Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Ľubeľa B o bod pred trojicou prenasledovateľov

V jedenástom kole V. stolnotenisovej ligy sa súboj dvoch vedúcich mužstiev skončil nakoniec remízou a tak mužstvo Ondrašovej predĺžilo šnúru stretnutí bez porážky na 42 v rade, keď naposledy prehrali 18. januára 2003 v Liptovskom Petre. Skončila sa však obdivuhodná šnúra bez porážky pre ich najlepšieho hráča I. Zúbeka, ktorému sa už nepodarí absolvovať tretí súťažný ročník bez prehry, keď ho až v tretej sezóne dokázal zdolať Š. Rojček. V existenčnom stretnutí mužstiev z konca tabuľky zdolal Váhostav rezervu Bobrovca a tak pred odvetnou časťou súťaže je Bobrovec B jasným kandidátom na zostup.
V 12. kole 15. januára sa stretnú: Ľubeľa C - Ľubeľa B, L. Ondrašová – Bobrovec B, Váhostav L. Hrádok – Z. Poruba A, L. Porúbka A – Smrečany-Žiar, SOU L. Mikuláš – Iľanovo A, N. Boca A – Jamník B.

Jamník B – Ľubeľa C 9:9
Favorizovaní domáci nečakane stratili bod s mladým mužstvom súpera, v drese ktorého sa výkonom v stretnutí blysol D. Hrnčiar, ktorému dobre sekundoval M. Hrnčiar. Body – domáci: Vondra 3, Berník 2,5, Pavkovček 2, Kovács 0/2 (striedal Vyšňan 1/1), Lazar 0,5 (hral len štvorhru), hostia: D. Hrnčiar 4,5, M. Hrnčiar 3,5, Kochláň 1, Obrcian 0/2 (striedal Guoth 0/2).

N. Boca A – Iľanovo A 6:12
Stretnutie bolo vyrovnanejšie ako ukazuje výsledok. Domáci prehrali na sety 33:42 a z desiatich päťsetových zápasov vyhrali hostia sedem, čo rozhodlo o ich víťazstve. Podľa predvedenej hry je výška skóre pre domácich krutá. Body domáci: Mäsiar 2,5, Ozábal 2, Láni 1, I. Tréger 0,5, hostia: Gejdoš a Stankoviansky po 3,5, Šuna 3, Žiaran 2.

SOU L. Mikuláš A – Smrečany-Žiar 8:10
Domáci zaskočili favorizované mužstvo hostí. Vo vyrovnanom stretnutí viedli ešte 6:5 a hostia s vypätím všetkých síl a najmä vďaka výbornej hre Dzurošku, ktorý prehral v zápase len jeden set a aj skutočnosti, že v mužstve domácich nenastúpila ich „jednotka“ Vrábel, dosiahli nakoniec najtesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Janovčík a J. Kalinay po 3, Zvolenský 1,5, Bubelíny 0, Krajči 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Dzuroška 4,5, Križian 2,5, Laučík 2, Dzúrik 1.

L. Porúbka A – Z. Poruba A 8:10
Hostia, v drese ktorých po dlhšej prestávke nastúpil Kostend, potvrdili fakt, že ani stopercentná úspešnosť jedného hráča nestačí mužstvu na víťazstvo proti vyrovnanejšiemu hráčskemu kolektívu a tak v dobrom stretnutí nakoniec dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Body domáci: M. Beňo 4,5, Šikulaj 2,5, J. Beňo 1, Ondík 0, hostia: Betcher 3,5, Kostend 3, Lehotský 2,5, Tomčík 1.

Váhostav – Bobrovec B 11:7
Domáci sa na dôležité stretnutie dobre pripravili po nerozhodných štvorhrách sa ujali vedenia 4:1 a potom už dokázali tento náskok udržať až do konca stretnutia. Zaslúžene zvíťazili a urobili týmto víťazstvom rozhodujúci krok k svojej záchrane v súťaži. Body - domáci: Pasečiak 4,5, Bether 4, Bella 2,5, Choma 0/2 (striedal Cupra 0/2), hostia: A. Lisý 2,5, R. Kusý 2, A. Kusý a Rak po 1, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru).

L. Ondrašová – Ľubeľa B 9:9
Priama konfrontácia kandidátov na víťazstvo v súťaži sa nakoniec skončilo nerozhodne, napriek enormnej snahe oboch mužstiev dosiahnuť víťazstvo, ktoré by obom priblížilo ich tohtoročný cieľ – postup do vyššej súťaže. Body - domáci: Zúbek 3,5, M. Ráchel 2,5, M. Hán 2, J. Ráchel 1, hostia: Rojček 4,5, Oravec 2, Švec 1,5, Zubaj 1. -kn-

Dvojica na čele získava náskok

V jedenástom kole VI. ligy víťazstvom nad mužstvom Squashu vymazalo mužstvo Ľubele D poslednú nulu na konte víťazstiev v tabuľke a bodovo dostihlo svojho súpera. Svoje postupové ambície pravdepodobne prehrou v Iľanove ukončilo mužstvo P. Ľupča A. Stále zaujímavý je boj o umiestnenie v prvej osmičke, keď na tri voľné miesta je ešte stále sedem kandidátov. Šlágrom budúceho kola bude stretnutie dvoch vedúcich mužstiev, ktoré si zmerajú sily na stoloch Dúbravy.
V 12. kole 15. januára sa stretnú: L. Ján B – P. Ľupča B, Dúbrava – Hybe B, L. Porúbka B – Z. Poruba B, Squash L. Mikuláš – SOU L. Mikuláš B, P. Ľupča A – Ľubeľa D, N. Boca B – Iľanovo B, L. Peter – Iľanovo C, Hybe C – voľno.

Iľanovo C – N. Boca B 11:7
Domáci sa na stretnutie dobre pripravili a po vyrovnaných štvorhrách získavali v stretnutí postupne náskok. Ten zaslúžene dotiahli do víťazného konca vďaka vyrovnanejšiemu mužstvu a stopercentnému bodového zásahu D. Kuba. Body - domáci: D. Kubo 4,5, V. Šlauka 2,5/1 (striedal Pápay 0/1), Ostrovský a Ľ. Šlauka po 2, hostia: Šak 3, Švanda 2, L. Tréger 1,5, Madej 0,5/2 (striedal Risík 0/2).

Iľanovo B – P. Ľupča A 10:8
Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď po vyhraných štvorhrách viedli už 7:2, hostia znížili na 7:6 a tak o svoje najtesnejšie víťazstvo museli domáci bojovať do konca. O ich víťazstve tak rozhodli vyhrané štvorhy a skutočnosť, že všetci domáci hráči zdolali hosťujúceho Bellu. Body domáci: Motrinec a Wosiňski po 3,5, Droppa 1,5, Havel 1, Martiak 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Noge 4, V. Hán a Sokol po 2, Bella 0.

Ľubeľa D – Squash L. Mikuláš 11:7
Domácim sa podarilo dosiahnuť prvé víťazstvo v tomto súťažnom ročníku vďaka dobrému vstupu do zápasu, keď vyhrali obe štvorhry a vyrovnanému výkonu trojice svojich hráčov Gejdoša, Urbana a Vrbenského. Body - domáci: Gejdoš, D. Urban a Vrbenský po 3,5, V. Oško 0,5, hostia: Petra Betherová 3, Gross 2, Majerník ml. 1, Majerník st. 0/2 (striedala Pavla Betherová 1/1).

SOU L. Mikuláš B – L. Porúbka B 7:11
Domáci nemali svoj deň a nezvládli úlohu favorita vo vyrovnanom stretnutí, keď nezvládli jeho záver. Zo stavu 6:6 sa dostali hostia do vedenia 7:9 a dôležitý desiaty víťazný bod získal v piatom sete hosťujúci Voštiar nad domácim Vlhom, keď ho vyhral 14:16. Body - domáci: Krajči a Zvolenský po 2, Mičuda 1,5, Vlha 1, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Voštiar 4,5, Ondík 3,5, J. Beňo 3, Capko 0/3 (striedal Linský 0/1).

Z. Poruba B – Dúbrava 6:12
V dobrom stretnutí obe družstvá potvrdili svoje kvality a o víťazstve hostí rozhodol väčší dôraz ich hráčov v koncovkách setov, keď z dvadsaťpäť setov, ktoré sa skončili najtesnejším dvojbodovým rozdielom, dokázali vyhrať osemnásť, ale najmä výborný výkon Slačku v dvojhrách. Body - domáci: Tomčík 3, Čupka 2, Ronec 0,5, Brtáň 0/2 (striedal Kamien 0,5/2), hostia: Slačka 4, Javorek 3,5, Nemec 2, Štrba 0/2 (striedal Švec 2,5/0).

Hybe B – L. Ján B 13:5
Vedúce družstvo sa na mužstvo hostí dobre pripravilo, po vyrovnaných štvorhrách sa prejavila herná kvalita domácich hráčov a zaslúžene zvíťazili nad snaživým mužstvom hostí. Body - domáci: J. Farbák 4, B. Jakubovič 3,5, Vrlík 3, Marušiak st. 2/0 (striedal Janovčík st. 0,5/2), hostia: Sabovčík 2,5, Fillo 1,5, Čurný st. 1, Čurný ml. 0.

P. Ľupča B – Hybe C 15:3
Domáci, ktorí sa ešte nevzdali nádeje skončiť v prvej osmičke sa na zápas so susedom v tabuľke dobre pripravili, boli jasne lepším mužstvom a nakoniec zvíťazili až nečakane vysokým rozdielom aj vďaka tomu, že hráči hostí zaostali za výkonmi z posledných kôl. Body - domáci: M. Procházka a Sokol po 4,5, Adamčiak 2,5, I. Procházka 2,5/1 (striedal Benčo 1/0), hostia: Skaloš 2, J. Farbák 1, Mičev 0, Rajniak 0/2 (striedal Harman 0/2). -kn-

Lisková – ŠKST Ružomberok E 8:10

Oblastné stolnotenisové súťaže pokračovali po trojtýždňovej prestávke stretnutiami 11. kola. V najvyššej súťaži Liptova sa nečakala prehra Liskovej s teraz už predposledným ŠKST E. Na zostupovú priečku klesol po očakávanom výsledku v Ľubeli nováčik z Ludrovej. Z ďalších zápasov zaujalo najmä tradičné mestské derby v Ružomberku, ktoré vyhralo domáce SCP B a súboj v Černovej, kde sa predstavili hráči z Hýb. Líder IV. ligy z Bobrovca stratil v prvej polovici súťaže jediný bod za remízu v 5. kole v L. Sliačoch. Každé z mužstiev na 3. – 5. mieste vo vzájomných zápasoch raz vyhralo a raz prehralo. V prospech Liskovej hovorí najpriaznivejšie skóre (24:12).
Program 12. kola, 15. 1.: ŠKST Rbk D – ŠKST Rbk E, Lisková – Bobrovec, Jamník – Hybe, Černová B – L. Sliače, Demänová – Ludrová, Ľubeľa – SCP Rbk B.

Ľubeľa – Ludrová 15:3
Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky mal očakávaný priebeh. Body – domáci: B. Kubík a B. Oravec po 4,5, Humený 3,5, Kandera 2,5, hostia: Slimák, Pasch a Večerek po 1, Bebjak 0/2 (striedal Močáry 0/2).

SCP Ružomberok B - ŠKST Ružomberok D 13:5
Súboj odvekých mestských rivalov začalo lepšie druhé mužstvo tabuľky. O všetkom rozhodla štvorbodová šnúra domácich, ktorú dosiahli od stavu 6:3. Najúspešnejším hráčom stretnutia bol Mir. Hulej, ktorý aj napriek ťažko zranenej ľavej ruke neprehral ani jednu dvojhru. Body – domáci: Mir. Hulej 4, B. Hatala a M. Švento po 3,5, Drapáč 2, hostia: Bystričan 2,5, Lenčová 2, Dittrych 0,5, F. Tužinský 0.

Demänová – L. Sliače 12:6
Domáci podali štandardný výkon a bez problémov zvíťazili. Body – domáci: Jurkovič, Boča a Mažári po 3,5, Košík 1,5, hostia: Zezula 4, Mrva a I. Littva po 1, Dvorský 0.

Černová B – Hybe 11:7
Dolnoliptáci nastúpili v optimálnej zostave, po dvoch tretinách zápasu ale prehrávali 5:6. Nasledujúcou 6-bodovou sériou však súboj rozhodli vo svoj prospech. Za domácich prvýkrát v sezóne nastúpil J. Horský. Z hostí hral veľmi dobre J. Moravčík. Body – domáci: M. Kmeť 3,5, Holdoš 3, Horský a Frolo po 2, Ondruška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Moravčík 4, J. Janovčík ml. 1, Jakubovič ml. 1,5, Jakubovič st. 0,5.

Jamník – Bobrovec 6:12
Hráči minuloročného víťaza IV. ligy potvrdili úlohu favorita. Mužom zápasu bol J. Grajko. Body – domáci: Slivka 3, Vyšňan, Fajmon a Veselovský po 1, M. Haluška st. 0 (hral len štvorhru), hostia: Grajko 4,5, Rusina 3,5, Rob. Kusý 2,5, Ambrózy 1,5.

Lisková – ŠKST Ružomberok E 8:10
Pod prekvapujúcu prehru domácich sa podpísalo viacero okolností. Stabilne hrávajúci E. Šeffer nenastúpil vôbec a J. Demko vystriedal hráča rezervy J. Nemčeka po prvej sérii dvojhier, keď bolo 2:4. Do 10. kola posledné mužstvo súťaže upravilo zo 4:5 na 4:8. Ďalšie tri body získali domáci, ale súboje Demko – Cheben a Janík - Rom patrili húževnatým hosťom. Body – domáci: Karlík a Lauko po 3, Janík 1, Nemček 0/1 (striedal J. Demko 1/2), hostia: Budvesel a A. Cheben po 3,5, F. Rom a Hajas po 1,5. -jš-

V tabuľke nenastali žiadne zmeny

V 11. kole V. ligy stolného tenisu boli úspešnejší hostia, ktorí sa tešili z víťazstiev na stoloch obidvoch ružomberských klubov a v Turíku. V zápase kola porazil vedúci Biely Potok piatu Likavku. Veľmi dobré bolo aj stretnutie Ludrová B – Bešeňová. Postavenie mužstiev v tabuľke sa nezmenilo. Čelo a záver súťaže sú veľmi vyrovnané. Predposledný Turík a posledná Bešeňová majú po 13 bodov a navlas rovnaké skóre. Prvý vzájomný zápas týchto mužstiev v Bešeňovej vyhral Turík 10:8.
V 12. kole sa 15. 1. stretnú: Ľubochňa – Turík, L. Sliače B – B. Potok, Likavka – Ludrová B, Bešeňová – SCP Rbk C, Lisková B – ŠKST Rbk F.

ŠKST Ružomberok F – Ľubochňa 7:11
Obhajcovia titulu získali v prvej polovici zápasu veľký náskok, ktorý domáci nezachytili. Na prijateľný výsledok znižovali až od stavu 2:10. Príjemne prekvapil M. Uličný, ktorý porazil nielen veterána Voj. Olosa, ale nečakane aj Chylu. Body – domáci: B. Kasanický a Uličný po 2, Čabák 1, M. Kasanický 2/0 (striedal Uhrovič 0/2), hostia: Okál 4,5, Chyla 3,5, Vl. Olos a Voj. Olos st. po 1,5.

Ludrová B – Bešeňová 11:7
Hostia bojujúci o záchranu mohli pri troche šťastia získať aspoň remízu. Vyhrali jednu štvorhru a ani v druhej neboli ďaleko od víťazstva. V predposlednej dvojhre prehral J. Grenčík s P. Milanom 2:3 a o víťazovi bolo rozhodnuté. Viac pokoja chýbalo aj M. Šlachtovi. V mužstve Bešeňovej nemohol navyše pre chorobu hrať D. Grenčík. Za domácich prvýkrát v sezóne nastúpil M. Kaman. Body – domáci: J. Cibulka a P. Milan po 3, Kaman a L. Milan po 2,5, hostia: I. Jacko 4,5, P. Baran 1,5, Šlachta 1, J. Grenčík 0.

SCP Ružomberok C – Lisková B 4:14
Prvých dvanásť zápasov vyhrali vysoko favorizovaní hostia. Domáci korigovali skóre až záverečnými tromi dvojhrami. Body – domáci: Paulo 2, Maga a V. Maslo st. po 1, V. Maslo ml. 0, hostia: Klačko 4,5, Tomčík 3,5, T. Demko 2,5, Karník 3,5/0 (striedal M. Šeffer 0/1).

Biely Potok – Likavka 11:7
Vo výbornom stretnutí viedli domáci už 7:3, hostia vzápätí znížili až na rozdiel bodu. Na 8:6 zvýšil A. Kendera, dôležitý deviaty bod získal F. Milan, keď porazil M. Kačníka. Na 9:7 ešte znížil B. Roško, v záverečných dueloch Kendera - Haluška a Jantoš – Bartánus boli úspešnejší domáci. Body – domáci: A. Kendera a Jantoš po 3,5, F. Milan 2,5, Droppa 1,5, hostia: M. Kačník 3, Roško a R. Haluška po 2, Bartánus 0.

Turík – L. Sliače B 6:12
O výhre hostí rozhodli väčšie skúsenosti a vyrovnanejší káder. Rastúcu výkonnosť potvrdil domáci V. Murín. Body – domáci: V. Murín a Božek po 2,5, Kačalka a Joz. Krakovský po 0,5, hostia: A. Hlavatý st. a I. Littva po 4, M. Antol a R. Jacko po 2. -jš-

Rezerva Bieleho Potoka tretia

Jedenáste kolo VI. ligy v stolnom tenise rozhodlo definitívne o tom, ktoré družstvá budú hrať po skončení základnej časti play off o 1.-4. resp. 5.-8. miesto. Komjatná B a SCP D stratili po vysokých prehrách na stoloch prvých dvoch tímov tabuľky aj teoretické šance hrať v lepšej spoločnosti. V najdôležitejšom súboji uplynulého víkendu porazil B. Potok B prvé mužstvo Komjatnej a posunul sa pred svojho konkurenta.
V ďalšom kole sa 15. 1. odohrajú zápasy: SCP Rbk E – B. Potok B, Komjatná A – Likavka B, SCP Rbk D – ŠKST Rbk G, Komjatná B – Ivachnová.

Ivachnová – SCP Ružomberok E 18:0
Aj druhé vzájomné stretnutie nováčikov vyhrali stolní tenisti Ivachnovej. Hráči z Ružomberka vtedy získali tri body, tentoraz vyšli naprázdno. Body – domáci: Mat. Krakovský, Baďo, Mil. Krakovský a Lukáč po 4,5, hostia: P. Hofman ml. 0, Vilga 0, Juríček 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2).

ŠKST Ružomberok G – Komjatná B 16:2
Opory hostí upravovali hrozivé skóre za stavu 8:0 a 9:1. Body – domáci: Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 4,5, M. Tholt ml. 3,5, Húšťa 2,5/0 (striedala Oselčáková 1/1), hostia: V. Roštek a Z. Cibulka ml. po 1, Maťokár 0, Kohút 0.

Likavka B – SCP Ružomberok D 16:2
Po vyrovnaných štvorhrách boli v ďalšom priebehu jasne lepší Likavčania, ktorí vyhrali šesť zo siedmych 5-setových zápasov. Hostí príjemne prekvapila atmosféra stretnutia. Body – domáci: L. Lupták 4,5, Mil. Lupták po 4, Krpelan 3, Mir. Lupták 2,5/0 (striedal Durdík 2/0), hostia: P. Koštial 1, Mišura 0,5, Drengubiak 0, Mil. Hulej 0,5/2 (striedal Bartko 0/2).

Biely Potok B – Komjatná A 14:4
V priamom súboji o 3. miesto mali domáci raketový nástup a aj v ďalšom priebehu boli všestranne lepším tímom. Body – domáci: O. Veselovský a Droppa po 4,5, Kulošťák 0, Mišík 2,5/0 (striedal T. Kendera 2,5/0), hostia: V. Kováčik, Z. Cibulka st., M. Kováčik a P. Kubas po 1. -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 2. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 3. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 4. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 5. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Spánok – základ pevných vzťahov
 8. Šéf Accenture: Ak už príde človek do kancelárie, malo by to dávať zmysel
 9. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 10. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 3. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 4. Najmenšie ponožky sa už nestrácajú
 5. Zahraničná študentská mobilita bez bariér
 6. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 7. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 9. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 10. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 765
 2. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 114
 3. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 7 296
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 191
 5. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 5 854
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 680
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 941
 8. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 856
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 607
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 555

Blogy SME

 1. Martin Dorčák: Remišovej chýba zrkadlo
 2. Matúš Lazúr: Kde sa tlčú futbaloví dezoláti, polícia sa len prizerá a odrazu niet zodpovedných
 3. Štefan Vidlár: Tu účinkujem aj ja
 4. Juraj Paškuliak: Za vakcínou do Tramtárie
 5. Tupou Ceruzou: Ficove životné preteky
 6. Marek Brezovský: Nový riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth má záujem šport centralizovať , trendom do budúcna však pravdepodobne bude rezignácia.
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 8. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 14 448
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 438
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 531
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 719
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 529
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 818
 7. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 423
 8. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 2 933
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Od začiatku októbra musia obyvatelia Závažnej Poruby, Smrečian a Žiaru chodiť na poštu na liptovskomikulášske sídlisko Podbreziny. Do mesta budú musieť dochádzať aj obyvatelia Liptovskej Ondrašovej. V Komjatej fungujú ľudia bez pošty už od jari.


1 h

Prezradíme, ako sa darilo slovenským tenistom a povieme si aj o možnej novej periodicite svetového šampionátu vo futbale.


3 h

Situácia v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku v súvislosti s nedeľňajším požiarom v chirurgickom pavilóne je v súčasnosti pod kontrolou.


TASR 18 h

V sobotu 16. 10. 2021 sa opäť v priestoroch mikulášskej krytej plavárne uskutočnili plavecké preteky – 1. kolo Severoslovenskej ligy.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18 h

Starostom Trenčianskej Turnej, Trenčianskych Stankoviec, Selca a Veľkých Bieroviec pretiekol pohár trpezlivosti. Sľuby od štátu im už nestačia.


18. okt

Obmedzenia sa týkajú hlavne neočkovaných.


18. okt

Blogy SME

 1. Martin Dorčák: Remišovej chýba zrkadlo
 2. Matúš Lazúr: Kde sa tlčú futbaloví dezoláti, polícia sa len prizerá a odrazu niet zodpovedných
 3. Štefan Vidlár: Tu účinkujem aj ja
 4. Juraj Paškuliak: Za vakcínou do Tramtárie
 5. Tupou Ceruzou: Ficove životné preteky
 6. Marek Brezovský: Nový riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth má záujem šport centralizovať , trendom do budúcna však pravdepodobne bude rezignácia.
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 8. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 14 448
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 438
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 531
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 719
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 529
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 818
 7. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 423
 8. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 2 933
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu