Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Stolný tenis

Súboj vedúcich mužstiev pre Smrečany-Žiar

V šlágri devätnásteho kola V. stolnotenisovej ligy Smrečany-Žiar dokázali zvíťaziť na stoloch Iľanova B a tri kolá pred koncom súťaže si vytvorili na čele tabuľky dvojbodový náskok. Pri súčasnej forme sú najvážnejšími kandidátmi na víťazstvo v súťaži. Na rozdiel dvoch, resp. troch bodov sa k druhému Iľanovu priblížili mužstvá Ľubeľa B a L. Ondrašová, ktoré dokázali zvíťaziť na stoloch svojich súperov. Aj keď L. Ondrašová musela v L. Porúbke bojovať o potrebné tri body nakoniec dokázala zvíťaziť najtesnejším rozdielom. Už tri kolá pred koncom je istým zostupujúcim rezerva Bobrovca.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú: Ľubeľa C – Iľanovo A, Smrečany-Žiar – Jamník B, Z. Poruba A – Nižná Boca A, Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A, Ľubeľa B – L. Porúbka A, L. Ondrašová – Váhostav L. Hrádok.

Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa C 9:9
V dramatickom stretnutí domáci viedli 2:0. Potom prehrávali 2:3 a 3:4, opäť viedli 6:4 a 7:5, prehrávali 7:8 a pred poslednými dvojhrami bol stav nerozhodný 8:8. Deviaty bod hostí získal M. Hrnčiar víťazstvom nad Cuprom a domácim zachránil remízu Pasečiak víťazstvom v päťsetovom zápase s Urbanom. Body – domáci: Bether 3,5, Bella a Pasečiak po 2,5, Cupra 0,5, D. Hrnčiar 4, M. Hrnčiar 3, J. Urban a Guoth po 1.

L. Porúbka A – L. Ondrašová 8:10
Domáci v zápase dobrej úrovne potrápili favorita a nakoniec o ich najtesnejšom víťazstve rozhodol úvod stretnutia. V ňom dokázali vyhrať obe štvorhry a tento dvojbodový náskok udržali až do konca. Body domáci: M. Beňo 3, J. Beňo a Kočtúch po 2, Kováč 1, hostia: Zúbek 4,5, M. Hán a M. Ráchel po 2,5, Janovčík 0,5.

SOU L. Mikuláš – Ľubeľa B 5:13
Výsledok je podľa priebehu stretnutia pre domácich až moc krutý. Veď v stretnutí dokázali uhrať 32 setov, no o výraznom víťazstve hostí rozhodla skutočnosť, že v stretnutí sa hralo celkom deväť päťsetových zápasov, z ktorých dokázali hostia vyhrať sedem. Body – domáci: Vrábel 3, Vlha 2, J. Kalinay 0, Zvolenský 0/2 (striedal Bubelíny 0/2), hostia: Zubaj 4,5, Rojček 3,5, Š. Oravec a J. Oško po 2,5.

N. Boca A – Bobrovec B 11:7
Po vyrovnaných štvorhrách sa domáci dostali do vedenia a podľa predpokladov dosiahli zaslúžené víťazstvo nad posledným mužstvom tabuľky. Body domáci: I. Tréger 3,5, Láni 3, Matejko a Piovarči po 2, Mäsiar 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Rak 2,5, A. Lisý 2, R. Kusý 1,5, A. Kusý 1.

Jamník B – Z. Poruba A 13:5
Domáci nastúpili na stretnutie so svojim najväčším konkurentom v boji o piate miesto v najsilnejšom zložení. Keďže hostia, ktorým chýbali dvaja hráči základnej zostavy, s výnimkou Betchera zaostali za svojimi štandartnými výkonmi, dosiahli domáci až nečakane ľahko vysoké víťazstvo. Body - domáci: Vondra 4,5, Haluška ml. 3,5, Pavkovček 3, Vyšňan 0/2 (striedal Lazár 1,5/1), Berník 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Betcher 3, Čupka a Lehotský po 1, Ronec 0.

Iľanovo A – Smrečany-Žiar B 6:12
Stretnutie prvých dvoch mužstiev súťaže malo dobrú úroveň. Hostia sa naň dobre pripravili, naopak opory domácich toto stretnutie nezvládli najmä psychicky, zo šiestich päťsetových zápasov domáci hráči prehrali päť a tak hostia zaslúžene zvíťazili, aj keď pomer síl za stolmi bol vyrovnanejší, ako ukazuje výsledok. Body - domáci: Stankoviansky 2,5, Gejdoš 1,5, Šuna a Žiaran po 1, hostia: Laučík 4,5, Križian 3, Dzuroška 2,5, Dzúrik 2/0 (striedal Kováč 0/2). -kn-

Rezerva SOU L. Mikuláš zdolala vedúcu Dúbravu

Tri kolá pred koncom VI. stolnotenisovej ligy si prvé dve mužstvá prakticky už zabezpečili postup do vyššej súťaže. Avšak boj o ďalšie postupové priečky zostal ešte otvorený, mužstvá počítajú s možnosťou postupu štyroch mužstiev a na zostávajúce dve miesta je ešte päť kandidátov. Už druhú prehru za sebou na domácich stoloch zaznamenali hráči L. Petra, ktorí doplácajú na kolísavé výkony svojich hráčov. V minulom kole nebodoval Kubica, ktorý bol v tomto kole najúspešnejším hráčom a v tomto kole nebodoval najúspešnejší hráč minulého kola Murtin. V dobrých výkonoch pokračujú hráči rezervy SOU L. Mikuláša a L. Jána a nárast formy sa ukazuje aj u rezervy L. Porúbky, čo je prísľubom dramatického záveru tohto súťažného ročníka.
V 20. kole 12. 3. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: L. Ján B – L. Peter, SOU L. Mikuláš B – Hybe B, L. Porúbka B – Dúbrava, Z. Poruba B – Iľanovo B, v skupine o 9. - 15. miesto: N. Boca B – Iľanovo C, Ľubeľa D – P. Ľupča A, Hybe C – Squash L. Mikuláš, P. Ľupča B – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – Iľanovo B 13:5
Hostia začali stretnutie lepšie a v úvode viedli až do stavu 3:5. Potom domáci získali desať bodov v rade a zaslúžene zvíťazili, keď opäť podali výborný výkon. Body - domáci: Fillo 4,5, Čurný ml. a Fekete po 3, Čurný st. 2, Sabovčík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Droppa 2,5, Motrinec a Wosiňski po 1, Havel 0/2 (striedal Martiak 0,5/2).

Z. Poruba B – L. Porúbka B 6:12
V stretnutí dobrej úrovne podali všetci hráči dobrý výkon. Domáci hráči však opäť nezvládli záverečné výmeny v koncovkách setov, a tak je víťazstvo hostí, ktorí ukázali väčšiu snahu po víťazstve nakoniec zaslúžené. Body domáci: Čupka 3, Brtáň, Kamien a Ronec po 1, hostia: J. Beňo 4,5, Ondík a Voštiar po 3,5, Capko 0,5.

SOU L. Mikuláš B – Dúbrava 11:7
V dramatickom stretnutí výbornej úrovne domáci viedli 4:2. Potom sa ujali vedenia 4:5 hostia a pred posledným kolom dvojhier bol stav nerozhodný 7:7. V nich najskôr Krajči a Zvolenský podľa očakávania zdolali Štrbu a Šveca a víťazný desiaty bod získal Mičuda, ktorý nečakane zvíťazil nad Javorkom 3:2, napokon aj v poslednom dueli zvíťazil domáci Vlha nad Nemcom. Body - domáci: Vlha 3,5, Krajči, Mičuda a Zvolenský po 2,5, hostia: Javorek a Nemec po 3, Štrba 1, Slačka 0/2 (striedal Švec 0/2).

L. Peter – Hybe B 7:11
Vyrovnané stretnutie mužstiev ašpirujúcich na postup bolo do stavu 6:6. Potom si hostia piatimi víťazstvami v rade zabezpečili víťazstvo v tomto dôležitom zápase, ktorý nevyšiel absolútne domácemu Murtinovi. Body domáci: Kubica 3,5, Volf 2, Lojdl 1/2 (striedal Drugaj 0,5/1), Murtin 0, hostia: Jakubovič ml. a Vrlík po 3,5, Marušiak st. 3, J. Farbák 1/2 (striedal Janovčík st. 0/1).

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

Squash L. Mikuláš – Ľubeľa D 8:10
Mladé domáce družstvo prehrávalo už 4:8, ale potom bojovným výkonom dokázalo znížiť na 8:9 a tak hosťom získal víťazstvo ziskom desiateho bodu Vrbenský v poslednej dvojhre. Body - domáci: Jurkovič 3,5, Majerník 2, Betherová Petra 0,5/1 (striedal Martiak 2/1), Doubková 0, hostia: Gejdoš 4,5,Vrbenský 2, Kochláň 1,5/1 (striedal Urban 1/1), Oško 1.

Iľanovo C – P. Ľupča A 8:10
Domáci hráči boli favorizovaným hosťom vyrovnaným súperom. Výborný výkon podal mladý hráč domácich Ostrovský a domáci mali blízko k úspesnejšiemu výsledku. O výsledku rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej domáci D. Kubo podľahol V. Hánovi v päťsetovej dráme. Body - domáci: Ostrovský 4, D. Kubo 2,5, P. Demenčík 1, V. Šlauka 0,5/1 (striedal Beťko 0/3), hostia: Noge 3,5, V. Hán 3, Buriak 2, Kohút 1,5/2 (striedal Bella 0/1).

N. Boca B – P. Ľupča B 12:6
Domáci vyhrali obe úvodné štvorhry a mali vývoj stretnutia vo svojich rukách. O ich víťazstve nebolo pochýb, a keď skúsení hráči domácich Švanda a Láni nestratili v dvojhrách ani bod, dosiahli domáci zaslúžené víťazstvo. Body - domáci: Švanda 4,5, Láni 4, Risík 1,5, Madej 0,5/2 (striedal L. Tréger 1,5/1), hostia: Juraj Adamčiak, M. Procházka a Sokol po 2, Jakub Adamčiak 0. -kn-

Derby Černová B – Lisková bez víťaza

Ślágrom 19. kola najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova bolo tradičné dolnoliptovské derby v Černovej, kde privítali odvekých rivalov z Liskovej. Kvalitné stretnutie skončilo po dramatickom priebehu zaslúženou deľbou bodov. Posledná Ludrová stratila po najtesnejšej prehre s L. Sliačmi aj teoretické šance na záchranu v IV. lige. Z ostávajúcich zápasov zaujala výhra oslabeného Bobrovca v Ľubeli a víťazstvo Jamníka s ŠKST D, ktorému ale chýbala dvojica kvalitných hráčov. Duel SCP B – Hybe skončil podľa očakávania.
Program 20. kola, 12. 3.: ŠKST Rbk D – Ludrová, L. Sliače – SCP Rbk B, Hybe – Ľubeľa, Bobrovec – Demänová, ŠKST Rbk E – Černová B, Lisková – Jamník.

Jamník – ŠKST Ružomberok D 10:8
Hosťom, ktorí patria medzi kandidátov na postup do novej súťaže nemohli hrať dvaja hráči základu, čo domáci dokonale zúžitkovali. Body – domáci: Vyšňan 3, Fajmon a M. Haluška st. po 2,5, P. Veselovský 2, hostia: Dittrych 4,5, R. Cibulka 3,5, F. Tužinský 0, Jurkechová 0.

Černová B – Lisková 9:9
V súboji veľmi dobrej úrovne vynikli naplno bodujúci M. Kmeť a J. Ondruška. A keď zostávajúci domáci hráči nepridali ani bod, súboj nemohol skončiť inak ako remízou. Body – domáci: Ondruška a M. Kmeť po 4,5, Holdoš 0, Frolo 0/2 (striedal Mojš 0/2), hostia: Karlík a Lauko po 2,5, Klačko a E. Šeffer po 2.

Demänová – ŠKST Ružomberok E 14:4
Tretí tím tabuľky splnil proti súperovi, ktorý dal príležitosť hráčkam širšieho kádra, úlohu favorita. V drese domácich nastúpil po dlhšej prestávke B. Jedlička. Body – domáci: Mažári a M. Jurkovič st. po 4,5, Boča 2,5, Košík 2, Jedlička 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Hajas a F. Rom po 2, Oselčáková 0, Cvancigerová 0.

Ľubeľa – Bobrovec 7:11
Hostia aj bez J. Grajku potvrdili tohtosezónnu neporaziteľnosť v súťaži. Domáci výrazné oslabenie lídra nevyužili a keďže nepodali ani obvyklé výkony, z víťazstva sa radovali stolní tenisti Bobrovca. Body – domáci: Kandera, B. Oravec a Humený po 2, B. Kubík 1, hostia: Ambrózy 4,5, Rob. Kusý 3,5, Rusina 2,5, A. Kusý 0,5.

SCP Ružomberok B – Hybe 14:4
Po vyrovnaných štvorhrách bodovali 5-krát za sebou domáci. Hostia znižovali ešte za stavu 13:2 a 14:3. Body – domáci: B. Hatala a M. Švento po 4,5, Drapáč 2/0, Mir. Hulej 2/1 (striedal Maga 1/2), hostia: J. Janovčík ml. 2,5, J. Moravčík 0,5, Šmihula 1, Skaloš 0.

Ludrová – L. Sliače 8:10
V družstve zostupujúceho nováčika nastúpili dvaja hráči rezervy, ktorí príjemne prekvapili a postarali sa o vzrušujúci priebeh stretnutia. Body – domáci: Pasch 2,5, L. Dutka 1,5, P. Milan 1, Močáry 0,5/2 (striedal Bebjak 2,5/0), hostia: Mrva a Zezula po 4, Dvorský 2, Mihulec 0. -jš-

Dve remízy v prvých zápasoch play off

V závere uplynulého týždňa sa rozohrala vyraďovacia časť V. ligy – západ v stolnom tenise, ktorú už nehrajú posledné celky súťaže, SCP Ružomberok C a vypadávajúci Turík. Dva najvyššie postavené tímy po základnej časti výhodu domáceho prostredia využili len čiastočne. V Bielom Potoku privítali po týždni rovnakého súpera – Liskovú B. Domácim sa, na rozdiel od posledného kola základnej časti keď vyhrali 12:6, v prvom semifinále už tak nedarilo a remízu zachraňovali až v úplnom závere. Obhajcovia vlaňajšieho prvenstva z Ľubochne boli úspešnejší, s ŠKST F nemali väčšie problémy a sú na najlepšej ceste k postupu do finále. V druhej štvorke sa výhra Likavky s Bešeňovou očakávala. Oveľa otvorenejší koniec ponúka druhá dvojica. V tradične vyrovnanom súboji L. Sliače B – Ludrová B nepokorili bojovní hostia, ktorí mali víťazstvo na dosah, domácu rezervu ani do tretice. Prvý zápas tejto dvojice v základnej časti skončil bez víťaza, v Ludrovej boli po najtesnejšej výhre úspešnejší hráči L. Sliačov.
V odvetách 1. kola play off sa 12. 3. stretnú: semifinále: ŠKST Rbk F – Ľubochňa, Lisková B – B. Potok, o 5.-8. miesto: Bešeňová – Likavka, Ludrová B – L. Sliače B.

SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY:

Ľubochňa – ŠKST Ružomberok F 12:6
Favorit získal v druhej sérii dvojhier náskok, ktorý v ďalšom priebehu ešte zvýšil. Body – domáci: Chyla a Okál po 4, Voj. Olos st. 2,5, M. Roštek 1, Vl. Olos 0,5, hostia: B. Kasanický a M. Kasanický po 2,5, Čabák 1, Uličný 0.

Biely Potok – Lisková B 9:9
Dôležitý zápas začali lepšie hostia, ktorí vyhrali obidve štvorhry. V polovici stretnutia bolo 5:5, dráma vyvrcholila súbojmi V. Lauko – Š. Droppa (3:0) a T. Demko – F. Milan (1:3). O cenný výsledok hostí sa zaslúžil aj bývalý futbalový reprezentant V. Hyravý, ktorý začal so stolným tenisom práve v B. Potoku. (Pomer setov 32:34). Body – domáci: Jantoš 4, F. Milan a A. Kendera po 2, Droppa 1, hostia: Klačko a Lauko po 3,5, Hyravý 1,5, T. Demko 0,5.

ZÁPASY O 5.-8. MIESTO:

Likavka – Bešeňová 13:5
Ambiciózni domáci sa až do polovice súboja trápili. V druhej dvojhre M. Kačník nečakane prehral s D. Grenčíkom (2:3). Od dlhšie nehrajúceho B. Rošku sa čakalo, že podá lepší výkon. Hostia nemajú už čo stratiť, preto postavili dvojicu ktorá môže byť základom budúcej rezervy Bešeňovej. (Pomer setov 45:17). Body – domáci: Bartánus 4,5, R. Haluška 4, Kačník 3, Roško 0,5/3 (striedal Mir. Lupták 1/0), hostia: D. Grenčík 2,5, Šlachta 1,5, R. Kendera 1, Vyšný 0.

L. Sliače B – Ludrová B 9:9
Na začiatku vyhrali stolní tenisti Ludrovej štvorhry, domáci ale hneď kontrovali. V ďalšej časti sa súperi ťahali o každý bod. V polovici záverečnej série viedli L. Sliače 9:7 a zdalo sa, že vyhrajú. Záverečné dvojhry R. Jacko – J. Cibulka (1:3) a A. Hlavatý st. - P. Milan (2:3) zvládli lepšie hostia. Skúsený B. Močáry vyhral prekvapujúco len jeden zápas. (Pomer setov 37:29). Body – domáci: I. Littva 4, M. Antol 3, R. Jacko a A. Hlavatý st. po 1, hostia: J. Cibulka 3,5, P. Milan 2,5, L. Dutka 1,5, Močáry 1, L. Milan 0,5 (hral len štvorhru). -jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 2. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 3. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 4. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 5. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 6. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 7. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 8. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 1. ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy
 2. Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy
 3. Príďte si vychutnať výstavu ilustrácií pre deti
 4. Liptovský Mikuláš: V našom meste pes neskapal
 5. LAMINA PREŠOV pokrýva strechy a fasády už 33 rokov
 6. Prečo potrebujeme udržateľné riešenia v oblasti mobility?
 7. Gestačný diabetes mellitus
 8. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami
 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž 4 926
 2. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 4 649
 3. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 3 425
 4. Vydavateľstvo Petit Press so štyrmi Novinárskymi cenami 2 210
 5. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 1 977
 6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im 1 583
 7. McDonald´s Cup pozná víťazný tím z Košického kraja 1 016
 8. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely 882

Blogy SME

 1. Ján Valchár: Zombíci, Skywalkeri a Terminátori na Ukrajine alebo Je máj, dajte nám ryžu!
 2. ADRA Slovensko: Projekt potravinovej sebestačnosti v Ugande v plnom prúde
 3. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
 4. Michal Rodziňák: VC Španielska F1: Začína byť horúco
 5. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
 6. Ústav verejnej politiky FSEV UK: (Ne)transparentný regulačný proces počas pandémie?
 7. Martina Kotúčová: Americké sebevědomí
 8. Juraj Ondruška: Vajnoráci vo svete: Takto spomínajú na obec
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 336
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 7 013
 3. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 318
 4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 5 861
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 084
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 712
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 560
 8. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 547
 1. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 2. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 4. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hrádok v tmavo zelenom vs Lipt. Štiavnica, foto ilustračná

Uplynulý víkend boli v hre aj oba treťoligové liptovské celky. Liptovská Štiavnica išla do vedenia, avšak napokon utrpela debakel. Hrádočania zo slušnej hry nevedeli vyťažiť viac strelených gólov.


26m
Likavka v modrom brala tri body.

Piata liga a jej uplynulé kolo prinieslo z pohľadu liptovských tímov zaujímavé zápasy. Tým prvým bolo aj liptovské derby Likavka vs Važec. A Švošov musel do brány angažovať hráča z poľa.


2 h
Z ľava: V. Škandera, M. Valent, M. Michalík.

Extraligista MHK 32 Liptovský Mikuláš po tom, čo udržal extraligu na Liptove, sa už pripravuje na nadchádzajúcu sezónu. Tím už začali postupne skladať. Do brány prichádza aj skúsený Michal Valent.


4 h
Skromný, ale verný fanklub mikulášskeho Tatranu, ktorý chodil takmer na všetky zápasy svojho tímu nemohol chýbať ani na tom poslednom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš má za sebou prvú futbalovú sezónu v najvyššej súťaži Fortuna lige, s ktorou sú Mikulášania nadmieru spokojní.


5 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Ján Valchár: Zombíci, Skywalkeri a Terminátori na Ukrajine alebo Je máj, dajte nám ryžu!
 2. ADRA Slovensko: Projekt potravinovej sebestačnosti v Ugande v plnom prúde
 3. Irena Šimuneková: Ihráčske kamenné more
 4. Michal Rodziňák: VC Španielska F1: Začína byť horúco
 5. Vladimír Krátky: Neužitoční idioti ?
 6. Ústav verejnej politiky FSEV UK: (Ne)transparentný regulačný proces počas pandémie?
 7. Martina Kotúčová: Americké sebevědomí
 8. Juraj Ondruška: Vajnoráci vo svete: Takto spomínajú na obec
 1. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 11 336
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 7 013
 3. Ján Valchár: Odvaha plukovníka Chodarjonoka alebo ako to nie je o odvahe 6 318
 4. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 5 861
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 3 084
 6. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 2 712
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 2 560
 8. Jana Melišová: G.Bush označil inváziu do Iraku za „neoprávnenú a brutálnu", než sa opravil, že mal na mysli ruskú inváziu na Ukrajinu 2 547
 1. Jiří Ščobák: Bude nový II. pilier lepší? Dožijeme sa exodu z dlhopisových fondov?
 2. Monika Nagyova: Výhody emočného prejedania sa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 39. - Arktída - Letecká expedícia Amundsena s Ellsworthom na severný pól -1925
 4. Jiří Ščobák: Víte, co je Gerasimova doktrína?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 6. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 7. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 8. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu