Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA DOSPELÍ

1. Lúčky, 2. Ludrová, 3. Likavka, 4. Stankovany, 5. L. Lužná, 6. Švošov, 7. L. Sliače, 8. Vlachy, 9. Smreč. Žiar, 10. Jamník, 11. V. Dubová, 12. Beňadiková, 13. Černová, 14. Kvačany

Budú stavať nové ihrisko

Smrečany-Žiar – Futbalisti Smrečian-Žiaru sú po jeseni v najvyššej oblastnej súťaži na 2. mieste. „Jesennú časť zhodnotím dvoma slovami. Bola úspešná. V jarnej časti chceme zopakovať dobré výsledky a skončiť do šiesteho miesta. Vyššie ambície nemáme, lebo z mužstva odišli štyria hráči a nové posily nemáme. Budeme sa snažiť zabudovať do kádra vlastných dorastencov. Na vyššie ambície, teda na postu, nemyslíme z toho dôvodu, že nemáme na to ani podmienky a ani ihrisko. Hoci už nám schválili pozemok a tento rok by sme mali začať s výstavbou nového ihriska,“ povedal tréner Jozef Tekel.

V Beňadikovej sú sklamaní

Beňadiková – Futbalisti TJ Sokola Beňadiková na jesennú časť nespomínajú práve najlepšie. „Pred sezónou sme mali iné plány. Tretie miesto od konca tabuľky je pre nás sklamaním. Rozhodujúce bolo, že sme nedokázali nahradiť hráčov, ktorí odišli z klubu na hosťovanie. Chýbala za nich adekvátna náhrada. Takisto nás kvárili aj zranenia. V jarnej časti musíme hrať tak, aby sme zotrvali v súťaži. To je aj náš prvoradý cieľ. Dno tabuľky je vyrovnané a bude rozhodovať každý bod. Do mužstva sa vrátili z hosťovania z Uh. Vsi Janek a Macek. Opačným smerom odišiel Martin Zlejší,“ povedal člen výboru TJ Sokol Beňadiková Viliam Zlejší.

S umiestnením sú spokojní

Vlachy – „Jeseň dopadla podľa našich možností a schopností. Teda s účinkovaním i umiestnením v prvej časti sezóny môžeme byť spokojní. Súťaž je vzácne vyrovnaná a tak sa budeme snažiť o ešte lepšie umiestnenie. O to však chlapci musia zabojovať. Káder posilní Poleč z L. Mikuláš. V jednaní máme ešte dvoch či troch hráčov, ale mená ešte nebudem hovoriť. Počas zimy z mužstva neodišiel žiadny hráč. Postavenie mužstiev v tabuľke hovorí o tom, že v súťaži by sme sa mali zachrániť. Preto sa budeme počas jari snažiť zabudovávať do kádra našich šikovných dorastencov a stabilizovať káder,“ povedal Rastislav Marton, predseda klubu.

Trápila ich strelecká nemohúcnosť

Jamník – Futbalisti OŠK Jamník sa vrátili po ročnom pôsobení v V. lige opäť do najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. „Vedeli sme, že ani v I. triede to nebudeme mať jednoduché. Jesenná časť to iba potvrdila. Aj keď sme boli často lepším mužstvom, nevyvarovali sme sa hrubých chýb. A keďže sa k tomu pridala aj chronická neschopnosť skórovať, nevyzeralo to s nami v úvode sezóny dobre. Po treťom kole sme boli bez bodu. Potom sme začali konečne aj vyhrávať, hoci strelecká neschopnosť sa u nás prejavovala ďalej. Paradoxom bolo, že proti silným súperom sme dokázali zahrať dobre a proti slabším naopak. Medzi naše klady patrila určite defenzívna činnosť. Pred jarnou časťou sme mali veľké problémy s účasťou hráčov na tréningoch. Dúfam však, že sa prístup niektorých hráčov k tréningovému procesu zmení, lebo bez neho sa hrať nedá. A pri vyrovnanosti v tabuľke budeme potrebovať počas jari každý bod,“ povedal Milan Daňo, predseda OŠK.

