Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Ľubeľa B o bod pred trojicou prenasledovateľov

V jedenástom kole V. stolnotenisovej ligy sa súboj dvoch vedúcich mužstiev skončil nakoniec remízou a tak mužstvo Ondrašovej predĺžilo šnúru stretnutí bez porážky na 42 v rade, keď naposledy prehrali 18. januára 2003 v Liptovskom Petre. Skončila sa však obdivuhodná šnúra bez porážky pre ich najlepšieho hráča I. Zúbeka, ktorému sa už nepodarí absolvovať tretí súťažný ročník bez prehry, keď ho až v tretej sezóne dokázal zdolať Š. Rojček. V existenčnom stretnutí mužstiev z konca tabuľky zdolal Váhostav rezervu Bobrovca a tak pred odvetnou časťou súťaže je Bobrovec B jasným kandidátom na zostup.
V 12. kole 15. januára sa stretnú: Ľubeľa C - Ľubeľa B, L. Ondrašová – Bobrovec B, Váhostav L. Hrádok – Z. Poruba A, L. Porúbka A – Smrečany-Žiar, SOU L. Mikuláš – Iľanovo A, N. Boca A – Jamník B.

Jamník B – Ľubeľa C 9:9
Favorizovaní domáci nečakane stratili bod s mladým mužstvom súpera, v drese ktorého sa výkonom v stretnutí blysol D. Hrnčiar, ktorému dobre sekundoval M. Hrnčiar. Body – domáci: Vondra 3, Berník 2,5, Pavkovček 2, Kovács 0/2 (striedal Vyšňan 1/1), Lazar 0,5 (hral len štvorhru), hostia: D. Hrnčiar 4,5, M. Hrnčiar 3,5, Kochláň 1, Obrcian 0/2 (striedal Guoth 0/2).

N. Boca A – Iľanovo A 6:12
Stretnutie bolo vyrovnanejšie ako ukazuje výsledok. Domáci prehrali na sety 33:42 a z desiatich päťsetových zápasov vyhrali hostia sedem, čo rozhodlo o ich víťazstve. Podľa predvedenej hry je výška skóre pre domácich krutá. Body domáci: Mäsiar 2,5, Ozábal 2, Láni 1, I. Tréger 0,5, hostia: Gejdoš a Stankoviansky po 3,5, Šuna 3, Žiaran 2.

SOU L. Mikuláš A – Smrečany-Žiar 8:10
Domáci zaskočili favorizované mužstvo hostí. Vo vyrovnanom stretnutí viedli ešte 6:5 a hostia s vypätím všetkých síl a najmä vďaka výbornej hre Dzurošku, ktorý prehral v zápase len jeden set a aj skutočnosti, že v mužstve domácich nenastúpila ich „jednotka“ Vrábel, dosiahli nakoniec najtesnejšie víťazstvo. Body - domáci: Janovčík a J. Kalinay po 3, Zvolenský 1,5, Bubelíny 0, Krajči 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Dzuroška 4,5, Križian 2,5, Laučík 2, Dzúrik 1.

L. Porúbka A – Z. Poruba A 8:10
Hostia, v drese ktorých po dlhšej prestávke nastúpil Kostend, potvrdili fakt, že ani stopercentná úspešnosť jedného hráča nestačí mužstvu na víťazstvo proti vyrovnanejšiemu hráčskemu kolektívu a tak v dobrom stretnutí nakoniec dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Body domáci: M. Beňo 4,5, Šikulaj 2,5, J. Beňo 1, Ondík 0, hostia: Betcher 3,5, Kostend 3, Lehotský 2,5, Tomčík 1.

Váhostav – Bobrovec B 11:7
Domáci sa na dôležité stretnutie dobre pripravili po nerozhodných štvorhrách sa ujali vedenia 4:1 a potom už dokázali tento náskok udržať až do konca stretnutia. Zaslúžene zvíťazili a urobili týmto víťazstvom rozhodujúci krok k svojej záchrane v súťaži. Body - domáci: Pasečiak 4,5, Bether 4, Bella 2,5, Choma 0/2 (striedal Cupra 0/2), hostia: A. Lisý 2,5, R. Kusý 2, A. Kusý a Rak po 1, M. Kusý 0,5 (hral len štvorhru).

L. Ondrašová – Ľubeľa B 9:9
Priama konfrontácia kandidátov na víťazstvo v súťaži sa nakoniec skončilo nerozhodne, napriek enormnej snahe oboch mužstiev dosiahnuť víťazstvo, ktoré by obom priblížilo ich tohtoročný cieľ – postup do vyššej súťaže. Body - domáci: Zúbek 3,5, M. Ráchel 2,5, M. Hán 2, J. Ráchel 1, hostia: Rojček 4,5, Oravec 2, Švec 1,5, Zubaj 1. -kn-

Dvojica na čele získava náskok

V jedenástom kole VI. ligy víťazstvom nad mužstvom Squashu vymazalo mužstvo Ľubele D poslednú nulu na konte víťazstiev v tabuľke a bodovo dostihlo svojho súpera. Svoje postupové ambície pravdepodobne prehrou v Iľanove ukončilo mužstvo P. Ľupča A. Stále zaujímavý je boj o umiestnenie v prvej osmičke, keď na tri voľné miesta je ešte stále sedem kandidátov. Šlágrom budúceho kola bude stretnutie dvoch vedúcich mužstiev, ktoré si zmerajú sily na stoloch Dúbravy.
V 12. kole 15. januára sa stretnú: L. Ján B – P. Ľupča B, Dúbrava – Hybe B, L. Porúbka B – Z. Poruba B, Squash L. Mikuláš – SOU L. Mikuláš B, P. Ľupča A – Ľubeľa D, N. Boca B – Iľanovo B, L. Peter – Iľanovo C, Hybe C – voľno.

Iľanovo C – N. Boca B 11:7
Domáci sa na stretnutie dobre pripravili a po vyrovnaných štvorhrách získavali v stretnutí postupne náskok. Ten zaslúžene dotiahli do víťazného konca vďaka vyrovnanejšiemu mužstvu a stopercentnému bodového zásahu D. Kuba. Body - domáci: D. Kubo 4,5, V. Šlauka 2,5/1 (striedal Pápay 0/1), Ostrovský a Ľ. Šlauka po 2, hostia: Šak 3, Švanda 2, L. Tréger 1,5, Madej 0,5/2 (striedal Risík 0/2).

Iľanovo B – P. Ľupča A 10:8
Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď po vyhraných štvorhrách viedli už 7:2, hostia znížili na 7:6 a tak o svoje najtesnejšie víťazstvo museli domáci bojovať do konca. O ich víťazstve tak rozhodli vyhrané štvorhy a skutočnosť, že všetci domáci hráči zdolali hosťujúceho Bellu. Body domáci: Motrinec a Wosiňski po 3,5, Droppa 1,5, Havel 1, Martiak 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Noge 4, V. Hán a Sokol po 2, Bella 0.

Ľubeľa D – Squash L. Mikuláš 11:7
Domácim sa podarilo dosiahnuť prvé víťazstvo v tomto súťažnom ročníku vďaka dobrému vstupu do zápasu, keď vyhrali obe štvorhry a vyrovnanému výkonu trojice svojich hráčov Gejdoša, Urbana a Vrbenského. Body - domáci: Gejdoš, D. Urban a Vrbenský po 3,5, V. Oško 0,5, hostia: Petra Betherová 3, Gross 2, Majerník ml. 1, Majerník st. 0/2 (striedala Pavla Betherová 1/1).

SOU L. Mikuláš B – L. Porúbka B 7:11
Domáci nemali svoj deň a nezvládli úlohu favorita vo vyrovnanom stretnutí, keď nezvládli jeho záver. Zo stavu 6:6 sa dostali hostia do vedenia 7:9 a dôležitý desiaty víťazný bod získal v piatom sete hosťujúci Voštiar nad domácim Vlhom, keď ho vyhral 14:16. Body - domáci: Krajči a Zvolenský po 2, Mičuda 1,5, Vlha 1, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Voštiar 4,5, Ondík 3,5, J. Beňo 3, Capko 0/3 (striedal Linský 0/1).

Z. Poruba B – Dúbrava 6:12
V dobrom stretnutí obe družstvá potvrdili svoje kvality a o víťazstve hostí rozhodol väčší dôraz ich hráčov v koncovkách setov, keď z dvadsaťpäť setov, ktoré sa skončili najtesnejším dvojbodovým rozdielom, dokázali vyhrať osemnásť, ale najmä výborný výkon Slačku v dvojhrách. Body - domáci: Tomčík 3, Čupka 2, Ronec 0,5, Brtáň 0/2 (striedal Kamien 0,5/2), hostia: Slačka 4, Javorek 3,5, Nemec 2, Štrba 0/2 (striedal Švec 2,5/0).

Hybe B – L. Ján B 13:5
Vedúce družstvo sa na mužstvo hostí dobre pripravilo, po vyrovnaných štvorhrách sa prejavila herná kvalita domácich hráčov a zaslúžene zvíťazili nad snaživým mužstvom hostí. Body - domáci: J. Farbák 4, B. Jakubovič 3,5, Vrlík 3, Marušiak st. 2/0 (striedal Janovčík st. 0,5/2), hostia: Sabovčík 2,5, Fillo 1,5, Čurný st. 1, Čurný ml. 0.

P. Ľupča B – Hybe C 15:3
Domáci, ktorí sa ešte nevzdali nádeje skončiť v prvej osmičke sa na zápas so susedom v tabuľke dobre pripravili, boli jasne lepším mužstvom a nakoniec zvíťazili až nečakane vysokým rozdielom aj vďaka tomu, že hráči hostí zaostali za výkonmi z posledných kôl. Body - domáci: M. Procházka a Sokol po 4,5, Adamčiak 2,5, I. Procházka 2,5/1 (striedal Benčo 1/0), hostia: Skaloš 2, J. Farbák 1, Mičev 0, Rajniak 0/2 (striedal Harman 0/2). -kn-

Lisková – ŠKST Ružomberok E 8:10

Oblastné stolnotenisové súťaže pokračovali po trojtýždňovej prestávke stretnutiami 11. kola. V najvyššej súťaži Liptova sa nečakala prehra Liskovej s teraz už predposledným ŠKST E. Na zostupovú priečku klesol po očakávanom výsledku v Ľubeli nováčik z Ludrovej. Z ďalších zápasov zaujalo najmä tradičné mestské derby v Ružomberku, ktoré vyhralo domáce SCP B a súboj v Černovej, kde sa predstavili hráči z Hýb. Líder IV. ligy z Bobrovca stratil v prvej polovici súťaže jediný bod za remízu v 5. kole v L. Sliačoch. Každé z mužstiev na 3. – 5. mieste vo vzájomných zápasoch raz vyhralo a raz prehralo. V prospech Liskovej hovorí najpriaznivejšie skóre (24:12).
Program 12. kola, 15. 1.: ŠKST Rbk D – ŠKST Rbk E, Lisková – Bobrovec, Jamník – Hybe, Černová B – L. Sliače, Demänová – Ludrová, Ľubeľa – SCP Rbk B.

Ľubeľa – Ludrová 15:3
Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky mal očakávaný priebeh. Body – domáci: B. Kubík a B. Oravec po 4,5, Humený 3,5, Kandera 2,5, hostia: Slimák, Pasch a Večerek po 1, Bebjak 0/2 (striedal Močáry 0/2).

SCP Ružomberok B - ŠKST Ružomberok D 13:5
Súboj odvekých mestských rivalov začalo lepšie druhé mužstvo tabuľky. O všetkom rozhodla štvorbodová šnúra domácich, ktorú dosiahli od stavu 6:3. Najúspešnejším hráčom stretnutia bol Mir. Hulej, ktorý aj napriek ťažko zranenej ľavej ruke neprehral ani jednu dvojhru. Body – domáci: Mir. Hulej 4, B. Hatala a M. Švento po 3,5, Drapáč 2, hostia: Bystričan 2,5, Lenčová 2, Dittrych 0,5, F. Tužinský 0.

Demänová – L. Sliače 12:6
Domáci podali štandardný výkon a bez problémov zvíťazili. Body – domáci: Jurkovič, Boča a Mažári po 3,5, Košík 1,5, hostia: Zezula 4, Mrva a I. Littva po 1, Dvorský 0.

Černová B – Hybe 11:7
Dolnoliptáci nastúpili v optimálnej zostave, po dvoch tretinách zápasu ale prehrávali 5:6. Nasledujúcou 6-bodovou sériou však súboj rozhodli vo svoj prospech. Za domácich prvýkrát v sezóne nastúpil J. Horský. Z hostí hral veľmi dobre J. Moravčík. Body – domáci: M. Kmeť 3,5, Holdoš 3, Horský a Frolo po 2, Ondruška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Moravčík 4, J. Janovčík ml. 1, Jakubovič ml. 1,5, Jakubovič st. 0,5.

Jamník – Bobrovec 6:12
Hráči minuloročného víťaza IV. ligy potvrdili úlohu favorita. Mužom zápasu bol J. Grajko. Body – domáci: Slivka 3, Vyšňan, Fajmon a Veselovský po 1, M. Haluška st. 0 (hral len štvorhru), hostia: Grajko 4,5, Rusina 3,5, Rob. Kusý 2,5, Ambrózy 1,5.

Lisková – ŠKST Ružomberok E 8:10
Pod prekvapujúcu prehru domácich sa podpísalo viacero okolností. Stabilne hrávajúci E. Šeffer nenastúpil vôbec a J. Demko vystriedal hráča rezervy J. Nemčeka po prvej sérii dvojhier, keď bolo 2:4. Do 10. kola posledné mužstvo súťaže upravilo zo 4:5 na 4:8. Ďalšie tri body získali domáci, ale súboje Demko – Cheben a Janík - Rom patrili húževnatým hosťom. Body – domáci: Karlík a Lauko po 3, Janík 1, Nemček 0/1 (striedal J. Demko 1/2), hostia: Budvesel a A. Cheben po 3,5, F. Rom a Hajas po 1,5. -jš-

V tabuľke nenastali žiadne zmeny

V 11. kole V. ligy stolného tenisu boli úspešnejší hostia, ktorí sa tešili z víťazstiev na stoloch obidvoch ružomberských klubov a v Turíku. V zápase kola porazil vedúci Biely Potok piatu Likavku. Veľmi dobré bolo aj stretnutie Ludrová B – Bešeňová. Postavenie mužstiev v tabuľke sa nezmenilo. Čelo a záver súťaže sú veľmi vyrovnané. Predposledný Turík a posledná Bešeňová majú po 13 bodov a navlas rovnaké skóre. Prvý vzájomný zápas týchto mužstiev v Bešeňovej vyhral Turík 10:8.
V 12. kole sa 15. 1. stretnú: Ľubochňa – Turík, L. Sliače B – B. Potok, Likavka – Ludrová B, Bešeňová – SCP Rbk C, Lisková B – ŠKST Rbk F.

ŠKST Ružomberok F – Ľubochňa 7:11
Obhajcovia titulu získali v prvej polovici zápasu veľký náskok, ktorý domáci nezachytili. Na prijateľný výsledok znižovali až od stavu 2:10. Príjemne prekvapil M. Uličný, ktorý porazil nielen veterána Voj. Olosa, ale nečakane aj Chylu. Body – domáci: B. Kasanický a Uličný po 2, Čabák 1, M. Kasanický 2/0 (striedal Uhrovič 0/2), hostia: Okál 4,5, Chyla 3,5, Vl. Olos a Voj. Olos st. po 1,5.

Ludrová B – Bešeňová 11:7
Hostia bojujúci o záchranu mohli pri troche šťastia získať aspoň remízu. Vyhrali jednu štvorhru a ani v druhej neboli ďaleko od víťazstva. V predposlednej dvojhre prehral J. Grenčík s P. Milanom 2:3 a o víťazovi bolo rozhodnuté. Viac pokoja chýbalo aj M. Šlachtovi. V mužstve Bešeňovej nemohol navyše pre chorobu hrať D. Grenčík. Za domácich prvýkrát v sezóne nastúpil M. Kaman. Body – domáci: J. Cibulka a P. Milan po 3, Kaman a L. Milan po 2,5, hostia: I. Jacko 4,5, P. Baran 1,5, Šlachta 1, J. Grenčík 0.

SCP Ružomberok C – Lisková B 4:14
Prvých dvanásť zápasov vyhrali vysoko favorizovaní hostia. Domáci korigovali skóre až záverečnými tromi dvojhrami. Body – domáci: Paulo 2, Maga a V. Maslo st. po 1, V. Maslo ml. 0, hostia: Klačko 4,5, Tomčík 3,5, T. Demko 2,5, Karník 3,5/0 (striedal M. Šeffer 0/1).

Biely Potok – Likavka 11:7
Vo výbornom stretnutí viedli domáci už 7:3, hostia vzápätí znížili až na rozdiel bodu. Na 8:6 zvýšil A. Kendera, dôležitý deviaty bod získal F. Milan, keď porazil M. Kačníka. Na 9:7 ešte znížil B. Roško, v záverečných dueloch Kendera - Haluška a Jantoš – Bartánus boli úspešnejší domáci. Body – domáci: A. Kendera a Jantoš po 3,5, F. Milan 2,5, Droppa 1,5, hostia: M. Kačník 3, Roško a R. Haluška po 2, Bartánus 0.

Turík – L. Sliače B 6:12
O výhre hostí rozhodli väčšie skúsenosti a vyrovnanejší káder. Rastúcu výkonnosť potvrdil domáci V. Murín. Body – domáci: V. Murín a Božek po 2,5, Kačalka a Joz. Krakovský po 0,5, hostia: A. Hlavatý st. a I. Littva po 4, M. Antol a R. Jacko po 2. -jš-

Rezerva Bieleho Potoka tretia

Jedenáste kolo VI. ligy v stolnom tenise rozhodlo definitívne o tom, ktoré družstvá budú hrať po skončení základnej časti play off o 1.-4. resp. 5.-8. miesto. Komjatná B a SCP D stratili po vysokých prehrách na stoloch prvých dvoch tímov tabuľky aj teoretické šance hrať v lepšej spoločnosti. V najdôležitejšom súboji uplynulého víkendu porazil B. Potok B prvé mužstvo Komjatnej a posunul sa pred svojho konkurenta.
V ďalšom kole sa 15. 1. odohrajú zápasy: SCP Rbk E – B. Potok B, Komjatná A – Likavka B, SCP Rbk D – ŠKST Rbk G, Komjatná B – Ivachnová.

Ivachnová – SCP Ružomberok E 18:0
Aj druhé vzájomné stretnutie nováčikov vyhrali stolní tenisti Ivachnovej. Hráči z Ružomberka vtedy získali tri body, tentoraz vyšli naprázdno. Body – domáci: Mat. Krakovský, Baďo, Mil. Krakovský a Lukáč po 4,5, hostia: P. Hofman ml. 0, Vilga 0, Juríček 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Švidroň 0/2).

ŠKST Ružomberok G – Komjatná B 16:2
Opory hostí upravovali hrozivé skóre za stavu 8:0 a 9:1. Body – domáci: Š. Hatala a J. Kupčík ml. po 4,5, M. Tholt ml. 3,5, Húšťa 2,5/0 (striedala Oselčáková 1/1), hostia: V. Roštek a Z. Cibulka ml. po 1, Maťokár 0, Kohút 0.

Likavka B – SCP Ružomberok D 16:2
Po vyrovnaných štvorhrách boli v ďalšom priebehu jasne lepší Likavčania, ktorí vyhrali šesť zo siedmych 5-setových zápasov. Hostí príjemne prekvapila atmosféra stretnutia. Body – domáci: L. Lupták 4,5, Mil. Lupták po 4, Krpelan 3, Mir. Lupták 2,5/0 (striedal Durdík 2/0), hostia: P. Koštial 1, Mišura 0,5, Drengubiak 0, Mil. Hulej 0,5/2 (striedal Bartko 0/2).

Biely Potok B – Komjatná A 14:4
V priamom súboji o 3. miesto mali domáci raketový nástup a aj v ďalšom priebehu boli všestranne lepším tímom. Body – domáci: O. Veselovský a Droppa po 4,5, Kulošťák 0, Mišík 2,5/0 (striedal T. Kendera 2,5/0), hostia: V. Kováčik, Z. Cibulka st., M. Kováčik a P. Kubas po 1. -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 9. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 10. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 548
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 676
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 465
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 750
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 127
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 801
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 898
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 505
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 233
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 009
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Pred odbernými miestami najmä vo mestách sa tvoria dlhé rady

Testovanie by si ľudia mali rozložiť na celý deň. V mestách sa tvoria dlhé rady, na vidieku je situácia stabilnejšia.

V Palúdzke.

Koronavírus Žilinský kraj: Pred odbernými miestami sa tvoria rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Ilustračné foto.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

V Liptovskom Mikuláši už pripravujú odberné miesta

Niektoré odberné tímy na jednotlivé odberné miesta v Liptovskom Mikuláši sú stále v štádiu tvorby.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na nitrianskom letisku núdzovo pristál vrtuľník americkej armády

Dôvodom neplánovaného pristátia bolo zlé počasie.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Primátor Kysuckého Nového Mesta čaká odpoveď od armády

V liste upozornil na to, že celoplošné testovanie nemôžu za takýchto podmienok zvládnuť.Problémom je aj firma Schaeffler s tisíckami zamestnancov.

Už ste čítali?