Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Stolný tenis

Hostia boli v zápasoch úspešnejší

Stolný tenis V. liga. Víťazstvo v predchádzajúcom kole v Ľubeli zdvihlo sebavedomie hráčom Váhostavu, ktorí potrápili favorizované mužstvo L. Ondrašovej a len dve loptičky ich delili od remízy. Tá by bola hosťom skomplikovala ich postupové ciele. A tak, keď mužstvá na čele tabuľky bodovali a mužstvá z dna tabuľky vyšli naprázdno, pozornosť sa upiera už na budúce kolo. Rezerve Bobrovca v stretnutí s L. Porúbkou A iba víťazstvo môže dať ešte aspoň teoretickú šancu na udržanie sa v súťaži.
V 10. kole 18. 12. sa stretnú: Ľubeľa C – L. Ondrašová, Ľubeľa B – Váhostav L. Hrádok, Bobrovec B – L. Porúbka A, Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A, Smrečany-Žiar – N. Boca A, Iľanovo A – Jamník B.

Iľanovo A – Ľubeľa C 11:7
O víťazstve domácich v stretnutí výbornej úrovne rozhodol výkon Stankovianskeho, ktorý dokázal zdolať v zápasoch vynikajúcej úrovne hosťujúcich M. Hrnčiara a D. Hrnčiara zhodne 3:2. Body – domáci: Stankoviansky 4, Šuna 3,5, Žiaran 2,5, Gejdoš 1, hostia: J. Urban 2,5, D.Hrnčiar a M. Hrnčiar 2, Obrcian 0,5.

Jamník B – Smrečany-Žiar 5:13
Domáci pokračovali v nevýrazných výkonoch. Zaostali za mužstvom hostí, ktoré bolo herne lepšie a zaslúžene zvíťazilo, čím si udržalo kontakt s čelom tabuľky. Naopak domáci už strácajú nádej bojovať o postupové umiestnenie. Body domáci: Vondra a Vyšňan po 1,5, Haluška ml. a Pavkovček po 1, hostia: Laučík 4, V. Dzuroška 3,5, Dzúrik 3, Križian 2,5.

N. Boca A – Z. Poruba A 8:10
Vyrovnané stretnutie rozohrali lepšie domáci, ktorí sa ujali po štvorhrách vedenia 2:0, potom viedli 5:2, ale dobre bojujúci hostia, najmä vďaka Lehotskému, ktorý na Boci neprehral už dva roky, vývoj stretnutia otočili ujali sa vedenia 6:8. Tento rozdiel udržali do konca stretnutia. O vyrovnanosti mužstiev svedčí aj pomer setov 38:38 a celkovo deväť päťsetových zápasov, z ktorých hostia vyhrali šesť. Body - domáci: Mäsiar 3,5, I. Tréger 1,5, Matejko 1, Piovarči 0,5/2 (striedal Láni 1/1), hostia: Lehotský 4, Betcher 3, Čupka 2, Bukas 1.

SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B 15:3
Jednoznačne lepší domáci viedli už 8:0 a hostia znižovali až v závere stretnutia, ale aj tak vysoko prehrali. Domácich potešil Janovčík, ktorý naznačil zlepšenie formy po rozpačitom vstupe do súťaže. Body domáci: Janovčík 4,5, Vrábel 4, J. Kalinay 2,5, Zvolenský 2,5/1 (striedal Krajči 1,5/0), hostia: R. Kusý, A. Lisý a Rak po 1, M. Kusý 0.

L. Porúbka A – Ľubeľa B 7:11
Domácim nemožno uprieť snahu, ale na kvalitnejšie mužstvo hostí to nestačilo a tak napriek vyhratým obom štvorhrám v úvode stretnutia bolo v ďalšom priebehu jasné, že vedúce mužstvo tabuľky si nenechá ujsť víťazstvo. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo, Kováč a Šikulaj po 1,5, hostia: Rojček 4, Oravec 3, Oško 2/1 (striedal Zubaj 1/0), Švec 1.

Váhostav L. Hrádok – L. Ondrašová 8:10
Domáci potrápili favorita a neboli ďaleko od remízy, keď v poslednej dvojhre viedol Bether nad M. Hánom za stavu 2:0 v treťom sete 9:7, ale pre víťazstvo potrebné dve loptičky nezískal. Napokon prehral zápas 2:3 a hostia dosiahli najtesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Pasečiak 3,5, Bella 2,5, Bether a Choma po 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2, J. Ráchel 0.-kn-

Prekvapením len prehra Iľanova B

V ôsmom kole VI. stolnotenisovej ligy prekvapujúco podľahli doma hráči rezervy Iľanova rezerve L. Porúbky a tak namiesto plánovaného boja o postupové miesta, ich nakoniec pravdepodobne bude čakať len boj o to, aby v druhej polovici súťaže zotrvali v prvej osmičke. V súboji o postupové miesta sa rysuje štvorica mužstiev, ku ktorým môže pribudnúť ešte mužstvo P. Ľupče. Zaujímavý je ešte súboj o zostávajúce tri miesta v prvej osmičke, na ktoré ešte môže zaútočiť pätica mužstiev. Prvýkrát v tomto ročníku nastúpilo kompletne mužstvo L. Petra a tak zaslúžene zdolalo jedného z konkurentov o postupové umiestnenie, mužstvo P. Ľupča A.
V 10. kole 18. 12. sa stretnú: Hybe C – Hybe B, L. Ján B – Z. Poruba B, Dúbrava – SOU L. Mikuláš B, L. Porúbka B – Ľubeľa D, Squash L. Mikuláš – Iľanovo B, P. Ľupča A – Iľanovo C, N. Boca B – L. Peter, P. Ľupča B- voľno.

L. Peter – P. Ľupča A 11:7
Domáci nastúpili prvýkrát v najsilnejšom zložení, ale po štvorhrách viedli hostia 2:0. Potom sa však prejavila väčšia kvalita domáceho kádra, ktorý po získaní víťazného desiateho bodu dali príležitosť hráčom z lavičky. Body - domáci: Volf 4, Kubica 3, Lojdl 2/0 (striedal Nemsila 1/1), Murtin 1/2 (striedal Drugaaj 0/1). hostia: Noge 3,5, Kohút a V. Hán po 1,5, Bella 0,5.

Iľanovo C – Squash L. Mikuláš 12:6
Hoci domáci nenastúpili v najsilnejšom zložení, dosiahli nakoniec očakávané víťazstvo, ale treba pochváliť aj bojujúce mužstvo hostí, ktoré svojím výkonom prinútilo domácich posilniť mužstvo striedajúcim V. Šlaukom. Ten rozhodol o víťazstve domácich. Body domáci: Beťko a Ostrovský po 3,5, P. Demenčík 2, Trnka 0/2 (striedal V. Šlauka 2/0), hostia: Jurkoviš 3, Betcher 1/1 (striedal Majerník 2/0), Pavla Betherová 0, Petra Betherová 0.

Iľanovo B – L. Porúbka B 5:13
Domáci pokračovali v nepresvedčivých výkonoch, ktorými vôbec nepripomínajú mužstvo majúce pred súťažou postupové ciele a prekvapujúco, no podľa priebehu stretnutia celkom zaslúžene, podľahli mužstvu hostí. Body - domáci: Motrinec a Wosiňski po 2, Mikuláš 1, Martiak 0/2 (striedal Droppa 0/2), hostia: J. Beňo 4,5, Ondík a Voštiar po 3,5, Capko 1,5.

Ľubeľa D – Dúbrava 0:18
Skúsenejšie a herne vyspelejšie mužstvo hostí jasne prevýšilo domácich hráčov, ktorým sa nepodarilo uhrať ani jeden bod. Napriek tomu, že domáci D. Urban prehral všetky svoje dvojhry až v piatych setoch v pomere 10:12. Body - domáci: Gejdoš 0, Kochláň 0, Kubík 0, D. Urban 0, hostia: Javorek, Nemec, Slačka a Štrba po 4,5.

SOU L. Mikuláš B – L. Ján B 10:8
Domáci viedli 6:0 a zdalo sa, že o ich víťazstve je rozhodnuté, ale hostia využili ich poľavenie a znížili na 6:4 a tento rozdiel už potom zostal až do konca stretnutia, v ktorom domáci napriek svojmu víťazstvu neboli spokojní so svojím výkonom. Body - domáci: Krajči 3,5, Mičuda a Zvolenský po 2,5, K. Kalinay 1,5/1 (striedal Vlha 0/2), hostia: Čurný st. 3, čurný ml. A Kompiš po 2, Olejár 1/1 (striedal Sabovčík 0/2).

Z. Poruba B – Hybe C 11:7
Dobré stretnutie bolo vyrovnané do stavu 7:7, potom v nervydrásajúcich päťsetových zápasoch porazili domáci Brtáň a Ronec hosťujúcich M. Farbáka a Mičeva rozdielom dvoch loptičiek v piatych setoch a víťazný desiaty bod získal Kamien st. víťazstvom nad Skalošom. Body - domáci: Kamien st. a Ronec po 3,5, Brtáň 3, Kamien ml. 0/2 (striedal Palaj 1/1), hostia: Mičev 2,5, M. Farbák 2, Skaloš 1,5, Marušiak ml. 1.

Hybe B – P. Ľupča B 15:3
Vedúce mužstvo tabuľky nedalo snaživým hosťom šancu a ich hráči nakoniec dokázali bodovať len proti Janovčíkovi st., ktorý sa v priebehu zápasu obnovilo zranenie a tak dovolil hosťom uhrať podľa priebehu stretnutia pre nich vcelku prijateľnú prehru. Body - domáci: J. Farbák, Marušiak st. a Vrlík po 4,5, Janovčík st. 1,5, hostia: Adamčiak, Peterec a M. Procházka po 1, M. Sokol . -kn-

Jamník remizoval s Liskovou

V 9. kole IV. ligy stolného tenisu boli úspešnejší domáci, ktorí vyhrali štyri stretnutia, v jednom boli lepší hostia a súboj Jamníka s Liskovou skončil remízou. Bodovú stratu hostí využilo SCP B, ktoré sa výhrou s L. Sliačmi prebojovalo 2. miesto. Súťaži naďalej kraľuje Bobrovec. Boj o účasť v novovznikajúcej nadregionálnej súťaži, kde postúpia minimálne 4 mužstvá, však bude ešte zaujímavý. Na poslednom – zostupovom mieste je už dlhšie ŠKST E, ktorý neuspel ani na stoloch černovskej rezervy.
V 10. kole sa 18. 12. stretnú: ŠKST Rbk D – Lisková, ŠKST Rbk E – Jamník, Bobrovec – Černová B, Hybe – Demänová, L. Sliače – Ľubeľa, Ludrová – SCP Rbk B.

ŠKST Ružomberok D – Ludrová 13:5
Vyrovnanejší domáci s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia. Najúspešnejším mužom súboja bol R. Slimák, ktorý mal však v súboji s M. Kasanickým namále. V obrátke rozhodujúceho setu vyhrával domáci veterán 5:1, na opačnej strane stola získal už len jeden bod a prehral. Body – domáci: Bystričan, Dittrych a R. Cibulka po 3,5, M. Kasanický 2,5/1+1WO, hostia: Slimák 4, Močáry 0, Bebjak 0, Švoš 0/1 (striedal Večerek 1WO/2).

Jamník – Lisková 9:9
Staronový účastník IV. ligy prehrával 0:2, 5:8, ale pred koncom bolo už 9:8. Záverečné skóre stanovil duel Vyšňan – E. Šeffer 0:3. Body – domáci: Slivka 4, Fajmon 3, Veselovský 2, M. Haluška st. 0/2 (striedal Vyšňan 0/2), hostia: Karlík 3,5, Janík 2,5, J. Demko a E. Šeffer po 1,5.

Demänová – Bobrovec 3:15
Líder tabuľky nepripustil žiadne prekvapenie. Body – domáci: Mažári 2, Jurkovič 1, Boča 0/3, Košík 0, hostia: Rob. Kusý 4,5, Grajko 3,5/0, Rusina 2,5, Ambrózy 3,5.

Černová B - ŠKST Ružomberok E 15:3
Domácim narobil väčšie problémy len veľmi dobre hrajúci A. Cheben. Rodinné derby Kmeťovcov skončilo očakávanou výhrou otca Milana. Body – domáci: M. Kmeť 4,5, Holdoš, Frolo a Ondruška po 3,5, hostia: A. Cheben 3, P. Kmeť 0, B. Kasanický 0, Oselčáková 0.

SCP Ružomberok B – L. Sliače 11:7
O výsledku zaujímavého stretnutia sa rozhodlo až vo štvrtej sérii dvojhier. Striedajúci hráči dostali preto šancu až za stavu 10:7. Body – domáci: B. Hatala 3,5/0 (striedal Maga 1/0), M. Švento 3,5, Gašparovič 2,5, Paulo 0,5, hostia: Zezula 3, Mrva 2, Mihulec 1, Dvorský 1/2 (striedal Dobrík 0/1).

Ľubeľa – Hybe 12:6
V polovici tretej série bolo skóre vyrovnané, záver súboja patril domácim. Body – domáci: Kandera a B. Oravec po 3,5, Humený 3, B. Kubík 2, hostia: J. Janovčík ml. 3,5, Moravčík 2,5, M. Jakubovič 0, B. Jakubovič 0. -jš-

Lisková B – Biely Potok zmierlivo

Deviatym kolom skončila prvá polovica základnej časti stolnotenisovej V. ligy – západ.V najkvalitnejšom zápase doterajšieho priebehu remizovala druhá Lisková B s vedúcim Bielym Potokom. Čelo tabuľky je veľmi vyrovnané. Dramatizuje sa aj situácia na druhom konci. Do 8. kola posledný Turík vyhral mimoriadne dôležitý zápas v Bešeňovej. Neúspešní domáci vystriedali svojho premožiteľa na zostupovej priečke. Z najhoršieho vonku nie sú ani ďalšie tri mužstvá nad nimi. Je zaujímavé, že celky na 8.-10. mieste majú navlas rovnaké skóre.
Program 10. kola, 18. 12.: Ľubochňa – L. Sliače B, Likavka – Turík, Bešeňová – B. Potok, Lisková B – Ludrová B, ŠKST Rbk F – SCP Rbk C.

SCP Ružomberok C – Ľubochňa 2:16
Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva nedali domácim žiadnu šancu. Body – domáci: Maga 2, Paulo 0, Mišura 0, V. Maslo ml. 0, hostia: Chyla a M. Roštek po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5.

Bešeňová – Turík 8:10
Domáci nezachytili úvod, neskôr prehrávali aj 3:7 a 5:9. Rozhodujúci bod víťazného tímu vybojoval za stavu 7:9 talentovaný Joz. Krakovský, ktorý porazil M. Šlachtu. Hostí potešila nielen výhra, ale aj skvelý výkon najmladšieho člena tímu. Body – domáci: I. Jacko 3, D. Grenčík 2,5, P. Baran 2, J. Grenčík 0/2 (striedal Šlachta 0,5/2), hostia: Joz. Krakovský 4, Božek 3,5, Kačalka 1,5, V. Murín 1.

ŠKST Ružomberok F - Ludrová B 11:7
Po druhej sérii dvojhier bol stav stretnutia 7:3, ďalšie tri súboje vyhrali opäť domáci. Víťazný bod získal B. Kasanický v 5-setovej dráme s L. Dutkom. Body – domáci: Čabák 4, B. Kasanický 3,5, Uličný 0, M. Kasanický 3,5/0 (striedal M. Tholt ml. 0/1), hostia: L. Milan 2,5, J. Cibulka 2, L. Dutka 1,5, P. Milan 1.

Lisková B - Biely Potok 9:9
V úvode výborného stretnutia vyhrali hostia obidve štvorhry. V ďalšej časti sa mužstvá až do záveru ťahali o každý bod. Zmierlivý výsledok potvrdili v záverečných dvojhrách domáci V. Lauko a J. Jantoš z B. Potoka. Neuveriteľnú smolu mal v dvoch dueloch dobre hrajúci F. Milan. S J. Nemčekom viedol 2:1 na sety a 10:6 a s M. Karníkom v rozhodujúcom sete 10:7, ale ani jedného z nich napokon nezdolal. Prekvapil však výhrou s M. Klačkom. Medzi divákmi bol tiež bývalý futbalový reprezentant V. Hýravý, v minulosti hrávajúci stolný tenis za B. Potok. V súčasnosti je na súpiske domácej rezervy. Body – domáci: Lauko a Karník po 3, Klačko 2, Nemček 1/2 (striedal Tomčík 0/1), hostia: Jantoš 4,5, A. Kendera a F. Milan po 1,5, Droppa 1,5/2 (striedal J. Švento 0/1).

Likavka – L. Sliače B 11:7
Hosťom sa v Likavke tradične nedarí, prehrali aj tentoraz. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Durdík 0, Mir. Lupták 0/2 (striedal Krpelan 2/0), hostia: M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 2, R. Jacko 1,5, I. Littva 1. -jš-

Predpokladané víťazstvá favoritov

Všetky štyri stretnutia 9. kola VI. ligy – západ v stolnom tenise vyhrali favorizované domáce družstvá. V klúčovom zápase tímov bojujúcich o prvú štvorku, porazil Biely Potok B rezervu Komjatnej. Šance hostí na postup do play off o 1.-4. miesto sú už minimálne. Podobne je na tom aj SCP Ružomberok D.
V poslednom kole roka 2004 sa 18. 12. stretnú: SCP Rbk E – Komjatná A, SCP Rbk D – B. Potok B, Komjatná B – Likavka B, Ivachnová – ŠKST Rbk G.

ŠKST Ružomberok G - SCP Ružomberok E 15:3
Prvý bod hostí získal za stavu 8:0 Juríček, neskôr bol ešte dvakrát úspešný najstarší hráč súťaže E. Murček. Body – domáci: Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 4,5, Bucha 3, Húšťa 1,5/0 (striedala Kupčíková 1,5/2), hostia: Murček 2, Juríček 1, P. Hofman ml. 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Vilga 0/2).

Likavka B – Ivachnová 18:0
Nováčik súťaže nebodoval ani v druhom vzájomnom zápase sezóny.

Komjatná A - SCP Ružomberok D 13:5
Hostia mali problémy so zostavou, čo sa prejavilo aj na výsledku. Body – domáci: V. Kováčik a P. Kubas po 3,5, Z. Cibulka st. a M. Kováčik po 3, hostia: Bartko a P. Koštial po 1,5, Drengubiak a M. Koštial po 1.

Biely Potok B - Komjatná B 11:7
Hráči Komjatnej sa netajili vysokými ambíciami. Až do stavu 3:4 boli na tom lepšie, domáca rezerva však šnúrou piatich bodov stretnutie zvrátila. Hostia ešte znížili na 9:7, posledné dvojhry zvládli ale lepšie bratia Veselovskí. Príjemným prekvapením bol výkon P. Kulošťáka. Body – domáci: O. Veselovský 4,5, J. Veselovský 3,5, Papp 1, Kulošťák 2/1 (striedal T. Kendera 0/1), hostia: Z. Cibulka ml. 3,5, V. Roštek 2,5, Kohút 0, S. Kubas 1.-jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 3. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 4. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 5. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 402
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 066
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 959
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 609
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 4 362
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 896
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 766
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 499

Blogy SME

 1. Anton Sládek: Bratislava - Prezidentská (Grasalkovičova) záhrada
 2. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 3. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 4. Štefan Vidlár: KET
 5. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky, ani na krok
 6. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 7. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 8. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 485
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 792
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 679
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 4 782
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 417
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 938
 7. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 464
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 384
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ak sa pri kovide zhorší zdravotný stav, pohotovosť by takéhoto človeka nemala odmietnuť.


3 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


19 h

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


30. sep
Tradičnú svadbu zaľúbeným párom opäť zorganizujú v kostole Panny Márie v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline.

Liptovské múzeum zaznamenalo vo svojich expozíciách počas hlavnej letnej sezóny čiastočne nižšiu návštevnosť oproti predchádzajúcim dvom rokom.


TASR 30. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Anton Sládek: Bratislava - Prezidentská (Grasalkovičova) záhrada
 2. Rastislav Puchala: Narodila sa kniha
 3. Anna Miľanová: Sloníča...2022
 4. Štefan Vidlár: KET
 5. Marek Košík: Anaëlle - bez lásky, ani na krok
 6. Ľuboš Vodička: Európska geologická rarita v Moravských Budějoviciach
 7. Lucia Žárska: Zvyšovanie úrokových sadzieb v ČR a SR
 8. Erik Kriššák: William Wordsworth - Blúdim sťa mrak osamelý
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 485
 2. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 792
 3. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 679
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 4 782
 5. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 4 417
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 938
 7. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 3 464
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 384
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu