Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Súboj vedúcich mužstiev pre Smrečany-Žiar

V šlágri devätnásteho kola V. stolnotenisovej ligy Smrečany-Žiar dokázali zvíťaziť na stoloch Iľanova B a tri kolá pred koncom súťaže si vytvorili na čele tabuľky dvojbodový náskok. Pri súčasnej forme sú najvážnejšími kandidátmi na víťazstvo v súťaži. Na rozdiel dvoch, resp. troch bodov sa k druhému Iľanovu priblížili mužstvá Ľubeľa B a L. Ondrašová, ktoré dokázali zvíťaziť na stoloch svojich súperov. Aj keď L. Ondrašová musela v L. Porúbke bojovať o potrebné tri body nakoniec dokázala zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Už tri kolá pred koncom je istým zostupujúcim rezerva Bobrovca.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú: Ľubeľa C – Iľanovo A, Smrečany-Žiar – Jamník B, Z. Poruba A – Nižná Boca A, Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A, Ľubeľa B – L. Porúbka A, L. Ondrašová – Váhostav L. Hrádok.

Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa C 9:9
V dramatickom stretnutí domáci viedli 2:0. Potom prehrávali 2:3 a 3:4, opäť viedli 6:4 a 7:5, prehrávali 7:8 a pred poslednými dvojhrami bol stav nerozhodný 8:8. Deviaty bod hostí získal M. Hrnčiar víťazstvom nad Cuprom a domácim zachránil remízu Pasečiak víťazstvom v päťsetovom zápase s Urbanom. Body – domáci: Bether 3,5, Bella a Pasečiak po 2,5, Cupra 0,5, D. Hrnčiar 4, M. Hrnčiar 3, J. Urban a Guoth po 1.

L. Porúbka A – L. Ondrašová 8:10
Domáci v zápase dobrej úrovne potrápili favorita a nakoniec o ich najtesnejšom víťazstve rozhodol úvod stretnutia. V ňom dokázali vyhrať obe štvorhry a tento dvojbodový náskok udržali až do konca. Body domáci: M. Beňo 3, J. Beňo a Kočtúch po 2, Kováč 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Hán a M. Ráchel po 2,5, Janovčík 0,5.

SOU L. Mikuláš – Ľubeľa B 5:13
Výsledok je podľa priebehu stretnutia pre domácich až moc krutý. Veď v stretnutí dokázali uhrať 32 setov, no o výraznom víťazstve hostí rozhodla skutočnosť, že v stretnutí sa hralo celkom deväť päťsetových zápasov, z ktorých dokázali hostia vyhrať sedem. Body – domáci: Vrábel 3, Vlha 2, J. Kalinay 0, Zvolenský 0/2 (striedal Bubelíny 0/2), hostia: Zubaj 4,5, Rojček 3,5, Š. Oravec a J. Oško po 2,5.

N. Boca A – Bobrovec B 11:7
Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci dostali do vedenia a podľa predpokladov dosiahli zaslúžené víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky. Body domáci: I. Tréger 3,5, Láni 3, Matejko a Piovarči po 2, Mäsiar 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Rak 2,5, A. Lisý 2, R. Kusý 1,5, A. Kusý 1.

Jamník B – Z. Poruba A 13:5
Domáci nastúpili na stretnutie so svojim najväčším konkurentom v boji o piate miesto v najsilnejšom zložení. Keďže hostia, ktorým chýbali dvaja hráči základnej zostavy, s výnimkou Betchera zaostali za svojimi štandartnými výkonmi, dosiahli domáci až nečakane ľahko vysoké víťazstvo. Body - domáci: Vondra 4,5, Haluška ml. 3,5, Pavkovček 3, Vyšňan 0/2 (striedal Lazár 1,5/1), Berník 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Čupka a Lehotský po 1, Ronec 0.

Iľanovo A – Smrečany-Žiar B 6:12
Stretnutie prvých dvoch mužstiev súťaže malo dobrú úroveň. Hostia sa naň dobre pripravili, naopak opory domácich toto stretnutie nezvládli najmä psychicky, zo šiestich päťsetových zápasov domáci hráči prehrali päť a tak hostia zaslúžene zvíťazili, aj keď pomer síl za stolmi bol vyrovnanejší, ako ukazuje výsledok. Body - domáci: Stankoviansky 2,5, Gejdoš 1,5, Šuna a Žiaran po 1, hostia: Laučík 4,5, Križian 3, Dzuroška 2,5, Dzúrik 2/0 (striedal Kováč 0/2). -kn-

Rezerva SOU L. Mikuláš zdolala vedúcu Dúbravu

Tri kolá pred koncom VI. stolnotenisovej ligy si prvé dve mužstvá prakticky už zabezpečili postup do vyššej súťaže. Avšak boj o ďalšie postupové priečky zostal ešte otvorený, mužstvá počítajú s možnosťou postupu štyroch mužstiev a na zostávajúce dve miesta je ešte päť kandidátov. Už druhú prehru za sebou na domácich stoloch zaznamenali hráči L. Petra, ktorí doplácajú na kolísavé výkony svojich hráčov. V minulom kole nebodoval Kubica, ktorý bol v tomto kole najúspešnejším hráčom a v tomto kole nebodoval najúspešnejší hráč minulého kola Murtin. V dobrých výkonoch pokračujú hráči rezervy SOU L. Mikuláša a L. Jána a nárast formy sa ukazuje aj u rezervy L. Porúbky, čo je prísľubom dramatického záveru tohto súťažného ročníka.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: L. Ján B – L. Peter, SOU L. Mikuláš B – Hybe B, L. Porúbka B – Dúbrava, Z. Poruba B – Iľanovo B, v skupine o 9. - 15. miesto: N. Boca B – Iľanovo C, Ľubeľa D – P. Ľupča A, Hybe C – Squash L. Mikuláš, P. Ľupča B – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – Iľanovo B 13:5
Hostia začali stretnutie lepšie a v úvode viedli až do stavu 3:5. Potom domáci získali desať bodov v rade a zaslúžene zvíťazili, keď opäť podali výborný výkon. Body - domáci: Fillo 4,5, Čurný ml. a Fekete po 3, Čurný st. 2, Sabovčík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Droppa 2,5, Motrinec a Wosiňski po 1, Havel 0/2 (striedal Martiak 0,5/2).

Z. Poruba B – L. Porúbka B 6:12
V stretnutí dobrej úrovne podali všetci hráči dobrý výkon. Domáci hráči však opäť nezvládli záverečné výmeny v koncovkách setov, a tak je víťazstvo hostí, ktorí ukázali väčšiu snahu po víťazstve nakoniec zaslúžené. Body domáci: Čupka 3, Brtáň, Kamien a Ronec po 1, hostia: J. Beňo 4,5, Ondík a Voštiar po 3,5, Capko 0,5.

SOU L. Mikuláš B – Dúbrava 11:7
V dramatickom stretnutí výbornej úrovne domáci viedli 4:2. Potom sa ujali vedenia 4:5 hostia a pred posledným kolom dvojhier bol stav nerozhodný 7:7. V nich najskôr Krajči a Zvolenský podľa očakávania zdolali Štrbu a Šveca a víťazný desiaty bod získal Mičuda, ktorý nečakane zvíťazil nad Javorkom 3:2, napokon aj v poslednom dueli zvíťazil domáci Vlha nad Nemcom. Body - domáci: Vlha 3,5, Krajči, Mičuda a Zvolenský po 2,5, hostia: Javorek a Nemec po 3, Štrba 1, Slačka 0/2 (striedal Švec 0/2).

L. Peter – Hybe B 7:11
Vyrovnané stretnutie mužstiev ašpirujúcich na postup bolo do stavu 6:6. Potom si hostia piatimi víťazstvami v rade zabezpečili víťazstvo v tomto dôležitom zápase, ktorý nevyšiel absolútne domácemu Murtinovi. Body domáci: Kubica 3,5, Volf 2, Lojdl 1/2 (striedal Drugaj 0,5/1), Murtin 0, hostia: Jakubovič ml. a Vrlík po 3,5, Marušiak st. 3, J. Farbák 1/2 (striedal Janovčík st. 0/1).

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

Squash L. Mikuláš – Ľubeľa D 8:10
Mladé domáce družstvo prehrávalo už 4:8, ale potom bojovným výkonom dokázalo znížiť na 8:9 a tak hosťom získal víťazstvo ziskom desiateho bodu Vrbenský v poslednej dvojhre. Body - domáci: Jurkovič 3,5, Majerník 2, Betherová Petra 0,5/1 (striedal Martiak 2/1), Doubková 0, hostia: Gejdoš 4,5,Vrbenský 2, Kochláň 1,5/1 (striedal Urban 1/1), Oško 1.

Iľanovo C – P. Ľupča A 8:10
Domáci hráči boli favorizovaným hosťom vyrovnaným súperom. Výborný výkon podal mladý hráč domácich Ostrovský a domáci mali blízko k úspesnejšiemu výsledku. O výsledku rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej domáci D. Kubo podľahol V. Hánovi v päťsetovej dráme. Body - domáci: Ostrovský 4, D. Kubo 2,5, P. Demenčík 1, V. Šlauka 0,5/1 (striedal Beťko 0/3), hostia: Noge 3,5, V. Hán 3, Buriak 2, Kohút 1,5/2 (striedal Bella 0/1).

N. Boca B – P. Ľupča B 12:6
Domáci vyhrali obe úvodné štvorhry a mali vývoj stretnutia vo svojich rukách. O ich víťazstve nebolo pochýb, a keď skúsení hráči domácich Švanda a Láni nestratili v dvojhrách ani bod, dosiahli domáci zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Švanda 4,5, Láni 4, Risík 1,5, Madej 0,5/2 (striedal L. Tréger 1,5/1), hostia: Juraj Adamčiak, M. Procházka a Sokol po 2, Jakub Adamčiak 0. -kn-

Derby Černová B – Lisková bez víťaza

Ślágrom 19. kola najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova bolo tradičné dolnoliptovské derby v Černovej, kde privítali odvekých rivalov z Liskovej. Kvalitné stretnutie skončilo po dramatickom priebehu zaslúženou deľbou bodov. Posledná Ludrová stratila po najtesnejšej prehre s L. Sliačmi aj teoretické šance na záchranu v IV. lige. Z ostávajúcich zápasov zaujala výhra oslabeného Bobrovca v Ľubeli a víťazstvo Jamníka s ŠKST D, ktorému ale chýbala dvojica kvalitných hráčov. Duel SCP B – Hybe skončil podľa očakávania.
Program 20. kola, 12. 3.: ŠKST Rbk D – Ludrová, L. Sliače – SCP Rbk B, Hybe – Ľubeľa, Bobrovec – Demänová, ŠKST Rbk E – Černová B, Lisková – Jamník.

Jamník – ŠKST Ružomberok D 10:8
Hosťom, ktorí patria medzi kandidátov na postup do novej súťaže nemohli hrať dvaja hráči základu, čo domáci dokonale zúžitkovali. Body – domáci: Vyšňan 3, Fajmon a M. Haluška st. po 2,5, P. Veselovský 2, hostia: Dittrych 4,5, R. Cibulka 3,5, F. Tužinský 0, Jurkechová 0.

Černová B – Lisková 9:9
V súboji veľmi dobrej úrovne vynikli naplno bodujúci M. Kmeť a J. Ondruška. A keď zostávajúci domáci hráči nepridali ani bod, súboj nemohol skončiť inak ako remízou. Body – domáci: Ondruška a M. Kmeť po 4,5, Holdoš 0, Frolo 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: Karlík a Lauko po 2,5, Klačko a E. Šeffer po 2.

Demänová – ŠKST Ružomberok E 14:4
Tretí tím tabuľky splnil proti súperovi, ktorý dal príležitosť hráčkam širšieho kádra, úlohu favorita. V drese domácich nastúpil po dlhšej prestávke B. Jedlička. Body – domáci: Mažári a M. Jurkovič st. po 4,5, Boča 2,5, Košík 2, Jedlička 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Hajas a F. Rom po 2, Oselčáková 0, Cvancigerová 0.

Ľubeľa – Bobrovec 7:11
Hostia aj bez J. Grajku potvrdili tohtosezónnu neporaziteľnosť v súťaži. Domáci výrazné oslabenie lídra nevyužili a keďže nepodali ani obvyklé výkony, z víťazstva sa radovali stolní tenisti Bobrovca. Body – domáci: Kandera, B. Oravec a Humený po 2, B. Kubík 1, hostia: Ambrózy 4,5, Rob. Kusý 3,5, Rusina 2,5, A. Kusý 0,5.

SCP Ružomberok B – Hybe 14:4
Po vyrovnaných štvorhrách bodovali 5-krát za sebou domáci. Hostia znižovali ešte za stavu 13:2 a 14:3. Body – domáci: B. Hatala a M. Švento po 4,5, Drapáč 2/0, Mir. Hulej 2/1 (striedal Maga 1/2), hostia: J. Janovčík ml. 2,5, J. Moravčík 0,5, Šmihula 1, Skaloš 0.

Ludrová – L. Sliače 8:10
V družstve zostupujúceho nováčika nastúpili dvaja hráči rezervy, ktorí príjemne prekvapili a postarali sa o vzrušujúci priebeh stretnutia. Body – domáci: Pasch 2,5, L. Dutka 1,5, P. Milan 1, Močáry 0,5/2 (striedal Bebjak 2,5/0), hostia: Mrva a Zezula po 4, Dvorský 2, Mihulec 0. -jš-

Dve remízy v prvých zápasoch play off

V závere uplynulého týždňa sa rozohrala vyraďovacia časť V. ligy – západ v stolnom tenise, ktorú už nehrajú posledné celky súťaže, SCP Ružomberok C a vypadávajúci Turík. Dva najvyššie postavené tímy po základnej časti výhodu domáceho prostredia využili len čiastočne. V Bielom Potoku privítali po týždni rovnakého súpera – Liskovú B. Domácim sa, na rozdiel od posledného kola základnej časti keď vyhrali 12:6, v prvom semifinále už tak nedarilo a remízu zachraňovali až v úplnom závere. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva z Ľubochne boli úspešnejší, s ŠKST F nemali väčšie problémy a sú na najlepšej ceste k postupu do finále. V druhej štvorke sa výhra Likavky s Bešeňovou očakávala. Oveľa otvorenejší koniec ponúka druhá dvojica. V tradične vyrovnanom súboji L. Sliače B – Ludrová B nepokorili bojovní hostia, ktorí mali víťazstvo na dosah, domácu rezervu ani do tretice. Prvý zápas tejto dvojice v základnej časti skončil bez víťaza, v Ludrovej boli po najtesnejšej výhre úspešnejší hráči L. Sliačov.
V odvetách 1. kola play off sa 12. 3. stretnú: semifinále: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, Lisková B – B. Potok, o 5.-8. miesto: Bešeňová – Likavka, Ludrová B – L. Sliače B.

SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY:

Ľubochňa – ŠKST Ružomberok F 12:6
Favorit získal v druhej sérii dvojhier náskok, ktorý v ďalšom priebehu ešte zvýšil. Body – domáci: Chyla a Okál po 4, Voj. Olos st. 2,5, M. Roštek 1, Vl. Olos 0,5, hostia: B. Kasanický a M. Kasanický po 2,5, Čabák 1, Uličný 0.

Biely Potok – Lisková B 9:9
Dôležitý zápas začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve štvorhry. V polovici stretnutia bolo 5:5, dráma vyvrcholila súbojmi V. Lauko – Š. Droppa (3:0) a T. Demko – F. Milan (1:3). O cenný výsledok hostí sa zaslúžil aj bývalý futbalový reprezentant V. Hyravý, ktorý začal so stolným tenisom práve v B. Potoku. (Pomer setov 32:34). Body – domáci: Jantoš 4, F. Milan a A. Kendera po 2, Droppa 1, hostia: Klačko a Lauko po 3,5, Hyravý 1,5, T. Demko 0,5.

ZÁPASY O 5.-8. MIESTO:

Likavka – Bešeňová 13:5
Ambiciózni domáci sa až do polovice súboja trápili. V druhej dvojhre M. Kačník nečakane prehral s D. Grenčíkom (2:3). Od dlhšie nehrajúceho B. Rošku sa čakalo, že podá lepší výkon. Hostia nemajú už čo stratiť, preto postavili dvojicu ktorá môže byť základom budúcej rezervy Bešeňovej. (Pomer setov 45:17). Body – domáci: Bartánus 4,5, R. Haluška 4, Kačník 3, Roško 0,5/3 (striedal Mir. Lupták 1/0), hostia: D. Grenčík 2,5, Šlachta 1,5, R. Kendera 1, Vyšný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 9:9
Na začiatku vyhrali stolní tenisti Ludrovej štvorhry, domáci ale hneď kontrovali. V ďalšej časti sa súperi ťahali o každý bod. V polovici záverečnej série viedli L. Sliače 9:7 a zdalo sa, že vyhrajú. Záverečné dvojhry R. Jacko – J. Cibulka (1:3) a A. Hlavatý st. - P. Milan (2:3) zvládli lepšie hostia. Skúsený B. Močáry vyhral prekvapujúco len jeden zápas. (Pomer setov 37:29). Body – domáci: I. Littva 4, M. Antol 3, R. Jacko a A. Hlavatý st. po 1, hostia: J. Cibulka 3,5, P. Milan 2,5, L. Dutka 1,5, Močáry 1, L. Milan 0,5 (hral len štvorhru). -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
 2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 3. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 4. SME mení akcionársku štruktúru
 5. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 6. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 7. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
 8. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
 9. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
 10. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 1. SME mení akcionársku štruktúru
 2. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
 3. Zlepšite svoje zdravie s novou sériou GPS hodiniek Garmin Venu 2
 4. HYZA uvádza na trh nový produktový rad Sous-vide
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK najsilnejšia prírodná prevencia proti korone
 7. Na Slovensko prichádza prvý ekologický kamión na čistú bionaftu
 8. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
 9. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
 10. Svoj Dom snov nájdete pri OC Cassovia už tento víkend
 1. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 18 395
 2. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou 11 782
 3. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky? 11 469
 4. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 10 425
 5. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 6 818
 6. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 6 650
 7. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 6 649
 8. Svoj Dom snov nájdete pri OC Cassovia už tento víkend 6 612
 9. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze 6 540
 10. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 6 267
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

9 h
Ľudia sa tlačia pri nástupe na lanovku.

Stredisko otvorilo vo štvrtok. Chcú fungovať do začiatku mája.

8 h
Východná je rázovotá podtatranská obec.

Zbierajú príbehy z dediny, historky, ktoré sa viažu k Východnej, aby ich spracovali do originálnej zbierky poviedok.

9 h

Miesto oddychu a pokoja nad Ružomberkom už dlhšiu dobu vyvoláva vášne. Proti plánovanej výstavbe bytov vedľa nej sa zdvihla vlna nevôle. Investor má toho už dosť, pozemky chce predať.

11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?