Liptovský Mikuláš – Tridsaťdva riadnych členov, trinásť kandidátov, za ktorých potom prítomní zdvihli ruky a traja hostia (úspešní gymnazisti z Liptovského Hrádku vo vedomostnej súťaži o olympizme), takto vyzeralo plénum tohto výročného bilancovania. J. Bača vo svojej správe najprv pripomenul, že približne pred rokom (26. februára 2004) zvolili nové vedenie OKL. Sedemčlenný výbor (predseda Jerguš Bača, podpredsedovia Milan Fronko, Milan Jurčo a Ivan Bubelíny a členovia Karol Boráň, Jozef Daník, Ján Kamien) sa vydal na náročnú cestu celkového „vzkriesenia“ čoraz viac upadajúceho subjektu.
Detailná sonda obdobia od uplynulej členskej schôdze potvrdila, že opäť je tu životaschopný olympijský klub, ktorý svojou bohatou škálou aktivít sa môže radiť k tým najlepším na Slovensku. V centre pozornosti v minulom roku bolo zabezpečenie Posolstva Slovenska olympijským Aténam. Obdržaný certifikát od Medzinárodného olympijského výboru je tiež dôkazom, že OKL túto svoju nosnú akciu zvládol na výbornú. Beh olympijského dňa, vydarené besedy s úspešnými olympionikmi, ktoré sa tešili značnému záujmu, regionálne kolo vedomostnej súťaže stredných škôl o olympizme, neformálne stretnutie členov klubu pri príležitosti vyvrcholenia mestskej hokejbalovej ligy na Podbrezinách, to boli ďalšie významné aktivity OKL. J. Bača vymenoval aj celý rad podujatí, na ktorých členovia klubu participovali. Azda zvlášť tu treba spomenúť prijatie liptovských olympionikov po návrate z Atén. V správe o hospodárení I. Bubelíny uviedol, že do klubu prestali tiecť niekdajšie dotácie zo Slovenského olympijského výboru (SOV). Je tu však reálna nádej, že určitou sumou sa o svoje „ovečky“ postará Združenie olympijských klubov SR.
Na „výročke“ OKL okrem jubilantov ocenenia prevzala aj trojica študentov z Gymnázia Liptovský Hrádok – bratia Karol a Pavol Križanovci a Filip Langer, a to za tretie miesto v celoslovenskom kole súťaže stredných škôl o olympizme. „Klobúk dole pre novým výborom,“ povedal v diskusii Peter Straka a dodal: „Po stagnácii sa klub opäť rozbehol. Myslím si, že ste sa pred rokom dobre rozhodli. OKL sa pozviechal z krízy a zase naplno pracuje,“ skonštatoval Milan Fronko. Paralymionik lyžiar Pavol Gallo vyslovil svoju túžbu dať aj v Liptovskom Mikuláši dokopy telesne postihnutých športovcov, napríklad po vzore Ružomberka, ktorí zastrešil telesne hendikepovaných stolných tenistov. Za nich zase vystúpil prezident ŠKST Ružomberok Marián Bystričan a v „kocke“ zhrnul, čím všetkým sa tamojší klub za posledné obdobie môže pochváliť. V súvislosti s kauzou, ktorá sa týka Demänovskej doliny Jozef Milan ponúkol plénu abdikáciu na predsedu revíznej komisie: „Pokiaľ sa všetky veci nevyjasnia, vzdávam sa svojej funkcie. Nechcem, aby táto kauza poškodila meno OKL.“ Prítomní však boli proti. Okrem nastolenia zrkadla hodnotenému časovému horizontu si samozrejme prítomní povedali aj ako ďalej. Všetko je zakotvené v prijatom pláne činnosti a v schválenom rozpočte na rok 2005.