Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Prvé víťazstvo Bobrovca B

V dvadsiatom kole V. stolnotenisovej ligy zaváhali na svojich stoloch hráči vedúceho mužstva Smrečany-Žiar a umožnili svojim prenasledovateľom znížiť stratu o jeden bod a dve kolá pred koncom zostáva ešte všetko v boji o čelo tabuľky otvorené. Najväčším prekvapením je prvé víťazstvo rezervy Bobrovca v súťažnom ročníku, keď dokázali využiť oslabenú zostavu hostí a porazili hráčov SOU L. Mikuláš, ktorí potvrdili, že omnoho lepšie sa im hrá proti mužstvám z čela tabuľky, kde dokážu prekvapiť, ale ťažšie dokážu zvládnuť zápas, v ktorom sú favoritom.
V 21. kole 19. 3. sa stretnú: L. Ondrašová – Ľubeľa C, Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa B, L. Porúbka A – Bobrovec B, SOU L. Mikuláš A – Z. Poruba A, N. Boca A – Smrečany-Žiar, Jamník B – Iľanovo A

Ľubeľa C – Iľanovo A 6:12
Domáci doplatili na výber zostavy, keď po chrípke hrajúci D. Hrnčiar nemohol podať plnohodnotný výkon a musel striedať. Na lavičke nechali sedieť Guotha, ktorý sa v predchádzajúcich zápasoch osvedčil, čo bola z ich strany možno chyba, ale stretnutie malo výbornú úroveň. Body – domáci: M.Hrnčiar 3,5, J. Urban 2, D. Hrnčiar 0,5/2 (striedal Kochláň 0/2), Obrcian 0, hostia: Gejdoš a Stankoviansky po 3,5, Šuna 3, Žiaran 2.

Smrečany-Žiar – Jamník B 9:9
Domáci nastúpili na stretnutie bez Laučíka, čo výborne hrajúci hostia dokázali zúžitkovať a na stoloch vedúceho mužstva dokázali neprehrať a uhrať cennú remízu. Body - nenahlásili.

Z. Poruba A – N. Boca A 13:5
Domáci nastúpili po dlhšom čase v prakticky v kompletnej zostave a boli počas celého stretnutia lepším mužstvom. Od stavu 2:2 postupne zvyšovali svoj náskok a nakoniec dosiahli zaslúžene celkom vysoké víťazstvo. Body – domáci: Kostend 4,5, Lehotský 3,5, Tomčík 3, Betcher 2, hostia: Mäsiar a I. Tréger po 2,5, Matejko 0, Piovarči 0.

Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A 11:7
Domáci hráči využili skutočnosť, že hostia nastúpili iba s jedným hráčom základnej zostavy a po vyhratých švorhrách sa ujali vedenia 2:0. Hostia vyrovnali na 4:4, ale potom domáci získali trojbodový náskok a príkladnou bojovnosťou si vedenie udržali až do víťazného konca. Body - domáci: A. Kusý a Rak po 3,5, A. Lisý 2,5, R. Kusý 1,5, hostia: Vrábel 4, K. Kalinay, Krajči a Vlha po 1.

Ľubeľa B – L. Porúbka A 11:7
Aj keď domáci nastúpili bez Zubaja a Rojčeka, podali ich hráči zodpovedný výkon a v stretnutí dobrej úrovne dosiahli nakoniec dôležité víťazstvo, ktoré uchovalo domácim ešte nádej na druhé miesto. Body – nenahlásili.

L. Ondrašová – Váhostav L. Hrádok 10:8
Hostia zohrali na stoloch favorita až nečakane vyrovnané stretnutie o čom svedčí aj pomer setov 33:30. Viedli 4:5, domáci vyrovnali na 5:5 a potom za stavu 6:6 získali domáci dvojbodový náskok, ktorý sa hosťom už nepodarilo dotiahnuť. Body - domáci: Zúbek 4,5, M. Hán 3, M. Ráchel 2,5, J. Ráchel 0/3 (striedal Droppa 0/1), hostia: Bella 3, Bether 2,5, Pasečiak 1,5, Šlosár 1.  -kn-

Vedúca dvojica má už istý postup

V dvadsiatom kole VI. ligy vedúca dvojica nezaváhala a dokázala zvíťaziť na stoloch svojich súperov a tak prakticky dve kolá pred koncom si obe družstvá už zabezpečili postup. O zostávajúce postupové miesta bude bojovať v posledných dvoch kolách ešte pätica mužstiev, z ktorých má najvýhodnejšiu pozíciu mužstvo Liptovské Petra, ktoré dosiahlo veľmi cennú remízu na stoloch rezervy Liptovského Jána. Uľahčenú úlohu mala rezerva Iľanova, ktorej súper nemohol zranenia a pracovné povinnosti svojich hráčov nastúpiť v najsilnejšom zložení a umožnil im vcelku ľahko získať prepotrebné body, ktoré im umožňujú stále bojovať o postup.
V 21. kole 19. 3. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: Z. Poruba B – L. Ján B, Iľanovo B – Dúbrava, L. Porúbka B – Hybe B, L. Peter – SOU L. Mikuláš B, v skupine o 9. - 15. miesto: P. Ľupča A – Hybe C, N. Boca B – Ľubeľa D, Iľanovo C – P. Ľupča B, Squash L. Mikuláš – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – L. Peter 9:9
Vyrovnané stretnutie, v úvode ktorého chýbal obom mužstvám jeden hráč základnej zostavy. Stretnutie nakoniec skončilo remízou, z ktorej sa viac tešili hráči hostí. Body - domáci: Fillo 4,5, Fekete 2, Čurný ml. 1, Sabovčík 0,5/2 (striedal Čurný st. 1/1), hostia: Volf 3,5, Murtin 2,5, Lojdl 2, Nemsila 0/2 (striedal Kubica 1/1).

SOU L. Mikuláš B – Hybe B 7:11
Domáci viedli 3:0, hostia vyrovnali na 3:3 a potom do stavu 5:5 bol výsledok na vážkach. Hostia však vyhrali nasledujúcich päť dvojhier a rozhodli o svojom víťazstve. Body domáci: Krajči 2,5, Mičuda 2, Zvolenský 1,5, Vlha 0,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Farbák 4, B. Jakubovič 3, Vrlík 3/0 (striedal Janovčík 0/1), Marušiak st. 1.

L. Porúbka B – Dúbrava 8:10
Domáci rozohrali stretnutie lepšie, vyhrali úvodné štvorhry, ale vynikajúce výkony hráčov hostí Javorka a Nemca v dvojhrách boli rozhodujúce pre konečný výsledok. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 2,5, J. Beňo a Capko po 1,5, hostia: Javorek a Nemec po 4, Slačka a Štrba po 1.

Z. Poruba B – Iľanovo B 5:13
Keďže v mužstve domácich pre zranenia, chorobu a pracovné povinnosti mohol nastúpiť iba jeden hráč základnej zostavy bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. Mladí hráči domácich nestačili na favorizovaných skúsenejších hráčov hostí. Body domáci: Čupka 4,5, Brtáň 0,5 (hral len štvorhru), Hovanec 0, Palaj 0, Kamien ml. 0, hostia: Motrinec a Wosiňski po 3,5, Droppa a Martiak po 3.

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

N. Boca B – Iľanovo C 9:9
Domáci vyhrali v úvode obe štvorhry a počas celého stretnutia si udržiavali tento náskok. Pred koncom viedli 9:6 ale posledný desiaty bod, potrebný pre víťazstvo im už hostia nedovolili získať a víťazstvami v posledných troch dvojhrách dokázali zobrať domácim aspoň jeden bod. Body - domáci: Švanda 3,5, Risík 2,5, Madej a L. Tréger po 1,5, hostia: D. Kubo 4, V. Šlauka 3, Ostrovský 2, Beťko 0/2 (striedal P. Demenčík 0/2).

Ľubeľa D – P. Ľupča A 13:5
Domáci hráči potvrdili svoju dobrú formu z predchádzajúcich kôl a prekvapujúco predčili hráčov hostí, z ktorých svoj štandart odviedol len Noge a pripísali si na svoj účet cenné víťazstvo nad favorizovaným mužstvom hostí. Body - domáci: Guoth 4,5, Gejdoš a D. Urban po 3, Kubík 2,5/0 (striedal Oško 0/2), hostia: Noge 3,5, Kohút 1,5, Buriak 0, Bella 0.

Hybe C – Squash L. Mikuláš 12:6
Domáci podali dobrý výkon a vrátili mladým hráčom hostí prehru, ktorú im oni uštedrili v prvom kole súťaže. Body - domáci: Moravčík ml. 4, Marušiak ml. 3,5, Ilavský 1, M. Farbák 0,5/2 (striedal Mičev 2,5/0), hostia: Betcher 3, Martiak 2, Jurkovič 1, Majerník 0. -kn-

Spanilá jazda lídra pokračuje

V 20. kole IV. ligy stolného tenisu vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Vo všetkých šiestich súbojoch sa presadili favorizované tímy a aj preto sa poradie mužstiev v tabuľke nezmenilo. Najvyrovnanejší zápas sa hral v Hybiach, kde privítali druhú Ľubeľu. Kvalitné boli tiež dueli ŠKST Ružomberok E – Černová B a L. Sliače – SCP Ružomberok B. Vysoké víťazstvá dosiahli ŠKST Ružomberok D, Lisková a Bobrovec. Je už isté, že víťazom súťaže bude opäť Bobrovec. Jeho hráči v tejto sezóne ešte neprehrali, a od šiesteho kola zaznamenávajú len výhru za výhrou. Jediný bod stratili v 5. kole (5. novembra) kedy remizovali v L. Sliačoch. Posledná prehra v IV. lige je však staršieho dátumu, stolní tenisti Bobrovca „pustili perie“ naposledy vlaňajšieho 26. marca v záverečnom kole ročníka 2003/2004. Na stoloch svojho posledného premožiteľa - Černovej B, sa predstavia aj v predposlednom kole sezóny.
Program 21. kola, 19. 3.: Lisková - ŠKST Rbk D, Jamník - ŠKST Rbk E, Černová B – Bobrovec, Demänová – Hybe, Ľubeľa – L. Sliače, SCP Rbk B – Ludrová.

ŠKST Ružomberok D – Ludrová 16:2
V tíme hostí dostali príležitosť dvaja hráči rezervy, z ktorých príjemne prekvapil J. Cibulka. V rozhodujúcom sete najdramatickejšej dvojhry viedol B. Močáry s R. Cibulkom 10:5, ale nevyužil ani jeden mečbal a prehral 13:15. Body – domáci: R. Cibulka a Lenčová po 4,5, Bystričan 4, Dittrych 3, hostia: J. Cibulka 1,5, Bebjak 0,5 (hral len štvorhru), Močáry 0, Pasch 0, L. Milan 0.

Lisková – Jamník 17:1
Druhú štvorhru a prvé tri dvojhry prehrali sympatickí hostia až v dramatických päťsetových koncovkách, čo sa podpísalo na ďalšom vývoji stretnutia. Jediný bod Jamníka získal v úplnom závere R. Vyšňan keď porazil E. Šeffera 3:2. Body – domáci: Karlík, Klačko, J. Demko po 4,5, E. Šeffer 3,5, hostia: Vyšňan 1, Fajmon 0, P. Veselovský 0, Mil. Haluška st. 0.

ŠKST Ružomberok E – Černová B 6:12
Hráči Černovej vyhrali prvých päť zápasov. Domáci po bodoch A. Chebena a M. Hajasa znížili na 3:7, ale ďalšia päťbodová šnúra hostí už stretnutie definitívne rozhodla. Body – domáci: Hajas a A. Cheben po 2, Budvesel 1, F. Rom 1 WO/3, hostia: M. Kmeť 4,5, Holdoš 2,5/1+1WO, Mojš 1,5, Ondruška 1,5/0 (striedal Frolo 2/1).

Bobrovec – Demänová 16:2
V Demänovej vyhral líder súťaže 15:3. Aj v odvete boli jeho hráči jasne lepší. Hosťom tentokrát chýbal M. Jurkovič. Body – domáci: Grajko a Rusina po 4,5, Rob. Kusý 4, Ambrózy 3, hostia: Mažári 1,5, Boča 0,5, Jedlička 0, Košík 0.

Hybe - Ľubeľa 8:10
Domáci doplatili na nevyrovnaný káder. Najúspešnejším hráčom zaujímavého zápasu bol naplno bodujúci J. Moravčík. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 2,5, Šmihula 1, Marušiak ml. 0, hostia: Humený 3, Rojček a Zubaj po 2,5, Kandera 2.

L. Sliače – SCP Ružomberok B 6:12
Za stavu 2:4 bodovali 4-krát za sebou hostia, čím získali rozhodujúci náskok. Domáci prehrali všetky 4 päťsetové zápasy. Body – domáci: Zezula 3, Dvorský 1, Mihulec 0,5, Mrva 0,5/2 (striedal R. Jacko 1 WO/1), hostia: Drapáč 3,5/1 WO, M. Švento a B. Hatala po 3, Mir. Hulej 2,5. -jš-

Ľubochňa a Biely Potok vo finále V. ligy

Odvetnými zápasmi skončilo prvé kolo play off V. ligy – západ v stolnom tenise. Do finále sa podľa očakávania prebojovala Ľubochňa, ktorá nedala domácemu ŠKST F žiadnu šancu. Súperom obhajcov minuloročného prvenstva bude po najtesnejšej výhre s Liskovou družstvo Bieleho Potoka. Obidve úspešné mužstvá získali právo postupu do najvyššej súťaže Liptova. Tretím do partie bude lepší z dvojice Lisková B – ŠKST Ružomberok F. Veľmi zaujímavý môže byť ešte aj súboj o konečné 5. miesto. V „malom“ finále sa stretnú Likavka a nenápadná rezerva L. Sliačov. V Bešeňovej, ktorú zachránila v súťaži až výhra na stoloch zostupujúceho Turíka, dostávajú v zápasoch vyraďovacej časti príležitosť viacerí mladí hráči. Neuveriteľne vyrovnané a dramatické súboje odohrala dvojica Ludrová B – L. Sliače B. A kedže obidve stretnutia skončili remízami o postupujúcom do boja o 5. priečku rozhodol lepší pomer setov. Mladých hráčov Ludrovej odsunulo do duelov o 7. miesto 12 setov!
V 1. zápasoch o konečné umiestnenie 19. 3. stretnú finále: Ľubochňa – B. Potok, o 3.-4. miesto: Lisková B – ŠKST Rbk F, o 5.-6. miesto: Likavka – L. Sliače B, o 7.-8. miesto: Ludrová B – Bešeňová.

SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY:

ŠKST Ružomberok F – Ľubochňa 3:15
Hostia aj bez chorého M. Okála potvrdili úlohu veľkého favorita a bez akýchkoľvek problémov postúpili do finále. V drese domácich debutoval A. Sabucha, ktorý prehral s Vl. resp. Voj. Olosom ml. až v piatich setcoch. (Prvý zápas 6:12). Body – domáci: Čabák 2, Š. Hatala 1, Sabucha 0, Uličný 0, M. Kasanický 0 (hral len štvorhru), hostia: Chyla a Voj. Olos st. po 4,5, Voj. Olos ml. 3,5, Vl. Olos 2,5.

Lisková B – Biely Potok 8:10
Obidve mužstvá získali po jednej štvorhre. Prvú dvojhru vyhral najlepší hráč súboja J. Jantoš. O miernom náskoku hostí rozhodli ďalšie dva dôležité zápasy úvodnej série M. Klačko – A. Kendera (1:3) a V. Hyravý – J. Švento (2:3). Neskôr sa hra vyrovnala, ale hostia už výhru, ktorou si vybojovali historický postup, z rúk nepustili. K výbornej atmosfére stretnutia prispeli početní fanúšikovia Bieleho Potoka. (Prvý zápas 9:9). Body – domáci: Klačko 2,5, T. Demko 2, Hyravý 0, Lauko 2,5/1 (striedal Tomčík 1/0), hostia: Jantoš 4,5, A. Kendera 2, J. Švento 1, F. Milan 1,5/1 (striedal Droppa 1/1).

ZÁPASY O 5. - 8. MIESTO:

Bešeňová – Likavka 4:14
Po vyrovnaných štvorhrách vyhral favorit 7 dvojhier za sebou a bolo prakticky po zápase. Kedže rivali nastúpili bez tradičných opôr I. Jacku a M. Kačníka, v súboji dostali príležitosť hráči druhého sledu. Hosťujúci B. Roško sa rehabilitoval za výkon z úvodu play off, keď nebodoval ani v jednej z troch dvojhier. D. Grenčík a M. Šlachta mu vzdorovali aj teraz, podľahli až po 5-setových bitkách. (Prvý zápas 5:13). Body – domáci: D. Grenčík 2, Šlachta 1,5, Vyšný 0, F. Grenčík 0/1 (striedal Záhredník 0/3), J. Grenčík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Roško a R. Haluška po 4, Mir. Lupták 3,5, Ľ. Lupták 2,5.

Ludrová B – L. Sliače B 9:9
V závere tradične vyrovnaného duelu boli na tom lepšie domáci. Víťazný bod však nedosiahli a pretože aj prvý zápas nemal víťaza, o postupujúcom do súboja o lepšie umiestnenie musel rozhodnúť až celkový pomer setov. V nich boli opäť úspešnejší stolní tenisti L. Sliačov, keď vyhrali 34 zo 64 setov. Úvodný súboj skončil 37:29. Hosťom zahral vynikajúco M. Antol. (Prvý zápas 9:9). Body – domáci: J. Cibulka 3, L. Dutka 2,5, P. Milan 2, L. Milan 1,5, hostia: M. Antol 4, I. Littva 3,5, A. Hlavatý st. 1,5, R. Jacko 0. -jš-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 504
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 570
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 955
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 821
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 717
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 766
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 546
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 426
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 301
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 989
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.

Kam na Liptove počas lockdownu

Nápady na výlety sme rozdelili podľa okresov.

V Liptovskej Sielnici horel karavan, bol v ňom človek

Profesionálnym hasičom z Liptovského Mikuláša pomáhali pri zásahu dobrovoľní hasiči z Liptovského Trnovca.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

AKTUALIZOVANÉ o 16.31

Rady pred odbernými miestami v Nitre sa skrátili, mnohých vybavili bez čakania

V meste je otvorených o päť odberných miest viac ako pred týždňom.

Už ste čítali?