Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Dvanáste kolo bez prekvapení

V dvanástom kole V. stolnotenisovej ligy sa všetky zápasy skončili podľa papierových predpokladov, mužstvá umiestnené v popredí tabuľky zdolali svojich súperov z dolnej polovice a tak v tabuľke nedošlo k žiadnej zmene. Už tradične hráči SOU L. Mikuláš A na domácich stoloch potrápili favorita, ale ako aj v predchádzajúcom kole nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom. Vo výborných výkonoch pokračujú hráči Ondrašovej, ktorý svoju sériu bez prehry natiahli na 43 zápasov v rade a o jej ukončenie sa v budúcom kole pokúsia hráči Z. Poruby A, ktorí mali k tomu blízko už v ich prvom vzájomnom stretnutí tohto súťažného ročníka, ktoré sa skončilo nakoniec remízou.
V 13. kole 22. 1. sa stretnú: N. Boca A – Ľubeľa C, Jamník B – SOU L. Mikuláš A, Iľanovo A – L. Porúbka A, Smrečany-Žiar – Váhostav L. Hrádok, Z. Poruba A – L. Ondrašová, Bobrovec B – Ľubeľa B.

Ľubeľa B – Ľubeľa C 16:2
V derby domácich mužstiev, ktoré muselo byť podľa pravidiel predohrané pred začatím súťaže, zaslúžene zvíťazilo favorizované B družstvo, ktoré po prehratých štvorhrách už nedovolilo získať hráčom z lavičky C družstva ani jeden bod. Body – domáci: Gejdoš, Rojček, Švec a Zubaj po 4, hostia: Kochláň, V. Oško, D. Urban a Vrbenský po 0,5.

L. Ondrašová – Bobrovec B 17:1
Favorizovaní domáci hráči prevýšili hosťujúcich hráčov a dovolili im získať aspoň čestný úspech tým, že v poslednom kole dvojhier vystriedali M. Ráchela Droppom, ktorý nestačil na A. Lisého, ktorý tak zabránil prehre na nulu. Body domáci: M. Hán, J. Ráchel a Zúbek po 4,5, M. Ráchel 3,5/0 (striedal Droppa 0/1), hostia: A. Lisý 1, A. Kusý 0, M. Kusý 0, R. Kusý 0.

Váhostav L. Hrádok – Z. Poruba A 5:13
Stretnutie bolo vyrovnanejšie ako ukazuje konečný výsledok, hralo sa sedem päťsetových zápasov a z nich v šiestich boli úspešnejší hostia, ktorí sa predstavili ako vyrovnanejší kolektív, ktorý dokázal po vyhratých štvorhrách priebeh stretnutia kontrolovať a aj doviesť do víťazného konca. Body - domáci: Bella a Pasečiak po 2, Bether 1, Choma 0/2 (striedal Šlosár 0/2), hostia: Lehotský 4,5, Kostend 3,5, Bukas a Betcher po 2,5.

L. Porúbka A – Smrečany-Žiar 5:13
Hostia potvrdili svoje kvality a domáci hráči, ktorým nemožno uprieť snahu napriek tomu, že v úvode stretnutia vyhrali obe štvorhry nestačili v dvojhrách a výsledok je spravodlivým vyjadrením síl oboch družstiev. V mužstve domácich nastúpil prvýkrát v sezóne po zranení Kočtúch, ale dlhý herný výpadok bolo na jeho výkone poznať. Body domáci: J. Beňo 2,5, M. Beňo 1,5, Šikulaj 0,5, Kočtúch 0/2 (striedal Ondík 0,5/2), hostia: Dzúrik a Laučík po 4, Križian 3, Dzuroška 2/1 (striedal Kováč 0/1).

SOU L. Mikuláš – Iľanovo A 8:10
Domáci rozohrali zápas proti favorizovaným hosťom veľmi dobe, viedli 4:0 a 7:2. Hostia sa však nevzdávali a šnúrou piatich víťazstiev vyrovnali na 7:7, domáci ešte viedli 8:7, ale nakoniec troma víťazstvami v zostávajúcich dvojhrách dosiahli hostia najtesnejšie víťazstvo. Nedarilo sa domácej jednotke Vráblovi, ktorý prehral tri stretnutia 0:3. Body - domáci: Janovčík a J. Kalinay po 2,5, Vrábel a Zvolenský po 1,5, hostia: Žiaran 4, Šuna 3, Stankoviansky 2, Gejdoš 1.

N. Boca A – Jamník B 4:14
Domáci nestačili na hráčov hostí, ktorí po dlhom čase podali výkon, aký sa od pravidelne očakáva a celkom zaslúžene dosiahli výrazné víťazstvo nad domácim mužstvom, ktorému však nemožno uprieť snahu. Body - domáci: Mäsiar a I. Tréger po 2, Láni 0, Matejko 0/2 (striedal Šak 0/2), hostia: Vyšňan 4,5, Pavkovček a Vondra po 3,5, Haluška ml. 2,5. -kn-

Súboj vedúcich mužstiev pre Dúbravu

Šlágrom dvanásteho kola VI. ligy bol súboj vedúcich mužstiev tabuľky, v ktorom dokázala Dúbrava pripraviť prvú prehru v súťaži vedúcemu mužstvu Hybe B a priblížila sa mu na rozdiel jediného bodu. A keď aj ostatné družstvá z popredia tabuľky dokázali zvíťaziť, čelo tabuľky sa vyrovnalo. Dôležité víťazstva zaznamenali družstvá bojujúce o zotrvanie v prvej osmičke L. Ján B, P. Ľupča A a L. Porúbka B, kde sa nečakalo hlavne jednoznačné víťazstvo rezervy L. Porúbky nad rezervou Z. Poruby, ktorej hráčom však tento dôležitý zápas absolútne nevyšiel. V trinástom kole sa pozornosť bude upierať hlavne na stretnutie rezervy Iľanova s L. Petrom, dvoch mužstiev, ktoré majú v tomto ročníku postupové ambície.
V 13. kole 22. 1. sa stretnú: Iľanovo B – L. Peter, Ľubeľa D – N. Boca B, SOU L. Mikuláš B – P. Ľupča A, Z. Poruba B – Squash L. Mikuláš, Hybe B – L. Porúbka B, P. Ľupča B – Dúbrava, Hybe C – L. Ján B, Iľanovo C – voľno.

L. Ján B – P Ľupča B 12:6
Domáci boli lepším mužstvom.
V úvode vyhrali obe štvorhry a potom vďaka vyrovnanejším výkonom hráčov postupne zvyšovali svoj náskok a bez problémov dosiahli zaslúžené víťazstvo, veľmi dôležité pre ich umiestnenie v prvej osmičke. Body - domáci: Fillo 4,5, Fekete 3, Sabovčík 2,5, Čurný ml. 1,5/1 (striedal Olejár 0/2), Čurný st. 0,5 (hral len štvorhru), hostia: M. Procházka 3, Adamčiak 2, Sokol 1, Benčo 0.

Dúbrava – Hybe B 11:7
V stretnutí vedúcich mužstiev tabuľky rozhodla väčšia vyrovnanosť hráčov domácich, ktorí dokázali v stretnutí výbornej úrovne všetci bodovať a získali potrebný počet bodov na zaslúžené víťazstvo. Hosťom nepomohlo ani striedanie Vrlíka Janovčíkom st. a vymazali nulu na konte prehier vedúceho mužstva súťaže. Body domáci: Javorek 3,5, Nemec a Slačka po 3, Švec 1,5, hostia: J. Farbák 3, B. Jakubovič 2,5, Marušiak st. 1, Vrlík 0/3 (striedal Janovčík st. 0,5/1).

L. Porúbka B – Z. Poruba B 16:2
Domáci sa stretnutie so susedom v tabuľke dobre pripravili. Všetci podali výborný výkon, no situáciu im značne uľahčili trápiaci sa hráči hostí, ktorí ďaleko zaostali za svojimi decembrovými výkonmi a tak nečakane vysoké víťazstvo domácich je celkom zaslúžené. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 4,5, J. Beňo 3,5 (striedal Linský 1/0), Capko 2,5, hostia: Brtáň a Ronec po 1, Kamien st. 0, Kamien ml. 0.

Squash L. Mikuláš – SOU L. Mikuláš B 1:17
Skúsenejší hostia boli jasne lepší, dovolili mladým hráčom domácich získať len šesť setov a vcelku prekvapujúci bod, ktorý ich zachránil od prehry na nulu získal Majerník víťazstvom 3:2 nad favorizovaným Krajčím. Body - domáci: Majerník 1, Betcher 0, Jurkovič 0, Paula Betherová 0/2 (striedal Gross 0/2), hostia: Mičuda a Zvolenský po 4,5, Vlha 4, Krajči 3,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru).

P. Ľupča A – Ľubeľa D 11:7
Hostia prekvapili favorizovaných domácich dobrým výkonom a o výsledku vcelku vyrovnaného zápasu rozhodli víťazstvá domácich v oboch úvodných štvorhrách, stopercentná úspešnosť Nogeho v mužstve domácich a naopak nulová Vrbenského v mužstve hostí. Body - domáci: Noge 4,5, Kohút a Sokol po 2,5, Bella 1,5, hostia: Guoth 3, Gejdoš a D. Urban 2, Vrbenský 0.

N. Boca B – Iľanovo B 8:10
Vo vyrovnanom stretnutí, v ktorom obe družstvá bojovali o dôležité body skončilo najtesnejším víťazstvom hostí, najmä zásluhou výborného výkonu Wosiňského a vyhratým štvorhrám v úvode zápasu. Body - domáci: L. Tréger a Šak po 2, Láni 2/1 (striedal Risík 1/0), Švanda 1, hostia: Wosiňski 4,5, Martiak 2,5, Motrinec 1,5, Havel 1/1 (striedal Droppa 0,5/2).

L. Peter – Iľanovo C 11:7
Domáci sa v úvode vypracovali náskok 8:1 a potom už len kontrolovali vývoj stretnutia a keď bolo jasné, že zvíťazia dali možnosť hráčom z lavičky a po zlepšenej hre hráčov hostí je výsledov vcelku spravodlivým vyjadrením diania za stolmi. Body - domáci: Lojdl 3, Murtin 2,5 (striedal Nemsila 1,5/0), Volf 2,5, Drugaj 1,5/2 (striedal Susedík 0/1), hostia: D. Kubo a Ostrovský po 3, V. Šlauka 1, Trnka 0. -kn-

Ľubeľa po výhre nad SCP B už tretia

Najvyššia stolnotenisová súťaž Liptova pokračovala prvým kolom odvetnej časti. Viac sa v ňom darilo domácim, ktorí vyhrali 4 stretnutia, raz boli úspešní hostia a zápas v Jamníku skončil bez víťaza. Po výhre vedúceho Bobrovca v Liskovej a porážke SCP B na stoloch Ľubele sa zmenilo poradie na 3.-5. mieste. Ľubeľa i Demänová si o jednu priečku polepšili, Lisková klesla o dve miesta nižšie.
Program 13. kola, 22. 1.: Ľubeľa – ŠKST Rbk D, SCP Rbk B – Demänová, Ludrová – Černová B, L. Sliače – Jamník, Hybe – Lisková, Bobrovec – ŠKST Rbk E.

Jamník – Hybe 9:9
Po štvorhrách boli spokojnejší hostia, v polovici vyrovnaného stretnutia bolo 4:6. Pred poslednou dvojhrou viedli domáci 9:8. Body – domáci: Fajmon a Slivka po 3, Veselovský 2, Vyšňan 1, hostia: Moravčík 3,5, J. Janovčík ml. 2,5, Jakubovič st. a Šmihula po 1,5.

ŠKST Ružomberok D – ŠKST Ružomberok E 18:0
Jednoznačná záležitosť tabuľkovo lepšie postaveného družstva. Body – domáci: Bystričan, R. Cibulka, Dittrych a M. Kasanický po 4,5, hostia: Húšťa 0, Š. Hatala 0, Uhrovič 0, Bucha 0.

Černová B – L. Sliače 12:6
O výhre domácich rozhodla séria piatich bodov, ktorú dosiahli od stavu 5:4. Body – domáci: Horský 3,5, M. Kmeť 3, Holdoš 2, Ondruška 1/1 (striedal Frolo 2/0), Mojš 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Zezula 3,5, Dvorský 1,5, Mihulec 1, Bartík 0.

Ľubeľa – SCP Ružomberok B 12:6
Po vyrovnaných štvorhrách vyhrali domáci tri dramatické päťsetové zápasy. Hostia, ktorým citeľne chýbali zranený Mir. Hulej a pendlujúci Gašparovič vyhrali prvú dvojhru až za stavu 6:1. O tom, že tri body ostanú doma sa rozhodlo v dueli B. Kubík – Paulo, po ktorom bolo 10:4. Body – domáci: B. Kubík 4,5, Humený 3, B. Oravec 2, Kandera 1,5/0 (striedal Rojček 1/2, hostia: M. Švento 3,5, B. Hatala 1,5, Drapáč 1, Paulo 0.

Lisková – Bobrovec 5:13
Líder tabuľky vyhral obidve štvorhry a aj v ďalšom priebehu bol lepší. Jeden z najlepších výkonov v sezóne podal domáci E. Šeffer, ale ani to nestačilo na lepší výsledok. Body – domáci: E. Šeffer 3, Lauko a Klačko po 1, Janík 0, hostia: Rob. Kusý 4,5, Ambrózy 3,5, Grajko a Rusina po 2,5.

Demänová – Ludrová 13:5
Domáci potvrdili v súboji s nováčikom úlohu favorita a bez problémov zvíťazili. Body – domáci: Mažári 4,5, Jurkovič a Boča po 3,5, Košík 1,5, hostia: Slimák a Pasch po 2, Večerek 1, Močáry 0. -jš-

Likavka a Lisková B doma remizovali

V 12. kole V. ligy – západ v stolnom tenise stratila Likavka nečakane bod s nadšene hrajúcou rezervou Ludrovej a skomplikovala si situáciu v boji o postup do play off o 1.-4. miesto. Už v prvom vzájomnom stretnutí v Ludrovej sa trápila a vyhrala ho až po ťažkom boji 10:8. Remízou skončil aj skvelý zápas v Liskovej, kde sa predstavil ŠKST Ružomberok F. V súboji mužstiev z chvosta súťaže porazila Bešeňová aj druhýkrát v sezóne SCP C. Na zostupovú priečku spadli po očakávanej prehre v Ľubochni stolní tenisti Turíka. Víťazní domáci predbehli v tabuľke Liskovú B, na ktorej stoloch sa predstavia v šlágri budúceho kola.
Ďalší program 13. kola, 22. 1.: ŠKST Rbk F – Bešeňová, SCP Ružomberok C – Likavka, Ludrová B – L. Sliače B, B. Potok – Turík.

Ľubochňa – Turík 16:2
Očakávané víťazstvo domácich. V tíme hostí hral po dlhšom čase S. Krakovský. Body – domáci: Okál a Chyla po 4,5, Voj. Olos st. a Vl. Olos po 3,5, hostia: V. Murín 2, Joz. Krakovský 0, Kačalka 0, S. Krakovský 0.

L. Sliače B – Biely Potok 3:15
Vedúce mužstvo tabuľky zvládlo zápas bez väčších problémov. Body – domáci: I. Littva, M. Antol a A. Hlavatý st. po 1, A. Hlavatý ml. 0/2 (striedal R. Jacko 0/2), hostia: F. Milan, Jantoš a A. Kendera po 4,5, Droppa 1,5.

Likavka – Ludrová B 9:9
Už od úvodu sa mužstvá striedali v najtesnejšom vedení. Za stavu 8:8 sa hrali zápasy M. Tkáč – L. Dutka a M. Kačník – P. Milan. Prvý trojsetový súboj vyhral hráč Ludrovej, v druhom bola jednoznačne lepšia opora domácich. O vyrovnanosti stretnutia svedčí aj pomer setov 31:31. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Tkáč 0, Bartánus 0, hostia: L. Milan a L. Dutka po 2,5, J. Cibulka a P. Milan po 2.

Bešeňová – SCP Ružomberok C 14:4
Hostia nastúpili bez dvoch opôr, čo ovplyvnilo priebeh a výsledok tohto dôležitého zápasu. Body – domáci: Šlachta 4,5, I. Jacko 3,5/0 (striedal J. Grenčík 1/0), P. Baran a D. Grenčík po 2,5, hostia: V. Maslo st. a Maga po 2, Mišura 0, V. Maslo ml. 0.

Lisková B – ŠKST Ružomberok F 9:9
Zápas vynikajúcej úrovne skončil zaslúženou deľbou bodov. Nečakalo sa, že najúspešnejší hráč hostí B. Čabák, porazí aj druhýkrát v sezóne V. Lauku. Body – domáci: Klačko 4,5, Lauko 3,5, Karník 1, T. Demko 0/2 (striedal Tomčík 0/2), hostia: Čabák 3,5, M. Kasanický a B. Kasanický po 2, Uličný 1,5.-jš-

Favorizované tímy v 12. kole nezaváhali

Do konca základnej časti stolnotenisovej VI. ligy – západ treba odohrať už len osem stretnutí. Víkendové 12. kolo skončilo podľa predpokladov, favoriti nestratili ani bod. K prekvapeniu sa schyľovalo v dueli šiesteho SCP D s druhým ŠKST G. Záver najkrajšieho a najkvalitnejšieho zápasu kola zvládli nakoniec lepšie hostia.
V 13. kole sa 22. 1. odohrajú zápasy: Komjatná B – SCP Ružomberok E, Ivachnová – SCP Ružomberok D, ŠKST Ružomberok G – Komjatná A, Likavka B – B. Potok B.

SCP Ružomberok D – ŠKST Ružomberok G 7:11
Malé mestské derby malo veľmi dobrú úroveň a až do stavu 6:6 bolo veľmi vyrovnané. O všetkom rozhodla nasledujúca 4-bodová šnúra hostí. Body – domáci: Mil. Hulej 3,5, Mišura 2,5, Drengubiak 1, P. Koštial 0, hostia: J. Kupčík ml. 4,5, Kupčíková 2, M. Tholt ml. 1,5, Húšťa 2/1 (striedala Oselčáková 1/0).

Komjatná A – Likavka B 6:12
Po vyrovnaných štvorhrách získali hráči lídra tabuľky náskok, ktorý s prehľadom udržali až do konca. Body – domáci: V. Kováčik 2,5, P. Kubas 1,5, Z. Cibulka st. a M. Kováčik po 1, hostia: Mir. Lupták 4,5, Durdík 4, Krpelan 3,5, Ľ. Lupták 0.

SCP Ružomberok E – Biely Potok B 1:17
Ambiciózni hostia stratili jediný bod za stavu 0:11. Body – domáci: Juríček 0, P. Hofman ml. 0, Vilga 0, Švidroň 0/2 (striedal P. Hofman st. 1/1), hostia: Gejdoš, Papp a Mišík po 4,5, T. Kendera 2,5/0 (striedal Kulošťák 1/1).

Komjatná B – Ivachnová 11:7
Súboj nováčikov rozhodli individuálne výkony tradičných opôr domácich, ktorým tentoraz zabrali aj hráči širšieho kádra. Hostí potešil bodový zisk Lukáča a stabilná výkonnosť Mat. Krakovského. Body – domáci: Z. Cibulka ml. 4,5, V. Roštek 4, Maťokár 1,5, Kohút 1/2 (striedal Š. Cibulka 0/1), hostia: Lukáč 2,5, Mat. Krakovský 2, Mil. Krakovský 1,5, Baďo 1. -jš-

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Po Slovensku na motorke
 2. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 3. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 4. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 6. Behind every successful business lies a set of skilled people
 7. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 8. Ako sa mení dynamika firiem?
 9. Hudbou proti holorubom.
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 20 144
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 521
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 399
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 750
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 645
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 418
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 314
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 292
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 610
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 353
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Pozrite si MY športujeme.


3 h
ILUSTRAČNÉ FOTO

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


19 h

Ministerstvo zdravotníctva koncom mája predstavilo zámer reformy siete nemocníc. Ich presné rozdelenie do piatich kategórií zatiaľ nezverejnilo, hovorí o ňom opozičná strana Hlas.


20 h

Na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši opravujú odvodnenie.


TASR 14. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


19 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


14. jún

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


14. jún

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


13. jún

Už ste čítali?