Sobota, 24. september, 2022 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Stolný tenis

Štvorica na čele získava náskok

Po desiatom kole V. stolnotenisovej ligy sa na čele usadili štvorica mužstiev medzi ktorými sa bude rozhodovať o postupujúcich. Jasnejšie je aj na konci tabuľky, kde rezerva Bobrovca prehrala na domácich stoloch s L. Porúbkou a tak pre uchovanie aspoň teoretickej šance na záchranu musí v budúcom kole bezpodmienečne naplno bodovať na stoloch predposledného Váhostavu. Šlágrom budúceho kola okrem vzájomného duelu posledných dvoch mužstiev bude najmä súboj o prvenstvo v tabuľke po polovici súťaže, keď sa L. Ondrašovej privítajú vedúce mužstvo Ľubeľu B.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Jamník B – Ľubeľa C, N. Boca A – Iľanovo A, SOU L. Mikuláš A – Smrečany-Žiar, L. Porúbka A – Z. Poruba A, Váhostav L. Hrádok – Bobrovec B, L. Ondrašová – Ľubeľa B.

Ľubeľa C – L. Ondrašová 7:11
Domáci nastúpili v najsilnejšom zložení, ale zobrať aspoň bod hosťom a pomôcť svojmu „áčku“ sa im nepodarilo, keď hostia presvedčili o svojich kvalitách a zaslúžene zvíťazili. Konečne sa podarilo bodovať aj J. Ráchelovi, ktorý naznačil, že sa pomaly vracia do vlaňajšej formy. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 2,5, Obrcian a J. Urban po 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2/1 (striedal Janovčík 0/1), J. Ráchel 1.

Ľubeľa B – Váhostav 13:5
Domáci prevýšili hráčov súpera a od začiatku bolo jasné, že hosťom nedovolia pomýšľať na zisk bodov a tak sa stretnutie skončilo podľa očakávania. S výškou skóre boli nakoniec spokojné obe mužstvá. Body domáci: Oravec 4,5, Rojček 3,5/0 (striedal Oško 0/1), Zubaj 3,5, Švec 2,5, hostia: Bella a Pasečiak po 2, Bether 1, Cupra 0.

Bobrovec B – L. Porúbka A 8:10
V existenčnom stretnutí mužstiev z konca tabuľky sa domácim nepodarilo získať dôležité body. Nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom aj napriek hernému výpadku hosťujúceho J. Beňa najmä zásluhou dobre hrajúceho Šikulaja, ktorý v stretnutí neokúsil pocit prehry a dokázal naplno bodovať. Body - domáci: A. Lisý 3,5, Rak 2, A. Kusý a R. Kusý po 1, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Šikulaj 4,5, M. Beňo 3,5, Ondík 2, J. Beňo 0.

Z. Poruba A – SOU L. Mikuláš A 7:11
„Domáci“, ktorí stretnutie odohrali na stoloch SOU, viedli 6:4, „hostia“ dokázali vyrovnať na 6:6, potom Tomčík nevyužil štyri setboly v zápase s Krajčím, a keď „domáci“ prekvapujúco prehrali, posledné štyri dvojhry tak sa po stretnutí hostia tešili z víťazstva, s ktorým podľa vývoja stretnutia ani veľmi nerátali. Body domáci: Janovčík a Vrábel po 3,5, J. Kalinay 2, Zvolenský 0/2 (striedal Krajči 2/0), hostia: Lehotský 3,5, Tomčík 2, Bukas 1, Betcher 0,5.

Smrečany-Žiar – N. Boca A 15:3
Začiatok stretnutia nenaznačoval vysoké víťazstvo domácich, ktorí po vyhratých štvorhrách prehrali úvodné tri dvojhry a hostia sa ujali vedenia 2:3, no potom zlepšeným výkonom dokázali domáci hráči svoje kvality a do vyhrali všetky zostávajúce dvojhry a zaslúžene dokázali vysoko zvíťaziť. Body - domáci: Laučík 4,5, Dzúrik a V. Dzuroška po 3,5, Kováč 1,5/1 (striedal Križian 2/0), hostia: Láni, Mäsiar a I. Tréger po 1, Ozábal 0.

