Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Stolný tenis

Smrečany-Žiar už definitívne víťazom

V predposlednom kole V. stolnotenisovej ligy potvrdili výbornú formu hráči rezervy Jamníka, ktorí po remíze na stoloch vedúceho mužstva v minulom kole dokázali jasne zdolať na svojich stoloch druhé mužstvo súťaže Iľanovo A. Vedúce mužstvo Smrečany-Žiar uhralo v Nižnej Boci najtesnejšie víťazstvo a zabezpečilo si už v predposlednom kole konečné prvé miesto v súťaži. Hráči Z. Poruby A dokázali vrátiť SOU L. Mikuláš A prehru z prvej časti súťaže a svojím víťazstvom im zobrali aj teoretickú šancu na umiestnenie v prvej polovici tabuľky. V dolnej polovici tabuľky pred posledným kolom vyrovnali bodový stav s mužstvami pred sebou hráči L. Porúbky, ktorí sa v závere súťaže priblížili k výkonom z predchádzajúcich ročníkov a ukazujú, že kvalita ich mužstva je vyššia ako umiestnenie v tabuľke. Šlágrom posledného kola bude zápas Ľubeľa A – L. Ondrašová, ktorého víťaz si s najväčšou pravdepodobnosťou zaistí postup do vyššej súťaže.
V 22. kole 2. 4. sa stretnú: Ľubeľa C – Jamník B, Iľanovo A – N. Boca A, Smrečany-Žiar – SOU L. Mikuláš A, Z. Poruba A – L. Porúbka A, Bobrovec B – Váhostav L. Hrádok, Ľubeľa B – L. Ondrašová.

L. Ondrašová – Ľubeľa C 10:8
Domáci nastúpili na stretnutie len traja a tak už v úvode prehrávali 0:5, ale postupne náskok hostí znižovali a nakoniec sa tešili z najtesnejšieho víťazstva. Body – domáci: Zúbek 4,5, M. Ráchel 3,5, M. Hán 2, hostia: M. Hrnčiar 2, J. Urban 1, D. Hrnčiar0, Guoth 0, 5 x wo.

Váhostav L. Hrádok – Ľubeľa B 6:12
Domáci zohrali s favoritom vyrovnané stretnutie, ale väčšia herná kvalita hráčov hostí sa prejavila v koncovkách vyrovnaných setov. Body a domáci: Pasečiak 2, Bella 1, Šlosár 1, Bether 1/2, 1 x wo, hostia: Oravec 4,5, Zubaj 3,5, Rojček 3,5/0, Oško 0.

L. Porúbka A – Bobrovec B 15:3
Domáci potvrdili výbornú formu z minulých kôl a jasne prevýšili posledné mužstvo súťaže aj tomu, že dali príležitosť aj hráčom svojej rezervy. Body – domáci: Kočtúch 4,5, J. Beňo 4, Voštiar 2,5/0 (striedal Capko 0/2), Ondík 1,5/1 (striedal M. Beňo 2,5/0), hostia: A. Kusý, R. Kusý a Rak po 1, Lisý 0.

SOU L. Mikuláš A – Z. Poruba A 6:12
Hostia vyhrali obe štvorhry. Počas celého stretnutia viedli a domáci s nimi držali kontakt do stavu 5:6. Potom hostia šiestimi vyhratými dvojhrami v rade rozhodli o svojom víťazstve. Body - domáci: Vrábel 3, J. Kalinay 2, K. Kalinay 1, Bubelíny 0, hostia: Betcher, Kostend a Lehotský po 3,5, Tomčík 1,5.

N. Boca A – Smrečany-Žiar 8:10
Domáci zohrali s vedúcim mužstvom rovnocennú partiu a pred poslednými dvojhrami bol ešte nerozhodný stav 8:8. V rozhodujúcich dueloch však mali hosťujúci hráči lepšie nervy a víťazstvami rozhodli o najtesnejšom víťazstve. Body - domáci: Mäsiar 4,5, Ozábal 2, Láni 1, I. Tréger 0,5, hostia: Dzúrik 3,5, Laučík 2,5, Križian a Kováč po 2.

Jamník B – Iľanovo A 12:6
Domáci potvrdili výbornú formu. Vynikajúco im vyšiel úvod stretnutia, keď postupne viedli 6:0 a 9:1 a o ich víťazstve bolo prakticky rozhodnuté. Body - domáci: Vyšňan 4, Haluška ml. 3,5, Vondra 2,5, Pavkovček 1/1 (striedal Lazar 0/2), Berník a Kovács po 0,5 (hrali len štvorhru), hostia: Stankoviansky 3, Šuna 2, Žiaran 1, Gejdoš 0.-kn-

O prvých troch miestach je rozhodnuté

Predposledné kolo VI. stolnotenisovej ligy rozhodlo o trojici mužstiev na čele tabuľky. L Peter dokázal zdolať v domácom prostredí rezervu SOU L. Mikuláš a keďže ma lepšie vzájomné zápasy so štvrtým Iľanovom B, definitívne si udržal tretiu priečku v konečnej tabuľke a to dáva reálnu šancu postupu. Zaujímavý je súboj o štvrté miesto, ktoré dáva teoretickú šancu postupu a pred posledným kolom zostali v boji o toto miesto dve mužstvá, z ktorých má na úspech väčšie šance rezerva Iľanova vďaka najtesnejšiemu víťazstvu nad vedúcou Dúbravou. A keďže aj druhé mužstvo tabuľky prehralo s rezervou L. Porúbky, víťazom súťaže sa už pred posledným kolom stalo mužstvo Dúbravy. V poslednom čase výborne hrajúca rezerva L. Jána napriek víťazstvu stratila aj teoretickú šancu na štvrté miesto. V poslednom kole by im víťazstvo nad SOU L. Mikuláš B zabezpečilo konečnú piatu priečku. Ostatné družstvá, ktorým už prakticky o nič nejde už len súťaž dohrávajú, niektoré s užším hráčskym kádrom majú problém nastúpiť v štvorici a zdá sa, že už netrpezlivo čakajú na posledné kolo súťaže.
V 22. kole 2. 4. sa stretnú v skupine o 1. - 8. miesto: L. Ján B – SOU L. Mikuláš B, L. Porúbka B – L. Peter, Iľanovo B – Hybe B, Dúbrava – Z. Poruba B, v skupine o 9. - 15. miesto: Ľubeľa D – P. Ľupča B, Hybe C – N. Boca B, P. Ľupča A – Squash L. Mikuláš, Iľanovo C – voľno.

SKUPINA O 1. - 8. MIESTO

Z. Poruba B – L. Ján B 7:11
Keďže domáci opäť nastúpili len s torzom základnej zostavy, nemali v stretnutí, v poslednej dobe v dobrej forme hrajúcim mužstvom hostí, veľké šance na úspech a preto je konečný výsledok pre nich prijateľný. Body - domáci: Kamien st. 3,5, Brtáň 2,5, Kamien ml. 1, Hovanec 0, hostia: Fillo 4,5, Čurný st. 3, Fekete 2, Čurný ml. 1, Sabovčík 0,5 (hral len štvorhru).

Iľanovo B – Dúbrava 10:8
Domáci vyhrali v úvode obe štvorhry a keďže ich túžba po víťazstve v tomto zápase bola o poznanie väčšia ako u hráčov súpera, podarilo sa im nakoniec stretnutie vyhrať najtesnejším rozdielom. Body domáci: Wosiňski 4,5, Droppa 2,5, Martiak a Motrinec po 1,5, hostia: Štrba a Švec po 3, Nemec 2, Gejdoš 0.

L. Porúbka B – Hybe B 10:8
Domáci sa predstavili ako vyrovnanejšie mužstvo, a keď trojici ich hráčov dokázal vzdorovať len Farbák, nakoniec sa stretnutie skončilo zaslúžene tesným víťazstvom domácich. Body - domáci: Ondík a Voštiar po 3,5, J. Beňo 3, Capko 0, hostia: J. Farbák 4,5, Marušiak st. 1,5, Jakubovič ml. a Janovčík st. po 1.

L. Peter – SOU L. Mikuláš B 12:6
Domáce mužstvo podalo pre nich vo veľmi dôležitom stretnutí dobrý a zodpovedný výkon a tak nakoniec po zaslúženom víťazstve sa mohli tešiť z víťazstva. Body domáci: Volf 4,5, Kubica 3, Nemsila 2, Lojdl 2/1 (striedal Drugaj 0,5/1), hostia: Krajči a Zvolenský po 2,5, Mičuda 1, Vlha 0.

SKUPINA O 9. - 15. MIESTO

P. Ľupča A – Hybe C 9:9
Domáci nastúpili len v trojici a ani stopercentná úspešnosť ich dvoch hráčov Nogeho a Kohúta im nestačila na lepší výsledok. Body - domáci: Noge a Kohút po 4,5, Bella 0, hostia: M. Farbák, Marušiak ml., Mičev a Skaloš po 1, 5 x wo.

N. Boca B – Ľubeľa D 12:6
Domáci sa ujali vedenia na začiatku a stále svoj náskok zvyšovali i aj napriek tomu, že dali príležitosť takmer všetkým prítomným hráčom. Body - domáci: Madej a Švanda po 3,5, Ozábal 2/0 (striedal Láni 1/1), Risík 1,5, L. Tréger 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Gejdoš 3, Vrbenský 2, Urban 1, Kochláň 0.

Iľanovo C – Part. Ľupča B 13:5
Keďže hráči domácich D. Kubo a Ostrovský prevýšili hráčov súpera a domáci vyhrali aj obe úvodné štvorhry, nebolo o víťazovi tohto stretnutia od začiatku pochýb. Body - domáci: D. Kubo a Ostrovský po 4,5, Beťko a P. Demenčík po 2,5, hostia: Juraj Adamčiak a M. Procházka po 2, M. Sokol 1, Benčo 0/2 (striedal Jakub Adamčiak 0/2).-kn-

Neporaziteľnosť Bobrovca skončila

V 21. kole najvyššej stolnotenisovej súťaže Liptova skončila takmer rok trvajúca neporaziteľnosť Bobrovca. Obhajcovia minuloročného prvenstva neuspeli na stoloch Černovej B, ktorej hráči sa postarali aj o predchádzajúcu prehru lídra IV. ligy. Posledný zápas vlaňajšej sezóny vyhrali vtedy domáci 10:8. Ďalší vynikajúci súboj predposledného kola, v ktorom sa stretli dolnoliptovské tímy Liskovej a ŠKST D, rozhodol až záverečný bod domáceho V. Lauku. Druhá Ľubeľa odplatila nevyspytateľným L. Sliačom prehru z prvého vzájomného zápasu. Zostávajúce tri stretnutia skončili podľa predpokladov. V tabuľke nenastali väčšie zmeny. Polepšil si jedine Jamník, ktorý postúpil na 8. miesto, kde vystriedal L. Sliače. O víťazovi a zostupujúcom sa rozhodlo už skôr. Zúžil sa aj počet kandidátov na postup do novej nadregionálnej súťaže, kde majú istú účasť minimálne 4 družstvá súčasnej IV. ligy. Zaujímavý ešte môže byť boj o tretiu priečku. V súťaži je kvôli veľkonočným sviatkom týždňová prestávka.
V záverečnom kole sa 2. 4. odohrajú zápasy: ŠKST Rbk D – SCP Rbk B, Ludrová – Ľubeľa, L. Sliače – Demänová, Hybe – Černová B, Bobrovec – Jamník, ŠKST Rbk E – Lisková.

Lisková - ŠKST Ružomberok D 10:8
Stretnutie odvekých rivalov začali lepšie domáci, viedli 2:0 i 5:2. Húževnatí hostia nasledujúcou trojbodovou šnúrou skóre zrovnali. V ďalšej časti sa mužstvá ťahali o každý bod. O tesnej výhre Liskovej rozhodla až posledná dvojhra, v ktorej V. Lauko porazil R. Cibulku. Skvelý výkon podal ľavačkár P. Dittrych. Body – domáci: J. Demko, Karlík, E. Šeffer a Lauko po 2,5, hostia: Dittrych 4, R. Cibulka a Lenčová po 2, Bystričan 0.

Černová B – Bobrovec 11:7
Po prvej prehratej štvorhre sa domáci chytili a začali udávať tempo hry. Hostia znížili na 4:2, ale potom bol už zápas v réžii hráčov Černovej, ktorí 6 bodmi za sebou rozhodli stretnutie vo svoj prospech. V ich tíme zahrali vynikajúco D. Maďar a M. Holdoš. Body – domáci: Maďar 4,5, Holdoš 3/0 (striedal Mojš 0/1) M. Kmeť 2, Frolo 1, Ondruška 0,5 (hral len štvorhru), hostia: Ambrózy a Rob. Kusý po 2,5, Rusina a Grajko po 1.

Jamník – ŠKST Ružomberok E 15:3
Jednoznačná záležitosť domácich, ktorým hostia hrajúci s náhradníkmi nekládli prakticky žiadny odpor. Body – domáci: Fajmon, P. Veselovský a M. Haluška st. po 4, Vyšňan 2/0 (striedal Lazar 1/1), hostia: Húšťa 1,5, Čelko, Š. Hatala a Uličný po 0,5.

Demänová – Hybe 15:3
V priemernom stretnutí odviedli domáci štandardný výkon a bez problémov zvíťazili. Jediným naplno bodujúcim hráčom bol M. Jurkovič. Body – domáci: M. Jurkovič st. 4,5, Mažári, Boča a Košík po 3,5, hostia: J. Janovčík ml. 2, Šmihula 1, Moravčík 0, Jakubovič 0.

SCP Ružomberok B – Ludrová 16:2
Z piatich 5-setových duelov vyhrali snaživí hostia len jeden. Piaty set najdramatickejšej dvojhry Mir. Hulej – P. Bebjak skončil 14:12. Body – domáci: B. Hatala a M. Švento po 4,5, Drapáč 3,5, Mir. Hulej 2,5/0 (striedal Maga 1/1), hostia: Pasch a Bebjak po 1, Močáry 0, J. Cibulka 0.

Ľubeľa – L. Sliače 11:7
Úvod zaujímavého zápasu patril domácim, ktorí boli lepší aj v ďalšom priebehu. Recept na zdolanie jednotky hostí však nenašli. Body – domáci: Kandera a B. Oravec po 3,5, Mil. Hrnčiar 1,5, Rojček 2,5/1 (striedal Š. Oravec 0/1), hostia: Zezula 4, Dvorský 2, Mrva 1, Mihulec 0. jš-

Najtesnejšia výhra Ľubochne

Záver play off V. ligy – západ v stolnom tenise sa nezadržateľne blíži. Osmičku mužstiev čakajú už len odvetné stretnutia, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení a treťom postupujúcom do IV. ligy. Právo účasti vo vyššej súťaži už získali obaja finalisti. V prvom zápase najlepších mužstiev v Ľubochni boli o niečo lepší obhajcovia minuloročného prvenstva, ktorých hráči Bieleho Potoka nepokorili ani na tretí pokus. Pred odvetou je však ešte všetko otvorené. Šokujúci výsledok sa zrodil v Likavke, kde privítali rezervu L. Sliačov. Hostia vyhrali nečakane 14:4 a sú na najlepšej ceste k zisku 5. miesta. Výhry Liskovej B s ŠKST F a Ludrovej B s Bešeňovou sa čakali.
V odvetných zápasoch o konečné umiestnenie sa 2. 4. stretnú: finále: B. Potok – Ľubochňa, o 3.-4. miesto: ŠKST Rbk F – Lisková B, o 5.-6. miesto: L. Sliače B – Likavka, o 7.-8. miesto: Bešeňová – Ludrová B.

FINÁLE

Ľubochňa – Biely Potok 10:8
Stretnutie plné zvratov nezačali domáci najlepšie, prehrávali už 2:5. Úspešnou šnúrou však obrátili na 8:5. V záverečnej sérii sa hrali až tri 5-setové drámy, ktoré stanovili najtesnejší výsledok. Najlepší výkon sezóny podal A. Kendera. Výsledok však mohol byť aj opačný, ale trojka a štvorka hostí nezvládli veľmi dobre rozohraté zápasy s Voj. Olosom st., rep. M. Chylom. (Pomer setov 39:34). Body – domáci: Okál 3, Voj. Olos st. 2,5, Chyla a M. Roštek po 2, Vl. Olos 0,5 (hral len štvorhru), hostia: A. Kendera 4, Jantoš 3,5, F. Milan 0,5, J. Švento 0.

ZÁPAS O 3.-4. MIESTO:

Lisková B – ŠKST Ružomberok F 11:7
Hostia, ktorým chýbala jednotka tímu M. Kasanický, dosiahli v Liskovej veľmi prijateľný výsledok. Plný zisk bodov domácich opôr V. Lauku a M. Klačku sa očakával. Z hostí príjemne prekvapil bojovný A. Sabucha. Body – domáci: Klačko a Lauko po 4,5, Nemček 2, T. Demko 0, hostia: B. Kasanický a Sabucha po 2,5, Uličný a Čabák po 1.

ZÁPAS O 5. - 6. MIESTO

Likavka – L. Sliače B 4:14
Ambiciózni domáci, ktorých tohtosezónnym cieľom bol postup do IV. ligy, prekvapujúco zlyhali. Pod obrovské prekvapenie sa podpísalo viacero okolností. Hostia mali raketový nástup, keď vyhrali prvých 7 zápasov. Domáci dvoma bodmi znížili na 2:7, ale ďalšie tri body patrili opäť hosťom. Duel sa v závere už len dohrával. Favoritovi navyše nečakane vybuchol skúsený M. Kačník. Body – domáci: R. Haluška 2, Bartánus a Tkáč po 1, M. Kačník 0, hostia: I. Littva 4,5, R. Jacko 3,5, M. Antol 3,5/0 (striedal Bartík 0/1), A. Hlavatý st. 2,5.

ZÁPAS O 7.-8. MIESTO:

Ludrová B – Bešeňová 14:4
Vyhratejší domáci nemali so sympatickým súperom väčšie problémy. V ich tíme sa po dlhšej prestávke objavil M. Kaman. Body – domáci: L. Milan 4,5, J. Cibulka a P. Milan po 3,5, L. Dutka 1,5/0 (striedal M. Kaman 1/2), hostia: Šlachta 2, P. Baran a D. Grenčík po 1, J. Grenčík 0. jš-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 2. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 4. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 6. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 7. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 1. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 2. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Developer projektu Metropolis sa stal Lídrom roka 2022
 4. Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi
 5. Tisíc líp aj pre včely od slovenskej prezidentky
 6. Changes to the System of Remedies
 7. How to succeed when acquiring a business in Slovakia
 8. Nová éra stavieb začína teraz
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 341
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 565
 3. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 5 236
 4. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 4 477
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 269
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 132
 7. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 045
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 416

Blogy SME

 1. Rastislav Jusko: Čo s tebou ďalej, paragraf 363?
 2. Anna Miľanová: Luster podobný lampiónu...
 3. Michala Guľasová: Andrea Rimová – 29. február - knižná recenzia
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka
 5. INESS: O platoch zdravotníkov nemajú rozhodovať ministri
 6. Internátny život UK: Decembrový internát: 10 tipov na dlhé zimné večery
 7. Rudolfa Vallová: Keď odchádzajú talentovaní mladí ľudia...
 8. Štefan Vidlár: Alea iacta est
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 197 390
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 6 936
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 983
 4. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 319
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 034
 6. Jana Melišová: V závoji hmly 2 968
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 776
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 1 950
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Za rok si mali páchatelia zarobiť viac ako stotisíc eur.


9 h
Liptovská Teplá v zelenom, ako nováčik 6. ligy ukazujú, že do nej právom patria.

Futbalistov OŠK Renop Liptovská Teplá smelo možno označiť za šťuku B skupiny VI. ligy. Mužstvo po jeseni tróni na 3. mieste, keď má rovnaký počet (27) bodov (8 víťazstiev, 3 remízy, 2 prehry) ako druhá Vavrečka a len o štyri menej ako „polčasový“ líder Švošov.


a 1 ďalší 10 h
Voľby 2022

Priebeh alebo výsledok volieb napadli na súde dvaja Liptáci.


15 h
Tatran odohral prípravný zápas proti 8 celku najvyššej poľskej súťaži.

Fortunaligista z horného Liptova MFK Taran Liptovský Mikuláš stále trénuje a pripravuje tím na dôležitú jarnú časť sezóny. Počas uplynulej soboty odohral druhý prípravný zápas pod novým trénerským vedením.


4. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Rastislav Jusko: Čo s tebou ďalej, paragraf 363?
 2. Anna Miľanová: Luster podobný lampiónu...
 3. Michala Guľasová: Andrea Rimová – 29. február - knižná recenzia
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka
 5. INESS: O platoch zdravotníkov nemajú rozhodovať ministri
 6. Internátny život UK: Decembrový internát: 10 tipov na dlhé zimné večery
 7. Rudolfa Vallová: Keď odchádzajú talentovaní mladí ľudia...
 8. Štefan Vidlár: Alea iacta est
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 197 390
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 6 936
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 983
 4. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 319
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 034
 6. Jana Melišová: V závoji hmly 2 968
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 776
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 1 950
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu