Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Hostia boli v zápasoch úspešnejší

Stolný tenis V. liga. Víťazstvo v predchádzajúcom kole v Ľubeli zdvihlo sebavedomie hráčom Váhostavu, ktorí potrápili favorizované mužstvo L. Ondrašovej a len dve loptičky ich delili od remízy. Tá by bola hosťom skomplikovala ich postupové ciele. A tak, keď mužstvá na čele tabuľky bodovali a mužstvá z dna tabuľky vyšli naprázdno, pozornosť sa upiera už na budúce kolo. Rezerve Bobrovca v stretnutí s L. Porúbkou A iba víťazstvo môže dať ešte aspoň teoretickú šancu na udržanie sa v súťaži.
V 10. kole 18. 12. sa stretnú: Ľubeľa C – L. Ondrašová, Ľubeľa B – Váhostav L. Hrádok, Bobrovec B – L. Porúbka A, Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A, Smrečany-Žiar – N. Boca A, Iľanovo A – Jamník B.

Iľanovo A – Ľubeľa C 11:7
O víťazstve domácich v stretnutí výbornej úrovne rozhodol výkon Stankovianskeho, ktorý dokázal zdolať v zápasoch vynikajúcej úrovne hosťujúcich M. Hrnčiara a D. Hrnčiara zhodne 3:2. Body – domáci: Stankoviansky 4, Šuna 3,5, Žiaran 2,5, Gejdoš 1, hostia: J. Urban 2,5, D.Hrnčiar a M. Hrnčiar 2, Obrcian 0,5.

Jamník B – Smrečany-Žiar 5:13
Domáci pokračovali v nevýrazných výkonoch. Zaostali za mužstvom hostí, ktoré bolo herne lepšie a zaslúžene zvíťazilo, čím si udržalo kontakt s čelom tabuľky. Naopak domáci už strácajú nádej bojovať o postupové umiestnenie. Body domáci: Vondra a Vyšňan po 1,5, Haluška ml. a Pavkovček po 1, hostia: Laučík 4, V. Dzuroška 3,5, Dzúrik 3, Križian 2,5.

N. Boca A – Z. Poruba A 8:10
Vyrovnané stretnutie rozohrali lepšie domáci, ktorí sa ujali po štvorhrách vedenia 2:0, potom viedli 5:2, ale dobre bojujúci hostia, najmä vďaka Lehotskému, ktorý na Boci neprehral už dva roky, vývoj stretnutia otočili ujali sa vedenia 6:8. Tento rozdiel udržali do konca stretnutia. O vyrovnanosti mužstiev svedčí aj pomer setov 38:38 a celkovo deväť päťsetových zápasov, z ktorých hostia vyhrali šesť. Body - domáci: Mäsiar 3,5, I. Tréger 1,5, Matejko 1, Piovarči 0,5/2 (striedal Láni 1/1), hostia: Lehotský 4, Betcher 3, Čupka 2, Bukas 1.

SOU L. Mikuláš A – Bobrovec B 15:3
Jednoznačne lepší domáci viedli už 8:0 a hostia znižovali až v závere stretnutia, ale aj tak vysoko prehrali. Domácich potešil Janovčík, ktorý naznačil zlepšenie formy po rozpačitom vstupe do súťaže. Body domáci: Janovčík 4,5, Vrábel 4, J. Kalinay 2,5, Zvolenský 2,5/1 (striedal Krajči 1,5/0), hostia: R. Kusý, A. Lisý a Rak po 1, M. Kusý 0.

L. Porúbka A – Ľubeľa B 7:11
Domácim nemožno uprieť snahu, ale na kvalitnejšie mužstvo hostí to nestačilo a tak napriek vyhratým obom štvorhrám v úvode stretnutia bolo v ďalšom priebehu jasné, že vedúce mužstvo tabuľky si nenechá ujsť víťazstvo. Body - domáci: M. Beňo 2,5, J. Beňo, Kováč a Šikulaj po 1,5, hostia: Rojček 4, Oravec 3, Oško 2/1 (striedal Zubaj 1/0), Švec 1.

