Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Štvorica na čele získava náskok

Po desiatom kole V. stolnotenisovej ligy sa na čele usadili štvorica mužstiev medzi ktorými sa bude rozhodovať o postupujúcich. Jasnejšie je aj na konci tabuľky, kde rezerva Bobrovca prehrala na domácich stoloch s L. Porúbkou a tak pre uchovanie aspoň teoretickej šance na záchranu musí v budúcom kole bezpodmienečne naplno bodovať na stoloch predposledného Váhostavu. Šlágrom budúceho kola okrem vzájomného duelu posledných dvoch mužstiev bude najmä súboj o prvenstvo v tabuľke po polovici súťaže, keď sa L. Ondrašovej privítajú vedúce mužstvo Ľubeľu B.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Jamník B – Ľubeľa C, N. Boca A – Iľanovo A, SOU L. Mikuláš A – Smrečany-Žiar, L. Porúbka A – Z. Poruba A, Váhostav L. Hrádok – Bobrovec B, L. Ondrašová – Ľubeľa B.

Ľubeľa C – L. Ondrašová 7:11
Domáci nastúpili v najsilnejšom zložení, ale zobrať aspoň bod hosťom a pomôcť svojmu „áčku“ sa im nepodarilo, keď hostia presvedčili o svojich kvalitách a zaslúžene zvíťazili. Konečne sa podarilo bodovať aj J. Ráchelovi, ktorý naznačil, že sa pomaly vracia do vlaňajšej formy. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 2,5, Obrcian a J. Urban po 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2/1 (striedal Janovčík 0/1), J. Ráchel 1.

Ľubeľa B – Váhostav 13:5
Domáci prevýšili hráčov súpera a od začiatku bolo jasné, že hosťom nedovolia pomýšľať na zisk bodov a tak sa stretnutie skončilo podľa očakávania. S výškou skóre boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Oravec 4,5, Rojček 3,5/0 (striedal Oško 0/1), Zubaj 3,5, Švec 2,5, hostia: Bella a Pasečiak po 2, Bether 1, Cupra 0.

Bobrovec B – L. Porúbka A 8:10
V existenčnom stretnutí mužstiev z konca tabuľky sa domácim nepodarilo získať dôležité body. Nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom aj napriek hernému výpadku hosťujúceho J. Beňa najmä zásluhou dobre hrajúceho Šikulaja, ktorý v stretnutí neokúsil pocit prehry a dokázal naplno bodovať. Body - domáci: A. Lisý 3,5, Rak 2, A. Kusý a R. Kusý po 1, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Šikulaj 4,5, M. Beňo 3,5, Ondík 2, J. Beňo 0.

Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A 7:11
„Domáci“, ktorí stretnutie odohrali na stoloch SOU, viedli 6:4, „hostia“ dokázali vyrovnať na 6:6, potom Tomčík nevyužil štyri setboly v zápase s Krajčím, a keď „domáci“ prekvapujúco prehrali, posledné štyri dvojhry tak sa po stretnutí hostia tešili z víťazstva, s ktorým podľa vývoja stretnutia ani veľmi nerátali. Body domáci: Janovčík a Vrábel po 3,5, J. Kalinay 2, Zvolenský 0/2 (striedal Krajči 2/0), hostia: Lehotský 3,5, Tomčík 2, Bukas 1, Betcher 0,5.

Smrečany-Žiar – N. Boca A 15:3
Začiatok stretnutia nenaznačoval vysoké víťazstvo domácich, ktorí po vyhratých štvorhrách prehrali úvodné tri dvojhry a hostia sa ujali vedenia 2:3, no potom zlepšeným výkonom dokázali domáci hráči svoje kvality a do vyhrali všetky zostávajúce dvojhry a zaslúžene dokázali vysoko zvíťaziť. Body - domáci: Laučík 4,5, Dzúrik a V. Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/1 (striedal Križian 2/0), hostia: Láni, Mäsiar a I. Tréger po 1, Ozábal 0.

Iľanovo A – Jamník B 12:6
Stretnutie bolo vyrovnané do stavu 5:5 sa mužstvá striedali vo vedení. Potom sa domáci dvomi vyhratými dvojhrami ujali vedenia 7:5, hostia vzápätí znížili na rozdiel jedného bodu, ale to bolo z ich strany všetko. Koniec stretnutia bol úplne v rukách domácich hráčov, ktorí jasne vyhrali posledných päť dvojhier a tým aj celé stretnutie. Body - domáci: Šuna 4,5, Žiaran 3,5, Stankoviansky 3, Gejdoš 1, hostia: Vondra 2,5, Pavkovček 2, Haluška ml. 1, Vyšňan 0,5. -kn-

L. Peter prehral s rezervou Nižnej Boce

Prekvapením desiateho kola VI. ligy je prehra vlaňajšieho účastníka piatej ligy mužstva L. Petra na stoloch rezervy N. Boce, po ktorej vedúce mužstvo Hybe B zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na tri body pred mužstvom Dúbravy, ktoré zvíťazilo v súboji o druhú priečku nad rezervou SOU L. Mikuláš. Zaujímavý je súboj mužstiev o miesto v prvej osmičke, keď okrem prvej štvorice, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou už v prevej osmičke zostane, o zostávajúce štyri miesta bojuje sedem mužstiev, z ktorých v desiatom kole Z. Poruba B a Iľanovo C dokázali zvíťaziť nad svojimi súpermi L. Jánom B a P. Ľupčou A na ich stoloch. V budúcom kole pútajú najväčšiu pozornosť vzájomné zápasy družstiev bojujúcich o prvú osmičku N. Boce B s Iľanovom C a stretnutie posledných dvoch mužstiev tabuľky.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Iľanovo C – N. Boca B, Iľanovo B – P. Ľupča A, Ľubeľa D – Squash L. Mikuláš, SOU L. Mikuláš B – L. Porúbka B, Záv. Poruba B – Dúbrava, Hybe B – L. Ján B, P. Ľupča B – Hybe C, L. Peter – voľno.

Hybe C – Hybe B 2:16
Jednoznačná záležitosť skúseného B-mužstva, ktoré jasne prevýšilo kvalitou hráčov C-mužstva, keď prvý bod „darovali“ nenastúpením na jednu štvorhru a potom jediný bod z hry získal Skaloš, ktorý prekvapujúco zdolal Marušiaka st. Body - domáci: Skaloš 1, Mičev 0, M. Farbák 0, Harman 0, 1x Wo, hostia: J. Farbák 4,5, Janovčík st. a Vrlík po 4, Marušiak st. 3,5.

L. Ján B – Z. Poruba B 7:11
Dramatické stretnutie vyrovnaných mužstiev, v ktorom hostia v úvode viedli 1:6, potom bojujúci domáci dotiahli na 5:7 a tak o výsledku rozhodlo nakoniec striedanie v mužstve hostí, keď striedajúci Kamien st. získal dôležitý ôsmy bod a potom aj víťazný desiaty v súboji s Čurným st. Body domáci: Čurný st. , Fekete a Sabovčík po 2, Fillo 1/2 (striedal Čurný ml. 0/1), hostia: Čupka a Ronec po 3,5, Tomčík 1,5, Brtáň 0/2 (striedal Kamien st. 2,5/0).

Dúbrava – SOU L. Mikuláš A 12:6
Priamy súboj dvoch mužstiev, ktoré útočia na postupové miesta sa zaslúžene skončil víťazstvom domáceho mužstva, ktoré v úvode vyhralo obe štvorhry a potom už dokázalo kontrolovať vývin stretnutia do víťazného konca. Najmä vďaka výborne hrajúcemu Nemcovi, ktorý mal v zápase stopercentnú úspešnosť. Body - domáci: Nemec 4,5, Javorek 3,5, Štrba 2,5, Švec 1,5, hostia: Zvolenský 3, Krajči 2, Mičuda 1, K. Kalinay 0.

L. Porúbka B – Ľubeľa D 12:6
Domáci potvrdili svoju dobrú formu z posledných kôl a napriek tomu, že neodohrali zápas vo svojej najsilnejšej zostave, zaslúžene si zaknihovali povinné víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky, ktoré napriek prehre zanechalo svojím výkonom vcelku dobrý dojem. Body - domáci: Voštiar 4,5, Ondík 4, Capko 2, J. Beňo 1/1 (striedal Haluška 0/2), Linský 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Vrbenský 2,5, Gejdoš 2, Guoth 1, D. Urban 0,5.

Squash L. Mikuláš – Iľanovo B 2:16
Skúsené mužstvo hostí dovolilo mladým hráčom domácich uhrať 16 setov, ale bez väčšieho vypätia dosiahlo výrazné víťazstvo. Aj napriek sympatickému výkonu a bojovnosti mladých hráčov domáceho mužstva, ktorého kvality však teraz na súperových hráčov nestačili. Body - domáci: F. Martiak 1, Jurkovič 0/2 (striedal Gross 1/1), Števček 0, Betcher 0, hostia: Mikuláš a Wosiňski po 4,5, Havel a I. Martiak po 3,5.

P. Ľupča A – Iľanovo C 8:10
Hostia dokonale využili absenciu dvoch domácich hráčov V. Hána a Sokola. Vyhrali obe štvorhry a koncentrovaným výkonom dokázali v stretnutí zvíťaziť najtesnejším rozdielom, keď rozhodujúci desiaty bod hostí získal D. Kubo víťazstvom nad domácim Buriakom. Body - domáci: Noge 4, Buriak 2, Kohút a Bella po 1, hostia: D. Kubo a V. Šlauka po 3,5, Ostrovský 2,5, Pápay 0,5.

N. Boca B – L. Peter 11:7
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci nastúpili v najsilnejšej zostave. Dokázali poraziť favorizované mužstvo hostí, ktorému chýbali Kubica a Murtin. O ich víťazstve rozhodli vyhraté štvorhry v úvode stretnutia a výborné výkony domácich hráčov Ozábala a Šaka, ktorí výkonom predčili hráčov hostí. Body - domáci: Ozábal 4,5, Šak 3,5, Láni a Švanda po 1,5, hostia: Drugaj a Volf po 2, Nemsila 1, Susedík 0/1 (striedal Lojdl 2/1). -kn-

Dve remízy v Ružomberku

V 10. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova sa hralo viac veľmi dobrých stretnutí. Je zaujímavé, že obidva súboje ružomberských dvojičiek sa skončili deľbou bodov. Lisková i Jamník remizovali aj vo vzájomnom zápase predchádzajúceho kola. Z ďalších zápasov stojí za zmienku prehra Ľubele v L. Sliačoch a najtesnejšia výhra Demänovej v Hybiach. V tabuľke si o jedno miesto polepšili Demänová, Jamník a L. Sliače.
Súťaž pokračuje až 8. 1. 2005 zápasmi: SCP Rbk B – ŠKST Rbk D, Ľubeľa – Ludrová, Demänová – L. Sliače, Černová B – Hybe, Jamník – Bobrovec, Lisková – ŠKST Rbk E.

ŠKST Ružomberok D – Lisková 9:9
V úvode výborného stretnutia vyhrali hostia obidve štvorhry. Neskôr sa dostali k slovu aj domáci. V mužstve Liskovej vystriedal v poslednej sérii M. Klačko E. Šeffera, ale ani on nebodoval. Skvelý výkon podal domáci P. Dittrych, veľmi dobre hral aj R. Cibulka. U hostí bol tradičnou oporou P. Karlík. Body – domáci: Dittrych 4, R. Cibulka 3, Bystričan a M. Kasanický po 1, hostia: Karlík 3,5, Lauko a Janík po 2,5, E. Šeffer 0,5/3 (Klačko 0/1).

Bobrovec – Černová B 11:7
Obhajcovia prvenstva z minulej sezóny získali rozhodujúci náskok v tretej sérii dvojhier. Body – domáci: Rob. Kusý 4,5, Rusina 4, Rad. Kusý 2, M. Trizna 0, Grajko 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Holdoš a L. Hegeduš po 2, L. Šulík a Frolo po 1,5.

ŠKST Ružomberok E – Jamník 9:9
Postavenie v tabuľke i predchádzajúce výsledky favorizovali hostí. Dva týždne predtým vyhrali nečakane na stoloch ŠKST D, tentoraz prekvapujúco len remizovali. Najúspešnejší hráč dramatického súboja M. Hajas porazil aj obávaného obranára F. Slivku. Body – domáci: Hajas 4,5, A. Cheben 2,5, Budvesel a Uhrovič po 1, hostia: Slivka 3,5, Vondra 3, Veselovský 2, Fajmon 0/2 (striedal M. Haluška st. 0,5/2).

Hybe – Demänová 8:10
O výhre bojovnejších hostí rozhodli vyrovnanejšie výkony. V závere dali šancu aj striedajúcemu Jedličkovi. Body – domáci: Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 2,5, Vrlík 0,5, Šmihula 0/2 (striedal Marušiak st. 0,5/2), hostia: Mažári 3, Boča 3/0 (striedal Jedlička 0/1), Košík a Jurkovič po 2.

Ludrová – SCP Ružomberok B 3:15
Aktuálna jednotka domácich R. Slimák vyhral rozhodujúce sety zápasov s B. Hatalom a M. Šventom 11:9. Body – domáci: R. Slimák 3, Močáry 0, Večerek 0, Bebjak 0/2 (striedal Pasch 0/2), hostia: Mir. Hulej 4,5, M. Švento, B. Hatala a Gašparovič po 3,5.

L. Sliače - Ľubeľa 13:5
S chuťou hrajúci domáci vyhrali obidve štvorhry a aj v ďalšej časti zápasu boli lepší. Hosťom bodovali len dvaja hráči, čo na lepší výsledok nestačí. Body – domáci: Zezula 4,5, Mihulec 3,5, Dvorský 2,5, Mrva 2,5/1 (I. Littva 0/1), hostia: Rojček 3, B. Kubík 2, Zubaj 0, Humený 0/2 (Kandera 0/2). -jš-

Domáci v zápasoch úspešnejší

V 10. kole západnej skupiny V. ligy v stolnom tenise vyhrali domáci štyri stretnutia a len v jednom sa tešili hostia. K žiadnemu prekvapeniu nedošlo, mužstvá z prvej polovice tabuľky bodovali naplno. O štvrtom postupujúcom do play off o 1.–4. miesto sa rozhodne medzi ŠKST F a Likavkou.
V 11. kole sa 8. 1. stretnú: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, SCP Rbk C – Lisková B, Ludrová B – Bešeňová, B. Potok – Likavka, Turík – L. Sliače B.

Ľubochňa – L. Sliače B 13:5
Od stavu 6:5 bodovali už len domáci. Veľa nechýbalo a ich najstarší hráč Voj. Olos mohol zdolať aj I. Littvu. Body – domáci: Okál 4,5, Voj. Olos st. 3,5, Chyla a Vl. Olos po 2,5, hostia: I. Littva a A. Hlavatý st. po 2, M. Antol 1, A. Hlavatý ml. 0.

Likavka – Turík 15:3
Favorizovaní domáci nezaváhali. Zostava – domáci: M. Kačník, R. Haluška, Tkáč, Roško (striedal Bartánus), body -hostia: Božek 2, V. Murín a Joz. Krakovský po 0,5, Kačalka 0.

Bešeňová – B. Potok 2:16
Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky skončil očakávaným výsledkom. Opora domácich I. Jacko bodoval v štvorsetových zápasoch. Body – domáci: I. Jacko 2, D. Grenčík 0, Šlachta 0, P. Baran 0/2 (striedal Záhradník 0/2), hostia: Droppa a Jantoš po 4,5, A. Kendera a J. Švento po 3,5.

Lisková B – Ludrová B 15:3
Bezproblémová výhra druhého mužstva tabuľky. Body – domáci: Klačko a Lauko po 4,5, Nemček 2, Karník 2/0 (striedal Tomčík 2/0), hostia: Močáry 1,5, J. Cibulka 1, L. Milan 0,5, P. Milan 0.

ŠKST Ružomberok F – SCP Ružomberok C 16:2
Aj odvetné mestské derby malo jednoznačný priebeh. Hosťom citeľne chýbal Gašparovič, viac sa čakalo od Magu, ktorý vyhral v súboji s Ľubochňou dva zápasy. Body – domáci: M. Kasanický a Čabák po 4,5, B. Kasanický a Uličný po 3,5, hostia: Mišura a Paulo po 1, Maga 0, V. Maslo st.0. -jš-

Zápas kola vyhral SCP Ružomberok D

V šlágri 10. kola stolnotenisovej VI. ligy – západ prehrala rezerva B. Potoka na stoloch SCP D. Neúspešných hostí vystriedala na 3. mieste Komjatná A, ktorá porazila beznádejne posledný tím tabuľky. Odstup piatej Komjatnej B od 4. priečky narástol na 5 bodov.
Program 11. kola, 8. 1. 2005: Ivachnová – SCP Rbk E, ŠKST Rbk G – Komjatná B, Likavka B – SCP Rbk D, B. Potok B – Komjatná A.

SCP Ružomberok D – Biely Potok B 12:6
Kvalitné stretnutie začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve päťsetové štvorhry. Až do stavu 5:4 sa súperi ťahali o každý bod. O výhre domácich rozhodla nasledujúca 7-bodová šnúra. Pár Hulej – Mišura prehral prvú štvorhru v sezóne. Body – domáci: Mišura a Mil. Hulej po 4, P. Koštial a Drengubiak po 2, hostia: T. Kendera 2,5, Mišík a J. Veselovský po 1,5, Gejdoš 0,5.

Ivachnová – ŠKST Ružomberok G 2:16
Mat. Krakovský porazil nečakane Š. Hatalu. Body – domáci: Mat. Krakovský 2, Baďo 0, J. Krakovský 0, Mil. Krakovský 0, hostia: Húšťa a J. Kupčík ml. po 4,5, Š. Hatala a Kupčíková po 3,5.

Komjatná B – Likavka B 5:13
Výkonnosť nováčika súťaže stúpa, oproti prvému vzájomnému súboju získal o 4 body viac. V jeho tíme príjemne prekvapil ľavačkár V. Roštek, v minulosti hráč Švošova. Body – domáci: V. Roštek 2,5, Z. Cibulka ml. 1,5, Kohút 1, S. Kubas 0, hostia: Ľ. Lupták a Mir. Lupták po 4,5, Mil. Lupták 3, Durdík 1/2 (Krpelan 0/1).

SCP Ružomberok E – Komjatná A 1:17
Favorizovaných hostí trápil najmä veterán E. Murček, keď jednu dvojhru vyhral a tri prehral až v piatom sete. Body – domáci: Murček 1, Juríček 0, Vilga 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: M. Kováčik, V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 4,5, P. Kubas 3,5. -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 2. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 3. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 6. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 31 991
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 251
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 20 161
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 963
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 681
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 726
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 924
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 821
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 686
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 014
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Situácia v nemocniciach v Žilinskom kraji sa zhoršuje

Nemocnica v Liptovskom Mikuláši len prednedávnom vyčlenila 28 ložok pre pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v UNLP Košice.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

AKTUALIZOVANÉ: 12:55

Samosprávy hľadajú dobrovoľníkov, tu sú kontakty

Výber miestností ovplyvňuje aj očakávané nepriaznivé počasie. Liptovské samosprávy hľadajú dobrovoľníkov.

Vojaci prechádzali mestom navrhnuté odberové miesta v Ružomberku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Už ste čítali?