Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Štvorica na čele získava náskok

Po desiatom kole V. stolnotenisovej ligy sa na čele usadili štvorica mužstiev medzi ktorými sa bude rozhodovať o postupujúcich. Jasnejšie je aj na konci tabuľky, kde rezerva Bobrovca prehrala na domácich stoloch s L. Porúbkou a tak pre uchovanie aspoň teoretickej šance na záchranu musí v budúcom kole bezpodmienečne naplno bodovať na stoloch predposledného Váhostavu. Šlágrom budúceho kola okrem vzájomného duelu posledných dvoch mužstiev bude najmä súboj o prvenstvo v tabuľke po polovici súťaže, keď sa L. Ondrašovej privítajú vedúce mužstvo Ľubeľu B.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Jamník B – Ľubeľa C, N. Boca A – Iľanovo A, SOU L. Mikuláš A – Smrečany-Žiar, L. Porúbka A – Z. Poruba A, Váhostav L. Hrádok – Bobrovec B, L. Ondrašová – Ľubeľa B.

Ľubeľa C – L. Ondrašová 7:11
Domáci nastúpili v najsilnejšom zložení, ale zobrať aspoň bod hosťom a pomôcť svojmu „áčku“ sa im nepodarilo, keď hostia presvedčili o svojich kvalitách a zaslúžene zvíťazili. Konečne sa podarilo bodovať aj J. Ráchelovi, ktorý naznačil, že sa pomaly vracia do vlaňajšej formy. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 2,5, Obrcian a J. Urban po 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2/1 (striedal Janovčík 0/1), J. Ráchel 1.

Ľubeľa B – Váhostav 13:5
Domáci prevýšili hráčov súpera a od začiatku bolo jasné, že hosťom nedovolia pomýšľať na zisk bodov a tak sa stretnutie skončilo podľa očakávania. S výškou skóre boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Oravec 4,5, Rojček 3,5/0 (striedal Oško 0/1), Zubaj 3,5, Švec 2,5, hostia: Bella a Pasečiak po 2, Bether 1, Cupra 0.

Bobrovec B – L. Porúbka A 8:10
V existenčnom stretnutí mužstiev z konca tabuľky sa domácim nepodarilo získať dôležité body. Nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom aj napriek hernému výpadku hosťujúceho J. Beňa najmä zásluhou dobre hrajúceho Šikulaja, ktorý v stretnutí neokúsil pocit prehry a dokázal naplno bodovať. Body - domáci: A. Lisý 3,5, Rak 2, A. Kusý a R. Kusý po 1, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Šikulaj 4,5, M. Beňo 3,5, Ondík 2, J. Beňo 0.

Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A 7:11
„Domáci“, ktorí stretnutie odohrali na stoloch SOU, viedli 6:4, „hostia“ dokázali vyrovnať na 6:6, potom Tomčík nevyužil štyri setboly v zápase s Krajčím, a keď „domáci“ prekvapujúco prehrali, posledné štyri dvojhry tak sa po stretnutí hostia tešili z víťazstva, s ktorým podľa vývoja stretnutia ani veľmi nerátali. Body domáci: Janovčík a Vrábel po 3,5, J. Kalinay 2, Zvolenský 0/2 (striedal Krajči 2/0), hostia: Lehotský 3,5, Tomčík 2, Bukas 1, Betcher 0,5.

Smrečany-Žiar – N. Boca A 15:3
Začiatok stretnutia nenaznačoval vysoké víťazstvo domácich, ktorí po vyhratých štvorhrách prehrali úvodné tri dvojhry a hostia sa ujali vedenia 2:3, no potom zlepšeným výkonom dokázali domáci hráči svoje kvality a do vyhrali všetky zostávajúce dvojhry a zaslúžene dokázali vysoko zvíťaziť. Body - domáci: Laučík 4,5, Dzúrik a V. Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/1 (striedal Križian 2/0), hostia: Láni, Mäsiar a I. Tréger po 1, Ozábal 0.

Iľanovo A – Jamník B 12:6
Stretnutie bolo vyrovnané do stavu 5:5 sa mužstvá striedali vo vedení. Potom sa domáci dvomi vyhratými dvojhrami ujali vedenia 7:5, hostia vzápätí znížili na rozdiel jedného bodu, ale to bolo z ich strany všetko. Koniec stretnutia bol úplne v rukách domácich hráčov, ktorí jasne vyhrali posledných päť dvojhier a tým aj celé stretnutie. Body - domáci: Šuna 4,5, Žiaran 3,5, Stankoviansky 3, Gejdoš 1, hostia: Vondra 2,5, Pavkovček 2, Haluška ml. 1, Vyšňan 0,5. -kn-

L. Peter prehral s rezervou Nižnej Boce

Prekvapením desiateho kola VI. ligy je prehra vlaňajšieho účastníka piatej ligy mužstva L. Petra na stoloch rezervy N. Boce, po ktorej vedúce mužstvo Hybe B zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na tri body pred mužstvom Dúbravy, ktoré zvíťazilo v súboji o druhú priečku nad rezervou SOU L. Mikuláš. Zaujímavý je súboj mužstiev o miesto v prvej osmičke, keď okrem prvej štvorice, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou už v prevej osmičke zostane, o zostávajúce štyri miesta bojuje sedem mužstiev, z ktorých v desiatom kole Z. Poruba B a Iľanovo C dokázali zvíťaziť nad svojimi súpermi L. Jánom B a P. Ľupčou A na ich stoloch. V budúcom kole pútajú najväčšiu pozornosť vzájomné zápasy družstiev bojujúcich o prvú osmičku N. Boce B s Iľanovom C a stretnutie posledných dvoch mužstiev tabuľky.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Iľanovo C – N. Boca B, Iľanovo B – P. Ľupča A, Ľubeľa D – Squash L. Mikuláš, SOU L. Mikuláš B – L. Porúbka B, Záv. Poruba B – Dúbrava, Hybe B – L. Ján B, P. Ľupča B – Hybe C, L. Peter – voľno.

Hybe C – Hybe B 2:16
Jednoznačná záležitosť skúseného B-mužstva, ktoré jasne prevýšilo kvalitou hráčov C-mužstva, keď prvý bod „darovali“ nenastúpením na jednu štvorhru a potom jediný bod z hry získal Skaloš, ktorý prekvapujúco zdolal Marušiaka st. Body - domáci: Skaloš 1, Mičev 0, M. Farbák 0, Harman 0, 1x Wo, hostia: J. Farbák 4,5, Janovčík st. a Vrlík po 4, Marušiak st. 3,5.

L. Ján B – Z. Poruba B 7:11
Dramatické stretnutie vyrovnaných mužstiev, v ktorom hostia v úvode viedli 1:6, potom bojujúci domáci dotiahli na 5:7 a tak o výsledku rozhodlo nakoniec striedanie v mužstve hostí, keď striedajúci Kamien st. získal dôležitý ôsmy bod a potom aj víťazný desiaty v súboji s Čurným st. Body domáci: Čurný st. , Fekete a Sabovčík po 2, Fillo 1/2 (striedal Čurný ml. 0/1), hostia: Čupka a Ronec po 3,5, Tomčík 1,5, Brtáň 0/2 (striedal Kamien st. 2,5/0).

Dúbrava – SOU L. Mikuláš A 12:6
Priamy súboj dvoch mužstiev, ktoré útočia na postupové miesta sa zaslúžene skončil víťazstvom domáceho mužstva, ktoré v úvode vyhralo obe štvorhry a potom už dokázalo kontrolovať vývin stretnutia do víťazného konca. Najmä vďaka výborne hrajúcemu Nemcovi, ktorý mal v zápase stopercentnú úspešnosť. Body - domáci: Nemec 4,5, Javorek 3,5, Štrba 2,5, Švec 1,5, hostia: Zvolenský 3, Krajči 2, Mičuda 1, K. Kalinay 0.

L. Porúbka B – Ľubeľa D 12:6
Domáci potvrdili svoju dobrú formu z posledných kôl a napriek tomu, že neodohrali zápas vo svojej najsilnejšej zostave, zaslúžene si zaknihovali povinné víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky, ktoré napriek prehre zanechalo svojím výkonom vcelku dobrý dojem. Body - domáci: Voštiar 4,5, Ondík 4, Capko 2, J. Beňo 1/1 (striedal Haluška 0/2), Linský 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Vrbenský 2,5, Gejdoš 2, Guoth 1, D. Urban 0,5.

Squash L. Mikuláš – Iľanovo B 2:16
Skúsené mužstvo hostí dovolilo mladým hráčom domácich uhrať 16 setov, ale bez väčšieho vypätia dosiahlo výrazné víťazstvo. Aj napriek sympatickému výkonu a bojovnosti mladých hráčov domáceho mužstva, ktorého kvality však teraz na súperových hráčov nestačili. Body - domáci: F. Martiak 1, Jurkovič 0/2 (striedal Gross 1/1), Števček 0, Betcher 0, hostia: Mikuláš a Wosiňski po 4,5, Havel a I. Martiak po 3,5.

P. Ľupča A – Iľanovo C 8:10
Hostia dokonale využili absenciu dvoch domácich hráčov V. Hána a Sokola. Vyhrali obe štvorhry a koncentrovaným výkonom dokázali v stretnutí zvíťaziť najtesnejším rozdielom, keď rozhodujúci desiaty bod hostí získal D. Kubo víťazstvom nad domácim Buriakom. Body - domáci: Noge 4, Buriak 2, Kohút a Bella po 1, hostia: D. Kubo a V. Šlauka po 3,5, Ostrovský 2,5, Pápay 0,5.

N. Boca B – L. Peter 11:7
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci nastúpili v najsilnejšej zostave. Dokázali poraziť favorizované mužstvo hostí, ktorému chýbali Kubica a Murtin. O ich víťazstve rozhodli vyhraté štvorhry v úvode stretnutia a výborné výkony domácich hráčov Ozábala a Šaka, ktorí výkonom predčili hráčov hostí. Body - domáci: Ozábal 4,5, Šak 3,5, Láni a Švanda po 1,5, hostia: Drugaj a Volf po 2, Nemsila 1, Susedík 0/1 (striedal Lojdl 2/1). -kn-

Dve remízy v Ružomberku

V 10. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova sa hralo viac veľmi dobrých stretnutí. Je zaujímavé, že obidva súboje ružomberských dvojičiek sa skončili deľbou bodov. Lisková i Jamník remizovali aj vo vzájomnom zápase predchádzajúceho kola. Z ďalších zápasov stojí za zmienku prehra Ľubele v L. Sliačoch a najtesnejšia výhra Demänovej v Hybiach. V tabuľke si o jedno miesto polepšili Demänová, Jamník a L. Sliače.
Súťaž pokračuje až 8. 1. 2005 zápasmi: SCP Rbk B – ŠKST Rbk D, Ľubeľa – Ludrová, Demänová – L. Sliače, Černová B – Hybe, Jamník – Bobrovec, Lisková – ŠKST Rbk E.

ŠKST Ružomberok D – Lisková 9:9
V úvode výborného stretnutia vyhrali hostia obidve štvorhry. Neskôr sa dostali k slovu aj domáci. V mužstve Liskovej vystriedal v poslednej sérii M. Klačko E. Šeffera, ale ani on nebodoval. Skvelý výkon podal domáci P. Dittrych, veľmi dobre hral aj R. Cibulka. U hostí bol tradičnou oporou P. Karlík. Body – domáci: Dittrych 4, R. Cibulka 3, Bystričan a M. Kasanický po 1, hostia: Karlík 3,5, Lauko a Janík po 2,5, E. Šeffer 0,5/3 (Klačko 0/1).

Bobrovec – Černová B 11:7
Obhajcovia prvenstva z minulej sezóny získali rozhodujúci náskok v tretej sérii dvojhier. Body – domáci: Rob. Kusý 4,5, Rusina 4, Rad. Kusý 2, M. Trizna 0, Grajko 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Holdoš a L. Hegeduš po 2, L. Šulík a Frolo po 1,5.

ŠKST Ružomberok E – Jamník 9:9
Postavenie v tabuľke i predchádzajúce výsledky favorizovali hostí. Dva týždne predtým vyhrali nečakane na stoloch ŠKST D, tentoraz prekvapujúco len remizovali. Najúspešnejší hráč dramatického súboja M. Hajas porazil aj obávaného obranára F. Slivku. Body – domáci: Hajas 4,5, A. Cheben 2,5, Budvesel a Uhrovič po 1, hostia: Slivka 3,5, Vondra 3, Veselovský 2, Fajmon 0/2 (striedal M. Haluška st. 0,5/2).

Hybe – Demänová 8:10
O výhre bojovnejších hostí rozhodli vyrovnanejšie výkony. V závere dali šancu aj striedajúcemu Jedličkovi. Body – domáci: Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 2,5, Vrlík 0,5, Šmihula 0/2 (striedal Marušiak st. 0,5/2), hostia: Mažári 3, Boča 3/0 (striedal Jedlička 0/1), Košík a Jurkovič po 2.

Ludrová – SCP Ružomberok B 3:15
Aktuálna jednotka domácich R. Slimák vyhral rozhodujúce sety zápasov s B. Hatalom a M. Šventom 11:9. Body – domáci: R. Slimák 3, Močáry 0, Večerek 0, Bebjak 0/2 (striedal Pasch 0/2), hostia: Mir. Hulej 4,5, M. Švento, B. Hatala a Gašparovič po 3,5.

L. Sliače - Ľubeľa 13:5
S chuťou hrajúci domáci vyhrali obidve štvorhry a aj v ďalšej časti zápasu boli lepší. Hosťom bodovali len dvaja hráči, čo na lepší výsledok nestačí. Body – domáci: Zezula 4,5, Mihulec 3,5, Dvorský 2,5, Mrva 2,5/1 (I. Littva 0/1), hostia: Rojček 3, B. Kubík 2, Zubaj 0, Humený 0/2 (Kandera 0/2). -jš-

Domáci v zápasoch úspešnejší

V 10. kole západnej skupiny V. ligy v stolnom tenise vyhrali domáci štyri stretnutia a len v jednom sa tešili hostia. K žiadnemu prekvapeniu nedošlo, mužstvá z prvej polovice tabuľky bodovali naplno. O štvrtom postupujúcom do play off o 1.–4. miesto sa rozhodne medzi ŠKST F a Likavkou.
V 11. kole sa 8. 1. stretnú: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, SCP Rbk C – Lisková B, Ludrová B – Bešeňová, B. Potok – Likavka, Turík – L. Sliače B.

Ľubochňa – L. Sliače B 13:5
Od stavu 6:5 bodovali už len domáci. Veľa nechýbalo a ich najstarší hráč Voj. Olos mohol zdolať aj I. Littvu. Body – domáci: Okál 4,5, Voj. Olos st. 3,5, Chyla a Vl. Olos po 2,5, hostia: I. Littva a A. Hlavatý st. po 2, M. Antol 1, A. Hlavatý ml. 0.

Likavka – Turík 15:3
Favorizovaní domáci nezaváhali. Zostava – domáci: M. Kačník, R. Haluška, Tkáč, Roško (striedal Bartánus), body -hostia: Božek 2, V. Murín a Joz. Krakovský po 0,5, Kačalka 0.

Bešeňová – B. Potok 2:16
Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky skončil očakávaným výsledkom. Opora domácich I. Jacko bodoval v štvorsetových zápasoch. Body – domáci: I. Jacko 2, D. Grenčík 0, Šlachta 0, P. Baran 0/2 (striedal Záhradník 0/2), hostia: Droppa a Jantoš po 4,5, A. Kendera a J. Švento po 3,5.

Lisková B – Ludrová B 15:3
Bezproblémová výhra druhého mužstva tabuľky. Body – domáci: Klačko a Lauko po 4,5, Nemček 2, Karník 2/0 (striedal Tomčík 2/0), hostia: Močáry 1,5, J. Cibulka 1, L. Milan 0,5, P. Milan 0.

ŠKST Ružomberok F – SCP Ružomberok C 16:2
Aj odvetné mestské derby malo jednoznačný priebeh. Hosťom citeľne chýbal Gašparovič, viac sa čakalo od Magu, ktorý vyhral v súboji s Ľubochňou dva zápasy. Body – domáci: M. Kasanický a Čabák po 4,5, B. Kasanický a Uličný po 3,5, hostia: Mišura a Paulo po 1, Maga 0, V. Maslo st.0. -jš-

Zápas kola vyhral SCP Ružomberok D

V šlágri 10. kola stolnotenisovej VI. ligy – západ prehrala rezerva B. Potoka na stoloch SCP D. Neúspešných hostí vystriedala na 3. mieste Komjatná A, ktorá porazila beznádejne posledný tím tabuľky. Odstup piatej Komjatnej B od 4. priečky narástol na 5 bodov.
Program 11. kola, 8. 1. 2005: Ivachnová – SCP Rbk E, ŠKST Rbk G – Komjatná B, Likavka B – SCP Rbk D, B. Potok B – Komjatná A.

SCP Ružomberok D – Biely Potok B 12:6
Kvalitné stretnutie začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve päťsetové štvorhry. Až do stavu 5:4 sa súperi ťahali o každý bod. O výhre domácich rozhodla nasledujúca 7-bodová šnúra. Pár Hulej – Mišura prehral prvú štvorhru v sezóne. Body – domáci: Mišura a Mil. Hulej po 4, P. Koštial a Drengubiak po 2, hostia: T. Kendera 2,5, Mišík a J. Veselovský po 1,5, Gejdoš 0,5.

Ivachnová – ŠKST Ružomberok G 2:16
Mat. Krakovský porazil nečakane Š. Hatalu. Body – domáci: Mat. Krakovský 2, Baďo 0, J. Krakovský 0, Mil. Krakovský 0, hostia: Húšťa a J. Kupčík ml. po 4,5, Š. Hatala a Kupčíková po 3,5.

Komjatná B – Likavka B 5:13
Výkonnosť nováčika súťaže stúpa, oproti prvému vzájomnému súboju získal o 4 body viac. V jeho tíme príjemne prekvapil ľavačkár V. Roštek, v minulosti hráč Švošova. Body – domáci: V. Roštek 2,5, Z. Cibulka ml. 1,5, Kohút 1, S. Kubas 0, hostia: Ľ. Lupták a Mir. Lupták po 4,5, Mil. Lupták 3, Durdík 1/2 (Krpelan 0/1).

SCP Ružomberok E – Komjatná A 1:17
Favorizovaných hostí trápil najmä veterán E. Murček, keď jednu dvojhru vyhral a tri prehral až v piatom sete. Body – domáci: Murček 1, Juríček 0, Vilga 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: M. Kováčik, V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 4,5, P. Kubas 3,5. -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 956
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 911
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 650
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 433
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 676
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 567
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 291
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 225
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 217
 10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 061
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Liptovský Hrádok rozšíri možnosť otestovať sa o ďalšie odberové miesta

Mesto Liptovský Hrádok rozširuje možnosť bezplatného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto

V liptovskom prípravnom derby sa hral slušný futbal

MFK Ružomberok remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Prípravné stretnutie víťaza nemalo.
AKTUALIZOVANÉ: 18.1.2021 o 08:35

Kde a ako sa objednať na antigénové testovanie na Liptove

Štyri odberné miesta na antigénové testovanie už fungujú na časenku.

Ilustračné foto.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Už ste čítali?