Váhostav L. Hrádok – L. Ondrašová 8:10
Domáci potrápili favorita a neboli ďaleko od remízy, keď v poslednej dvojhre viedol Bether nad M. Hánom za stavu 2:0 v treťom sete 9:7, ale pre víťazstvo potrebné dve loptičky nezískal. Napokon prehral zápas 2:3 a hostia dosiahli najtesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Pasečiak 3,5, Bella 2,5, Bether a Choma po 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2, J. Ráchel 0.-kn-

Prekvapením len prehra Iľanova B

V ôsmom kole VI. stolnotenisovej ligy prekvapujúco podľahli doma hráči rezervy Iľanova rezerve L. Porúbky a tak namiesto plánovaného boja o postupové miesta, ich nakoniec pravdepodobne bude čakať len boj o to, aby v druhej polovici súťaže zotrvali v prvej osmičke. V súboji o postupové miesta sa rysuje štvorica mužstiev, ku ktorým môže pribudnúť ešte mužstvo P. Ľupče. Zaujímavý je ešte súboj o zostávajúce tri miesta v prvej osmičke, na ktoré ešte môže zaútočiť pätica mužstiev. Prvýkrát v tomto ročníku nastúpilo kompletne mužstvo L. Petra a tak zaslúžene zdolalo jedného z konkurentov o postupové umiestnenie, mužstvo P. Ľupča A.
V 10. kole 18. 12. sa stretnú: Hybe C – Hybe B, L. Ján B – Z. Poruba B, Dúbrava – SOU L. Mikuláš B, L. Porúbka B – Ľubeľa D, Squash L. Mikuláš – Iľanovo B, P. Ľupča A – Iľanovo C, N. Boca B – L. Peter, P. Ľupča B- voľno.

L. Peter – P. Ľupča A 11:7
Domáci nastúpili prvýkrát v najsilnejšom zložení, ale po štvorhrách viedli hostia 2:0. Potom sa však prejavila väčšia kvalita domáceho kádra, ktorý po získaní víťazného desiateho bodu dali príležitosť hráčom z lavičky. Body - domáci: Volf 4, Kubica 3, Lojdl 2/0 (striedal Nemsila 1/1), Murtin 1/2 (striedal Drugaaj 0/1). hostia: Noge 3,5, Kohút a V. Hán po 1,5, Bella 0,5.

Iľanovo C – Squash L. Mikuláš 12:6
Hoci domáci nenastúpili v najsilnejšom zložení, dosiahli nakoniec očakávané víťazstvo, ale treba pochváliť aj bojujúce mužstvo hostí, ktoré svojím výkonom prinútilo domácich posilniť mužstvo striedajúcim V. Šlaukom. Ten rozhodol o víťazstve domácich. Body domáci: Beťko a Ostrovský po 3,5, P. Demenčík 2, Trnka 0/2 (striedal V. Šlauka 2/0), hostia: Jurkoviš 3, Betcher 1/1 (striedal Majerník 2/0), Pavla Betherová 0, Petra Betherová 0.

Iľanovo B – L. Porúbka B 5:13
Domáci pokračovali v nepresvedčivých výkonoch, ktorými vôbec nepripomínajú mužstvo majúce pred súťažou postupové ciele a prekvapujúco, no podľa priebehu stretnutia celkom zaslúžene, podľahli mužstvu hostí. Body - domáci: Motrinec a Wosiňski po 2, Mikuláš 1, Martiak 0/2 (striedal Droppa 0/2), hostia: J. Beňo 4,5, Ondík a Voštiar po 3,5, Capko 1,5.

Ľubeľa D – Dúbrava 0:18
Skúsenejšie a herne vyspelejšie mužstvo hostí jasne prevýšilo domácich hráčov, ktorým sa nepodarilo uhrať ani jeden bod. Napriek tomu, že domáci D. Urban prehral všetky svoje dvojhry až v piatych setoch v pomere 10:12. Body - domáci: Gejdoš 0, Kochláň 0, Kubík 0, D. Urban 0, hostia: Javorek, Nemec, Slačka a Štrba po 4,5.

SOU L. Mikuláš B – L. Ján B 10:8
Domáci viedli 6:0 a zdalo sa, že o ich víťazstve je rozhodnuté, ale hostia využili ich poľavenie a znížili na 6:4 a tento rozdiel už potom zostal až do konca stretnutia, v ktorom domáci napriek svojmu víťazstvu neboli spokojní so svojím výkonom. Body - domáci: Krajči 3,5, Mičuda a Zvolenský po 2,5, K. Kalinay 1,5/1 (striedal Vlha 0/2), hostia: Čurný st. 3, čurný ml. A Kompiš po 2, Olejár 1/1 (striedal Sabovčík 0/2).

Z. Poruba B – Hybe C 11:7
Dobré stretnutie bolo vyrovnané do stavu 7:7, potom v nervydrásajúcich päťsetových zápasoch porazili domáci Brtáň a Ronec hosťujúcich M. Farbáka a Mičeva rozdielom dvoch loptičiek v piatych setoch a víťazný desiaty bod získal Kamien st. víťazstvom nad Skalošom. Body - domáci: Kamien st. a Ronec po 3,5, Brtáň 3, Kamien ml. 0/2 (striedal Palaj 1/1), hostia: Mičev 2,5, M. Farbák 2, Skaloš 1,5, Marušiak ml. 1.

Hybe B – P. Ľupča B 15:3
Vedúce mužstvo tabuľky nedalo snaživým hosťom šancu a ich hráči nakoniec dokázali bodovať len proti Janovčíkovi st., ktorý sa v priebehu zápasu obnovilo zranenie a tak dovolil hosťom uhrať podľa priebehu stretnutia pre nich vcelku prijateľnú prehru. Body - domáci: J. Farbák, Marušiak st. a Vrlík po 4,5, Janovčík st. 1,5, hostia: Adamčiak, Peterec a M. Procházka po 1, M. Sokol . -kn-

Jamník remizoval s Liskovou

V 9. kole IV. ligy stolného tenisu boli úspešnejší domáci, ktorí vyhrali štyri stretnutia, v jednom boli lepší hostia a súboj Jamníka s Liskovou skončil remízou. Bodovú stratu hostí využilo SCP B, ktoré sa výhrou s L. Sliačmi prebojovalo 2. miesto. Súťaži naďalej kraľuje Bobrovec. Boj o účasť v novovznikajúcej nadregionálnej súťaži, kde postúpia minimálne 4 mužstvá, však bude ešte zaujímavý. Na poslednom – zostupovom mieste je už dlhšie ŠKST E, ktorý neuspel ani na stoloch černovskej rezervy.
V 10. kole sa 18. 12. stretnú: ŠKST Rbk D – Lisková, ŠKST Rbk E – Jamník, Bobrovec – Černová B, Hybe – Demänová, L. Sliače – Ľubeľa, Ludrová – SCP Rbk B.

ŠKST Ružomberok D – Ludrová 13:5
Vyrovnanejší domáci s prehľadom kontrolovali vývoj stretnutia. Najúspešnejším mužom súboja bol R. Slimák, ktorý mal však v súboji s M. Kasanickým namále. V obrátke rozhodujúceho setu vyhrával domáci veterán 5:1, na opačnej strane stola získal už len jeden bod a prehral. Body – domáci: Bystričan, Dittrych a R. Cibulka po 3,5, M. Kasanický 2,5/1+1WO, hostia: Slimák 4, Močáry 0, Bebjak 0, Švoš 0/1 (striedal Večerek 1WO/2).

Jamník – Lisková 9:9
Staronový účastník IV. ligy prehrával 0:2, 5:8, ale pred koncom bolo už 9:8. Záverečné skóre stanovil duel Vyšňan – E. Šeffer 0:3. Body – domáci: Slivka 4, Fajmon 3, Veselovský 2, M. Haluška st. 0/2 (striedal Vyšňan 0/2), hostia: Karlík 3,5, Janík 2,5, J. Demko a E. Šeffer po 1,5.

Demänová – Bobrovec 3:15
Líder tabuľky nepripustil žiadne prekvapenie. Body – domáci: Mažári 2, Jurkovič 1, Boča 0/3, Košík 0, hostia: Rob. Kusý 4,5, Grajko 3,5/0, Rusina 2,5, Ambrózy 3,5.

Černová B - ŠKST Ružomberok E 15:3
Domácim narobil väčšie problémy len veľmi dobre hrajúci A. Cheben. Rodinné derby Kmeťovcov skončilo očakávanou výhrou otca Milana. Body – domáci: M. Kmeť 4,5, Holdoš, Frolo a Ondruška po 3,5, hostia: A. Cheben 3, P. Kmeť 0, B. Kasanický 0, Oselčáková 0.

SCP Ružomberok B – L. Sliače 11:7
O výsledku zaujímavého stretnutia sa rozhodlo až vo štvrtej sérii dvojhier. Striedajúci hráči dostali preto šancu až za stavu 10:7. Body – domáci: B. Hatala 3,5/0 (striedal Maga 1/0), M. Švento 3,5, Gašparovič 2,5, Paulo 0,5, hostia: Zezula 3, Mrva 2, Mihulec 1, Dvorský 1/2 (striedal Dobrík 0/1).

Ľubeľa – Hybe 12:6
V polovici tretej série bolo skóre vyrovnané, záver súboja patril domácim. Body – domáci: Kandera a B. Oravec po 3,5, Humený 3, B. Kubík 2, hostia: J. Janovčík ml. 3,5, Moravčík 2,5, M. Jakubovič 0, B. Jakubovič 0. -jš-

Lisková B – Biely Potok zmierlivo

Deviatym kolom skončila prvá polovica základnej časti stolnotenisovej V. ligy – západ.V najkvalitnejšom zápase doterajšieho priebehu remizovala druhá Lisková B s vedúcim Bielym Potokom. Čelo tabuľky je veľmi vyrovnané. Dramatizuje sa aj situácia na druhom konci. Do 8. kola posledný Turík vyhral mimoriadne dôležitý zápas v Bešeňovej. Neúspešní domáci vystriedali svojho premožiteľa na zostupovej priečke. Z najhoršieho vonku nie sú ani ďalšie tri mužstvá nad nimi. Je zaujímavé, že celky na 8.-10. mieste majú navlas rovnaké skóre.
Program 10. kola, 18. 12.: Ľubochňa – L. Sliače B, Likavka – Turík, Bešeňová – B. Potok, Lisková B – Ludrová B, ŠKST Rbk F – SCP Rbk C.

SCP Ružomberok C – Ľubochňa 2:16
Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva nedali domácim žiadnu šancu. Body – domáci: Maga 2, Paulo 0, Mišura 0, V. Maslo ml. 0, hostia: Chyla a M. Roštek po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5.

Bešeňová – Turík 8:10
Domáci nezachytili úvod, neskôr prehrávali aj 3:7 a 5:9. Rozhodujúci bod víťazného tímu vybojoval za stavu 7:9 talentovaný Joz. Krakovský, ktorý porazil M. Šlachtu. Hostí potešila nielen výhra, ale aj skvelý výkon najmladšieho člena tímu. Body – domáci: I. Jacko 3, D. Grenčík 2,5, P. Baran 2, J. Grenčík 0/2 (striedal Šlachta 0,5/2), hostia: Joz. Krakovský 4, Božek 3,5, Kačalka 1,5, V. Murín 1.

ŠKST Ružomberok F - Ludrová B 11:7
Po druhej sérii dvojhier bol stav stretnutia 7:3, ďalšie tri súboje vyhrali opäť domáci. Víťazný bod získal B. Kasanický v 5-setovej dráme s L. Dutkom. Body – domáci: Čabák 4, B. Kasanický 3,5, Uličný 0, M. Kasanický 3,5/0 (striedal M. Tholt ml. 0/1), hostia: L. Milan 2,5, J. Cibulka 2, L. Dutka 1,5, P. Milan 1.

Lisková B - Biely Potok 9:9
V úvode výborného stretnutia vyhrali hostia obidve štvorhry. V ďalšej časti sa mužstvá až do záveru ťahali o každý bod. Zmierlivý výsledok potvrdili v záverečných dvojhrách domáci V. Lauko a J. Jantoš z B. Potoka. Neuveriteľnú smolu mal v dvoch dueloch dobre hrajúci F. Milan. S J. Nemčekom viedol 2:1 na sety a 10:6 a s M. Karníkom v rozhodujúcom sete 10:7, ale ani jedného z nich napokon nezdolal. Prekvapil však výhrou s M. Klačkom. Medzi divákmi bol tiež bývalý futbalový reprezentant V. Hýravý, v minulosti hrávajúci stolný tenis za B. Potok. V súčasnosti je na súpiske domácej rezervy. Body – domáci: Lauko a Karník po 3, Klačko 2, Nemček 1/2 (striedal Tomčík 0/1), hostia: Jantoš 4,5, A. Kendera a F. Milan po 1,5, Droppa 1,5/2 (striedal J. Švento 0/1).

Likavka – L. Sliače B 11:7
Hosťom sa v Likavke tradične nedarí, prehrali aj tentoraz. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Durdík 0, Mir. Lupták 0/2 (striedal Krpelan 2/0), hostia: M. Antol 2,5, A. Hlavatý st. 2, R. Jacko 1,5, I. Littva 1. -jš-

Predpokladané víťazstvá favoritov

Všetky štyri stretnutia 9. kola VI. ligy – západ v stolnom tenise vyhrali favorizované domáce družstvá. V klúčovom zápase tímov bojujúcich o prvú štvorku, porazil Biely Potok B rezervu Komjatnej. Šance hostí na postup do play off o 1.-4. miesto sú už minimálne. Podobne je na tom aj SCP Ružomberok D.
V poslednom kole roka 2004 sa 18. 12. stretnú: SCP Rbk E – Komjatná A, SCP Rbk D – B. Potok B, Komjatná B – Likavka B, Ivachnová – ŠKST Rbk G.

ŠKST Ružomberok G - SCP Ružomberok E 15:3
Prvý bod hostí získal za stavu 8:0 Juríček, neskôr bol ešte dvakrát úspešný najstarší hráč súťaže E. Murček. Body – domáci: Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 4,5, Bucha 3, Húšťa 1,5/0 (striedala Kupčíková 1,5/2), hostia: Murček 2, Juríček 1, P. Hofman ml. 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Vilga 0/2).

Likavka B – Ivachnová 18:0
Nováčik súťaže nebodoval ani v druhom vzájomnom zápase sezóny.

Komjatná A - SCP Ružomberok D 13:5
Hostia mali problémy so zostavou, čo sa prejavilo aj na výsledku. Body – domáci: V. Kováčik a P. Kubas po 3,5, Z. Cibulka st. a M. Kováčik po 3, hostia: Bartko a P. Koštial po 1,5, Drengubiak a M. Koštial po 1.

Biely Potok B - Komjatná B 11:7
Hráči Komjatnej sa netajili vysokými ambíciami. Až do stavu 3:4 boli na tom lepšie, domáca rezerva však šnúrou piatich bodov stretnutie zvrátila. Hostia ešte znížili na 9:7, posledné dvojhry zvládli ale lepšie bratia Veselovskí. Príjemným prekvapením bol výkon P. Kulošťáka. Body – domáci: O. Veselovský 4,5, J. Veselovský 3,5, Papp 1, Kulošťák 2/1 (striedal T. Kendera 0/1), hostia: Z. Cibulka ml. 3,5, V. Roštek 2,5, Kohút 0, S. Kubas 1.-jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 10. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 296
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 852
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 133
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 469
 5. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 7 310
 6. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 087
 7. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 362
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 269
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 123
 10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 894
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Odišiel Ján Bartík

Hokejová rodina v Nitre stratila jedného zo svojich dlhoročných členov.

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Čaká nás testovanie, štátu majú pomôcť mestá a obce

Skríningové testovanie sa začne v pondelok 18. januára a potrvá do utorka 26. januára.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Už ste čítali?