Úzky káder a finančné suchoty

Valaská Dubová - Futbalisti Valaskej Dubovej v prvej sezóne, po postupe do I. triedy, skončili na 8. mieste. Rovnaká priečka im patrí aj teraz, po prvej polovici sezóny. „Aj keď po jeseni máme jeden plusový bod, budeme radi, keď obhájime svoje „polčasové“ postavenie,“ vraví tamojší futbalový predseda Jaroslav Lakoštík. „Berieme aj umiestnenie do desiatej priečky. Len nech máme pokoj a nemusíme myslieť na záchranu. Káder, ktorý má k dispozícii tréner Štefan Franek je veľmi úzky. Nič iné nám nezostáva len dopĺňať mužstvo vlastnými mladíkmi. Na nejaký nákup hotových hráčov nemáme. Celkove finančne sme na tom veľmi zle. Mimoriadne ťažko sa zháňajú peniaze na chod klubu.“

Smelé odhodlanie v L. Sliačoch

L. Sliače - „V lete mužstvo prevzal tréner Jiří Oprchal. So sebou stiahol aj syna Romana, ktorý vystužil naše zadné rady. Presadzovať sa začali i mladí chlapci,“ odkrýva pozadie úspešnej sliačanskej futbalovej konjuktúry prezident 1. OFC Albín Jacko. Sliačanci si veľmi rýchlo aj sneh odhrnuli na svojej trávnatej ploche, aby mohli sa čo najlepšie pripraviť na odvetnú časť. V nej chcú ešte „zamiešať“ aj postupové karty. „Doterajšie umiestnenie berieme všetkými desiatimi, ale prečo neísť ďalej. Po sľubnom rozbehu máme ešte vyššie ambície,“ nezakrýva A. Jacko. V kádri je všetko po starom, akurát z Liptovskej Štiavnice sa vrátil Martin Frič.

Čaká ich krušná jar

L. Lúžna - „Veru neviem, kedy stúpime na vlastné ihrisko,“ povzdychol si v čase našej uzávierky prezident OFK Liptovská Lúžna Štefan Kasančík. „Len pred pár dňami tam bola ešte sedemdesiatcentimetrová vrstva snehu.“ Tréneri Ján Kubáň a Jozef Veselovský sa môžu opierať o takmer rovnaký „mančaft“ ako v jeseni. Z mužstva odišiel len Jozef Husarčík. „Jedna vec je naša súpiska a druhá partia hráčov, ktorá je k dispozícii na daný zápas,“ pripomína Š. Kasančík. „Tak ako inde, aj u nás, hráči cestujú za prácou. Z tohto pohľadu predpokladám dosť krušnú jar. Bez pomoci vlastných dorastencov sa asi ťažko zaobídeme.“ Š. Kasančík nie je žiadny pesimista, ale v jeho zornom uhle vychádza, že obhájenie jesenného postavenia by bolo pekným úspechom.

Chcú ponaháňať špicu tabuľky

Likavka - Pred štartom nového súťažného ročníka to vo futbalovej Likavke vrelo. Hráči sa postavili proti vtedajšiemu trénerovi Štefanovi Kovalčíkovi, a tak určitý čas pod hradom Likava vládol menší chaos. Napokon „výborníci“ dali dôveru najskúsenejšiemu hráčovi Pavlovi Apolenárovi. Bolo to tesne pred štartom nového súťažného ročníka. „Po jeseni nestojíme zle,“ tvrdí tajomník Družstevníka Silvester Brtko. „Keby sme skončili do 6. miesta, budeme hovoriť o spokojnosti. Prečo ale neponaháňať aj mužstvá na čele tabuľky?!“ V kádri Družstevníka nedošlo k žiadnym posunom. Jeho nevyhnutnou zálohou je akurát vlastný dorast.

Potvrdiť jesenné postavenie

Ludrová - „Počas zimy sa u nás neudialo nič podstatné,“ hlási tréner ludrovských futbalistov Jozef Večerek. „Akurát sme získala Hadvába zo Švošova a doťahujeme príchod Tišťana, ktorý naposledy hrával v Nemecku. Tým sa káder rozšíri a vznikne aj nová konkurencia na jednotlivé posty.“ To znamená, že aj naďalej sa ŠK Ludrová môže spoliehať na svoje najväčšie opory – Jána Haspru, Róberta Hazuchu a Petra Apolenára. „Zatiaľ plníme to, čo sme si predsavzali,“ pripomína tréner jesenného lídra I. triedy. „Odvetná časť však nebude jednoduchá, pretože zápasy s potenciálnymi ašpirantmi na postup, hráme vonku. Samozrejme, chceme postúpiť, ale rozhodujúca časť súťaže je len pred nami,“ vraví J. Večerek.

Prišli zbytočne o päť bodov

Černová - Futbalisti TJ Máj Černová sa roky snažili dostať z Liptova vyššie, avšak, keď už konečne postúpili, bolo to len na jednu sezónu. Sklamanie z vypadnutia z V. ligy bolo v tejto mestskej časti Ružomberka dosť značné. V „starej“ I. triede je mužstvo po jeseni až na 9. mieste. „O päť bodov sme prišli mimo ihriska kvôli administratívnej chybe,“ vysvetľuje tréner futbalistov TJ Máj Jozef Kmeť. „Komisia nám skontumovala tri stretnutia. Inak, na ihrisku sme do 10. kola ani jeden zápas neprehrali.“ Hráčsky káder zostáva aj po zime málopočetní. Akurát sa vrátil z Dúbravy Moravčík, tam však na hosťovanie zamieril Chebeň. „Zase budeme musieť mužstvo dopĺňať dorastencami,“ poznamenáva J. Kmeť. „Nie som ale z toho nadšení, pretože títo chlapci štart za dospelých berú ako nutné zlo.“

Podarí sa reparát za jeseň?

Švošov - Mužstvu patrí jedenásta pozícia. Samozrejme, že jeseň priniesla určité rozčarovanie. V lete si totiž Švošovci stavali pomerne vysoké ambície. „Dosť sa nám preriedil káder a chýbala v ňom najmä skúsenosť,“ poznamenáva na margo prvej polovice sezóny tajomník švošovského futbalu Peter Urmín. „Verím ale, že jar bude lepšia a chlapci to dotiahnu aspoň do 8. miesta.“ Trénerom Danielovi Lackovi a Jozefovi Bražinovi v porovnaní s jeseňou bude chýbať Hadváb (odišiel do Ludrovej), na druhej strane od 1. apríla do kolektívu pribudne Dančo, po skončení hosťovania v Dúbrave.

Novým šéfom Ľ. Čieško

Stankovany - „Škoda hovoriť, situácia je katastrofálna.“ Takto zhodnotil súčasný stav v Sokole Stankovany jeho nový predseda Ľubomír Čieško. „Rád by som pomohol futbalu vo svojej rodnej obci, hoci momentálne bývam v Turanoch,“ vraví nová persóna v Sokole. „Preto som aj odišiel z Trebostova, kde v jeseni pôsobil ako tréner. Už pred pol druha rokom, keď som sa prvý raz vrátil do Stankovian, to vyzeralo na futbalový pohreb. Dnešná situácia je ešte horšia.“ Futbalisti Stankovian v jeseni „vykopali“ len tri body. Na takúto jesennú vizitku sa asi nikto v obci nepamätá. Ľ. Čieško ale nehádže flintu do žita, hoci kadejaké myšlienky sa mu v ostatných dňoch preháňali hlavou: „Vážne som uvažoval, či A-mužstvo úplne nezrušiť a nezačať všetko budovať nanovo od žiackej kategórie. Avšak ideme ďalej a uvidíme, čo bude po jari. Dávam dohromady partiu, oslovil som viacerých kamarátov, najmä z Turca. Vyzerá to na príchod štyroch, piatich nových hráčov. Môžem prezradiť, že uhovoril som aj niekdajšieho ružomberského zakončovateľa Paľa Chovanca. Snažím sa urobiť všetko pre záchranu I. triedy.“

Všetko pre záchranu v prvej triede

Lúčky - V Lúčkach sa za posledné obdobie dosť zmenil káder, keď im chýbajú najmä skúsení hráči a pre mladíkov je „jednotka“ dosť náročná. „Naša bilancia je nelichotivá, ale chceme všetko urobiť pre záchranu,“ tvrdí Jozef Volf, ktorý momentálne mužstvo vedie „Aj obec má záujem, aby sa u nás hrala najvyššia liptovská súťaž. Z jesenného kádra odišiel len Zachar do Kalamien, odtiaľ sa zase nám vrátili bratia Štefan a Viliam Miškovci, Opatřil a z hosťovania v Liskovej ešte Kuriš. V riešení je ešte jedna „hosťovačka“.

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 5. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 6. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 7. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 10. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 8. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 19 081
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 698
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 6 894
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 303
 5. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 766
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 717
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 115
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 741
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 269
 10. Odišli, ale nezabúdame. Spomínajte s Korzárom 2 870

Blogy SME

 1. Miroslava Moncmanová: Tajné rande v jarný podvečer, alebo Štyri ročné obdobia v obrazoch
 2. Štefan Vidlár: Robove já
 3. Peter Chudý: Vďaka Tiborovi Gašparovi sa stal zo mňa spisovateľ. Polícia v rukách mafie a Policajná chobotnica, fikcia, či realita?
 4. Ľubomír Maretta: Ošetrovňa duše
 5. Irena Šimuneková: Po hradoch - 50 Vinné
 6. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 20. - Heroické dobývanie Antarktídy - Carsten Borchgrevink - prvý muž na antarktickom kontinente?
 8. Anton Kaiser: Záhrada, moja záľuba XI.
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 804
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 442
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 034
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 193
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 132
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 4 374
 7. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 532
 8. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 3 372
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Prípravné práce pred začiatkom natáčania filmu Zemianska česť v 50tych rokoch 20.storočia

Pozrite si, ako žila obec Liptovská Štiavnica v časoch Československa.


3 h
MFK Tatran Lipt. Mikuláš- AS Trenčín

Na programe bolo 11. kolo najvyššej futbalovej súťaže v ktorom sa stretli domáci futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš a AS Trenčín.


a 1 ďalší 16. okt

Vtedajšieho predsedu Okresnej organizácie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v Ružomberku Michala Buchtu zadržali ešte v máji 2018 pri operácii NAKA namierenej proti extrémistom.


SITA 15. okt
  Najúspešnejší mikulášski vodáci. Zľava: tréner Peter Mráz, Lukáš Hnilica, Ivana Chlebová, Richard Rumanský, Samuel Krajčí, Zara Záhorská a  prezident SZKDV Ivan Cibák.

V tesnom závere tohtoročnej vodnoslalomárskej sezóny sa mladí vodáci z Kanoe Tatra klubu Liptovský Mikuláš zúčastnili v poľskom Krakove medzinárodných pretekov, kde zbierali skúsenosti a brali aj cenné kovy.


15. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Žiadajú prejazd len z Oravy a Kysúc.


15. okt

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Pri polnočnej nehode zomrel 17-ročný chlapec.


19 h

Jeden zo spolujazdcov zraneniam na mieste podľahol.


20 h

Blogy SME

 1. Miroslava Moncmanová: Tajné rande v jarný podvečer, alebo Štyri ročné obdobia v obrazoch
 2. Štefan Vidlár: Robove já
 3. Peter Chudý: Vďaka Tiborovi Gašparovi sa stal zo mňa spisovateľ. Polícia v rukách mafie a Policajná chobotnica, fikcia, či realita?
 4. Ľubomír Maretta: Ošetrovňa duše
 5. Irena Šimuneková: Po hradoch - 50 Vinné
 6. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 20. - Heroické dobývanie Antarktídy - Carsten Borchgrevink - prvý muž na antarktickom kontinente?
 8. Anton Kaiser: Záhrada, moja záľuba XI.
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 804
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 442
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 034
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 193
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 132
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 4 374
 7. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 532
 8. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 3 372
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu