Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Stolný tenis

Smrečany-Žiar už definitívne víťazom

V predposlednom kole V. stolnotenisovej ligy potvrdili výbornú formu hráči rezervy Jamníka, ktorí po remíze na stoloch vedúceho mužstva v minulom kole dokázali jasne zdolať na svojich stoloch druhé mužstvo súťaže Iľanovo A. Vedúce mužstvo Smrečany-Žiar uhralo v Nižnej Boci najtesnejšie víťazstvo a zabezpečilo si už v predposlednom kole konečné prvé miesto v súťaži. Hráči Z. Poruby A dokázali vrátiť SOU L. Mikuláš A prehru z prvej časti súťaže a svojím víťazstvom im zobrali aj teoretickú šancu na umiestnenie v prvej polovici tabuľky. V dolnej polovici tabuľky pred posledným kolom vyrovnali bodový stav s mužstvami pred sebou hráči L. Porúbky, ktorí sa v závere súťaže priblížili k výkonom z predchádzajúcich ročníkov a ukazujú, že kvalita ich mužstva je vyššia ako umiestnenie v tabuľke. Šlágrom posledného kola bude zápas Ľubeľa A – L. Ondrašová, ktorého víťaz si s najväčšou pravdepodobnosťou zaistí postup do vyššej súťaže.
V 22. kole 2. 4. sa stretnú: Ľubeľa C – Jamník B, Iľanovo A – N. Boca A, Smrečany-Žiar – SOU L. Mikuláš A, Z. Poruba A – L. Porúbka A, Bobrovec B – Váhostav L. Hrádok, Ľubeľa B – L. Ondrašová.

L. Ondrašová – Ľubeľa C 10:8
Domáci nastúpili na stretnutie len traja a tak už v úvode prehrávali 0:5, ale postupne náskok hostí znižovali a nakoniec sa tešili z najtesnejšieho víťazstva. Body – domáci: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2, hostia: M. Hrnčiar 2, J. Urban 1, D. Hrnčiar0, Guoth 0, 5 x wo.

Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa B 6:12
Domáci zohrali s favoritom vyrovnané stretnutie, ale väčšia herná kvalita hráčov hostí sa prejavila v koncovkách vyrovnaných setov. Body a domáci: Pasečiak 2, Bella 1, Šlosár 1, Bether 1/2, 1 x wo, hostia: Oravec 4,5, Zubaj 3,5, Rojček 3,5/0, Oško 0.

L. Porúbka A – Bobrovec B 15:3
Domáci potvrdili výbornú formu z minulých kôl a jasne prevýšili posledné mužstvo súťaže aj tomu, že dali príležitosť aj hráčom svojej rezervy. Body – domáci: Kočtúch 4,5, J. Beňo 4, Voštiar 2,5/0 (striedal Capko 0/2), Ondík 1,5/1 (striedal M. Beňo 2,5/0), hostia: A. Kusý, R. Kusý a Rak po 1, Lisý 0.

SOU L. Mikuláš A – Z. Poruba A 6:12
Hostia vyhrali obe štvorhry. Počas celého stretnutia viedli a domáci s nimi držali kontakt do stavu 5:6. Potom hostia šiestimi vyhratými dvojhrami v rade rozhodli o svojom víťazstve. Body - domáci: Vrábel 3, J. Kalinay 2, K. Kalinay 1, Bubelíny 0, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Tomčík 1,5.

N. Boca A – Smrečany-Žiar 8:10
Domáci zohrali s vedúcim mužstvom rovnocennú partiu a pred poslednými dvojhrami bol ešte nerozhodný stav 8:8. V rozhodujúcich dueloch však mali hosťujúci hráči lepšie nervy a víťazstvami rozhodli o najtesnejšom víťazstve. Body - domáci: Mäsiar 4,5, Ozábal 2, Láni 1, I. Tréger 0,5, hostia: Dzúrik 3,5, Laučík 2,5, Križian a Kováč po 2.

Jamník B – Iľanovo A 12:6
Domáci potvrdili výbornú formu. Vynikajúco im vyšiel úvod stretnutia, keď postupne viedli 6:0 a 9:1 a o ich víťazstve bolo prakticky rozhodnuté. Body - domáci: Vyšňan 4, Haluška ml. 3,5, Vondra 2,5, Pavkovček 1/1 (striedal Lazar 0/2), Berník a Kovács po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Stankoviansky 3, Šuna 2, Žiaran 1, Gejdoš 0.-kn-

O prvých troch miestach je rozhodnuté

Predposledné kolo VI. stolnotenisovej ligy rozhodlo o trojici mužstiev na čele tabuľky. L Peter dokázal zdolať v domácom prostredí rezervu SOU L. Mikuláš a keďže ma lepšie vzájomné zápasy so štvrtým Iľanovom B, definitívne si udržal tretiu priečku v konečnej tabuľke a to dáva reálnu šancu postupu. Zaujímavý je súboj o štvrté miesto, ktoré dáva teoretickú šancu postupu a pred posledným kolom zostali v boji o toto miesto dve mužstvá, z ktorých má na úspech väčšie šance rezerva Iľanova vďaka najtesnejšiemu víťazstvu nad vedúcou Dúbravou. A keďže aj druhé mužstvo tabuľky prehralo s rezervou L. Porúbky, víťazom súťaže sa už pred posledným kolom stalo mužstvo Dúbravy. V poslednom čase výborne hrajúca rezerva L. Jána napriek víťazstvu stratila aj teoretickú šancu na štvrté miesto. V poslednom kole by im víťazstvo nad SOU L. Mikuláš B zabezpečilo konečnú piatu priečku. Ostatné družstvá, ktorým už prakticky o nič nejde už len súťaž dohrávajú, niektoré s užším hráčskym kádrom majú problém nastúpiť v štvorici a zdá sa, že už netrpezlivo čakajú na posledné kolo súťaže.
V 22. kole 2. 4. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: L. Ján B – SOU L. Mikuláš B, L. Porúbka B – L. Peter, Iľanovo B – Hybe B, Dúbrava – Z. Poruba B, v skupine o 9. - 15. miesto: Ľubeľa D – P. Ľupča B, Hybe C – N. Boca B, P. Ľupča A – Squash L. Mikuláš, Iľanovo C – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO

Z. Poruba B – L. Ján B 7:11
Keďže domáci opäť nastúpili len s torzom základnej zostavy, nemali v stretnutí, v poslednej dobe v dobrej forme hrajúcim mužstvom hostí, veľké šance na úspech a preto je konečný výsledok pre nich prijateľný. Body - domáci: Kamien st. 3,5, Brtáň 2,5, Kamien ml. 1, Hovanec 0, hostia: Fillo 4,5, Čurný st. 3, Fekete 2, Čurný ml. 1, Sabovčík 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo B – Dúbrava 10:8
Domáci vyhrali v úvode obe štvorhry a keďže ich túžba po víťazstve v tomto zápase bola o poznanie väčšia ako u hráčov súpera, podarilo sa im nakoniec stretnutie vyhrať najtesnejším rozdielom. Body domáci: Wosiňski 4,5, Droppa 2,5, Martiak a Motrinec po 1,5, hostia: Štrba a Švec po 3, Nemec 2, Gejdoš 0.

L. Porúbka B – Hybe B 10:8
Domáci sa predstavili ako vyrovnanejšie mužstvo, a keď trojici ich hráčov dokázal vzdorovať len Farbák, nakoniec sa stretnutie skončilo zaslúžene tesným víťazstvom domácich. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 3,5, J. Beňo 3, Capko 0, hostia: J. Farbák 4,5, Marušiak st. 1,5, Jakubovič ml. a Janovčík st. po 1.

L. Peter – SOU L. Mikuláš B 12:6
Domáce mužstvo podalo pre nich vo veľmi dôležitom stretnutí dobrý a zodpovedný výkon a tak nakoniec po zaslúženom víťazstve sa mohli tešiť z víťazstva. Body domáci: Volf 4,5, Kubica 3, Nemsila 2, Lojdl 2/1 (striedal Drugaj 0,5/1), hostia: Krajči a Zvolenský po 2,5, Mičuda 1, Vlha 0.

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO

P. Ľupča A – Hybe C 9:9
Domáci nastúpili len v trojici a ani stopercentná úspešnosť ich dvoch hráčov Nogeho a Kohúta im nestačila na lepší výsledok. Body - domáci: Noge a Kohút po 4,5, Bella 0, hostia: M. Farbák, Marušiak ml., Mičev a Skaloš po 1, 5 x wo.

N. Boca B – Ľubeľa D 12:6
Domáci sa ujali vedenia na začiatku a stále svoj náskok zvyšovali i aj napriek tomu, že dali príležitosť takmer všetkým prítomným hráčom. Body - domáci: Madej a Švanda po 3,5, Ozábal 2/0 (striedal Láni 1/1), Risík 1,5, L. Tréger 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Gejdoš 3, Vrbenský 2, Urban 1, Kochláň 0.

Iľanovo C – Part. Ľupča B 13:5
Keďže hráči domácich D. Kubo a Ostrovský prevýšili hráčov súpera a domáci vyhrali aj obe úvodné štvorhry, nebolo o víťazovi tohto stretnutia od začiatku pochýb. Body - domáci: D. Kubo a Ostrovský po 4,5, Beťko a P. Demenčík po 2,5, hostia: Juraj Adamčiak a M. Procházka po 2, M. Sokol 1, Benčo 0/2 (striedal Jakub Adamčiak 0/2).-kn-

Neporaziteľnosť Bobrovca skončila

V 21. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova skončila takmer rok trvajúca neporaziteľnosť Bobrovca. Obhajcovia minuloročného prvenstva neuspeli na stoloch Černovej B, ktorej hráči sa postarali aj o predchádzajúcu prehru lídra IV. ligy. Posledný zápas vlaňajšej sezóny vyhrali vtedy domáci 10:8. Ďalší vynikajúci súboj predposledného kola, v ktorom sa stretli dolnoliptovské tímy Liskovej a ŠKST D, rozhodol až záverečný bod domáceho V. Lauku. Druhá Ľubeľa odplatila nevyspytateľným L. Sliačom prehru z prvého vzájomného zápasu. Zostávajúce tri stretnutia skončili podľa predpokladov. V tabuľke nenastali väčšie zmeny. Polepšil si jedine Jamník, ktorý postúpil na 8. miesto, kde vystriedal L. Sliače. O víťazovi a zostupujúcom sa rozhodlo už skôr. Zúžil sa aj počet kandidátov na postup do novej nadregionálnej súťaže, kde majú istú účasť minimálne 4 družstvá súčasnej IV. ligy. Zaujímavý ešte môže byť boj o tretiu priečku. V súťaži je kvôli veľkonočným sviatkom týždňová prestávka.
V záverečnom kole sa 2. 4. odohrajú zápasy: ŠKST Rbk D – SCP Rbk B, Ludrová – Ľubeľa, L. Sliače – Demänová, Hybe – Černová B, Bobrovec – Jamník, ŠKST Rbk E – Lisková.

Lisková - ŠKST Ružomberok D 10:8
Stretnutie odvekých rivalov začali lepšie domáci, viedli 2:0 i 5:2. Húževnatí hostia nasledujúcou trojbodovou šnúrou skóre zrovnali. V ďalšej časti sa mužstvá ťahali o každý bod. O tesnej výhre Liskovej rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej V. Lauko porazil R. Cibulku. Skvelý výkon podal ľavačkár P. Dittrych. Body – domáci: J. Demko, Karlík, E. Šeffer a Lauko po 2,5, hostia: Dittrych 4, R. Cibulka a Lenčová po 2, Bystričan 0.

Černová B – Bobrovec 11:7
Po prvej prehratej štvorhre sa domáci chytili a začali udávať tempo hry. Hostia znížili na 4:2, ale potom bol už zápas v réžii hráčov Černovej, ktorí 6 bodmi za sebou rozhodli stretnutie vo svoj prospech. V ich tíme zahrali vynikajúco D. Maďar a M. Holdoš. Body – domáci: Maďar 4,5, Holdoš 3/0 (striedal Mojš 0/1) M. Kmeť 2, Frolo 1, Ondruška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Ambrózy a Rob. Kusý po 2,5, Rusina a Grajko po 1.

