Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Z favoritov stratila bod len Ľubeľa B

V sedemnástom kole V. stolnotenisovej ligy splnili mužstvá z čela tabuľky úlohu favoritov. Nedarilo sa iba rezerve Ľubele, ktorá sa možno o víťazstvo pripravila aj netaktickým striedaním, keď viedla 8:4 a už si bola svojim víťazstvom viacmenej istá. Vedúce dve družstvá deklasovali svojich súperov, čo v stretnutí Iľanova A s posledným Bobrovcom B nebolo prekvapenie, ale nečakala sa taká vysoká prehra Z. Poruby na stoloch vedúceho mužstva. O rehabilitáciu za tento debakel sa môžu jej hráči pokúsiť už v nasledujúcom kole, kedy hostia na svojich stoloch druhé mužstvo tabuľky Iľanovo A. Zatiaľ čo na čele tabuľky je zaujímavý boj dvojíc mužstiev o prvé aj tretie miesto, na konci tabuľky je stále s nulou na konte výhier aj remíz rezerva Bobrovca, ktorú by pred zostupom mohol zachrániť už len „zázrak“. VV OSTZ vyniesol verdikt aj v prípade inzultácie v minulom kole, keď kontumoval stretnutie L.Porúbka A – SOU L. Mikuláš A v prospech mužstva hostí a hráčovi L. Porúbky M. Šikulajovi zastavil činnosť nepodmienečne do 31. decembra 2006.
V 18. kole 26. 2. sa stretnú: Ľubeľa C – Smrečany-Žiar, Z. Poruba A – Iľanovo A, Bobrovec B – Jamník B, Ľubeľa B – N. Boca A, L. Ondrašová – SOU L. Mikuláš A, Váhostav L. Hrádok – L. Porúbka A.

L. Porúbka A – Ľubeľa C 9:9
Domácim vyšli úvodné štvorhry a ujali sa vedenia 2:0. Potom ale boli hráči hostí úspešnejší a tak sa nakoniec stretnutie skončilo deľbou bodou, s ktorou boli obe družstvá spokojné. Body – domáci: M. Beňo 3,5, J. Beňo a Ondík po 1,5, Kočtúch 1/2 (striedal Voštiar 1,5/0), hostia: M. Hrnčiar 4, D. Hrnčiar 3, J. Urban 1, Obrcian 0/2 (striedal Guoth 1/1).

SOU L. Mikuláš A – Váhostav L. Hrádok 10:8
Bolo to vyrovnané stretnutie a v jeho úvode hostia viedli. Potom sa na chvíľu dostali do vedenia domáci, ale o osude stretnutia sa rozhodovalo za stavu 8:8 v posledných dvojhrách, v ktorých domáci Vrábel a J. Kalinay porazili Chomu a Pasečiaka. Body domáci: Vrábel 4,5, Vlha 3, J. Kalinay 2,5, Mičuda 0/2 (striedal Bubelíny 0/2), hostia: Bether 3,5, Bella 2, Pasečiak 1,5, Choma 1.

N. Boca A – L. Ondrašová 7:11
Aj keď hostia nenastúpili v najsilnejšej zostave, kontrolovali vývoj stretnutia. Po dosiahnutí víťazného desiateho bodu skrečoval M. Hán svoj zápas s Mäsiarom a tak dovolili hosťom uhrať pre nich vcelku prijateľný výsledok. Body - domáci: Ozábal 2, Mäsiar 1,5/2, I. Tréger 1,5, Piovarči 1, 1 x wo, hostia: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 3/0, Janovčík 0.

Jamník B – Ľubeľa B 9:9
V zápase výbornej úrovne viedli domáci 2:0, hostia otočili stretnutie a ujali sa vedenia 4:8. Zdalo sa, že splnia úlohu favorita a zvíťazia, ale domáci sa nevzdávali a výbornými výkonmi v závere stretnutia dokázali vziať hosťom bod. Tí im k tomu sami pomohli netaktickým striedaním. Body domáci: Vondra 3,5, Haluška ml. a Pavkovček po 2,5, Lazár 0,5, hostia: Rojček 4, Zubaj 3, Švec 1, Š. Oravec 1/1 (striedal Oško 0/2).

