Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Súboj vedúcich mužstiev pre Smrečany-Žiar

V šlágri devätnásteho kola V. stolnotenisovej ligy Smrečany-Žiar dokázali zvíťaziť na stoloch Iľanova B a tri kolá pred koncom súťaže si vytvorili na čele tabuľky dvojbodový náskok. Pri súčasnej forme sú najvážnejšími kandidátmi na víťazstvo v súťaži. Na rozdiel dvoch, resp. troch bodov sa k druhému Iľanovu priblížili mužstvá Ľubeľa B a L. Ondrašová, ktoré dokázali zvíťaziť na stoloch svojich súperov. Aj keď L. Ondrašová musela v L. Porúbke bojovať o potrebné tri body nakoniec dokázala zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Už tri kolá pred koncom je istým zostupujúcim rezerva Bobrovca.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú: Ľubeľa C – Iľanovo A, Smrečany-Žiar – Jamník B, Z. Poruba A – Nižná Boca A, Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A, Ľubeľa B – L. Porúbka A, L. Ondrašová – Váhostav L. Hrádok.

Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa C 9:9
V dramatickom stretnutí domáci viedli 2:0. Potom prehrávali 2:3 a 3:4, opäť viedli 6:4 a 7:5, prehrávali 7:8 a pred poslednými dvojhrami bol stav nerozhodný 8:8. Deviaty bod hostí získal M. Hrnčiar víťazstvom nad Cuprom a domácim zachránil remízu Pasečiak víťazstvom v päťsetovom zápase s Urbanom. Body – domáci: Bether 3,5, Bella a Pasečiak po 2,5, Cupra 0,5, D. Hrnčiar 4, M. Hrnčiar 3, J. Urban a Guoth po 1.

L. Porúbka A – L. Ondrašová 8:10
Domáci v zápase dobrej úrovne potrápili favorita a nakoniec o ich najtesnejšom víťazstve rozhodol úvod stretnutia. V ňom dokázali vyhrať obe štvorhry a tento dvojbodový náskok udržali až do konca. Body domáci: M. Beňo 3, J. Beňo a Kočtúch po 2, Kováč 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Hán a M. Ráchel po 2,5, Janovčík 0,5.

SOU L. Mikuláš – Ľubeľa B 5:13
Výsledok je podľa priebehu stretnutia pre domácich až moc krutý. Veď v stretnutí dokázali uhrať 32 setov, no o výraznom víťazstve hostí rozhodla skutočnosť, že v stretnutí sa hralo celkom deväť päťsetových zápasov, z ktorých dokázali hostia vyhrať sedem. Body – domáci: Vrábel 3, Vlha 2, J. Kalinay 0, Zvolenský 0/2 (striedal Bubelíny 0/2), hostia: Zubaj 4,5, Rojček 3,5, Š. Oravec a J. Oško po 2,5.

N. Boca A – Bobrovec B 11:7
Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci dostali do vedenia a podľa predpokladov dosiahli zaslúžené víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky. Body domáci: I. Tréger 3,5, Láni 3, Matejko a Piovarči po 2, Mäsiar 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Rak 2,5, A. Lisý 2, R. Kusý 1,5, A. Kusý 1.

Jamník B – Z. Poruba A 13:5
Domáci nastúpili na stretnutie so svojim najväčším konkurentom v boji o piate miesto v najsilnejšom zložení. Keďže hostia, ktorým chýbali dvaja hráči základnej zostavy, s výnimkou Betchera zaostali za svojimi štandartnými výkonmi, dosiahli domáci až nečakane ľahko vysoké víťazstvo. Body - domáci: Vondra 4,5, Haluška ml. 3,5, Pavkovček 3, Vyšňan 0/2 (striedal Lazár 1,5/1), Berník 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Čupka a Lehotský po 1, Ronec 0.

Iľanovo A – Smrečany-Žiar B 6:12
Stretnutie prvých dvoch mužstiev súťaže malo dobrú úroveň. Hostia sa naň dobre pripravili, naopak opory domácich toto stretnutie nezvládli najmä psychicky, zo šiestich päťsetových zápasov domáci hráči prehrali päť a tak hostia zaslúžene zvíťazili, aj keď pomer síl za stolmi bol vyrovnanejší, ako ukazuje výsledok. Body - domáci: Stankoviansky 2,5, Gejdoš 1,5, Šuna a Žiaran po 1, hostia: Laučík 4,5, Križian 3, Dzuroška 2,5, Dzúrik 2/0 (striedal Kováč 0/2). -kn-

Rezerva SOU L. Mikuláš zdolala vedúcu Dúbravu

Tri kolá pred koncom VI. stolnotenisovej ligy si prvé dve mužstvá prakticky už zabezpečili postup do vyššej súťaže. Avšak boj o ďalšie postupové priečky zostal ešte otvorený, mužstvá počítajú s možnosťou postupu štyroch mužstiev a na zostávajúce dve miesta je ešte päť kandidátov. Už druhú prehru za sebou na domácich stoloch zaznamenali hráči L. Petra, ktorí doplácajú na kolísavé výkony svojich hráčov. V minulom kole nebodoval Kubica, ktorý bol v tomto kole najúspešnejším hráčom a v tomto kole nebodoval najúspešnejší hráč minulého kola Murtin. V dobrých výkonoch pokračujú hráči rezervy SOU L. Mikuláša a L. Jána a nárast formy sa ukazuje aj u rezervy L. Porúbky, čo je prísľubom dramatického záveru tohto súťažného ročníka.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: L. Ján B – L. Peter, SOU L. Mikuláš B – Hybe B, L. Porúbka B – Dúbrava, Z. Poruba B – Iľanovo B, v skupine o 9. - 15. miesto: N. Boca B – Iľanovo C, Ľubeľa D – P. Ľupča A, Hybe C – Squash L. Mikuláš, P. Ľupča B – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – Iľanovo B 13:5
Hostia začali stretnutie lepšie a v úvode viedli až do stavu 3:5. Potom domáci získali desať bodov v rade a zaslúžene zvíťazili, keď opäť podali výborný výkon. Body - domáci: Fillo 4,5, Čurný ml. a Fekete po 3, Čurný st. 2, Sabovčík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Droppa 2,5, Motrinec a Wosiňski po 1, Havel 0/2 (striedal Martiak 0,5/2).

Z. Poruba B – L. Porúbka B 6:12
V stretnutí dobrej úrovne podali všetci hráči dobrý výkon. Domáci hráči však opäť nezvládli záverečné výmeny v koncovkách setov, a tak je víťazstvo hostí, ktorí ukázali väčšiu snahu po víťazstve nakoniec zaslúžené. Body domáci: Čupka 3, Brtáň, Kamien a Ronec po 1, hostia: J. Beňo 4,5, Ondík a Voštiar po 3,5, Capko 0,5.

SOU L. Mikuláš B – Dúbrava 11:7
V dramatickom stretnutí výbornej úrovne domáci viedli 4:2. Potom sa ujali vedenia 4:5 hostia a pred posledným kolom dvojhier bol stav nerozhodný 7:7. V nich najskôr Krajči a Zvolenský podľa očakávania zdolali Štrbu a Šveca a víťazný desiaty bod získal Mičuda, ktorý nečakane zvíťazil nad Javorkom 3:2, napokon aj v poslednom dueli zvíťazil domáci Vlha nad Nemcom. Body - domáci: Vlha 3,5, Krajči, Mičuda a Zvolenský po 2,5, hostia: Javorek a Nemec po 3, Štrba 1, Slačka 0/2 (striedal Švec 0/2).

L. Peter – Hybe B 7:11
Vyrovnané stretnutie mužstiev ašpirujúcich na postup bolo do stavu 6:6. Potom si hostia piatimi víťazstvami v rade zabezpečili víťazstvo v tomto dôležitom zápase, ktorý nevyšiel absolútne domácemu Murtinovi. Body domáci: Kubica 3,5, Volf 2, Lojdl 1/2 (striedal Drugaj 0,5/1), Murtin 0, hostia: Jakubovič ml. a Vrlík po 3,5, Marušiak st. 3, J. Farbák 1/2 (striedal Janovčík st. 0/1).

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

Squash L. Mikuláš – Ľubeľa D 8:10
Mladé domáce družstvo prehrávalo už 4:8, ale potom bojovným výkonom dokázalo znížiť na 8:9 a tak hosťom získal víťazstvo ziskom desiateho bodu Vrbenský v poslednej dvojhre. Body - domáci: Jurkovič 3,5, Majerník 2, Betherová Petra 0,5/1 (striedal Martiak 2/1), Doubková 0, hostia: Gejdoš 4,5,Vrbenský 2, Kochláň 1,5/1 (striedal Urban 1/1), Oško 1.

Iľanovo C – P. Ľupča A 8:10
Domáci hráči boli favorizovaným hosťom vyrovnaným súperom. Výborný výkon podal mladý hráč domácich Ostrovský a domáci mali blízko k úspesnejšiemu výsledku. O výsledku rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej domáci D. Kubo podľahol V. Hánovi v päťsetovej dráme. Body - domáci: Ostrovský 4, D. Kubo 2,5, P. Demenčík 1, V. Šlauka 0,5/1 (striedal Beťko 0/3), hostia: Noge 3,5, V. Hán 3, Buriak 2, Kohút 1,5/2 (striedal Bella 0/1).

N. Boca B – P. Ľupča B 12:6
Domáci vyhrali obe úvodné štvorhry a mali vývoj stretnutia vo svojich rukách. O ich víťazstve nebolo pochýb, a keď skúsení hráči domácich Švanda a Láni nestratili v dvojhrách ani bod, dosiahli domáci zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Švanda 4,5, Láni 4, Risík 1,5, Madej 0,5/2 (striedal L. Tréger 1,5/1), hostia: Juraj Adamčiak, M. Procházka a Sokol po 2, Jakub Adamčiak 0. -kn-

Derby Černová B – Lisková bez víťaza

Ślágrom 19. kola najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova bolo tradičné dolnoliptovské derby v Černovej, kde privítali odvekých rivalov z Liskovej. Kvalitné stretnutie skončilo po dramatickom priebehu zaslúženou deľbou bodov. Posledná Ludrová stratila po najtesnejšej prehre s L. Sliačmi aj teoretické šance na záchranu v IV. lige. Z ostávajúcich zápasov zaujala výhra oslabeného Bobrovca v Ľubeli a víťazstvo Jamníka s ŠKST D, ktorému ale chýbala dvojica kvalitných hráčov. Duel SCP B – Hybe skončil podľa očakávania.
Program 20. kola, 12. 3.: ŠKST Rbk D – Ludrová, L. Sliače – SCP Rbk B, Hybe – Ľubeľa, Bobrovec – Demänová, ŠKST Rbk E – Černová B, Lisková – Jamník.

Jamník – ŠKST Ružomberok D 10:8
Hosťom, ktorí patria medzi kandidátov na postup do novej súťaže nemohli hrať dvaja hráči základu, čo domáci dokonale zúžitkovali. Body – domáci: Vyšňan 3, Fajmon a M. Haluška st. po 2,5, P. Veselovský 2, hostia: Dittrych 4,5, R. Cibulka 3,5, F. Tužinský 0, Jurkechová 0.

Černová B – Lisková 9:9
V súboji veľmi dobrej úrovne vynikli naplno bodujúci M. Kmeť a J. Ondruška. A keď zostávajúci domáci hráči nepridali ani bod, súboj nemohol skončiť inak ako remízou. Body – domáci: Ondruška a M. Kmeť po 4,5, Holdoš 0, Frolo 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: Karlík a Lauko po 2,5, Klačko a E. Šeffer po 2.

Demänová – ŠKST Ružomberok E 14:4
Tretí tím tabuľky splnil proti súperovi, ktorý dal príležitosť hráčkam širšieho kádra, úlohu favorita. V drese domácich nastúpil po dlhšej prestávke B. Jedlička. Body – domáci: Mažári a M. Jurkovič st. po 4,5, Boča 2,5, Košík 2, Jedlička 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Hajas a F. Rom po 2, Oselčáková 0, Cvancigerová 0.

Ľubeľa – Bobrovec 7:11
Hostia aj bez J. Grajku potvrdili tohtosezónnu neporaziteľnosť v súťaži. Domáci výrazné oslabenie lídra nevyužili a keďže nepodali ani obvyklé výkony, z víťazstva sa radovali stolní tenisti Bobrovca. Body – domáci: Kandera, B. Oravec a Humený po 2, B. Kubík 1, hostia: Ambrózy 4,5, Rob. Kusý 3,5, Rusina 2,5, A. Kusý 0,5.

SCP Ružomberok B – Hybe 14:4
Po vyrovnaných štvorhrách bodovali 5-krát za sebou domáci. Hostia znižovali ešte za stavu 13:2 a 14:3. Body – domáci: B. Hatala a M. Švento po 4,5, Drapáč 2/0, Mir. Hulej 2/1 (striedal Maga 1/2), hostia: J. Janovčík ml. 2,5, J. Moravčík 0,5, Šmihula 1, Skaloš 0.

Ludrová – L. Sliače 8:10
V družstve zostupujúceho nováčika nastúpili dvaja hráči rezervy, ktorí príjemne prekvapili a postarali sa o vzrušujúci priebeh stretnutia. Body – domáci: Pasch 2,5, L. Dutka 1,5, P. Milan 1, Močáry 0,5/2 (striedal Bebjak 2,5/0), hostia: Mrva a Zezula po 4, Dvorský 2, Mihulec 0. -jš-

Dve remízy v prvých zápasoch play off

V závere uplynulého týždňa sa rozohrala vyraďovacia časť V. ligy – západ v stolnom tenise, ktorú už nehrajú posledné celky súťaže, SCP Ružomberok C a vypadávajúci Turík. Dva najvyššie postavené tímy po základnej časti výhodu domáceho prostredia využili len čiastočne. V Bielom Potoku privítali po týždni rovnakého súpera – Liskovú B. Domácim sa, na rozdiel od posledného kola základnej časti keď vyhrali 12:6, v prvom semifinále už tak nedarilo a remízu zachraňovali až v úplnom závere. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva z Ľubochne boli úspešnejší, s ŠKST F nemali väčšie problémy a sú na najlepšej ceste k postupu do finále. V druhej štvorke sa výhra Likavky s Bešeňovou očakávala. Oveľa otvorenejší koniec ponúka druhá dvojica. V tradične vyrovnanom súboji L. Sliače B – Ludrová B nepokorili bojovní hostia, ktorí mali víťazstvo na dosah, domácu rezervu ani do tretice. Prvý zápas tejto dvojice v základnej časti skončil bez víťaza, v Ludrovej boli po najtesnejšej výhre úspešnejší hráči L. Sliačov.
V odvetách 1. kola play off sa 12. 3. stretnú: semifinále: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, Lisková B – B. Potok, o 5.-8. miesto: Bešeňová – Likavka, Ludrová B – L. Sliače B.

SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY:

Ľubochňa – ŠKST Ružomberok F 12:6
Favorit získal v druhej sérii dvojhier náskok, ktorý v ďalšom priebehu ešte zvýšil. Body – domáci: Chyla a Okál po 4, Voj. Olos st. 2,5, M. Roštek 1, Vl. Olos 0,5, hostia: B. Kasanický a M. Kasanický po 2,5, Čabák 1, Uličný 0.

Biely Potok – Lisková B 9:9
Dôležitý zápas začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve štvorhry. V polovici stretnutia bolo 5:5, dráma vyvrcholila súbojmi V. Lauko – Š. Droppa (3:0) a T. Demko – F. Milan (1:3). O cenný výsledok hostí sa zaslúžil aj bývalý futbalový reprezentant V. Hyravý, ktorý začal so stolným tenisom práve v B. Potoku. (Pomer setov 32:34). Body – domáci: Jantoš 4, F. Milan a A. Kendera po 2, Droppa 1, hostia: Klačko a Lauko po 3,5, Hyravý 1,5, T. Demko 0,5.

ZÁPASY O 5.-8. MIESTO:

Likavka – Bešeňová 13:5
Ambiciózni domáci sa až do polovice súboja trápili. V druhej dvojhre M. Kačník nečakane prehral s D. Grenčíkom (2:3). Od dlhšie nehrajúceho B. Rošku sa čakalo, že podá lepší výkon. Hostia nemajú už čo stratiť, preto postavili dvojicu ktorá môže byť základom budúcej rezervy Bešeňovej. (Pomer setov 45:17). Body – domáci: Bartánus 4,5, R. Haluška 4, Kačník 3, Roško 0,5/3 (striedal Mir. Lupták 1/0), hostia: D. Grenčík 2,5, Šlachta 1,5, R. Kendera 1, Vyšný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 9:9
Na začiatku vyhrali stolní tenisti Ludrovej štvorhry, domáci ale hneď kontrovali. V ďalšej časti sa súperi ťahali o každý bod. V polovici záverečnej série viedli L. Sliače 9:7 a zdalo sa, že vyhrajú. Záverečné dvojhry R. Jacko – J. Cibulka (1:3) a A. Hlavatý st. - P. Milan (2:3) zvládli lepšie hostia. Skúsený B. Močáry vyhral prekvapujúco len jeden zápas. (Pomer setov 37:29). Body – domáci: I. Littva 4, M. Antol 3, R. Jacko a A. Hlavatý st. po 1, hostia: J. Cibulka 3,5, P. Milan 2,5, L. Dutka 1,5, Močáry 1, L. Milan 0,5 (hral len štvorhru). -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Pomáhajte čítaním
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 966
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 060
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 505
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 017
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 464
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 533
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 657
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 647
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 540
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 130
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka

V stredu ráno zomrel v levočskej nemocnici spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Pôsobil aj v Liptovských Revúcach.

Spišský biskup sečka zdraví veriacich po skončení omše.

Situácia v nemocniciach v Žilinskom kraji sa zhoršuje

Nemocnica v Liptovskom Mikuláši len prednedávnom vyčlenila 28 ložok pre pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v UNLP Košice.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Už ste čítali?