Iľanovo A – Jamník B 12:6
Stretnutie bolo vyrovnané do stavu 5:5 sa mužstvá striedali vo vedení. Potom sa domáci dvomi vyhratými dvojhrami ujali vedenia 7:5, hostia vzápätí znížili na rozdiel jedného bodu, ale to bolo z ich strany všetko. Koniec stretnutia bol úplne v rukách domácich hráčov, ktorí jasne vyhrali posledných päť dvojhier a tým aj celé stretnutie. Body - domáci: Šuna 4,5, Žiaran 3,5, Stankoviansky 3, Gejdoš 1, hostia: Vondra 2,5, Pavkovček 2, Haluška ml. 1, Vyšňan 0,5. -kn-

L. Peter prehral s rezervou Nižnej Boce

Prekvapením desiateho kola VI. ligy je prehra vlaňajšieho účastníka piatej ligy mužstva L. Petra na stoloch rezervy N. Boce, po ktorej vedúce mužstvo Hybe B zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na tri body pred mužstvom Dúbravy, ktoré zvíťazilo v súboji o druhú priečku nad rezervou SOU L. Mikuláš. Zaujímavý je súboj mužstiev o miesto v prvej osmičke, keď okrem prvej štvorice, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou už v prevej osmičke zostane, o zostávajúce štyri miesta bojuje sedem mužstiev, z ktorých v desiatom kole Z. Poruba B a Iľanovo C dokázali zvíťaziť nad svojimi súpermi L. Jánom B a P. Ľupčou A na ich stoloch. V budúcom kole pútajú najväčšiu pozornosť vzájomné zápasy družstiev bojujúcich o prvú osmičku N. Boce B s Iľanovom C a stretnutie posledných dvoch mužstiev tabuľky.
V 11. kole 8. 1. sa stretnú: Iľanovo C – N. Boca B, Iľanovo B – P. Ľupča A, Ľubeľa D – Squash L. Mikuláš, SOU L. Mikuláš B – L. Porúbka B, Záv. Poruba B – Dúbrava, Hybe B – L. Ján B, P. Ľupča B – Hybe C, L. Peter – voľno.

Hybe C – Hybe B 2:16
Jednoznačná záležitosť skúseného B-mužstva, ktoré jasne prevýšilo kvalitou hráčov C-mužstva, keď prvý bod „darovali“ nenastúpením na jednu štvorhru a potom jediný bod z hry získal Skaloš, ktorý prekvapujúco zdolal Marušiaka st. Body - domáci: Skaloš 1, Mičev 0, M. Farbák 0, Harman 0, 1x Wo, hostia: J. Farbák 4,5, Janovčík st. a Vrlík po 4, Marušiak st. 3,5.

L. Ján B – Z. Poruba B 7:11
Dramatické stretnutie vyrovnaných mužstiev, v ktorom hostia v úvode viedli 1:6, potom bojujúci domáci dotiahli na 5:7 a tak o výsledku rozhodlo nakoniec striedanie v mužstve hostí, keď striedajúci Kamien st. získal dôležitý ôsmy bod a potom aj víťazný desiaty v súboji s Čurným st. Body domáci: Čurný st. , Fekete a Sabovčík po 2, Fillo 1/2 (striedal Čurný ml. 0/1), hostia: Čupka a Ronec po 3,5, Tomčík 1,5, Brtáň 0/2 (striedal Kamien st. 2,5/0).

Dúbrava – SOU L. Mikuláš A 12:6
Priamy súboj dvoch mužstiev, ktoré útočia na postupové miesta sa zaslúžene skončil víťazstvom domáceho mužstva, ktoré v úvode vyhralo obe štvorhry a potom už dokázalo kontrolovať vývin stretnutia do víťazného konca. Najmä vďaka výborne hrajúcemu Nemcovi, ktorý mal v zápase stopercentnú úspešnosť. Body - domáci: Nemec 4,5, Javorek 3,5, Štrba 2,5, Švec 1,5, hostia: Zvolenský 3, Krajči 2, Mičuda 1, K. Kalinay 0.

L. Porúbka B – Ľubeľa D 12:6
Domáci potvrdili svoju dobrú formu z posledných kôl a napriek tomu, že neodohrali zápas vo svojej najsilnejšej zostave, zaslúžene si zaknihovali povinné víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky, ktoré napriek prehre zanechalo svojím výkonom vcelku dobrý dojem. Body - domáci: Voštiar 4,5, Ondík 4, Capko 2, J. Beňo 1/1 (striedal Haluška 0/2), Linský 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Vrbenský 2,5, Gejdoš 2, Guoth 1, D. Urban 0,5.

Squash L. Mikuláš – Iľanovo B 2:16
Skúsené mužstvo hostí dovolilo mladým hráčom domácich uhrať 16 setov, ale bez väčšieho vypätia dosiahlo výrazné víťazstvo. Aj napriek sympatickému výkonu a bojovnosti mladých hráčov domáceho mužstva, ktorého kvality však teraz na súperových hráčov nestačili. Body - domáci: F. Martiak 1, Jurkovič 0/2 (striedal Gross 1/1), Števček 0, Betcher 0, hostia: Mikuláš a Wosiňski po 4,5, Havel a I. Martiak po 3,5.

P. Ľupča A – Iľanovo C 8:10
Hostia dokonale využili absenciu dvoch domácich hráčov V. Hána a Sokola. Vyhrali obe štvorhry a koncentrovaným výkonom dokázali v stretnutí zvíťaziť najtesnejším rozdielom, keď rozhodujúci desiaty bod hostí získal D. Kubo víťazstvom nad domácim Buriakom. Body - domáci: Noge 4, Buriak 2, Kohút a Bella po 1, hostia: D. Kubo a V. Šlauka po 3,5, Ostrovský 2,5, Pápay 0,5.

N. Boca B – L. Peter 11:7
Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci nastúpili v najsilnejšej zostave. Dokázali poraziť favorizované mužstvo hostí, ktorému chýbali Kubica a Murtin. O ich víťazstve rozhodli vyhraté štvorhry v úvode stretnutia a výborné výkony domácich hráčov Ozábala a Šaka, ktorí výkonom predčili hráčov hostí. Body - domáci: Ozábal 4,5, Šak 3,5, Láni a Švanda po 1,5, hostia: Drugaj a Volf po 2, Nemsila 1, Susedík 0/1 (striedal Lojdl 2/1). -kn-

Dve remízy v Ružomberku

V 10. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova sa hralo viac veľmi dobrých stretnutí. Je zaujímavé, že obidva súboje ružomberských dvojičiek sa skončili deľbou bodov. Lisková i Jamník remizovali aj vo vzájomnom zápase predchádzajúceho kola. Z ďalších zápasov stojí za zmienku prehra Ľubele v L. Sliačoch a najtesnejšia výhra Demänovej v Hybiach. V tabuľke si o jedno miesto polepšili Demänová, Jamník a L. Sliače.
Súťaž pokračuje až 8. 1. 2005 zápasmi: SCP Rbk B – ŠKST Rbk D, Ľubeľa – Ludrová, Demänová – L. Sliače, Černová B – Hybe, Jamník – Bobrovec, Lisková – ŠKST Rbk E.

ŠKST Ružomberok D – Lisková 9:9
V úvode výborného stretnutia vyhrali hostia obidve štvorhry. Neskôr sa dostali k slovu aj domáci. V mužstve Liskovej vystriedal v poslednej sérii M. Klačko E. Šeffera, ale ani on nebodoval. Skvelý výkon podal domáci P. Dittrych, veľmi dobre hral aj R. Cibulka. U hostí bol tradičnou oporou P. Karlík. Body – domáci: Dittrych 4, R. Cibulka 3, Bystričan a M. Kasanický po 1, hostia: Karlík 3,5, Lauko a Janík po 2,5, E. Šeffer 0,5/3 (Klačko 0/1).

Bobrovec – Černová B 11:7
Obhajcovia prvenstva z minulej sezóny získali rozhodujúci náskok v tretej sérii dvojhier. Body – domáci: Rob. Kusý 4,5, Rusina 4, Rad. Kusý 2, M. Trizna 0, Grajko 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Holdoš a L. Hegeduš po 2, L. Šulík a Frolo po 1,5.

ŠKST Ružomberok E – Jamník 9:9
Postavenie v tabuľke i predchádzajúce výsledky favorizovali hostí. Dva týždne predtým vyhrali nečakane na stoloch ŠKST D, tentoraz prekvapujúco len remizovali. Najúspešnejší hráč dramatického súboja M. Hajas porazil aj obávaného obranára F. Slivku. Body – domáci: Hajas 4,5, A. Cheben 2,5, Budvesel a Uhrovič po 1, hostia: Slivka 3,5, Vondra 3, Veselovský 2, Fajmon 0/2 (striedal M. Haluška st. 0,5/2).

Hybe – Demänová 8:10
O výhre bojovnejších hostí rozhodli vyrovnanejšie výkony. V závere dali šancu aj striedajúcemu Jedličkovi. Body – domáci: Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 2,5, Vrlík 0,5, Šmihula 0/2 (striedal Marušiak st. 0,5/2), hostia: Mažári 3, Boča 3/0 (striedal Jedlička 0/1), Košík a Jurkovič po 2.

Ludrová – SCP Ružomberok B 3:15
Aktuálna jednotka domácich R. Slimák vyhral rozhodujúce sety zápasov s B. Hatalom a M. Šventom 11:9. Body – domáci: R. Slimák 3, Močáry 0, Večerek 0, Bebjak 0/2 (striedal Pasch 0/2), hostia: Mir. Hulej 4,5, M. Švento, B. Hatala a Gašparovič po 3,5.

L. Sliače - Ľubeľa 13:5
S chuťou hrajúci domáci vyhrali obidve štvorhry a aj v ďalšej časti zápasu boli lepší. Hosťom bodovali len dvaja hráči, čo na lepší výsledok nestačí. Body – domáci: Zezula 4,5, Mihulec 3,5, Dvorský 2,5, Mrva 2,5/1 (I. Littva 0/1), hostia: Rojček 3, B. Kubík 2, Zubaj 0, Humený 0/2 (Kandera 0/2). -jš-

Domáci v zápasoch úspešnejší

V 10. kole západnej skupiny V. ligy v stolnom tenise vyhrali domáci štyri stretnutia a len v jednom sa tešili hostia. K žiadnemu prekvapeniu nedošlo, mužstvá z prvej polovice tabuľky bodovali naplno. O štvrtom postupujúcom do play off o 1.–4. miesto sa rozhodne medzi ŠKST F a Likavkou.
V 11. kole sa 8. 1. stretnú: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, SCP Rbk C – Lisková B, Ludrová B – Bešeňová, B. Potok – Likavka, Turík – L. Sliače B.

Ľubochňa – L. Sliače B 13:5
Od stavu 6:5 bodovali už len domáci. Veľa nechýbalo a ich najstarší hráč Voj. Olos mohol zdolať aj I. Littvu. Body – domáci: Okál 4,5, Voj. Olos st. 3,5, Chyla a Vl. Olos po 2,5, hostia: I. Littva a A. Hlavatý st. po 2, M. Antol 1, A. Hlavatý ml. 0.

Likavka – Turík 15:3
Favorizovaní domáci nezaváhali. Zostava – domáci: M. Kačník, R. Haluška, Tkáč, Roško (striedal Bartánus), body -hostia: Božek 2, V. Murín a Joz. Krakovský po 0,5, Kačalka 0.

Bešeňová – B. Potok 2:16
Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky skončil očakávaným výsledkom. Opora domácich I. Jacko bodoval v štvorsetových zápasoch. Body – domáci: I. Jacko 2, D. Grenčík 0, Šlachta 0, P. Baran 0/2 (striedal Záhradník 0/2), hostia: Droppa a Jantoš po 4,5, A. Kendera a J. Švento po 3,5.

Lisková B – Ludrová B 15:3
Bezproblémová výhra druhého mužstva tabuľky. Body – domáci: Klačko a Lauko po 4,5, Nemček 2, Karník 2/0 (striedal Tomčík 2/0), hostia: Močáry 1,5, J. Cibulka 1, L. Milan 0,5, P. Milan 0.

ŠKST Ružomberok F – SCP Ružomberok C 16:2
Aj odvetné mestské derby malo jednoznačný priebeh. Hosťom citeľne chýbal Gašparovič, viac sa čakalo od Magu, ktorý vyhral v súboji s Ľubochňou dva zápasy. Body – domáci: M. Kasanický a Čabák po 4,5, B. Kasanický a Uličný po 3,5, hostia: Mišura a Paulo po 1, Maga 0, V. Maslo st.0. -jš-

Zápas kola vyhral SCP Ružomberok D

V šlágri 10. kola stolnotenisovej VI. ligy – západ prehrala rezerva B. Potoka na stoloch SCP D. Neúspešných hostí vystriedala na 3. mieste Komjatná A, ktorá porazila beznádejne posledný tím tabuľky. Odstup piatej Komjatnej B od 4. priečky narástol na 5 bodov.
Program 11. kola, 8. 1. 2005: Ivachnová – SCP Rbk E, ŠKST Rbk G – Komjatná B, Likavka B – SCP Rbk D, B. Potok B – Komjatná A.

SCP Ružomberok D – Biely Potok B 12:6
Kvalitné stretnutie začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve päťsetové štvorhry. Až do stavu 5:4 sa súperi ťahali o každý bod. O výhre domácich rozhodla nasledujúca 7-bodová šnúra. Pár Hulej – Mišura prehral prvú štvorhru v sezóne. Body – domáci: Mišura a Mil. Hulej po 4, P. Koštial a Drengubiak po 2, hostia: T. Kendera 2,5, Mišík a J. Veselovský po 1,5, Gejdoš 0,5.

Ivachnová – ŠKST Ružomberok G 2:16
Mat. Krakovský porazil nečakane Š. Hatalu. Body – domáci: Mat. Krakovský 2, Baďo 0, J. Krakovský 0, Mil. Krakovský 0, hostia: Húšťa a J. Kupčík ml. po 4,5, Š. Hatala a Kupčíková po 3,5.

Komjatná B – Likavka B 5:13
Výkonnosť nováčika súťaže stúpa, oproti prvému vzájomnému súboju získal o 4 body viac. V jeho tíme príjemne prekvapil ľavačkár V. Roštek, v minulosti hráč Švošova. Body – domáci: V. Roštek 2,5, Z. Cibulka ml. 1,5, Kohút 1, S. Kubas 0, hostia: Ľ. Lupták a Mir. Lupták po 4,5, Mil. Lupták 3, Durdík 1/2 (Krpelan 0/1).

SCP Ružomberok E – Komjatná A 1:17
Favorizovaných hostí trápil najmä veterán E. Murček, keď jednu dvojhru vyhral a tri prehral až v piatom sete. Body – domáci: Murček 1, Juríček 0, Vilga 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2), hostia: M. Kováčik, V. Kováčik a Z. Cibulka st. po 4,5, P. Kubas 3,5. -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 3. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 4. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma?
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč?
 6. Realitný maklér v Poprade
 7. Je čas na cestovateľské plány, jeseň bude plná spoznávania
 8. Najradšej by ste pri čítaní správ nechali všetko plávať?
 1. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 2. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 4. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 5. Je neskutočná! Pani Milada (80) búra svojou básničkou internety
 6. XTB vyhlasuje Conora McGregora za svojho globálneho ambasádora
 7. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 8. Na Slovensku máme približne 23% fajčiarov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 415
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 5 805
 3. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 3 456
 4. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 377
 5. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 223
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 721
 7. Excelentná novinka v Tescu 2 209
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 1 955

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 4. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 8. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 853
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 192
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 418
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 012
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 909
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 562
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 425
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obce ružomberského okresu trápia najmä preťažené cesty.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v ružomberských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia?


8 h
Viacero liptovských obcí čaká zmena, budú si voliť nového starostu alebo starostku.

Prinášame exkluzívny zoznam všetkých kandidátov do blížiacich sa komunálnych volieb v liptovských obciach. Kde končia dlhoroční starostovia? Zmenu čaká napríklad Liptovský Ján, Podtureň či Kráľovu Lehotu.


9 h
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep

Do vozidlového parku mestskej autobusovej dopravy v Ružomberku zaradili desať nových nízkopodlažných autobusov.


TASR 23. sep

Blogy SME

 1. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 2. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 3. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 4. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 5. Anton Kaiser: Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes
 6. Peter Svoreň: Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky
 7. Michal Pavlík: Ako pomôže zastropovanie cien elektrickej energie rodinám a domácnostiam ?
 8. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Haluzice
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 11 853
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 192
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 418
 4. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 6 012
 5. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 909
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 562
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 425
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 235
 1. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 3. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 6. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu