
Keďže hostia nenastúpili ani s jedným hráčom základnej štvorice, dali aj domáci možnosť hráčom, ktorí pravidelne nehrávajú a tak prehra o dva body je vlastne úspešným výsledkom pre mladé mužstvo hostí. Body - domáci: Bella a P. Sokol po 3, Buriak a Kohút po 2, hostia: Hellebrant, Madej a Risík po 2,5, L. Tréger 0,5. -kn-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 2. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
 3. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
 4. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
 5. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
 6. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
 7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
 8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
 9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
 10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
 1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
 2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
 3. Dáma s pávím pierkom
 4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
 5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
 6. Získaj náskok pred štartom
 7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
 8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
 9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
 10. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
 1. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 19 089
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 12 063
 3. Ako vyzerá majetok Slovákov? Zvyšuje sa najmä z jedného dôvodu 9 067
 4. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 6 907
 5. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur 6 831
 6. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 583
 7. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 6 192
 8. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto! 5 793
 9. Zažite farebný Marakéš a hory Atlasu so slovenským sprievodcom 5 177
 10. Trnavská univerzita: 385 rokov akademickej excelentnosti 4 910
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ján Macík v sieni slávy LFZ

Jedným z piatich nových členov Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ) je aj bývalý dlhoročný brankár a potom tréner, najmä mladej zmeny, Ján Macík.

10 h
Peter Hoferica

Tréner Peter Hoferica nový model nepovažuje za najlepšie riešenie. Futbalistom Družstevníka Liptovská Štiavnica v III. lige po dvanástich kolách, keď mužstvá nenaplnili ani program jesennej časti, patrí desiata priečka (5 víťazstiev – 1 remíza – 6 prehier).

14 h

Odpadkové koše na vrchovine Háj Nicovô v Liptovskom Mikuláši sú v posledných týždňoch denne preplnené odpadom z objemných obalov.

19 h
Hľadaná Anna Fábryová.

Nezvestná žena odišla v utorok 23. februára z domu na neznáme miesto a doposiaľ o sebe nepodala žiadne informácie.

24. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mierne poklesol počet hospitalizovaných v Rooseveltovej nemocnici.

16 h

Kolíziu mal kamión s osobným autom.

16 h

Srdce bývalého rozhodcu, delegáta stretnutí a bývalého dlhoročného predsedu Komisie rozhodcov ObFZ Topoľčany naposledy dotĺklo v stredu vo veku 68 rokov.

19 h

Epidemická situácia sa podľa Krajčího stále zhoršuje.

23. feb

Už ste čítali?