Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Ondrašová prehrala

V štrnástom kole V. stolnotenisovej ligy ukončili hráči mužstva Smrečany-Žiar viac ako dva roky trvajúcu sériu zápasov bez prehry mužstva L. Ondrašová, keď dokázali zvíťaziť na ich stoloch najtesnejším rozdielom a tým urobili dôležitý krok k splneniu svojich postupových cieľov. A už nasledujúce pätnáste kolo prinesie konfrontáciu vedúcej štvorice mužstiev a ak nechce L. Ondrašová stratiť kontakt s vedúcou trojicou mužstiev, musí bezpodmienečne bodovať na stoloch Iľanova A. Hráči Zúbek a M. Ráchel sa presvedčili o tom, že v priebehu rozohratej súťaže sa nie vždy vyplatí meniť poťahy a v posledných kolách zaostali za svojimi výkonmi z prvej časti súťaže. Šlágrom bude súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky, v ktorom sa Smrečany-Žiar pokúsi z prvého miesta zosadiť terajšieho lídra súťaže Ľubeľu B a stať sa novým lídrom súťaže.
V 15. kole 5. 2. sa stretnú: SOU L. Mikuláš – Ľubeľa C, N. Boca A – L. Porúbka A, Jamník B – Váhostav L. Hrádok, Iľanovo A – L. Ondrašová, Smrečany-Žiar – Ľubeľa B, Z. Poruba A – Bobrovec B.

Ľubeľa C – Bobrovec B 16:2
Mladé mužstvo domácich podalo kvalitný výkon. Herne prevýšilo skúsených hráčov hostí a celkom zaslúžene zaznamenalo vysoké víťazstvo nad posledným mužstvom súťaže. Body – domáci: D. Hrnčiar a M. Hrnčiar po 4,5, J. Urban 4, Guoth 3, hostia: A. Lisý 1,5, M. Kusý 0,5, A. Kusý 0, R. Kusý 0.

Ľubeľa B – Záv. Poruba A 12:6
Hostia viedli v úvode stretnutia 2:3, ale potom domáci šnúrou piatich víťazstiev v rade otočili stretnutie vo svoj prospech. A keď Zubaj v päťsetovej dráme získal víťazstvom nad Kostendom dôležitý desiaty bod, stratili hostia šancu bodovať. Body domáci: Rojček 4,5, Zubaj 4, Švec 1,5/2 (striedal Oško 1/0), Oravec 1, hostia: Lehotský 2,5, Kostend 2, Betcher 1, Tomčík 0,5.

L. Ondrašová – Smrečany-Žiar 8:10
V stretnutí výborne úrovne mužstiev bojujúcich o postupové umiestnenie domácim nepomohlo k víťazstvu ani vedenie 8:5, a keď hostia dokázali vyhrať posledných päť dvojhier, tešili sa nakoniec z najtesnejšieho víťazstva. Domáci hráči Zúbek a M. Ráchel doplácajú na zmenu poťahov v priebehu rozohratej súťaže. Body - domáci: Zúbek 3,5, M. Hán 3, M. Ráchel 1,5, J. Ráchel 0, hostia: Laučík 3,5, Dzuroška 3, Dzúrik 2,5, Križian 1.

Váhostav L. Hrádok – Iľanovo A 7:11
Domáci sa v úvode zápasu ujali vedenia 3:2, ale hostia šnúrou sedem víťazstiev v rade rozhodli o osude stretnutia a svojom, podľa priebehu hry zaslúženom víťazstve. Najlepším mužom zápasu bol najmladší hráč V. Stankoviansky, ktorý mal stopercentnú úspešnosť. Body domáci: Pasečiak 2,5, Bella 2, Bether 1,5, Choma 1, hostia: Stankoviansky 4,5, Žiaran 3, Šuna 2/1 (striedal Motrinec 0/1), Gejdoš 1,5.

L. Porúbka A – Jamník B 9:9
Domáci vyhrali obe štvorhry a aj napriek tomu, že v dvojhrách boli úspešnejší hráči hostí sa stretnutie skončilo zmierlivou remízou. S ňou boli spokojné obe mužstvá, nakoľko ani jedno z mužstiev neprejavilo väčšiu snahu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Body - domáci: M. Beňo a Šikulaj po 2,5, Kočtúch 2, J. Beňo 1, Ondík a Voštiar po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Vondra 3, Haluška ml., Kovács a Pavkovček po 2.

SOU L. Mikuláš A – N. Boca A 12:6
Domáci aj napriek neúčasti Vrábela zahrali výborne. Vyšiel im úvod zápasu, keď postupne viedli 4:0, 8:1 a za stavu 9:2 získal víťazný desiaty bod Zvolenský výhrou nad striedajúcim Piovarčim. Výborný výkon v domácom mužstve opäť podal M. Janovčík, ktorému dobre sekundoval Zvolenský. Body - domáci: Janovčík 4,5, Zvolenský 3,5, J. Kalinay 2,5, Krajči 1,5/3 (striedal Vlha 0/1), hostia: Mäsiar 3, I. Tréger 2, Láni 1, Matejko 0/2 (striedal Piovarči 0/2). -kn-

Siedme víťazstvo L. Porúbky B

V štrnástom kole VI. ligy sa nekonali žiadne väčšie prekvapenia a prakticky sa rozhodlo o zložení prvej osmičky, keď hráči P. Ľupče pokračovali v nepresvedčivých výkonoch a v priamom súboji o ôsme miesto zaslúžene podľahli rezerve Z. Poruby. Už len teoretickú nádej udržať sa v prvej osmičke im dáva víťazstvo nad rezervou Hýb v poslednom kole prvej časti, čo by pri momentálnej výkonnosti oboch mužstiev bolo veľkým prekvapením. O tom, že v hre o prvú osmičku mohlo byť aj mužstvo N. Boce B, keby hrávali stabilne hráči základnej zostavy, dokázali aj v tomto kole, keď porazili favorizovanú rezervu SOU L. Mikuláš. Tá sa v nasledujúcom kole stretne s mužstvom L. Petra a len víťazstvo v tomto stretnutí im zabezpečí udržanie kontaktu s čelom tabuľky. K mužstvám kandidujúcim na umiestnenie v popredí tabuľky pribudla rezerva L. Porúbky, ktorá hrá vo výbornej forme a v tomto kole dosiahla siedme víťazstvo v rade.
V 15. kole 5. 2. sa stretnú: Ľubeľa D – Iľanovo C, SOU L. Mikuláš B – Lipt. Peter, Z. Poruba B – N. Boca B, Hybe B – P. Ľupča A, P. Ľupča B – Squash L. Mikuláš, Hybe C – L. Porúbka B, Dúbrava – L. Ján B, Iľanovo B – voľno.

Dúbrava – Hybe C 16:2
Stretnutie bolo jasnou záležitosťou domáceho mužstva, ktoré bolo v zápase po všetkých stránkach lepšie a dovolilo hosťom získať čestné dva body len tým, že vystriedali Nemca a dali opäť príležitosť získať zápasové skúsenosti mladému Gejdošovi. Body - domáci: Slačka a Štrba po 4,5, Javorek 4, Nemec 2,5/0 (striedal Gejdoš 0,5/2), hostia: M. Farbák a Marušiak ml. po 1, Mičev 0, Skaloš 0.

L. Porúbka B – P. Ľupča B 18:0
Domáci potvrdili výbornú formu z posledných kôl a napriek tomu, že dostali príležitosť aj hráči, ktorí stabilne nehrávajú deklasovali odovzdané mužstvo hostí, ktoré aj napriek tomu, že nenastúpilo v najsilnejšom zložení nepodalo očakávaný výkon a dovolilo domácim hráčom predviesť exihibíciu. Body domáci: Capko a Ondík po 4,5, J. Beňo 3,5/0 (striedal Linský 1/0), Voštiar 2,5/0 (striedal Sklenár 2/0), hostia: Adamčiak 0, M. Sokol 0, Benčo 0, M. Procházka 0.

Squash L. Mikuláš – Hybe B 3:15
Skúsenejší hostia napriek tomu, že nenastúpili v najsilnejšom zložení nedali mladým hráčom domácich príležitosť uhrať lepší výsledok a vcelku zaslúžene slávili v stretnutí úspech, aj keď snahu a bojovnosť domácim hráčom nemožno uprieť. Body - domáci: Betcher 2, M. Majerník 1, Jurkovič 0, Martiak 0, hostia: B. Jakubovič a Vrlík po 4,5, Janovčík st. 3,5, M. Moravčík 2,5.

P. Ľupča A – Z. Poruba B 5:13
V priamej konfrontácii mužstiev bojujúcich o ôsmu priečku sa ukázalo, že herná kríza v domácom mužstve ďalej pokračuje a s výnimkou Nogeho nestačili domáci na hráčov hostí, ktorí sa na stretnutie dobre pripravili. Od začiatku zápasu viedli a nedali domácim prakticky žiadnu šancu na lepší výsledok. Body - domáci: Noge 3, Bella a V. Hán po 1, Buriak 0, hostia: Tomčík 4,5, Čupka 3,5, Ronec 2,5, Brtáň 1/1 (striedal Kamien st. 1,5/1).

N. Boca B – SOU L. Mikuláš B 10:8
Domáci nastúpili takmer v najsilnejšom zložení a vo vyrovnanom stretnutí nakoniec zaslúžene zvíťazili najtesnejším rozdielom nad favorizovaným mužstvom hostí. K tomu, aby dosiahli hostia úspešnejší výsledok, chýbali body štvrtého hráča, keď zápas nevyšiel hosťujúcemu Mičudovi a nepomohlo im ani striedanie v poslednej sérii dvojhier. Body - domáci: Láni 4,5, Ozábal 3,5, L. Tréger a Švanda po 1, hostia: Zvolenský 3,5, Krajči 2,5, Vlha 2, Mičuda 0/3 (striedal K. Kalinay 0/1).

L. Peter – Ľubeľa D 11:7
Domáci nastúpili na stretnutie bez Lojdla a Kubicu a tak hostia môžu ľutovať absenciu D. Urbana a Guotha, ktorých nedokázali nahradiť mladí hráči. Nakoniec dokázali favorizovaní domáci, aj v nie najsilnejšom zložení, zaslúžene zvíťaziť nad oduševnene bojujúcim mužstvom hostí. Body - domáci: Murtin a Volf po 3,5, Drugaj a Nemsila po 2, hostia: T. Gejdoš a Vrbenský po 3,5, Kochláň 0, Oško 0.

Iľanovo C – Iľanovo B 5:13
V stretnutí, ktoré sa podľa pravidiel predohrávalo pred začiatkom súťaže herne predčili hráči hosťujúceho béčka domácich hráčov s výnimkou D. Kuba, ktorý ich dokázal všetkých zdolať. Celkom zaslúžene hostia dosiahli víťazstvo, ktoré im nakoniec definitívne potvrdilo umiestnenie v prvej osmičke. Body - domáci: D. Kubo 4, Ostrovský 1, Pápay 0, Trnka 0, hostia: Droppa a Wosiňski po 3,5, M. Mikuláš 2,5/0 (striedal Motrinec 1/1), J. Kubo 2,5. -kn-

Bobrovec vyhral aj na stoloch ŠKST D

Vedúci Bobrovec nestratil tohtosezónnu neporaziteľnosť v IV. lige stolného tenisu ani v 14. kole, v ktorom sa predstavil na pôde 7. tímu tabuľky. Nenápadná, ale účelne hrajúca Demänová natiahla svoju sériu víťazstiev. Piaty trojbodový zisk ju posunul na striebornú priečku. Okruh kandidátov na postup do novej nadregionálnej súťaže, kde postúpia najmenej 4 mužstvá, je však oveľa širší. Šancu má i ôsmy Jamník. Tretiu prehru za sebou zaznamenala rezerva SCP. Vyjasnieva sa situácia v boji o záchranu. Odstup medzi predposledným ŠKST E, ktoré porazilo hráčov z Hýb a nováčikom z Ludrovej je už štvorbodový.
V 15. kole sa 5. 2. odohrajú zápasy: Demänová – ŠKST Rbk D, Ľubeľa – Černová B, SCP Rbk B – Jamník, Ludrová – Lisková, L. Sliače – ŠKST Rbk E, Hybe – Bobrovec.

ŚKST Ružomberok D – Bobrovec 7:11
Po prvej sérii dvojhier bol stav vyrovnaný 3:3. V druhej bodovali len hostia, ktorí pridali aj ďalší bod, ktorým upravili na 3:8. Na rozdiel troch bodov znižíli Lenčová a Dittrych. Výhru lídrovi zabezpečili nasledujúce víťazné zápasy Rusinu a Rob. Kusého. Body – domáci: Dittrych 3, R. Cibulka a Lenčová po 2, Bystričan 0, hostia: Rusina a Rob. Kusý po 3,5, Grajko 2,5, Ambrózy 1,5.

Lisková – L. Sliače 12:6
O výhre domácich sa rozhodlo v druhej časti zápasu. Mužom tradičného derby bol M. Zezula z L. Sliačov. Body – domáci: Karlík 3,5, J. Demko a Klačko po 3, Lauko 2, E. Šeffer 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Zezula 4, Mrva 1,5, Mihulec 0,5, Dvorský 0.

Jamník – Ludrová 17:1
V stretnutí nováčikov bodovali hostia jediný raz za stavu 6:0. Prvý zápas týchto súperov v Ludrovej skončil najtesnejšou prehrou domácich. Dolnoliptákom tentoraz chýbali dvaja hráči základnej zostavy. Body – domáci: Veselovský, M. Haluška st. a Vondra po 4,5, Slivka 1,5/1 (striedal Fajmon 2/0), hostia: Močáry 1, Bebjak 0, L. Milan 0, Pasch 0.

Černová B – SCP Ružomberok B 11:7
Domácim, ktorých v tomto dôležitom stretnutí posilnil D. Maďar, vyšli obidve štvorhry. Lepšie zvládli tiež koncovky troch 5-setových zápasov prvej polovice, po ktorej viedli 8:2. Po ďalších troch dvojhrách už bolo rozhodnuté – 10:3. V druhej časti vystriedal s chuťou hrajúceho Ondrušku Holdoš. Body – domáci: D. Maďar 3,5, M. Kmeť 3,5/1WO, Ondruška 2/0 (striedal Holdoš 1,5/1), Frolo 0, Mojš 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Mir. Hulej a B. Hatala po 2, Drapáč 1+1WO/2, M. Švento 1.

Demänová – Ľubeľa 10:8
Priamy súboj o 2. miesto vyhrali domáci zásluhou vyrovnanejšieho kádra. Od stavu 2:2 viedli postupne 5:3, 7:4 a 9:7. Víťazný bod získal Mažári v štvorsetovom zápase s Humeným. Hosťom nepomohol k zisku aspoň remízy ani vynikajúci výkon B. Oravca. Vyrovnaný zápas skončil na sety 37:37. Body – domáci: M. Jurkovič st.a Mažári po 3,5, Boča 2,5, Košík 0,5, hostia: B. Oravec 4, Kandera 2, Humený 1, B. Kubík 0/2 (striedal Rojček 1/1).

ŠKST Ružomberok E – Hybe 12:6
Do zápasu tabuľkových susedov nastúpili domáci s cieľom odčiniť prehru z prvej časti súťaže. Ich odhodlanie sa začalo napĺňať od druhej série, kedy získali rozhodujúci náskok. Hostia po šnúre troch bodov korigovali na 9:5, domáci ale už víťazstvo z rúk nepustili. V dvoch zo štyroch 5-setových dvojhier dokázali víťazi zvrátiť nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2. Takto uspel Šmihula s Budveselom a Hajas s Moravčíkom. Body – domáci: A. Cheben 4, Hajas 3,5, Budvesel 3, F. Rom 1,5, hostia: J. Janovčík ml. 2,5, J. Moravčík 1,5, Šmihula a M. Jakubovič po 1.
-jš-

V súboji o 4. miesto úspešnejšia Likavka

Stolnotenisová V. liga – západ pokračovala stretnutiami 14. kola. Dôležité stretnutie o 4. priečku, zaručujúcu účasť v play off o víťaza, medzi Likavkou a ŠKST F rozhodla tretia sérii dvojhier, v ktorej bodovali len domáci. Pozornosť priaznivcov hry za zelenými stolmi bola upretá i na duel Ľubochňa – Biely Potok. Po prvej prehre hostí sa situácia na čele tabuľky vyrovnala a zdramatizovala. Tretia Ľubochňa stráca na vedúcu dvojicu jediný bod. Minimálny odstup je aj medzi mužstvami záveru tabuľky.
Program 15. kola, 5. 2.: Bešeňová – Ľubochňa, Lisková B – Likavka, ŠKST Rbk F – L. Sliače B, SCP Rbk C – Turík, Ludrová B – B. Potok.

Likavka – ŠKST Ružomberok F 12:6
Mimoriadne dôležitý zápas zvládli lepšie domáci. V polovici stretnutia viedli len 6:4, po ďalších štyroch dvojhrách už bolo všetko rozhodnuté. Body – domáci: R. Haluška a M. Kačník po 4,5, Bartánus 2, Mir. Lupták 1, hostia: M. Kasanický a B. Kasanický po 2, Čabák 1,5, Uličný 0,5.

Ľubochňa – Biely Potok 11:7
Vlaňajší víťazi vyhrali obidve štvorhry i prvé dve dvojhry. Neskôr viedli 6:4 i
9:5. Najkrajší stolný tenis sa hral v súboji M. Okál – A. Kendera, ktorý opora domácich obrátila z 0:2 na 3:2. Body – domáci: Okál 4,5, Chyla 3,5, M. Roštek a Voj. Olos st. po 1,5, hostia: Jantoš 3, F. Milan a A. Kendera po 2, J. Švento 0/2 (striedal Droppa 0/2).

Turík – Ludrová B 8:10
Veľmi dobre pripravení domáci mali raketový nástup. Ich 4-bodový náskok súper postupne znižoval a zápas nakoniec aj tesne vyhral. V družstve víťaza zahrali výborne J. Cibulka a L. Milan. Tradičnou oporou Turíka bol Božek, potešil aj bodový zisk Kačalku. Body - domáci: Božek 3,5, Kačalka 2,5, Joz. Krakovský a V. Murín po 1, hostia: J. Cibulka 4, L. Milan 3,5, P. Milan 2, L. Dutka 0,5.

Bešeňová – Lisková B 6:12
Obidvom mužstvám chýbal jeden hráč zo základu. Citeľnejšia bola neúčasť domácej jednotky. V opačnom prípade by bol duel dramatickejší. Body - domáci: Šlachta 2,5, D. Grenčík 1,5, P. Baran a J. Grenčík po 1, hostia: Karník a Klačko po 4,5, T. Demko 3,5, M. Šeffer 0.

L. Sliače B – SCP Ružomberok C 15:3
Stretnutie súperov z druhej polovice tabuľky malo očakávaný priebeh. Hostí čaká v budúcom kole súboj pravdy s Turíkom, ktorý môže zmeniť poradie na chvoste V.ligy. Body - domáci: R. Jacko 4,5, A. Hlavatý st. 4, M. Antol 3,5, I. Littva 3/0 (striedal Bartík 0/1), hostia: Paulo a Maga po 1,5, V. Maslo st. 0, V. Maslo ml. 0. -jš-

Koniec základnej časti, začína play off

Štrnástym kolom sa uzavrela základná časť VI. ligy - západ v stolnom tenise. Jej víťazom sa vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov s ŠKST G stala rezerva Likavky. Vedúce duo nezaváhalo ani vo víkendovom kole. Obrovské prekvapenie sa však zrodilo v stretnutí Komjatná A – Ivachnová (8:10). Domáci skončili aj po nečakanej prehre s nováčikom nakoniec na vytúženej 4. priečke. Dobiedzajúce konkurenčné B-éčko odsunula prehra s SCP D až za svojho premožiteľa. Súťaž pokračuje vyraďovacou časťou, kde každý z tímov odohrá ešte 4 zápasy. Lepšia polovica hrá play off o víťaza (1-4, 2-3), druhá štvorica bude súperiť o 5.-8. miesto (5-8, 6-7). Body dosiahnuté v základnej časti sa do play off neprenášajú, čo môže vyústiť do dramatickej zápletky. Do fináleVI. ligy a do boja o 5. miesto postúpia celky s väčším počtom bodov z dvojzápasu, v prípade ich rovnosti s lepším skóre. Ak súboj niektorej dvojice skončí rovnosťou bodov i skóre, o postupujúcom do finále, resp. do boja o 5. miesto rozhodne lepší pomer setov, príp. loptičiek z obidvoch duelov. Tretie zápasy sa nehrajú.
Prvé zápasy 1. kola play off, 5. 2.: semifinále: Likavka B – Komjatná A, ŠKST Rbk G – B. Potok B, o 5.-8. miesto: SCP Rbk D – SCP Rbk E, Komjatná B – Ivachnová.

SCP Ružomberok D – Komjatná B 12:6
Úvod zaujímavého stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí vyhrali prvé štyri zápasy. Snaživí hostia neskôr upravili na 6:3 a 7:5. Nasledujúcu, rozhodujúcu trojbodovú šnúru zavŕšil duel Mišura – Z. Cibulka ml. (3:2). Body – domáci: Mil. Hulej 4,5, Mišura 3,5, Drengubiak 2,5, P. Koštial 1,5, hostia: V. Roštek 3, Z. Cibulka ml. 2, Maťokár 1, Kohút 0.

Biely Potok B - ŠKST Ružomberok G 8:10
V polovici bojovného zápasu bolo 5:5, v ďalších troch zápasoch boli úspešnejší hostia. Domáci J. Veselovský znížil ešte na 6:8, body J. Kupčíka ml. a Húšťu však už súboj definitívne rozhodli. Je zaujímavé, že títo rivali sa stretnú aj v 1. kole play off. Body – domáci: Droppa a T. Kendera po 2,5, J. Veselovský 2, Mišík 1, hostia: Húšťa a J. Kupčík ml. po 4,5, K. Kupčíková 1, Oselčáková 0.

SCP Ružomberok E - Likavka B 0:18
V súboji posledného s prvým vybojovali domáci 6 setov. Štyri z nich veterán Murček v dvoch dramatických 5-setových bitkách s Krpelanom a Durdíkom. Body – domáci: Murček 0, Juríček 0, P. Hofman ml. 0, P. Hofman st. 0/2 (striedal Vilga 0/2), hostia: Krpelan, Mir. Lupták, Durdík a Mil. Lupták po 4,5.

Komjatná A – Ivachnová 8:10
Hráči nováčika prehrali prvý vzájomný zápas hladko 1:17. Tentoraz favorita zaskočili a po nadšenom výkone celého družstva dosiahli mimoriadne cenný výsledok. Body – domáci: V. Kováčik 3, M. Kováčik 2,5, P. Kubas 2, Z. Cibulka st. 0,5, hostia: Mat. Krakovský a Baďo po 3,5, Lukáč 2, Mil. Krakovský 1.
-jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 2. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 6. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 7. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 8. Pomáhajte čítaním
 9. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 2. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 3. O bezpečnejších nákupoch pred Vianocami so šéfom Tesca
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 6. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 7. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 8. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 9. Get our subscription and support the Online Charity Auction
 10. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 30 670
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 579
 3. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 9 992
 4. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 9 386
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 298
 6. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 980
 7. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 967
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 792
 9. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 8 715
 10. Ako nahradiť fosílne palivá geotermálnou energiou? 8 557
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrával za Tatran, teraz z pasie háji farby Beňadikovej a robí šoféra

Na zakončovateľov v siedmej lige sa zvrchu pozerá hráč, ktorý už kopačky zavesil na pomyselný klinec – Maroš Kováč, aktuálny hráč Beňadikovej.

Futbalista Maroš Kováč v žltom drese Beňadikovej.

Kajakár Halčin velil odbernému miestu

V celoslovenskom plošnom testovaní na nový koronavírus COVID-19 vypomáhali aj športovci v službách armády. Jedným z nich bol aj kajakár Martin Halčin.

Kajakár Martin Halčin pri výpomoci na celoslovenskom plošnom testovaní.

Liptov reprezentuje v IV. lige len Závažná Poruba

Futbalisti ŠK Závažná Poruba skončili po 10. odohraných zápasoch v IV. lige na nelichotivej predposlednej priečke. S bilanciou 1 výhra, 4 remízy a 5 prehier majú na konte 7 bodov.

ŠK Závažná Poruba v modrom.

V stredu na Tatrane opäť ožije futbal II. ligy

Druhá najvyššia futbalová súťaž sa reštartuje už túto stredu 25. novembra. Liptákom zostáva dohrať dve posledné stretnutia jesennej časti súťaže. Tatran má našliapnuté na víťaznú jeseň.

Mikulášski futbalisti v stredu vstúpia do reštartovanej súťaže druhej ligy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia vyšetruje masívne podozrenia z tunelovania Agrokomplexu

Rezort hovorí o závažných zisteniach v štátnom podniku. V minulosti ho riadili nominanti SNS.

Rušeň tlačil auto desiatky metrov

Matka s dvoma synmi skončili po zrážke v nemocnici.

Vianočné trhy v Martine budú

Druhá vlna koronavírusu slabne, no ťažko povedať, akú silu bude mať v predvianočnom období. Mesto napriek tomu pripraví vianočné trhy. Budú mať ale svoje epidemiologické pravidlá.

Pod úmrtie dlhoročného čadčianskeho kňaza sa podpísal koronavírus

Kysučania s veľkým smútkom prijali správu, že bývalý dlhoročný správca farnosti v Čadci Milan Kavor odišiel do večnosti vo veku 76 rokov. V októbri údajne ochorel na koronavírus.

Už ste čítali?