Iľanovo A – Bobrovec B 16:2
Domáci boli o poznanie lepším mužstvom a o ich víťazstve nebolo pochýb. Hráči hostí síce podali snaživý výkon, ale na lepší výsledok to proti jasne lepšiemu domácemu mužstvu nestačilo. Body - domáci: Stankoviansky a Šuna po 4,5, Gejdoš a Žiaran po 3,5, hostia: A. Lisý a Rak po 1, A. Kusý 0, R. Kusý 0.

Smrečany-Žiar – Z. Poruba A 17:1
Vedúce mužstvo tabuľky bolo v zápase koncentrovanejšie. Hráči preukázali snahu po víťazstve a tak hosťom, ktorí sa prezentovali skôr tréningovým prístupom k zápasu hrozila prehra na nulu. Čestný úspech hostí zaznamenal za stavu 16:0 Kostend víťazstvom nad Križianom. Body - domáci: Dzúrik, Dzuroška a Laučík po 4,5, Križian 3,5, hostia: Kostend 1, Betcher 0, Čupka 0, Lehotský 0. -kn-

Dúbrava zvýšila náskok na čele

V šlágri sedemnásteho kola VI. ligy dokázala vedúca Dúbrava vyhrať na stoloch druhého mužstva tabuľky a tak zvýšili svoj náskok pred rezervou Hýb na tri body. Na rozdiel jediného bodu od druhého miesta sa priblížil L. Peter, ktorý v budúcom kole hostí na svojich stoloch vedúcu Dúbravu. Práve tieto tri mužstvá sú najvážnejšími kandidátmi na postup, ale keďže je ešte teoreticky možné, že postúpia až štyri mužstvá, súboj o štvrté miesto bude ešte zaujímavý, pretože v súboji oň zostávajú ešte všetky zostávajúce mužstvám prvej osmičky. Poradie prvej skupiny skresľuje neodohraný zápas L. Porúbka B – SOU L. Mikuláš B, ktorý sa dohráva v týždni a je pre obe družstvá dôležitý v súboji o konečné štvrté miesto. V druhej skupine pokračuje v sérii prehier mužstvo P. Ľupče A, preto v budúcom kole bude zaujímavý ich súboj so svojou rezervou, veď v prípade ďalšieho neúspechu sa v tabuľke dostanú až za nich.
V 18. kole 26. 2. sa stretnú v skupine o 1.-8. miesto: L. Ján B – Hybe B, L. Peter – Dúbrava, Z. Poruba B – SOU L. Mikuláš B, L. Porúbka B – Iľanovo B, v skupine o 9.-15.miesto: P. Ľupča B – P. Ľupča A, Squash L. Mikuláš – Iľanovo C, Hybe C – Ľubeľa D, N. Boca B – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – L. Porúbka B 11:7
Domáci potvrdili nárast formy z minulých kôl a keď vyhrali v úvode stretnutia obe štvorhry, vypli sa k výbornému výkonu a ukončili víťaznú šnúru mužstva hostí. Tí v tomto stretnutí nestačili na výborne hrajúcich domácich, ktorí sa ešte nevzdávajú boja o postupové miesto. Body - domáci: Fillo 3,5, Fekete 3/0 (striedal Čurný st. 0/1), Sabovčík 2,5, Čurný ml. 1,5, P. Kompiš 0,5 (hral len štvorhru), hostia: J. Beňo a Ondík po 3, Voštiar 1/2 (striedal Linský 0/1), Capko 0.

Iľanovo B – SOU L. Mikuláš B 10:8
V súboji dvoch mužstiev, ktoré sa ešte nevzdali šance postúpiť, vyšiel úvod zápasu lepšie hosťom, ktorí viedli 0:2 a 2:4. Domáci potom zápas vyrovnali a pred poslednými dvojhrami bol stav 8:8, deviaty bod domácich získal Droppa víťazstvom nad Kalinayom a víťazný v päťsetovej dráme Havel víťazstvom nad Krajčím. Body domáci: Droppa a Wosiňski po 3, Martiak 2, J. Kubo 0/2 (striedal Havel 2/0), hostia: Krajči, Mičuda a Zvolenský po 2,5, Vlha 0/2 (striedal K. Kalinay 0,5/2).

Z. Poruba B – L. Peter 5:13
Stretnutie veľmi dobrej úrovne bolo podstatne vyrovnanejšie ako ukazuje výsledok. Avšak v koncovkách setov ukázali hostia väčšiu koncentráciu a snahu po víťazstve, čo chýbalo domácim hráčom, ale podľa priebehu stretnutia si hostia víťazstvo zaslúžili. Body - domáci: Čupka 3, Kamien 1,5, Ronec 0,5, Brtáň 0, hostia: Kubica 4, Murtin 3,5, Lojdl 2/1 (striedal Drugaj 1/0), Volf 1,5/2 (striedal Nemsila 10).

Hybe B – Dúbrava 8:10
Stretnutie dvoch vedúcich mužstiev súťaže prinieslo vyrovnaný boj, v ktorom nakoniec bolo úspešnejšie vedúce mužstvo tabuľky. To dosiahlo najtesnejšiu možnú výhru a vzdialilo sa domácemu mužstvu na rozdiel troch bodov. Body domáci: Vrlík 3, Farbák 2,5, B. Jakubovič 2, Marušiak st. 0,5/2 (striedal Janovčík st. 0/2), hostia: Nemec 3,5, Slačka 3, Javorek 2, Švec 1, Štrba 0,5 (hral len štvorhru).

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

Hybe C – Iľanovo C 12:6
Domáci hráči vyhrali obe štvorhry a potom už nadšeným výkonom predčili hráčov hostí, z ktorých svoj štandart odviedol len D. Kubo. To však na úspešnejší výsledok nestačilo a tak podľa priebehu zápasu je víťazstvo domácich zaslúžené. Body - domáci: Skaloš 3,5, Martiak 3, Marušiak ml. a Mičev po 2,5, J. Farbák 0,5 (hral len štvorhru), hostia: D. Kubo 4, Ostrovský 2, Beťko 0, Trnka 0.

Squash L. Mikuláš – P. Ľupča B 5:13
Domáci viedli v úvode 2:1, ale potom skúsenejší hostia dosiahli šesť víťazstiev v rade a otočili vývoj stretnutia v svoj prospech. Zaslúžene triumfovali v konfrontácii s mladým mužstvom domácich, ktorým nepomohlo k obratu v zápase ani striedanie. Body - domáci: Gross a Jurkovič po 1,5, Betcher 1/1 (striedal Majerník 0/2), Petra Betherová 1, hostia: Juraj Adamčiak a M. Sokol po 4,5, M. Procházka 4, Benčo 0/2 (striedal Jakub Adamčiak 0/2).

N. Boca B – P. Ľupča A 12:6
Hostia pokračovali v nepresvedčivých výkonoch a zaznamenali ďalšiu prehru, keď domáci jasne viedli od začiatku zápasu. Hosťom sa podarilo skorigovať hrozivú prehru až v závere, keď domáci dali príležitosť mladým hráčom z lavičky. Body - domáci: Risík 3,5, Ozábal 3,5 /0 (striedal Hellebrandt 0/1), Láni 2,5, Šak 2,5/0 (striedal L. Tréger 0/2), hostia: Noge 3, Bella, Buriak a Kohút po 1.
-kn-

Ľubeľa porazila Liskovú po vyše dvoch rokoch

Šlágrom 17. kola najvyššej súťaže Liptova v stolnom tenise bol zápas v Ľubeli, kde hostili hráčov Liskovej. Domácim sa podarilo pretrhnúť s niekdajším víťazom IV. ligy štvorzápasovú šnúru prehier. Ostro sledované susedské derby v Černovej vyhral po dokonalom obrate ŠKST Ružomberok D. Na postup do novej súťaže ašpirujúcu Demänovú trápil dlho nováčik z Jamníka, ale nebola z toho ani remíza. Druhý nováčik z Ludrovej prehral na nulu s obhajcami prvenstva z Bobrovca, ktorých pozícia je i v tejto sezóne neohroziteľná. Stretnutia L. Sliače – Hybe a SCP B – ŠKST E skončili vysokými výhrami domácich. V tabuľke si o jedno miesto polepšili rezerva SCP, ŠKST D a L. Sliače, o jeden stupienok klesli Lisková, Černová B a Jamník.
V 18. kole sa 26. 2. odohrajú zápasy: ŠKST Rbk D – L. Sliače, Hybe – Ludrová, Bobrovec – SCP Rbk B, ŠKST Rbk E – Ľubeľa, Lisková – Demänová, Jamník – Černová B.

Černová B – ŠKST Ružomberok D 7:11
Hostia, ktorí porazili Černovú aj doma nezačali najlepšie, z prvých štyroch zápasov nezískali ani bod. A navyše i piaty duel R. Frolo – M. Bystričan mal lepšie rozohratý domáci hráč, ktorý vyhral prvé dva sety, nakoniec ale prehral 2:3. Ružomberčanov to vyburcovalo, chytili sa a po oduševnenom výkone celého kolektívu dôležité stretnutie zvrátili. Pred poslednými 3 dvojhrami už bolo 6:9, a keďže domáci bodovali v závere len raz, nestačilo to ani na remízu. V najdramatickejšom súboji M. Holdoš - M. Bystričan skončil rozhodujúci set 20:18, keď hráč hostí nevyužil v jeho priebehu 8 mečbalov. Body – domáci: M. Kmeť a Holdoš po 2,5, Frolo 0,5, Ondruška 1,5/2 (striedal Mojš 0/1), hostia: Lenčová 4, Bystričan a Dittrych po 3, R. Cibulka 1.

Demänová – Jamník 10:8
Hornoliptovské derby zastihlo domácich v miernej hernej kríze, čo sa odzrkadlilo v prvej polovici stretnutia. Ambiciózni hráči Jamníka viedli vtedy 5:2, Demänovci ale následnou šnúrou šiestich bodov otočili vývoj vo svoj prospech a napokon aj do víťazného konca. Z domácich zahrali veľmi dobre M. Jurkovič a P. Košík, z hostí bol najúspešnejší P. Veselovský. Body – domáci: M. Jurkovič st. 4, Košík 3, Mažári 2, Boča 1, hostia: P. Veselovský 3,5, Fajmon 2,5, Vyšňan 1,5, M. Haluška st. 0,5.

Ľubeľa - Lisková 11:7
Súboj popredných mužstiev tabuľky mal zaujímavú príchuť. Domáci pokorili Liskovú predtým 12. októbra 2002 v 1. kole ročníka 2002/2003. Po výhre 11:7 nasledovala vo vzájomných zápasoch séria 4 prehier (0:18, 2:16, 6:12 a 2:16). Istého komplexu sa zbavili až v uplynulú sobotu. Vo vyrovnanejšom tíme Ľubele sa zaskvel M. Humený. Body – domáci: Humený 4,5, B. Kubík 3, B. Oravec 2,5, Kandera 1, hostia: Karlík a Lauko po 2,5, E. Šeffer 2, Klačko 0.

SCP Ružomberok B – ŠKST Ružomberok E 16:2
V predposlednom mestskom derby sezóny sa zopakoval výsledok z prvého vzájomného zápasu ročníka. Hostia bodovali prvýkrát po 12-bodovej šnúre domácich, druhý bod získali až v úplnom závere – bez boja. Body – domáci: Drapáč a M. Švento po 4,5, B. Hatala 3,5, Mir. Hulej 3,5/1 WO, hostia: A. Cheben 1, F. Rom 1 WO/3, Budvesel 0, Hajas 0.

Ludrová – Bobrovec 0:18
Stretnutie posledného s prvým bolo jednoznačnou záležitosťou suveréna súťaže. V tíme domácich dostal po dlhšej dobe príležitosť J. Švoš. Body – domáci: Bebjak 0, R. Slimák 0, Švoš 0, Močáry 0, hostia: Ambrózy, Grajko, Rob. Kusý a Rusina po 4,5.

L. Sliače – Hybe 15:3
Všetky tri doterajšie stretnutia týchto súperov vyhrali najtesnejším rozdielom stolní tenisti L. Sliačov. Aj preto je konečný výsledok prekvapujúci, hoci duel bol oveľa vyrovnanejší. Domáci ťažili z raketového nástupu, keď viedli 6:0. Body – domáci: Zezula a Mrva po 4,5, Dvorský 3,5, I. Littva 2,5, hostia: Moravčík 2, J. Janovčík ml. 1, Jakubovič 0, Šmihula 0. -jš-

Senzačná výhra ŠKST F s Bielym Potokom

Predposledné kolo západnej skupiny V. ligy stolného tenisu neuveriteľne premiešalo poradím na prvých troch miestach. Postarala sa o to predovšetkým prekvapujúca prehra dovtedy vedúceho Bieleho Potoka na stoloch ŠKST F, po ktorej klesli hostia na 2. priečku. Nečakala sa ani deľba bodov v Likavke, kde privítali obhajcov majstrovského titulu a nového lídra súťaže z Ľubochne. Ďalšie dva zaujímavé výsledky zariadili o záchranu bojujúci Turík a Bešeňová, keď porazili oslabené rezervy Liskovej a L. Sliačov. Situácia na chvoste tabuľky je mimoriadne zamotaná. Kľúčom k záchrane, resp. zostupu bude výsledok stretnutia Turík – Bešeňová. Z najhoršieho vonku nie je ani SCP C, ktoré medzi namočených „vrátili“ práve výhry Bešeňovej a Turíka.
V záverečnom kole základnej časti sa 26. 2. stretnú: Ľubochňa – SCP Rbk C, Ludrová B – ŠKST Rbk F, B. Potok – Lisková B, Turík – Bešeňová, L. Sliače B – Likavka.

Likavka – Ľubochňa 9:9
Ani jedno z mužstiev si počas zápasu nevypracovalo výraznejší náskok. Posledný bod získali domáci, čím stanovili zmierlivý výsledok. Zostavy – domáci: M. Kačník, R. Haluška, Tkáč, Bartánus, hostia: Chyla, Okál, Vl. Olos, Voj. Olos st.

Bešeňová – L. Sliače B 10:8
Za hostí nemohla hrať opora A. Hlavatý st., čo rozhodlo o cennej výhre Bešeňovej. Zostavy – domáci: I. Jacko, Šlachta, D. Grenčík, P. Baran, hostia: M. Antol, R. Jacko, Bartík, A. Hlavatý ml.

Lisková B - Turík 8:10
Domácich prenasledujú zdravotné problémy, ktoré výrazne ovplyvnili ich zostavu i výsledok. V základe im nenastúpil ani jeden hráč, čo využili topiaci sa hostia na veľmi dôležité víťazstvo. V prípade, čo i len remízy by už boli istým zostupujúcim. Zostavy – domáci: T. Demko, M. Šeffer, Adamčiak, Lesák, hostia: Božek, Kačalka, V. Murín, Joz. Krakovský.

ŠKST Ružomberok F – Biely Potok 11:7
Víťaz stretnutia získal úvodných 5 bodov, čo bolo základom nečakaného výsledku. Hostia neskôr znižovali, ale tentoraz neboli okrem výborného J. Jantoša a Š. Droppu vo svojej koži. Ako sa neskôr ukázalo neúčasť F. Milana, ktorý sa ženil, bola viac ako citeľná. Trápiaci sa a nie celkom zdravý J. Švento odohral najhorší zápas sezóny. Znesiteľný výkon podal jedine so skúseným matadorom M. Kasanickým, ktorému podľahol v piatich setoch. Štvrtý set duelu M. Kasanický – Š. Droppa (2:3) skončil po nervydrásajúcom priebehu 20:22! Body – domáci: Čabák a B. Kasanický po 3,5, M. Kasanický 2,5, Uličný 1,5, hostia: Jantoš 4, Droppa 2, A. Kendera 1, J. Švento 0.

SCP Ružomberok C – Ludrová B 6:12
Na začiatku zápasu získali hostia štvorbodový náskok, ktorý v závere ešte mierne zvýšili. Jeden z najlepších tohtoročných výkonov podal V. Maslo st., ktorý porazil nevyspytateľných L. Milana a L. Dutku a s J. Cibulkom prehral až v rozhodujúcom sete 10:12. Body – domáci: Maga, Paulo a V. Maslo st. po 2, Mišura 0, hostia: J. Cibulka 4,5, P. Milan 3,5, L. Milan 2,5, L. Dutka 1,5. -jš-

Skvelé úvodné finále i zápas o 3. miesto

Likavka B – ŠKST Ružomberok G 7:11
S napätím a istými obavami očakávané úvodné finále začali oveľa lepšie Likavčania, keď viedli 3:0 a 4:1. Druhý tím základnej časti postupne vyrovnával na 4:4 a 5:5. Po zápase Mir. Lupták – M. Tholt (3:2) bolo 6:5. Za tohto stavu nastúpil v drese domácich V. Durdík, ktorý vystriedal Mil. Luptáka, proti skúsenému J. Húšťovi (0:3). Družstvo hostí týmto bodom vyrovnalo a šnúrou ďalších 5 vyhratých dvojhier upravilo na 6:11. Záverečné slovo mal však domáci R. Krpelan. Pomer setov 30:42. Body – domáci: Mir. Lupták a Ľ. Lupták po 2,5, Krpelan 1,5, Mil. Lupták 0/2 (striedal Durdík 0,5/2), hostia: J. Kupčík ml. 4, Húšťa a K. Kupčíková po 3, M. Tholt ml. 1.

ZÁPAS O 3. - 4. MIESTO:

Biely Potok B – Komjatná A 10:8
Po vyrovnaných štvorhrách sa viac darilo domácim, vyhrávali postupne 4:1, 5:2 i 7:3. Zdalo sa, že výhodný rozdiel udržia, hostia ale po 5-setových víťazstvách Kováčikovcov znížili ich náskok na prijateľné dva body. A keď rivali potom získavali striedavo po jednom bode, vydržal dvojbodový odstup až do konca. Na hre i bodovom zisku domáceho O. Veselovského sa podpísala zvýšená teplota. Najtesnejší výsledok je úspechom hostí. Pomer setov 42:29. Body – domáci: Droppa 4,5, T. Kendera 3, O. Veselovský 1, Mišík 1,5/1 (striedal J. Veselovský 0/2), hostia: M. Kováčik 3,5, V. Kováčik 2, Z. Cibulka st. 1,5, P. Kubas 1.

ZÁPAS O 5. - 6. MIESTO:

SCP Ružomberok D – Komjatná B 15:3
Sympatickí hostia veľmi chceli, ale v tomto zápase ťahali jednoznačne za kratší koniec. Ich najlepší hráč Z. Cibulka znižoval za stavu 3:0, 6:1 a 9:2. Porazil ho jedine v pohode hrajúci J. Mišura. Body – domáci: Mišura 4,5, Mil. Hulej, P. Koštial a Drengubiak po 3,5, hostia: Z. Cibulka ml. 3, Kohút 0, Š. Cibulka 0, Maťokár 0.

ZÁPAS O 7. - 8. MIESTO:

Ivachnová – SCP Ružomberok E 10:8
Beznádejne posledné družstvo základnej časti v Ivachnovej príjemne prekvapilo. Suverénne najlepší výsledok súťažného ročníka im zachoval šancu na konečné 7. miesto. Body – domáci: Mat. Krakovský 3,5, Mil. Krakovský 1, Lukáč 1,5, J. Krakovský 2/0 (striedal Baďo 2/0), zostava - hostia: Murček, Vilga, Juríček a P. Hofman st. -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 19 648
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 428
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 12 765
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 413
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 270
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 783
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 880
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 787
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 695
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 869
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.

Kam na Liptove počas lockdownu

Nápady na výlety sme rozdelili podľa okresov.

V Liptovskej Sielnici horel karavan, bol v ňom človek

Profesionálnym hasičom z Liptovského Mikuláša pomáhali pri zásahu dobrovoľní hasiči z Liptovského Trnovca.

Ilustračné foto.

Najlepším futbalistom sa stal Kokavec z Palúdzky

Hovorili sme s víťazom ankety o najlepšieho hráča LFZ Petrom Kokavcom. Jeho obdivuhodná oddanosť Palúdzkym farbám pretrváva, ak nerátame len s krátkym odskočením do Tatrana.

Peter Kokavec v červenom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Polícia sa k sankciám za porušenie lockdownu v Nitre nevyjadruje

Kto nemá potrebné doklady, otočia ho a nevpustia do mesta.

Majiteľ pohrebníctva: Nárast úmrtí je taký veľký, aký si za 20 rokov praxe nepamätám

Ivan Fontáni, majiteľ pohrebných služieb Silencia v Martine potvrdil, že úmrtnosť za november a december vzrástla oproti minulému roku o 70%. Nie všetci sú však „covidoví zosnulí“. Chladiace boxy si musia prenajímať v okolitých obciach.

Už ste čítali?