Jamník – ŠKST Ružomberok E 15:3
Jednoznačná záležitosť domácich, ktorým hostia hrajúci s náhradníkmi nekládli prakticky žiadny odpor. Body – domáci: Fajmon, P. Veselovský a M. Haluška st. po 4, Vyšňan 2/0 (striedal Lazar 1/1), hostia: Húšťa 1,5, Čelko, Š. Hatala a Uličný po 0,5.

Demänová – Hybe 15:3
V priemernom stretnutí odviedli domáci štandardný výkon a bez problémov zvíťazili. Jediným naplno bodujúcim hráčom bol M. Jurkovič. Body – domáci: M. Jurkovič st. 4,5, Mažári, Boča a Košík po 3,5, hostia: J. Janovčík ml. 2, Šmihula 1, Moravčík 0, Jakubovič 0.

SCP Ružomberok B – Ludrová 16:2
Z piatich 5-setových duelov vyhrali snaživí hostia len jeden. Piaty set najdramatickejšej dvojhry Mir. Hulej – P. Bebjak skončil 14:12. Body – domáci: B. Hatala a M. Švento po 4,5, Drapáč 3,5, Mir. Hulej 2,5/0 (striedal Maga 1/1), hostia: Pasch a Bebjak po 1, Močáry 0, J. Cibulka 0.

Ľubeľa – L. Sliače 11:7
Úvod zaujímavého zápasu patril domácim, ktorí boli lepší aj v ďalšom priebehu. Recept na zdolanie jednotky hostí však nenašli. Body – domáci: Kandera a B. Oravec po 3,5, Mil. Hrnčiar 1,5, Rojček 2,5/1 (striedal Š. Oravec 0/1), hostia: Zezula 4, Dvorský 2, Mrva 1, Mihulec 0. jš-

Najtesnejšia výhra Ľubochne

Záver play off V. ligy – západ v stolnom tenise sa nezadržateľne blíži. Osmičku mužstiev čakajú už len odvetné stretnutia, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení a treťom postupujúcom do IV. ligy. Právo účasti vo vyššej súťaži už získali obaja finalisti. V prvom zápase najlepších mužstiev v Ľubochni boli o niečo lepší obhajcovia minuloročného prvenstva, ktorých hráči Bieleho Potoka nepokorili ani na tretí pokus. Pred odvetou je však ešte všetko otvorené. Šokujúci výsledok sa zrodil v Likavke, kde privítali rezervu L. Sliačov. Hostia vyhrali nečakane 14:4 a sú na najlepšej ceste k zisku 5. miesta. Výhry Liskovej B s ŠKST F a Ludrovej B s Bešeňovou sa čakali.
V odvetných zápasoch o konečné umiestnenie sa 2. 4. stretnú: finále: B. Potok – Ľubochňa, o 3.-4. miesto: ŠKST Rbk F – Lisková B, o 5.-6. miesto: L. Sliače B – Likavka, o 7.-8. miesto: Bešeňová – Ludrová B.

FINÁLE

Ľubochňa – Biely Potok 10:8
Stretnutie plné zvratov nezačali domáci najlepšie, prehrávali už 2:5. Úspešnou šnúrou však obrátili na 8:5. V záverečnej sérii sa hrali až tri 5-setové drámy, ktoré stanovili najtesnejší výsledok. Najlepší výkon sezóny podal A. Kendera. Výsledok však mohol byť aj opačný, ale trojka a štvorka hostí nezvládli veľmi dobre rozohraté zápasy s Voj. Olosom st., rep. M. Chylom. (Pomer setov 39:34). Body – domáci: Okál 3, Voj. Olos st. 2,5, Chyla a M. Roštek po 2, Vl. Olos 0,5 (hral len štvorhru), hostia: A. Kendera 4, Jantoš 3,5, F. Milan 0,5, J. Švento 0.

ZÁPAS O 3.-4. MIESTO:

Lisková B – ŠKST Ružomberok F 11:7
Hostia, ktorým chýbala jednotka tímu M. Kasanický, dosiahli v Liskovej veľmi prijateľný výsledok. Plný zisk bodov domácich opôr V. Lauku a M. Klačku sa očakával. Z hostí príjemne prekvapil bojovný A. Sabucha. Body – domáci: Klačko a Lauko po 4,5, Nemček 2, T. Demko 0, hostia: B. Kasanický a Sabucha po 2,5, Uličný a Čabák po 1.

ZÁPAS O 5. - 6. MIESTO

Likavka – L. Sliače B 4:14
Ambiciózni domáci, ktorých tohtosezónnym cieľom bol postup do IV. ligy, prekvapujúco zlyhali. Pod obrovské prekvapenie sa podpísalo viacero okolností. Hostia mali raketový nástup, keď vyhrali prvých 7 zápasov. Domáci dvoma bodmi znížili na 2:7, ale ďalšie tri body patrili opäť hosťom. Duel sa v závere už len dohrával. Favoritovi navyše nečakane vybuchol skúsený M. Kačník. Body – domáci: R. Haluška 2, Bartánus a Tkáč po 1, M. Kačník 0, hostia: I. Littva 4,5, R. Jacko 3,5, M. Antol 3,5/0 (striedal Bartík 0/1), A. Hlavatý st. 2,5.

ZÁPAS O 7.-8. MIESTO:

Ludrová B – Bešeňová 14:4
Vyhratejší domáci nemali so sympatickým súperom väčšie problémy. V ich tíme sa po dlhšej prestávke objavil M. Kaman. Body – domáci: L. Milan 4,5, J. Cibulka a P. Milan po 3,5, L. Dutka 1,5/0 (striedal M. Kaman 1/2), hostia: Šlachta 2, P. Baran a D. Grenčík po 1, J. Grenčík 0. jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Spánok – základ pevných vzťahov
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Šéf Accenture: Ak už príde človek do kancelárie, malo by to dávať zmysel
 4. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 5. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 6. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 8. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 9. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 10. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 1. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 2. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 3. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 4. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 5. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 6. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 7. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 8. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 9. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 10. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 569
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 809
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 091
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 741
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 646
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 094
 7. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 028
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 926
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 543
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 543

Blogy SME

 1. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 2. Marek Strapko: Toto sa stane, ak ustupujete primitivizmu
 3. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 4. Igor Múdry: Kľak
 5. Rudolf Pado: Keď je úradník človekom, chválime Medzilaborce
 6. Marek Mačuha: Viac technokracie do politiky
 7. Braňo Švec: Chyby sú fajn aj pri učení sa cudzích jazykov
 8. Denis Jánošík: Október- mesiac úcty k starším
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 268
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 362
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 930
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 675
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 497
 6. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 4 090
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 805
 8. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid 2 658
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Situácia v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku v súvislosti s nedeľňajším požiarom v chirurgickom pavilóne je v súčasnosti pod kontrolou.


TASR 8 h

V sobotu 16. 10. 2021 sa opäť v priestoroch mikulášskej krytej plavárne uskutočnili plavecké preteky – 1. kolo Severoslovenskej ligy.


8 h
Majster Slovenska, kanoista Marko Mirgorodský.

Poslednými pretekmi vodných slalomárov v tohtoročnej sezóne boli majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v bratislavskom Čunove. Liptovskí vodáci, samozrejme, neboli do počtu, ale brali tituly majstrov SR.


10 h

Otília Kadašiová zo Strečna tká na krosnách, ktoré majú takmer sto rokov. Keď si za ne sadá, pohladká ich akoby sa modlila – také sú pre ňu vzácne.


14 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Zhrnuli sme pre vás všetkých 37 kysuckých samospráv. Ako je na tom tá vaša?


17. okt

Má stredne ťažký priebeh ochorenia, pozitívny výsledok testu má aj jeho manželka.


SITA 16 h

Obmedzenia sa týkajú hlavne neočkovaných.


17 h

Blogy SME

 1. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 2. Marek Strapko: Toto sa stane, ak ustupujete primitivizmu
 3. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 4. Igor Múdry: Kľak
 5. Rudolf Pado: Keď je úradník človekom, chválime Medzilaborce
 6. Marek Mačuha: Viac technokracie do politiky
 7. Braňo Švec: Chyby sú fajn aj pri učení sa cudzích jazykov
 8. Denis Jánošík: Október- mesiac úcty k starším
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 268
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 362
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 930
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 675
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 497
 6. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 4 090
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 805
 8. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid 2 658
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu