Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Ondrašová prehrala

V štrnástom kole V. stolnotenisovej ligy ukončili hráči mužstva Smrečany-Žiar viac ako dva roky trvajúcu sériu zápasov bez prehry mužstva L. Ondrašová, keď dokázali zvíťaziť na ich stoloch najtesnejším rozdielom a tým urobili dôležitý krok k splneniu svojich postupových cieľov. A už nasledujúce pätnáste kolo prinesie konfrontáciu vedúcej štvorice mužstiev a ak nechce L. Ondrašová stratiť kontakt s vedúcou trojicou mužstiev, musí bezpodmienečne bodovať na stoloch Iľanova A. Hráči Zúbek a M. Ráchel sa presvedčili o tom, že v priebehu rozohratej súťaže sa nie vždy vyplatí meniť poťahy a v posledných kolách zaostali za svojimi výkonmi z prvej časti súťaže. Šlágrom bude súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky, v ktorom sa Smrečany-Žiar pokúsi z prvého miesta zosadiť terajšieho lídra súťaže Ľubeľu B a stať sa novým lídrom súťaže.
V 15. kole 5. 2. sa stretnú: SOU L. Mikuláš – Ľubeľa C, N. Boca A – L. Porúbka A, Jamník B – Váhostav L. Hrádok, Iľanovo A – L. Ondrašová, Smrečany-Žiar – Ľubeľa B, Z. Poruba A – Bobrovec B.

Ľubeľa C – Bobrovec B 16:2
Mladé mužstvo domácich podalo kvalitný výkon. Herne prevýšilo skúsených hráčov hostí a celkom zaslúžene zaznamenalo vysoké víťazstvo nad posledným mužstvom súťaže. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 4,5, J. Urban 4, Guoth 3, hostia: A. Lisý 1,5, M. Kusý 0,5, A. Kusý 0, R. Kusý 0.

Ľubeľa B – Záv. Poruba A 12:6
Hostia viedli v úvode stretnutia 2:3, ale potom domáci šnúrou piatich víťazstiev v rade otočili stretnutie vo svoj prospech. A keď Zubaj v päťsetovej dráme získal víťazstvom nad Kostendom dôležitý desiaty bod, stratili hostia šancu bodovať. Body domáci: Rojček 4,5, Zubaj 4, Švec 1,5/2 (striedal Oško 1/0), Oravec 1, hostia: Lehotský 2,5, Kostend 2, Betcher 1, Tomčík 0,5.

L. Ondrašová – Smrečany-Žiar 8:10
V stretnutí výborne úrovne mužstiev bojujúcich o postupové umiestnenie domácim nepomohlo k víťazstvu ani vedenie 8:5, a keď hostia dokázali vyhrať posledných päť dvojhier, tešili sa nakoniec z najtesnejšieho víťazstva. Domáci hráči Zúbek a M. Ráchel doplácajú na zmenu poťahov v priebehu rozohratej súťaže. Body - domáci: Zúbek 3,5, M. Hán 3, M. Ráchel 1,5, J. Ráchel 0, hostia: Laučík 3,5, Dzuroška 3, Dzúrik 2,5, Križian 1.

Váhostav L. Hrádok – Iľanovo A 7:11
Domáci sa v úvode zápasu ujali vedenia 3:2, ale hostia šnúrou sedem víťazstiev v rade rozhodli o osude stretnutia a svojom, podľa priebehu hry zaslúženom víťazstve. Najlepším mužom zápasu bol najmladší hráč V. Stankoviansky, ktorý mal stopercentnú úspešnosť. Body domáci: Pasečiak 2,5, Bella 2, Bether 1,5, Choma 1, hostia: Stankoviansky 4,5, Žiaran 3, Šuna 2/1 (striedal Motrinec 0/1), Gejdoš 1,5.

L. Porúbka A – Jamník B 9:9
Domáci vyhrali obe štvorhry a aj napriek tomu, že v dvojhrách boli úspešnejší hráči hostí sa stretnutie skončilo zmierlivou remízou. S ňou boli spokojné obe mužstvá, nakoľko ani jedno z mužstiev neprejavilo väčšiu snahu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Body - domáci: M. Beňo a Šikulaj po 2,5, Kočtúch 2, J. Beňo 1, Ondík a Voštiar po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Vondra 3, Haluška ml., Kovács a Pavkovček po 2.

SOU L. Mikuláš A – N. Boca A 12:6
Domáci aj napriek neúčasti Vrábela zahrali výborne. Vyšiel im úvod zápasu, keď postupne viedli 4:0, 8:1 a za stavu 9:2 získal víťazný desiaty bod Zvolenský výhrou nad striedajúcim Piovarčim. Výborný výkon v domácom mužstve opäť podal M. Janovčík, ktorému dobre sekundoval Zvolenský. Body - domáci: Janovčík 4,5, Zvolenský 3,5, J. Kalinay 2,5, Krajči 1,5/3 (striedal Vlha 0/1), hostia: Mäsiar 3, I. Tréger 2, Láni 1, Matejko 0/2 (striedal Piovarči 0/2). -kn-

Siedme víťazstvo L. Porúbky B

V štrnástom kole VI. ligy sa nekonali žiadne väčšie prekvapenia a prakticky sa rozhodlo o zložení prvej osmičky, keď hráči P. Ľupče pokračovali v nepresvedčivých výkonoch a v priamom súboji o ôsme miesto zaslúžene podľahli rezerve Z. Poruby. Už len teoretickú nádej udržať sa v prvej osmičke im dáva víťazstvo nad rezervou Hýb v poslednom kole prvej časti, čo by pri momentálnej výkonnosti oboch mužstiev bolo veľkým prekvapením. O tom, že v hre o prvú osmičku mohlo byť aj mužstvo N. Boce B, keby hrávali stabilne hráči základnej zostavy, dokázali aj v tomto kole, keď porazili favorizovanú rezervu SOU L. Mikuláš. Tá sa v nasledujúcom kole stretne s mužstvom L. Petra a len víťazstvo v tomto stretnutí im zabezpečí udržanie kontaktu s čelom tabuľky. K mužstvám kandidujúcim na umiestnenie v popredí tabuľky pribudla rezerva L. Porúbky, ktorá hrá vo výbornej forme a v tomto kole dosiahla siedme víťazstvo v rade.
V 15. kole 5. 2. sa stretnú: Ľubeľa D – Iľanovo C, SOU L. Mikuláš B – Lipt. Peter, Z. Poruba B – N. Boca B, Hybe B – P. Ľupča A, P. Ľupča B – Squash L. Mikuláš, Hybe C – L. Porúbka B, Dúbrava – L. Ján B, Iľanovo B – voľno.

Dúbrava – Hybe C 16:2
Stretnutie bolo jasnou záležitosťou domáceho mužstva, ktoré bolo v zápase po všetkých stránkach lepšie a dovolilo hosťom získať čestné dva body len tým, že vystriedali Nemca a dali opäť príležitosť získať zápasové skúsenosti mladému Gejdošovi. Body - domáci: Slačka a Štrba po 4,5, Javorek 4, Nemec 2,5/0 (striedal Gejdoš 0,5/2), hostia: M. Farbák a Marušiak ml. po 1, Mičev 0, Skaloš 0.

L. Porúbka B – P. Ľupča B 18:0
Domáci potvrdili výbornú formu z posledných kôl a napriek tomu, že dostali príležitosť aj hráči, ktorí stabilne nehrávajú deklasovali odovzdané mužstvo hostí, ktoré aj napriek tomu, že nenastúpilo v najsilnejšom zložení nepodalo očakávaný výkon a dovolilo domácim hráčom predviesť exihibíciu. Body domáci: Capko a Ondík po 4,5, J. Beňo 3,5/0 (striedal Linský 1/0), Voštiar 2,5/0 (striedal Sklenár 2/0), hostia: Adamčiak 0, M. Sokol 0, Benčo 0, M. Procházka 0.

Squash L. Mikuláš – Hybe B 3:15
Skúsenejší hostia napriek tomu, že nenastúpili v najsilnejšom zložení nedali mladým hráčom domácich príležitosť uhrať lepší výsledok a vcelku zaslúžene slávili v stretnutí úspech, aj keď snahu a bojovnosť domácim hráčom nemožno uprieť. Body - domáci: Betcher 2, M. Majerník 1, Jurkovič 0, Martiak 0, hostia: B. Jakubovič a Vrlík po 4,5, Janovčík st. 3,5, M. Moravčík 2,5.

P. Ľupča A – Z. Poruba B 5:13
V priamej konfrontácii mužstiev bojujúcich o ôsmu priečku sa ukázalo, že herná kríza v domácom mužstve ďalej pokračuje a s výnimkou Nogeho nestačili domáci na hráčov hostí, ktorí sa na stretnutie dobre pripravili. Od začiatku zápasu viedli a nedali domácim prakticky žiadnu šancu na lepší výsledok. Body - domáci: Noge 3, Bella a V. Hán po 1, Buriak 0, hostia: Tomčík 4,5, Čupka 3,5, Ronec 2,5, Brtáň 1/1 (striedal Kamien st. 1,5/1).

N. Boca B – SOU L. Mikuláš B 10:8
Domáci nastúpili takmer v najsilnejšom zložení a vo vyrovnanom stretnutí nakoniec zaslúžene zvíťazili najtesnejším rozdielom nad favorizovaným mužstvom hostí. K tomu, aby dosiahli hostia úspešnejší výsledok, chýbali body štvrtého hráča, keď zápas nevyšiel hosťujúcemu Mičudovi a nepomohlo im ani striedanie v poslednej sérii dvojhier. Body - domáci: Láni 4,5, Ozábal 3,5, L. Tréger a Švanda po 1, hostia: Zvolenský 3,5, Krajči 2,5, Vlha 2, Mičuda 0/3 (striedal K. Kalinay 0/1).

L. Peter – Ľubeľa D 11:7
Domáci nastúpili na stretnutie bez Lojdla a Kubicu a tak hostia môžu ľutovať absenciu D. Urbana a Guotha, ktorých nedokázali nahradiť mladí hráči. Nakoniec dokázali favorizovaní domáci, aj v nie najsilnejšom zložení, zaslúžene zvíťaziť nad oduševnene bojujúcim mužstvom hostí. Body - domáci: Murtin a Volf po 3,5, Drugaj a Nemsila po 2, hostia: T. Gejdoš a Vrbenský po 3,5, Kochláň 0, Oško 0.

Iľanovo C – Iľanovo B 5:13
V stretnutí, ktoré sa podľa pravidiel predohrávalo pred začiatkom súťaže herne predčili hráči hosťujúceho béčka domácich hráčov s výnimkou D. Kuba, ktorý ich dokázal všetkých zdolať. Celkom zaslúžene hostia dosiahli víťazstvo, ktoré im nakoniec definitívne potvrdilo umiestnenie v prvej osmičke. Body - domáci: D. Kubo 4, Ostrovský 1, Pápay 0, Trnka 0, hostia: Droppa a Wosiňski po 3,5, M. Mikuláš 2,5/0 (striedal Motrinec 1/1), J. Kubo 2,5. -kn-

Bobrovec vyhral aj na stoloch ŠKST D

Vedúci Bobrovec nestratil tohtosezónnu neporaziteľnosť v IV. lige stolného tenisu ani v 14. kole, v ktorom sa predstavil na pôde 7. tímu tabuľky. Nenápadná, ale účelne hrajúca Demänová natiahla svoju sériu víťazstiev. Piaty trojbodový zisk ju posunul na striebornú priečku. Okruh kandidátov na postup do novej nadregionálnej súťaže, kde postúpia najmenej 4 mužstvá, je však oveľa širší. Šancu má i ôsmy Jamník. Tretiu prehru za sebou zaznamenala rezerva SCP. Vyjasnieva sa situácia v boji o záchranu. Odstup medzi predposledným ŠKST E, ktoré porazilo hráčov z Hýb a nováčikom z Ludrovej je už štvorbodový.
V 15. kole sa 5. 2. odohrajú zápasy: Demänová – ŠKST Rbk D, Ľubeľa – Černová B, SCP Rbk B – Jamník, Ludrová – Lisková, L. Sliače – ŠKST Rbk E, Hybe – Bobrovec.

ŚKST Ružomberok D – Bobrovec 7:11
Po prvej sérii dvojhier bol stav vyrovnaný 3:3. V druhej bodovali len hostia, ktorí pridali aj ďalší bod, ktorým upravili na 3:8. Na rozdiel troch bodov znižíli Lenčová a Dittrych. Výhru lídrovi zabezpečili nasledujúce víťazné zápasy Rusinu a Rob. Kusého. Body – domáci: Dittrych 3, R. Cibulka a Lenčová po 2, Bystričan 0, hostia: Rusina a Rob. Kusý po 3,5, Grajko 2,5, Ambrózy 1,5.

Lisková – L. Sliače 12:6
O výhre domácich sa rozhodlo v druhej časti zápasu. Mužom tradičného derby bol M. Zezula z L. Sliačov. Body – domáci: Karlík 3,5, J. Demko a Klačko po 3, Lauko 2, E. Šeffer 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Zezula 4, Mrva 1,5, Mihulec 0,5, Dvorský 0.

Jamník – Ludrová 17:1
V stretnutí nováčikov bodovali hostia jediný raz za stavu 6:0. Prvý zápas týchto súperov v Ludrovej skončil najtesnejšou prehrou domácich. Dolnoliptákom tentoraz chýbali dvaja hráči základnej zostavy. Body – domáci: Veselovský, M. Haluška st. a Vondra po 4,5, Slivka 1,5/1 (striedal Fajmon 2/0), hostia: Močáry 1, Bebjak 0, L. Milan 0, Pasch 0.

Černová B – SCP Ružomberok B 11:7
Domácim, ktorých v tomto dôležitom stretnutí posilnil D. Maďar, vyšli obidve štvorhry. Lepšie zvládli tiež koncovky troch 5-setových zápasov prvej polovice, po ktorej viedli 8:2. Po ďalších troch dvojhrách už bolo rozhodnuté – 10:3. V druhej časti vystriedal s chuťou hrajúceho Ondrušku Holdoš. Body – domáci: D. Maďar 3,5, M. Kmeť 3,5/1WO, Ondruška 2/0 (striedal Holdoš 1,5/1), Frolo 0, Mojš 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mir. Hulej a B. Hatala po 2, Drapáč 1+1WO/2, M. Švento 1.

Demänová – Ľubeľa 10:8
Priamy súboj o 2. miesto vyhrali domáci zásluhou vyrovnanejšieho kádra. Od stavu 2:2 viedli postupne 5:3, 7:4 a 9:7. Víťazný bod získal Mažári v štvorsetovom zápase s Humeným. Hosťom nepomohol k zisku aspoň remízy ani vynikajúci výkon B. Oravca. Vyrovnaný zápas skončil na sety 37:37. Body – domáci: M. Jurkovič st.a Mažári po 3,5, Boča 2,5, Košík 0,5, hostia: B. Oravec 4, Kandera 2, Humený 1, B. Kubík 0/2 (striedal Rojček 1/1).

ŠKST Ružomberok E – Hybe 12:6
Do zápasu tabuľkových susedov nastúpili domáci s cieľom odčiniť prehru z prvej časti súťaže. Ich odhodlanie sa začalo napĺňať od druhej série, kedy získali rozhodujúci náskok. Hostia po šnúre troch bodov korigovali na 9:5, domáci ale už víťazstvo z rúk nepustili. V dvoch zo štyroch 5-setových dvojhier dokázali víťazi zvrátiť nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2. Takto uspel Šmihula s Budveselom a Hajas s Moravčíkom. Body – domáci: A. Cheben 4, Hajas 3,5, Budvesel 3, F. Rom 1,5, hostia: J. Janovčík ml. 2,5, J. Moravčík 1,5, Šmihula a M. Jakubovič po 1.
-jš-

V súboji o 4. miesto úspešnejšia Likavka

Stolnotenisová V. liga – západ pokračovala stretnutiami 14. kola. Dôležité stretnutie o 4. priečku, zaručujúcu účasť v play off o víťaza, medzi Likavkou a ŠKST F rozhodla tretia sérii dvojhier, v ktorej bodovali len domáci. Pozornosť priaznivcov hry za zelenými stolmi bola upretá i na duel Ľubochňa – Biely Potok. Po prvej prehre hostí sa situácia na čele tabuľky vyrovnala a zdramatizovala. Tretia Ľubochňa stráca na vedúcu dvojicu jediný bod. Minimálny odstup je aj medzi mužstvami záveru tabuľky.
Program 15. kola, 5. 2.: Bešeňová – Ľubochňa, Lisková B – Likavka, ŠKST Rbk F – L. Sliače B, SCP Rbk C – Turík, Ludrová B – B. Potok.

Likavka – ŠKST Ružomberok F 12:6
Mimoriadne dôležitý zápas zvládli lepšie domáci. V polovici stretnutia viedli len 6:4, po ďalších štyroch dvojhrách už bolo všetko rozhodnuté. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Bartánus 2, Mir. Lupták 1, hostia: M. Kasanický a B. Kasanický po 2, Čabák 1,5, Uličný 0,5.

Ľubochňa – Biely Potok 11:7
Vlaňajší víťazi vyhrali obidve štvorhry i prvé dve dvojhry. Neskôr viedli 6:4 i
9:5. Najkrajší stolný tenis sa hral v súboji M. Okál – A. Kendera, ktorý opora domácich obrátila z 0:2 na 3:2. Body – domáci: Okál 4,5, Chyla 3,5, M. Roštek a Voj. Olos st. po 1,5, hostia: Jantoš 3, F. Milan a A. Kendera po 2, J. Švento 0/2 (striedal Droppa 0/2).

Turík – Ludrová B 8:10
Veľmi dobre pripravení domáci mali raketový nástup. Ich 4-bodový náskok súper postupne znižoval a zápas nakoniec aj tesne vyhral. V družstve víťaza zahrali výborne J. Cibulka a L. Milan. Tradičnou oporou Turíka bol Božek, potešil aj bodový zisk Kačalku. Body - domáci: Božek 3,5, Kačalka 2,5, Joz. Krakovský a V. Murín po 1, hostia: J. Cibulka 4, L. Milan 3,5, P. Milan 2, L. Dutka 0,5.

Bešeňová – Lisková B 6:12
Obidvom mužstvám chýbal jeden hráč zo základu. Citeľnejšia bola neúčasť domácej jednotky. V opačnom prípade by bol duel dramatickejší. Body - domáci: Šlachta 2,5, D. Grenčík 1,5, P. Baran a J. Grenčík po 1, hostia: Karník a Klačko po 4,5, T. Demko 3,5, M. Šeffer 0.

L. Sliače B – SCP Ružomberok C 15:3
Stretnutie súperov z druhej polovice tabuľky malo očakávaný priebeh. Hostí čaká v budúcom kole súboj pravdy s Turíkom, ktorý môže zmeniť poradie na chvoste V.ligy. Body - domáci: R. Jacko 4,5, A. Hlavatý st. 4, M. Antol 3,5, I. Littva 3/0 (striedal Bartík 0/1), hostia: Paulo a Maga po 1,5, V. Maslo st. 0, V. Maslo ml. 0. -jš-

Koniec základnej časti, začína play off

Štrnástym kolom sa uzavrela základná časť VI. ligy - západ v stolnom tenise. Jej víťazom sa vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov s ŠKST G stala rezerva Likavky. Vedúce duo nezaváhalo ani vo víkendovom kole. Obrovské prekvapenie sa však zrodilo v stretnutí Komjatná A – Ivachnová (8:10). Domáci skončili aj po nečakanej prehre s nováčikom nakoniec na vytúženej 4. priečke. Dobiedzajúce konkurenčné B-éčko odsunula prehra s SCP D až za svojho premožiteľa. Súťaž pokračuje vyraďovacou časťou, kde každý z tímov odohrá ešte 4 zápasy. Lepšia polovica hrá play off o víťaza (1-4, 2-3), druhá štvorica bude súperiť o 5.-8. miesto (5-8, 6-7). Body dosiahnuté v základnej časti sa do play off neprenášajú, čo môže vyústiť do dramatickej zápletky. Do fináleVI. ligy a do boja o 5. miesto postúpia celky s väčším počtom bodov z dvojzápasu, v prípade ich rovnosti s lepším skóre. Ak súboj niektorej dvojice skončí rovnosťou bodov i skóre, o postupujúcom do finále, resp. do boja o 5. miesto rozhodne lepší pomer setov, príp. loptičiek z obidvoch duelov. Tretie zápasy sa nehrajú.
Prvé zápasy 1. kola play off, 5. 2.: semifinále: Likavka B – Komjatná A, ŠKST Rbk G – B. Potok B, o 5.-8. miesto: SCP Rbk D – SCP Rbk E, Komjatná B – Ivachnová.

SCP Ružomberok D – Komjatná B 12:6
Úvod zaujímavého stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí vyhrali prvé štyri zápasy. Snaživí hostia neskôr upravili na 6:3 a 7:5. Nasledujúcu, rozhodujúcu trojbodovú šnúru zavŕšil duel Mišura – Z. Cibulka ml. (3:2). Body – domáci: Mil. Hulej 4,5, Mišura 3,5, Drengubiak 2,5, P. Koštial 1,5, hostia: V. Roštek 3, Z. Cibulka ml. 2, Maťokár 1, Kohút 0.

Biely Potok B - ŠKST Ružomberok G 8:10
V polovici bojovného zápasu bolo 5:5, v ďalších troch zápasoch boli úspešnejší hostia. Domáci J. Veselovský znížil ešte na 6:8, body J. Kupčíka ml. a Húšťu však už súboj definitívne rozhodli. Je zaujímavé, že títo rivali sa stretnú aj v 1. kole play off. Body – domáci: Droppa a T. Kendera po 2,5, J. Veselovský 2, Mišík 1, hostia: Húšťa a J. Kupčík ml. po 4,5, K. Kupčíková 1, Oselčáková 0.

SCP Ružomberok E - Likavka B 0:18
V súboji posledného s prvým vybojovali domáci 6 setov. Štyri z nich veterán Murček v dvoch dramatických 5-setových bitkách s Krpelanom a Durdíkom. Body – domáci: Murček 0, Juríček 0, P. Hofman ml. 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Vilga 0/2), hostia: Krpelan, Mir. Lupták, Durdík a Mil. Lupták po 4,5.

Komjatná A – Ivachnová 8:10
Hráči nováčika prehrali prvý vzájomný zápas hladko 1:17. Tentoraz favorita zaskočili a po nadšenom výkone celého družstva dosiahli mimoriadne cenný výsledok. Body – domáci: V. Kováčik 3, M. Kováčik 2,5, P. Kubas 2, Z. Cibulka st. 0,5, hostia: Mat. Krakovský a Baďo po 3,5, Lukáč 2, Mil. Krakovský 1.
-jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 3. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 4. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 5. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
 6. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
 7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
 8. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 9. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 10. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 1. Zlepšite svoje zdravie s novou sériou GPS hodiniek Garmin Venu 2
 2. HYZA uvádza na trh nový produktový rad Sous-vide
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 5. Na Slovensko prichádza prvý ekologický kamión na čistú bionaftu
 6. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 7. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 8. Svoj Dom snov nájdete pri OC Cassovia už tento víkend
 9. 7 najčastejších chýb pri zateplení fasády
 10. Riaditeľ Kositu: Odpad vyriešia technológie, skládky končia
 1. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 20 370
 2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 11 632
 3. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou 11 401
 4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky? 11 100
 5. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 6 989
 6. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 6 938
 7. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 6 776
 8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze 6 526
 9. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 6 373
 10. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 6 364
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

3 h
Ľudia sa tlačia pri nástupe na lanovku.

Stredisko otvorilo vo štvrtok. Chcú fungovať do začiatku mája.

3 h
Východná je rázovotá podtatranská obec.

Zbierajú príbehy z dediny, historky, ktoré sa viažu k Východnej, aby ich spracovali do originálnej zbierky poviedok.

3 h

Miesto oddychu a pokoja nad Ružomberkom už dlhšiu dobu vyvoláva vášne. Proti plánovanej výstavbe bytov vedľa nej sa zdvihla vlna nevôle. Investor má toho už dosť, pozemky chce predať.

5 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?