Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Stolný tenis

Dvanáste kolo bez prekvapení

V dvanástom kole V. stolnotenisovej ligy sa všetky zápasy skončili podľa papierových predpokladov, mužstvá umiestnené v popredí tabuľky zdolali svojich súperov z dolnej polovice a tak v tabuľke nedošlo k žiadnej zmene. Už tradične hráči SOU L. Mikuláš A na domácich stoloch potrápili favorita, ale ako aj v predchádzajúcom kole nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Vo výborných výkonoch pokračujú hráči Ondrašovej, ktorý svoju sériu bez prehry natiahli na 43 zápasov v rade a o jej ukončenie sa v budúcom kole pokúsia hráči Z. Poruby A, ktorí mali k tomu blízko už v ich prvom vzájomnom stretnutí tohto súťažného ročníka, ktoré sa skončilo nakoniec remízou.
V 13. kole 22. 1. sa stretnú: N. Boca A – Ľubeľa C, Jamník B – SOU L. Mikuláš A, Iľanovo A – L. Porúbka A, Smrečany-Žiar – Váhostav L. Hrádok, Z. Poruba A – L. Ondrašová, Bobrovec B – Ľubeľa B.

Ľubeľa B – Ľubeľa C 16:2
V derby domácich mužstiev, ktoré muselo byť podľa pravidiel predohrané pred začatím súťaže, zaslúžene zvíťazilo favorizované B družstvo, ktoré po prehratých štvorhrách už nedovolilo získať hráčom z lavičky C družstva ani jeden bod. Body – domáci: Gejdoš, Rojček, Švec a Zubaj po 4, hostia: Kochláň, V. Oško, D. Urban a Vrbenský po 0,5.

L. Ondrašová – Bobrovec B 17:1
Favorizovaní domáci hráči prevýšili hosťujúcich hráčov a dovolili im získať aspoň čestný úspech tým, že v poslednom kole dvojhier vystriedali M. Ráchela Droppom, ktorý nestačil na A. Lisého, ktorý tak zabránil prehre na nulu. Body domáci: M. Hán, J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Ráchel 3,5/0 (striedal Droppa 0/1), hostia: A. Lisý 1, A. Kusý 0, M. Kusý 0, R. Kusý 0.

Váhostav L. Hrádok – Z. Poruba A 5:13
Stretnutie bolo vyrovnanejšie ako ukazuje konečný výsledok, hralo sa sedem päťsetových zápasov a z nich v šiestich boli úspešnejší hostia, ktorí sa predstavili ako vyrovnanejší kolektív, ktorý dokázal po vyhratých štvorhrách priebeh stretnutia kontrolovať a aj doviesť do víťazného konca. Body - domáci: Bella a Pasečiak po 2, Bether 1, Choma 0/2 (striedal Šlosár 0/2), hostia: Lehotský 4,5, Kostend 3,5, Bukas a Betcher po 2,5.

L. Porúbka A – Smrečany-Žiar 5:13
Hostia potvrdili svoje kvality a domáci hráči, ktorým nemožno uprieť snahu napriek tomu, že v úvode stretnutia vyhrali obe štvorhry nestačili v dvojhrách a výsledok je spravodlivým vyjadrením síl oboch družstiev. V mužstve domácich nastúpil prvýkrát v sezóne po zranení Kočtúch, ale dlhý herný výpadok bolo na jeho výkone poznať. Body domáci: J. Beňo 2,5, M. Beňo 1,5, Šikulaj 0,5, Kočtúch 0/2 (striedal Ondík 0,5/2), hostia: Dzúrik a Laučík po 4, Križian 3, Dzuroška 2/1 (striedal Kováč 0/1).

SOU L. Mikuláš – Iľanovo A 8:10
Domáci rozohrali zápas proti favorizovaným hosťom veľmi dobe, viedli 4:0 a 7:2. Hostia sa však nevzdávali a šnúrou piatich víťazstiev vyrovnali na 7:7, domáci ešte viedli 8:7, ale nakoniec troma víťazstvami v zostávajúcich dvojhrách dosiahli hostia najtesnejšie víťazstvo. Nedarilo sa domácej jednotke Vráblovi, ktorý prehral tri stretnutia 0:3. Body - domáci: Janovčík a J. Kalinay po 2,5, Vrábel a Zvolenský po 1,5, hostia: Žiaran 4, Šuna 3, Stankoviansky 2, Gejdoš 1.

N. Boca A – Jamník B 4:14
Domáci nestačili na hráčov hostí, ktorí po dlhom čase podali výkon, aký sa od pravidelne očakáva a celkom zaslúžene dosiahli výrazné víťazstvo nad domácim mužstvom, ktorému však nemožno uprieť snahu. Body - domáci: Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni 0, Matejko 0/2 (striedal Šak 0/2), hostia: Vyšňan 4,5, Pavkovček a Vondra po 3,5, Haluška ml. 2,5. -kn-

Súboj vedúcich mužstiev pre Dúbravu

Šlágrom dvanásteho kola VI. ligy bol súboj vedúcich mužstiev tabuľky, v ktorom dokázala Dúbrava pripraviť prvú prehru v súťaži vedúcemu mužstvu Hybe B a priblížila sa mu na rozdiel jediného bodu. A keď aj ostatné družstvá z popredia tabuľky dokázali zvíťaziť, čelo tabuľky sa vyrovnalo. Dôležité víťazstva zaznamenali družstvá bojujúce o zotrvanie v prvej osmičke L. Ján B, P. Ľupča A a L. Porúbka B, kde sa nečakalo hlavne jednoznačné víťazstvo rezervy L. Porúbky nad rezervou Z. Poruby, ktorej hráčom však tento dôležitý zápas absolútne nevyšiel. V trinástom kole sa pozornosť bude upierať hlavne na stretnutie rezervy Iľanova s L. Petrom, dvoch mužstiev, ktoré majú v tomto ročníku postupové ambície.
V 13. kole 22. 1. sa stretnú: Iľanovo B – L. Peter, Ľubeľa D – N. Boca B, SOU L. Mikuláš B – P. Ľupča A, Z. Poruba B – Squash L. Mikuláš, Hybe B – L. Porúbka B, P. Ľupča B – Dúbrava, Hybe C – L. Ján B, Iľanovo C – voľno.

L. Ján B – P Ľupča B 12:6
Domáci boli lepším mužstvom.
V úvode vyhrali obe štvorhry a potom vďaka vyrovnanejším výkonom hráčov postupne zvyšovali svoj náskok a bez problémov dosiahli zaslúžené víťazstvo, veľmi dôležité pre ich umiestnenie v prvej osmičke. Body - domáci: Fillo 4,5, Fekete 3, Sabovčík 2,5, Čurný ml. 1,5/1 (striedal Olejár 0/2), Čurný st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Procházka 3, Adamčiak 2, Sokol 1, Benčo 0.

Dúbrava – Hybe B 11:7
V stretnutí vedúcich mužstiev tabuľky rozhodla väčšia vyrovnanosť hráčov domácich, ktorí dokázali v stretnutí výbornej úrovne všetci bodovať a získali potrebný počet bodov na zaslúžené víťazstvo. Hosťom nepomohlo ani striedanie Vrlíka Janovčíkom st. a vymazali nulu na konte prehier vedúceho mužstva súťaže. Body domáci: Javorek 3,5, Nemec a Slačka po 3, Švec 1,5, hostia: J. Farbák 3, B. Jakubovič 2,5, Marušiak st. 1, Vrlík 0/3 (striedal Janovčík st. 0,5/1).

L. Porúbka B – Z. Poruba B 16:2
Domáci sa stretnutie so susedom v tabuľke dobre pripravili. Všetci podali výborný výkon, no situáciu im značne uľahčili trápiaci sa hráči hostí, ktorí ďaleko zaostali za svojimi decembrovými výkonmi a tak nečakane vysoké víťazstvo domácich je celkom zaslúžené. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 4,5, J. Beňo 3,5 (striedal Linský 1/0), Capko 2,5, hostia: Brtáň a Ronec po 1, Kamien st. 0, Kamien ml. 0.

Squash L. Mikuláš – SOU L. Mikuláš B 1:17
Skúsenejší hostia boli jasne lepší, dovolili mladým hráčom domácich získať len šesť setov a vcelku prekvapujúci bod, ktorý ich zachránil od prehry na nulu získal Majerník víťazstvom 3:2 nad favorizovaným Krajčím. Body - domáci: Majerník 1, Betcher 0, Jurkovič 0, Paula Betherová 0/2 (striedal Gross 0/2), hostia: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Vlha 4, Krajči 3,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

P. Ľupča A – Ľubeľa D 11:7
Hostia prekvapili favorizovaných domácich dobrým výkonom a o výsledku vcelku vyrovnaného zápasu rozhodli víťazstvá domácich v oboch úvodných štvorhrách, stopercentná úspešnosť Nogeho v mužstve domácich a naopak nulová Vrbenského v mužstve hostí. Body - domáci: Noge 4,5, Kohút a Sokol po 2,5, Bella 1,5, hostia: Guoth 3, Gejdoš a D. Urban 2, Vrbenský 0.

N. Boca B – Iľanovo B 8:10
Vo vyrovnanom stretnutí, v ktorom obe družstvá bojovali o dôležité body skončilo najtesnejším víťazstvom hostí, najmä zásluhou výborného výkonu Wosiňského a vyhratým štvorhrám v úvode zápasu. Body - domáci: L. Tréger a Šak po 2, Láni 2/1 (striedal Risík 1/0), Švanda 1, hostia: Wosiňski 4,5, Martiak 2,5, Motrinec 1,5, Havel 1/1 (striedal Droppa 0,5/2).

L. Peter – Iľanovo C 11:7
Domáci sa v úvode vypracovali náskok 8:1 a potom už len kontrolovali vývoj stretnutia a keď bolo jasné, že zvíťazia dali možnosť hráčom z lavičky a po zlepšenej hre hráčov hostí je výsledov vcelku spravodlivým vyjadrením diania za stolmi. Body - domáci: Lojdl 3, Murtin 2,5 (striedal Nemsila 1,5/0), Volf 2,5, Drugaj 1,5/2 (striedal Susedík 0/1), hostia: D. Kubo a Ostrovský po 3, V. Šlauka 1, Trnka 0. -kn-

Ľubeľa po výhre nad SCP B už tretia

Najvyššia stolnotenisová súťaž Liptova pokračovala prvým kolom odvetnej časti. Viac sa v ňom darilo domácim, ktorí vyhrali 4 stretnutia, raz boli úspešní hostia a zápas v Jamníku skončil bez víťaza. Po výhre vedúceho Bobrovca v Liskovej a porážke SCP B na stoloch Ľubele sa zmenilo poradie na 3.-5. mieste. Ľubeľa i Demänová si o jednu priečku polepšili, Lisková klesla o dve miesta nižšie.
Program 13. kola, 22. 1.: Ľubeľa – ŠKST Rbk D, SCP Rbk B – Demänová, Ludrová – Černová B, L. Sliače – Jamník, Hybe – Lisková, Bobrovec – ŠKST Rbk E.

Jamník – Hybe 9:9
Po štvorhrách boli spokojnejší hostia, v polovici vyrovnaného stretnutia bolo 4:6. Pred poslednou dvojhrou viedli domáci 9:8. Body – domáci: Fajmon a Slivka po 3, Veselovský 2, Vyšňan 1, hostia: Moravčík 3,5, J. Janovčík ml. 2,5, Jakubovič st. a Šmihula po 1,5.

ŠKST Ružomberok D – ŠKST Ružomberok E 18:0
Jednoznačná záležitosť tabuľkovo lepšie postaveného družstva. Body – domáci: Bystričan, R. Cibulka, Dittrych a M. Kasanický po 4,5, hostia: Húšťa 0, Š. Hatala 0, Uhrovič 0, Bucha 0.

Černová B – L. Sliače 12:6
O výhre domácich rozhodla séria piatich bodov, ktorú dosiahli od stavu 5:4. Body – domáci: Horský 3,5, M. Kmeť 3, Holdoš 2, Ondruška 1/1 (striedal Frolo 2/0), Mojš 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Zezula 3,5, Dvorský 1,5, Mihulec 1, Bartík 0.

Ľubeľa – SCP Ružomberok B 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách vyhrali domáci tri dramatické päťsetové zápasy. Hostia, ktorým citeľne chýbali zranený Mir. Hulej a pendlujúci Gašparovič vyhrali prvú dvojhru až za stavu 6:1. O tom, že tri body ostanú doma sa rozhodlo v dueli B. Kubík – Paulo, po ktorom bolo 10:4. Body – domáci: B. Kubík 4,5, Humený 3, B. Oravec 2, Kandera 1,5/0 (striedal Rojček 1/2, hostia: M. Švento 3,5, B. Hatala 1,5, Drapáč 1, Paulo 0.

Lisková – Bobrovec 5:13
Líder tabuľky vyhral obidve štvorhry a aj v ďalšom priebehu bol lepší. Jeden z najlepších výkonov v sezóne podal domáci E. Šeffer, ale ani to nestačilo na lepší výsledok. Body – domáci: E. Šeffer 3, Lauko a Klačko po 1, Janík 0, hostia: Rob. Kusý 4,5, Ambrózy 3,5, Grajko a Rusina po 2,5.

Demänová – Ludrová 13:5
Domáci potvrdili v súboji s nováčikom úlohu favorita a bez problémov zvíťazili. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič a Boča po 3,5, Košík 1,5, hostia: Slimák a Pasch po 2, Večerek 1, Močáry 0. -jš-

Likavka a Lisková B doma remizovali

V 12. kole V. ligy – západ v stolnom tenise stratila Likavka nečakane bod s nadšene hrajúcou rezervou Ludrovej a skomplikovala si situáciu v boji o postup do play off o 1.-4. miesto. Už v prvom vzájomnom stretnutí v Ludrovej sa trápila a vyhrala ho až po ťažkom boji 10:8. Remízou skončil aj skvelý zápas v Liskovej, kde sa predstavil ŠKST Ružomberok F. V súboji mužstiev z chvosta súťaže porazila Bešeňová aj druhýkrát v sezóne SCP C. Na zostupovú priečku spadli po očakávanej prehre v Ľubochni stolní tenisti Turíka. Víťazní domáci predbehli v tabuľke Liskovú B, na ktorej stoloch sa predstavia v šlágri budúceho kola.
Ďalší program 13. kola, 22. 1.: ŠKST Rbk F – Bešeňová, SCP Ružomberok C – Likavka, Ludrová B – L. Sliače B, B. Potok – Turík.

Ľubochňa – Turík 16:2
Očakávané víťazstvo domácich. V tíme hostí hral po dlhšom čase S. Krakovský. Body – domáci: Okál a Chyla po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5, hostia: V. Murín 2, Joz. Krakovský 0, Kačalka 0, S. Krakovský 0.

L. Sliače B – Biely Potok 3:15
Vedúce mužstvo tabuľky zvládlo zápas bez väčších problémov. Body – domáci: I. Littva, M. Antol a A. Hlavatý st. po 1, A. Hlavatý ml. 0/2 (striedal R. Jacko 0/2), hostia: F. Milan, Jantoš a A. Kendera po 4,5, Droppa 1,5.

Likavka – Ludrová B 9:9
Už od úvodu sa mužstvá striedali v najtesnejšom vedení. Za stavu 8:8 sa hrali zápasy M. Tkáč – L. Dutka a M. Kačník – P. Milan. Prvý trojsetový súboj vyhral hráč Ludrovej, v druhom bola jednoznačne lepšia opora domácich. O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj pomer setov 31:31. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Tkáč 0, Bartánus 0, hostia: L. Milan a L. Dutka po 2,5, J. Cibulka a P. Milan po 2.

Bešeňová – SCP Ružomberok C 14:4
Hostia nastúpili bez dvoch opôr, čo ovplyvnilo priebeh a výsledok tohto dôležitého zápasu. Body – domáci: Šlachta 4,5, I. Jacko 3,5/0 (striedal J. Grenčík 1/0), P. Baran a D. Grenčík po 2,5, hostia: V. Maslo st. a Maga po 2, Mišura 0, V. Maslo ml. 0.

Lisková B – ŠKST Ružomberok F 9:9
Zápas vynikajúcej úrovne skončil zaslúženou deľbou bodov. Nečakalo sa, že najúspešnejší hráč hostí B. Čabák, porazí aj druhýkrát v sezóne V. Lauku. Body – domáci: Klačko 4,5, Lauko 3,5, Karník 1, T. Demko 0/2 (striedal Tomčík 0/2), hostia: Čabák 3,5, M. Kasanický a B. Kasanický po 2, Uličný 1,5.-jš-

Favorizované tímy v 12. kole nezaváhali

Do konca základnej časti stolnotenisovej VI. ligy – západ treba odohrať už len osem stretnutí. Víkendové 12. kolo skončilo podľa predpokladov, favoriti nestratili ani bod. K prekvapeniu sa schyľovalo v dueli šiesteho SCP D s druhým ŠKST G. Záver najkrajšieho a najkvalitnejšieho zápasu kola zvládli nakoniec lepšie hostia.
V 13. kole sa 22. 1. odohrajú zápasy: Komjatná B – SCP Ružomberok E, Ivachnová – SCP Ružomberok D, ŠKST Ružomberok G – Komjatná A, Likavka B – B. Potok B.

SCP Ružomberok D – ŠKST Ružomberok G 7:11
Malé mestské derby malo veľmi dobrú úroveň a až do stavu 6:6 bolo veľmi vyrovnané. O všetkom rozhodla nasledujúca 4-bodová šnúra hostí. Body – domáci: Mil. Hulej 3,5, Mišura 2,5, Drengubiak 1, P. Koštial 0, hostia: J. Kupčík ml. 4,5, Kupčíková 2, M. Tholt ml. 1,5, Húšťa 2/1 (striedala Oselčáková 1/0).

Komjatná A – Likavka B 6:12
Po vyrovnaných štvorhrách získali hráči lídra tabuľky náskok, ktorý s prehľadom udržali až do konca. Body – domáci: V. Kováčik 2,5, P. Kubas 1,5, Z. Cibulka st. a M. Kováčik po 1, hostia: Mir. Lupták 4,5, Durdík 4, Krpelan 3,5, Ľ. Lupták 0.

SCP Ružomberok E – Biely Potok B 1:17
Ambiciózni hostia stratili jediný bod za stavu 0:11. Body – domáci: Juríček 0, P. Hofman ml. 0, Vilga 0, Švidroň 0/2 (striedal P. Hofman st. 1/1), hostia: Gejdoš, Papp a Mišík po 4,5, T. Kendera 2,5/0 (striedal Kulošťák 1/1).

Komjatná B – Ivachnová 11:7
Súboj nováčikov rozhodli individuálne výkony tradičných opôr domácich, ktorým tentoraz zabrali aj hráči širšieho kádra. Hostí potešil bodový zisk Lukáča a stabilná výkonnosť Mat. Krakovského. Body – domáci: Z. Cibulka ml. 4,5, V. Roštek 4, Maťokár 1,5, Kohút 1/2 (striedal Š. Cibulka 0/1), hostia: Lukáč 2,5, Mat. Krakovský 2, Mil. Krakovský 1,5, Baďo 1. -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 3. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 4. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 6. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 7. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 3. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 4. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 6. Na Špitálskej ulici v Bratislave pribudnú nové byty
 7. Po rokoch cichosci richtuju v Raslavicoch slavnosci
 8. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom.
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 21 528
 2. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 16 368
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 15 390
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 836
 5. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 3 326
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 3 007
 7. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 2 875
 8. Zdravo a chutne. Vyskúšajte recepty šéfkuchára Jara Žídeka 2 414

Blogy SME

 1. Vladimir Skala: Ako mi rusínsky jazyk pomohol naučiť sa po čínsky
 2. Marian Nanias: Jadrová energia – Neutrónmi do handry z kozmickej lode.
 3. Věra Tepličková: V Škótsku dnes porazili menštruačnú chudobu
 4. Peter Biščo: Akú odmenu dostal Sulík od Fica za ...
 5. Pavol Kadlec: Rozmeňme si Matoviča na drobné.
 6. Imunoblog: Nástup do kolektívu
 7. Unicef Slovensko: Afganistan - rok po...
 8. Martin Pekár: O novom cestovnom poriadku (grafikone)
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 16 410
 2. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 8 582
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 068
 4. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 128
 5. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 892
 6. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 4 850
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 4 123
 8. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 761
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Na Liptove pribudla nová svadobná Stodola obklopená lesom na brehu zurčiaceho horského potoka.


7 h
Pod Kriváňom zabil blesk poľského turistu.

Zasahoval aj vrtuľník.


12 h
V Kritickom úseku nastriekali na zem vodorovné dopravné značenie.

Uplatňujú inštitút objektívnej zodpovednosti, pokuta za zlé státie príde domov poštou.


17 h
Pred zápasom a aj počas jeho úvodu sa ponad Poprad prehnala výdatná búrka, preto bol teréne veľmi mokrý.

V nedeľu (14. 8.) odohrali futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zápas 5. kola v najvyššej Slovenskej futbalovej súťaži proti majstrovskému Slovanu, ktorému podľahli 1:5. Na štadion do Popradu sa prišla pozrieť takmer 2000 divákov.


a 1 ďalší 19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Vladimir Skala: Ako mi rusínsky jazyk pomohol naučiť sa po čínsky
 2. Marian Nanias: Jadrová energia – Neutrónmi do handry z kozmickej lode.
 3. Věra Tepličková: V Škótsku dnes porazili menštruačnú chudobu
 4. Peter Biščo: Akú odmenu dostal Sulík od Fica za ...
 5. Pavol Kadlec: Rozmeňme si Matoviča na drobné.
 6. Imunoblog: Nástup do kolektívu
 7. Unicef Slovensko: Afganistan - rok po...
 8. Martin Pekár: O novom cestovnom poriadku (grafikone)
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 16 410
 2. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 8 582
 3. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 068
 4. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 128
 5. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 892
 6. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 4 850
 7. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 4 123
 8. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 761
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu