Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Prvé víťazstvo Bobrovca B

V dvadsiatom kole V. stolnotenisovej ligy zaváhali na svojich stoloch hráči vedúceho mužstva Smrečany-Žiar a umožnili svojim prenasledovateľom znížiť stratu o jeden bod a dve kolá pred koncom zostáva ešte všetko v boji o čelo tabuľky otvorené. Najväčším prekvapením je prvé víťazstvo rezervy Bobrovca v súťažnom ročníku, keď dokázali využiť oslabenú zostavu hostí a porazili hráčov SOU L. Mikuláš, ktorí potvrdili, že omnoho lepšie sa im hrá proti mužstvám z čela tabuľky, kde dokážu prekvapiť, ale ťažšie dokážu zvládnuť zápas, v ktorom sú favoritom.
V 21. kole 19. 3. sa stretnú: L. Ondrašová – Ľubeľa C, Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa B, L. Porúbka A – Bobrovec B, SOU L. Mikuláš A – Z. Poruba A, N. Boca A – Smrečany-Žiar, Jamník B – Iľanovo A

Ľubeľa C – Iľanovo A 6:12
Domáci doplatili na výber zostavy, keď po chrípke hrajúci D. Hrnčiar nemohol podať plnohodnotný výkon a musel striedať. Na lavičke nechali sedieť Guotha, ktorý sa v predchádzajúcich zápasoch osvedčil, čo bola z ich strany možno chyba, ale stretnutie malo výbornú úroveň. Body – domáci: M.Hrnčiar 3,5, J. Urban 2, D. Hrnčiar 0,5/2 (striedal Kochláň 0/2), Obrcian 0, hostia: Gejdoš a Stankoviansky po 3,5, Šuna 3, Žiaran 2.

Smrečany-Žiar – Jamník B 9:9
Domáci nastúpili na stretnutie bez Laučíka, čo výborne hrajúci hostia dokázali zúžitkovať a na stoloch vedúceho mužstva dokázali neprehrať a uhrať cennú remízu. Body - nenahlásili.

Z. Poruba A – N. Boca A 13:5
Domáci nastúpili po dlhšom čase v prakticky v kompletnej zostave a boli počas celého stretnutia lepším mužstvom. Od stavu 2:2 postupne zvyšovali svoj náskok a nakoniec dosiahli zaslúžene celkom vysoké víťazstvo. Body – domáci: Kostend 4,5, Lehotský 3,5, Tomčík 3, Betcher 2, hostia: Mäsiar a I. Tréger po 2,5, Matejko 0, Piovarči 0.

Bobrovec B – SOU L. Mikuláš A 11:7
Domáci hráči využili skutočnosť, že hostia nastúpili iba s jedným hráčom základnej zostavy a po vyhratých švorhrách sa ujali vedenia 2:0. Hostia vyrovnali na 4:4, ale potom domáci získali trojbodový náskok a príkladnou bojovnosťou si vedenie udržali až do víťazného konca. Body - domáci: A. Kusý a Rak po 3,5, A. Lisý 2,5, R. Kusý 1,5, hostia: Vrábel 4, K. Kalinay, Krajči a Vlha po 1.

Ľubeľa B – L. Porúbka A 11:7
Aj keď domáci nastúpili bez Zubaja a Rojčeka, podali ich hráči zodpovedný výkon a v stretnutí dobrej úrovne dosiahli nakoniec dôležité víťazstvo, ktoré uchovalo domácim ešte nádej na druhé miesto. Body – nenahlásili.

L. Ondrašová – Váhostav L. Hrádok 10:8
Hostia zohrali na stoloch favorita až nečakane vyrovnané stretnutie o čom svedčí aj pomer setov 33:30. Viedli 4:5, domáci vyrovnali na 5:5 a potom za stavu 6:6 získali domáci dvojbodový náskok, ktorý sa hosťom už nepodarilo dotiahnuť. Body - domáci: Zúbek 4,5, M. Hán 3, M. Ráchel 2,5, J. Ráchel 0/3 (striedal Droppa 0/1), hostia: Bella 3, Bether 2,5, Pasečiak 1,5, Šlosár 1.  -kn-

Vedúca dvojica má už istý postup

V dvadsiatom kole VI. ligy vedúca dvojica nezaváhala a dokázala zvíťaziť na stoloch svojich súperov a tak prakticky dve kolá pred koncom si obe družstvá už zabezpečili postup. O zostávajúce postupové miesta bude bojovať v posledných dvoch kolách ešte pätica mužstiev, z ktorých má najvýhodnejšiu pozíciu mužstvo Liptovské Petra, ktoré dosiahlo veľmi cennú remízu na stoloch rezervy Liptovského Jána. Uľahčenú úlohu mala rezerva Iľanova, ktorej súper nemohol zranenia a pracovné povinnosti svojich hráčov nastúpiť v najsilnejšom zložení a umožnil im vcelku ľahko získať prepotrebné body, ktoré im umožňujú stále bojovať o postup.
V 21. kole 19. 3. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: Z. Poruba B – L. Ján B, Iľanovo B – Dúbrava, L. Porúbka B – Hybe B, L. Peter – SOU L. Mikuláš B, v skupine o 9. - 15. miesto: P. Ľupča A – Hybe C, N. Boca B – Ľubeľa D, Iľanovo C – P. Ľupča B, Squash L. Mikuláš – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO:

L. Ján B – L. Peter 9:9
Vyrovnané stretnutie, v úvode ktorého chýbal obom mužstvám jeden hráč základnej zostavy. Stretnutie nakoniec skončilo remízou, z ktorej sa viac tešili hráči hostí. Body - domáci: Fillo 4,5, Fekete 2, Čurný ml. 1, Sabovčík 0,5/2 (striedal Čurný st. 1/1), hostia: Volf 3,5, Murtin 2,5, Lojdl 2, Nemsila 0/2 (striedal Kubica 1/1).

SOU L. Mikuláš B – Hybe B 7:11
Domáci viedli 3:0, hostia vyrovnali na 3:3 a potom do stavu 5:5 bol výsledok na vážkach. Hostia však vyhrali nasledujúcich päť dvojhier a rozhodli o svojom víťazstve. Body domáci: Krajči 2,5, Mičuda 2, Zvolenský 1,5, Vlha 0,5, K. Kalinay 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Farbák 4, B. Jakubovič 3, Vrlík 3/0 (striedal Janovčík 0/1), Marušiak st. 1.

L. Porúbka B – Dúbrava 8:10
Domáci rozohrali stretnutie lepšie, vyhrali úvodné štvorhry, ale vynikajúce výkony hráčov hostí Javorka a Nemca v dvojhrách boli rozhodujúce pre konečný výsledok. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 2,5, J. Beňo a Capko po 1,5, hostia: Javorek a Nemec po 4, Slačka a Štrba po 1.

Z. Poruba B – Iľanovo B 5:13
Keďže v mužstve domácich pre zranenia, chorobu a pracovné povinnosti mohol nastúpiť iba jeden hráč základnej zostavy bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. Mladí hráči domácich nestačili na favorizovaných skúsenejších hráčov hostí. Body domáci: Čupka 4,5, Brtáň 0,5 (hral len štvorhru), Hovanec 0, Palaj 0, Kamien ml. 0, hostia: Motrinec a Wosiňski po 3,5, Droppa a Martiak po 3.

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO:

N. Boca B – Iľanovo C 9:9
Domáci vyhrali v úvode obe štvorhry a počas celého stretnutia si udržiavali tento náskok. Pred koncom viedli 9:6 ale posledný desiaty bod, potrebný pre víťazstvo im už hostia nedovolili získať a víťazstvami v posledných troch dvojhrách dokázali zobrať domácim aspoň jeden bod. Body - domáci: Švanda 3,5, Risík 2,5, Madej a L. Tréger po 1,5, hostia: D. Kubo 4, V. Šlauka 3, Ostrovský 2, Beťko 0/2 (striedal P. Demenčík 0/2).

Ľubeľa D – P. Ľupča A 13:5
Domáci hráči potvrdili svoju dobrú formu z predchádzajúcich kôl a prekvapujúco predčili hráčov hostí, z ktorých svoj štandart odviedol len Noge a pripísali si na svoj účet cenné víťazstvo nad favorizovaným mužstvom hostí. Body - domáci: Guoth 4,5, Gejdoš a D. Urban po 3, Kubík 2,5/0 (striedal Oško 0/2), hostia: Noge 3,5, Kohút 1,5, Buriak 0, Bella 0.

Hybe C – Squash L. Mikuláš 12:6
Domáci podali dobrý výkon a vrátili mladým hráčom hostí prehru, ktorú im oni uštedrili v prvom kole súťaže. Body - domáci: Moravčík ml. 4, Marušiak ml. 3,5, Ilavský 1, M. Farbák 0,5/2 (striedal Mičev 2,5/0), hostia: Betcher 3, Martiak 2, Jurkovič 1, Majerník 0. -kn-

Spanilá jazda lídra pokračuje

V 20. kole IV. ligy stolného tenisu vyhrali domáci i hostia po tri stretnutia. Vo všetkých šiestich súbojoch sa presadili favorizované tímy a aj preto sa poradie mužstiev v tabuľke nezmenilo. Najvyrovnanejší zápas sa hral v Hybiach, kde privítali druhú Ľubeľu. Kvalitné boli tiež dueli ŠKST Ružomberok E – Černová B a L. Sliače – SCP Ružomberok B. Vysoké víťazstvá dosiahli ŠKST Ružomberok D, Lisková a Bobrovec. Je už isté, že víťazom súťaže bude opäť Bobrovec. Jeho hráči v tejto sezóne ešte neprehrali, a od šiesteho kola zaznamenávajú len výhru za výhrou. Jediný bod stratili v 5. kole (5. novembra) kedy remizovali v L. Sliačoch. Posledná prehra v IV. lige je však staršieho dátumu, stolní tenisti Bobrovca „pustili perie“ naposledy vlaňajšieho 26. marca v záverečnom kole ročníka 2003/2004. Na stoloch svojho posledného premožiteľa - Černovej B, sa predstavia aj v predposlednom kole sezóny.
Program 21. kola, 19. 3.: Lisková - ŠKST Rbk D, Jamník - ŠKST Rbk E, Černová B – Bobrovec, Demänová – Hybe, Ľubeľa – L. Sliače, SCP Rbk B – Ludrová.

ŠKST Ružomberok D – Ludrová 16:2
V tíme hostí dostali príležitosť dvaja hráči rezervy, z ktorých príjemne prekvapil J. Cibulka. V rozhodujúcom sete najdramatickejšej dvojhry viedol B. Močáry s R. Cibulkom 10:5, ale nevyužil ani jeden mečbal a prehral 13:15. Body – domáci: R. Cibulka a Lenčová po 4,5, Bystričan 4, Dittrych 3, hostia: J. Cibulka 1,5, Bebjak 0,5 (hral len štvorhru), Močáry 0, Pasch 0, L. Milan 0.

Lisková – Jamník 17:1
Druhú štvorhru a prvé tri dvojhry prehrali sympatickí hostia až v dramatických päťsetových koncovkách, čo sa podpísalo na ďalšom vývoji stretnutia. Jediný bod Jamníka získal v úplnom závere R. Vyšňan keď porazil E. Šeffera 3:2. Body – domáci: Karlík, Klačko, J. Demko po 4,5, E. Šeffer 3,5, hostia: Vyšňan 1, Fajmon 0, P. Veselovský 0, Mil. Haluška st. 0.

ŠKST Ružomberok E – Černová B 6:12
Hráči Černovej vyhrali prvých päť zápasov. Domáci po bodoch A. Chebena a M. Hajasa znížili na 3:7, ale ďalšia päťbodová šnúra hostí už stretnutie definitívne rozhodla. Body – domáci: Hajas a A. Cheben po 2, Budvesel 1, F. Rom 1 WO/3, hostia: M. Kmeť 4,5, Holdoš 2,5/1+1WO, Mojš 1,5, Ondruška 1,5/0 (striedal Frolo 2/1).

Bobrovec – Demänová 16:2
V Demänovej vyhral líder súťaže 15:3. Aj v odvete boli jeho hráči jasne lepší. Hosťom tentokrát chýbal M. Jurkovič. Body – domáci: Grajko a Rusina po 4,5, Rob. Kusý 4, Ambrózy 3, hostia: Mažári 1,5, Boča 0,5, Jedlička 0, Košík 0.

Hybe - Ľubeľa 8:10
Domáci doplatili na nevyrovnaný káder. Najúspešnejším hráčom zaujímavého zápasu bol naplno bodujúci J. Moravčík. Body – domáci: J. Moravčík 4,5, J. Janovčík ml. 2,5, Šmihula 1, Marušiak ml. 0, hostia: Humený 3, Rojček a Zubaj po 2,5, Kandera 2.

L. Sliače – SCP Ružomberok B 6:12
Za stavu 2:4 bodovali 4-krát za sebou hostia, čím získali rozhodujúci náskok. Domáci prehrali všetky 4 päťsetové zápasy. Body – domáci: Zezula 3, Dvorský 1, Mihulec 0,5, Mrva 0,5/2 (striedal R. Jacko 1 WO/1), hostia: Drapáč 3,5/1 WO, M. Švento a B. Hatala po 3, Mir. Hulej 2,5. -jš-

Ľubochňa a Biely Potok vo finále V. ligy

Odvetnými zápasmi skončilo prvé kolo play off V. ligy – západ v stolnom tenise. Do finále sa podľa očakávania prebojovala Ľubochňa, ktorá nedala domácemu ŠKST F žiadnu šancu. Súperom obhajcov minuloročného prvenstva bude po najtesnejšej výhre s Liskovou družstvo Bieleho Potoka. Obidve úspešné mužstvá získali právo postupu do najvyššej súťaže Liptova. Tretím do partie bude lepší z dvojice Lisková B – ŠKST Ružomberok F. Veľmi zaujímavý môže byť ešte aj súboj o konečné 5. miesto. V „malom“ finále sa stretnú Likavka a nenápadná rezerva L. Sliačov. V Bešeňovej, ktorú zachránila v súťaži až výhra na stoloch zostupujúceho Turíka, dostávajú v zápasoch vyraďovacej časti príležitosť viacerí mladí hráči. Neuveriteľne vyrovnané a dramatické súboje odohrala dvojica Ludrová B – L. Sliače B. A kedže obidve stretnutia skončili remízami o postupujúcom do boja o 5. priečku rozhodol lepší pomer setov. Mladých hráčov Ludrovej odsunulo do duelov o 7. miesto 12 setov!
V 1. zápasoch o konečné umiestnenie 19. 3. stretnú finále: Ľubochňa – B. Potok, o 3.-4. miesto: Lisková B – ŠKST Rbk F, o 5.-6. miesto: Likavka – L. Sliače B, o 7.-8. miesto: Ludrová B – Bešeňová.

SEMIFINÁLOVÉ ZÁPASY:

ŠKST Ružomberok F – Ľubochňa 3:15
Hostia aj bez chorého M. Okála potvrdili úlohu veľkého favorita a bez akýchkoľvek problémov postúpili do finále. V drese domácich debutoval A. Sabucha, ktorý prehral s Vl. resp. Voj. Olosom ml. až v piatich setcoch. (Prvý zápas 6:12). Body – domáci: Čabák 2, Š. Hatala 1, Sabucha 0, Uličný 0, M. Kasanický 0 (hral len štvorhru), hostia: Chyla a Voj. Olos st. po 4,5, Voj. Olos ml. 3,5, Vl. Olos 2,5.

Lisková B – Biely Potok 8:10
Obidve mužstvá získali po jednej štvorhre. Prvú dvojhru vyhral najlepší hráč súboja J. Jantoš. O miernom náskoku hostí rozhodli ďalšie dva dôležité zápasy úvodnej série M. Klačko – A. Kendera (1:3) a V. Hyravý – J. Švento (2:3). Neskôr sa hra vyrovnala, ale hostia už výhru, ktorou si vybojovali historický postup, z rúk nepustili. K výbornej atmosfére stretnutia prispeli početní fanúšikovia Bieleho Potoka. (Prvý zápas 9:9). Body – domáci: Klačko 2,5, T. Demko 2, Hyravý 0, Lauko 2,5/1 (striedal Tomčík 1/0), hostia: Jantoš 4,5, A. Kendera 2, J. Švento 1, F. Milan 1,5/1 (striedal Droppa 1/1).

ZÁPASY O 5. - 8. MIESTO:

Bešeňová – Likavka 4:14
Po vyrovnaných štvorhrách vyhral favorit 7 dvojhier za sebou a bolo prakticky po zápase. Kedže rivali nastúpili bez tradičných opôr I. Jacku a M. Kačníka, v súboji dostali príležitosť hráči druhého sledu. Hosťujúci B. Roško sa rehabilitoval za výkon z úvodu play off, keď nebodoval ani v jednej z troch dvojhier. D. Grenčík a M. Šlachta mu vzdorovali aj teraz, podľahli až po 5-setových bitkách. (Prvý zápas 5:13). Body – domáci: D. Grenčík 2, Šlachta 1,5, Vyšný 0, F. Grenčík 0/1 (striedal Záhredník 0/3), J. Grenčík 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Roško a R. Haluška po 4, Mir. Lupták 3,5, Ľ. Lupták 2,5.

Ludrová B – L. Sliače B 9:9
V závere tradične vyrovnaného duelu boli na tom lepšie domáci. Víťazný bod však nedosiahli a pretože aj prvý zápas nemal víťaza, o postupujúcom do súboja o lepšie umiestnenie musel rozhodnúť až celkový pomer setov. V nich boli opäť úspešnejší stolní tenisti L. Sliačov, keď vyhrali 34 zo 64 setov. Úvodný súboj skončil 37:29. Hosťom zahral vynikajúco M. Antol. (Prvý zápas 9:9). Body – domáci: J. Cibulka 3, L. Dutka 2,5, P. Milan 2, L. Milan 1,5, hostia: M. Antol 4, I. Littva 3,5, A. Hlavatý st. 1,5, R. Jacko 0. -jš-

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 707
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 739
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 9 092
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 586
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 146
 6. Po Slovensku na motorke 6 283
 7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 288
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 4 964
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 4 872
 10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 4 102
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Spustili práce na tuneli Čebrať aj zo západnej strany od Hrboltovej. Zostáva vyraziť posledných približne 300 metrov. Termín dostavby úseku zostáva na rok 2023.


22 h
Ako si vybrať turistickú obuv? Poradí vám Lukáš Majerčák, expert z Intersportu.

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.


21 h

Pandémia ochorenia COVID-19 v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku najviac zasiahla chirurgické odbory, ktoré zaznamenali pokles operačných výkonov takmer o 80 percent.


TASR 22 h

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


18 h

Starohaličana zavalila slama. Neprežil.


15 h

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


17. jún

Začiatok posledného pracovného dňa na Gemeri poznačila tragédia.


(mb) 19 h

Už ste čítali?