Štvrtok, 21. september, 2023 | Meniny má Matúš

I. TRIEDA DOSPELÍ

1. Lúčky, 2. Ludrová, 3. Likavka, 4. Stankovany, 5. L. Lužná, 6. Švošov, 7. L. Sliače, 8. Vlachy, 9. Smreč. Žiar, 10. Jamník, 11. V. Dubová, 12. Beňadiková, 13. Černová, 14. Kvačany

Budú stavať nové ihrisko

Smrečany-Žiar – Futbalisti Smrečian-Žiaru sú po jeseni v najvyššej oblastnej súťaži na 2. mieste. „Jesennú časť zhodnotím dvoma slovami. Bola úspešná. V jarnej časti chceme zopakovať dobré výsledky a skončiť do šiesteho miesta. Vyššie ambície nemáme, lebo z mužstva odišli štyria hráči a nové posily nemáme. Budeme sa snažiť zabudovať do kádra vlastných dorastencov. Na vyššie ambície, teda na postu, nemyslíme z toho dôvodu, že nemáme na to ani podmienky a ani ihrisko. Hoci už nám schválili pozemok a tento rok by sme mali začať s výstavbou nového ihriska,“ povedal tréner Jozef Tekel.

V Beňadikovej sú sklamaní

Beňadiková – Futbalisti TJ Sokola Beňadiková na jesennú časť nespomínajú práve najlepšie. „Pred sezónou sme mali iné plány. Tretie miesto od konca tabuľky je pre nás sklamaním. Rozhodujúce bolo, že sme nedokázali nahradiť hráčov, ktorí odišli z klubu na hosťovanie. Chýbala za nich adekvátna náhrada. Takisto nás kvárili aj zranenia. V jarnej časti musíme hrať tak, aby sme zotrvali v súťaži. To je aj náš prvoradý cieľ. Dno tabuľky je vyrovnané a bude rozhodovať každý bod. Do mužstva sa vrátili z hosťovania z Uh. Vsi Janek a Macek. Opačným smerom odišiel Martin Zlejší,“ povedal člen výboru TJ Sokol Beňadiková Viliam Zlejší.

S umiestnením sú spokojní

Vlachy – „Jeseň dopadla podľa našich možností a schopností. Teda s účinkovaním i umiestnením v prvej časti sezóny môžeme byť spokojní. Súťaž je vzácne vyrovnaná a tak sa budeme snažiť o ešte lepšie umiestnenie. O to však chlapci musia zabojovať. Káder posilní Poleč z L. Mikuláš. V jednaní máme ešte dvoch či troch hráčov, ale mená ešte nebudem hovoriť. Počas zimy z mužstva neodišiel žiadny hráč. Postavenie mužstiev v tabuľke hovorí o tom, že v súťaži by sme sa mali zachrániť. Preto sa budeme počas jari snažiť zabudovávať do kádra našich šikovných dorastencov a stabilizovať káder,“ povedal Rastislav Marton, predseda klubu.

Trápila ich strelecká nemohúcnosť

Jamník – Futbalisti OŠK Jamník sa vrátili po ročnom pôsobení v V. lige opäť do najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. „Vedeli sme, že ani v I. triede to nebudeme mať jednoduché. Jesenná časť to iba potvrdila. Aj keď sme boli často lepším mužstvom, nevyvarovali sme sa hrubých chýb. A keďže sa k tomu pridala aj chronická neschopnosť skórovať, nevyzeralo to s nami v úvode sezóny dobre. Po treťom kole sme boli bez bodu. Potom sme začali konečne aj vyhrávať, hoci strelecká neschopnosť sa u nás prejavovala ďalej. Paradoxom bolo, že proti silným súperom sme dokázali zahrať dobre a proti slabším naopak. Medzi naše klady patrila určite defenzívna činnosť. Pred jarnou časťou sme mali veľké problémy s účasťou hráčov na tréningoch. Dúfam však, že sa prístup niektorých hráčov k tréningovému procesu zmení, lebo bez neho sa hrať nedá. A pri vyrovnanosti v tabuľke budeme potrebovať počas jari každý bod,“ povedal Milan Daňo, predseda OŠK.

Úzky káder a finančné suchoty

Valaská Dubová - Futbalisti Valaskej Dubovej v prvej sezóne, po postupe do I. triedy, skončili na 8. mieste. Rovnaká priečka im patrí aj teraz, po prvej polovici sezóny. „Aj keď po jeseni máme jeden plusový bod, budeme radi, keď obhájime svoje „polčasové“ postavenie,“ vraví tamojší futbalový predseda Jaroslav Lakoštík. „Berieme aj umiestnenie do desiatej priečky. Len nech máme pokoj a nemusíme myslieť na záchranu. Káder, ktorý má k dispozícii tréner Štefan Franek je veľmi úzky. Nič iné nám nezostáva len dopĺňať mužstvo vlastnými mladíkmi. Na nejaký nákup hotových hráčov nemáme. Celkove finančne sme na tom veľmi zle. Mimoriadne ťažko sa zháňajú peniaze na chod klubu.“

Smelé odhodlanie v L. Sliačoch

L. Sliače - „V lete mužstvo prevzal tréner Jiří Oprchal. So sebou stiahol aj syna Romana, ktorý vystužil naše zadné rady. Presadzovať sa začali i mladí chlapci,“ odkrýva pozadie úspešnej sliačanskej futbalovej konjuktúry prezident 1. OFC Albín Jacko. Sliačanci si veľmi rýchlo aj sneh odhrnuli na svojej trávnatej ploche, aby mohli sa čo najlepšie pripraviť na odvetnú časť. V nej chcú ešte „zamiešať“ aj postupové karty. „Doterajšie umiestnenie berieme všetkými desiatimi, ale prečo neísť ďalej. Po sľubnom rozbehu máme ešte vyššie ambície,“ nezakrýva A. Jacko. V kádri je všetko po starom, akurát z Liptovskej Štiavnice sa vrátil Martin Frič.

Čaká ich krušná jar

L. Lúžna - „Veru neviem, kedy stúpime na vlastné ihrisko,“ povzdychol si v čase našej uzávierky prezident OFK Liptovská Lúžna Štefan Kasančík. „Len pred pár dňami tam bola ešte sedemdesiatcentimetrová vrstva snehu.“ Tréneri Ján Kubáň a Jozef Veselovský sa môžu opierať o takmer rovnaký „mančaft“ ako v jeseni. Z mužstva odišiel len Jozef Husarčík. „Jedna vec je naša súpiska a druhá partia hráčov, ktorá je k dispozícii na daný zápas,“ pripomína Š. Kasančík. „Tak ako inde, aj u nás, hráči cestujú za prácou. Z tohto pohľadu predpokladám dosť krušnú jar. Bez pomoci vlastných dorastencov sa asi ťažko zaobídeme.“ Š. Kasančík nie je žiadny pesimista, ale v jeho zornom uhle vychádza, že obhájenie jesenného postavenia by bolo pekným úspechom.

Chcú ponaháňať špicu tabuľky

Likavka - Pred štartom nového súťažného ročníka to vo futbalovej Likavke vrelo. Hráči sa postavili proti vtedajšiemu trénerovi Štefanovi Kovalčíkovi, a tak určitý čas pod hradom Likava vládol menší chaos. Napokon „výborníci“ dali dôveru najskúsenejšiemu hráčovi Pavlovi Apolenárovi. Bolo to tesne pred štartom nového súťažného ročníka. „Po jeseni nestojíme zle,“ tvrdí tajomník Družstevníka Silvester Brtko. „Keby sme skončili do 6. miesta, budeme hovoriť o spokojnosti. Prečo ale neponaháňať aj mužstvá na čele tabuľky?!“ V kádri Družstevníka nedošlo k žiadnym posunom. Jeho nevyhnutnou zálohou je akurát vlastný dorast.

Potvrdiť jesenné postavenie

Ludrová - „Počas zimy sa u nás neudialo nič podstatné,“ hlási tréner ludrovských futbalistov Jozef Večerek. „Akurát sme získala Hadvába zo Švošova a doťahujeme príchod Tišťana, ktorý naposledy hrával v Nemecku. Tým sa káder rozšíri a vznikne aj nová konkurencia na jednotlivé posty.“ To znamená, že aj naďalej sa ŠK Ludrová môže spoliehať na svoje najväčšie opory – Jána Haspru, Róberta Hazuchu a Petra Apolenára. „Zatiaľ plníme to, čo sme si predsavzali,“ pripomína tréner jesenného lídra I. triedy. „Odvetná časť však nebude jednoduchá, pretože zápasy s potenciálnymi ašpirantmi na postup, hráme vonku. Samozrejme, chceme postúpiť, ale rozhodujúca časť súťaže je len pred nami,“ vraví J. Večerek.

Prišli zbytočne o päť bodov

Černová - Futbalisti TJ Máj Černová sa roky snažili dostať z Liptova vyššie, avšak, keď už konečne postúpili, bolo to len na jednu sezónu. Sklamanie z vypadnutia z V. ligy bolo v tejto mestskej časti Ružomberka dosť značné. V „starej“ I. triede je mužstvo po jeseni až na 9. mieste. „O päť bodov sme prišli mimo ihriska kvôli administratívnej chybe,“ vysvetľuje tréner futbalistov TJ Máj Jozef Kmeť. „Komisia nám skontumovala tri stretnutia. Inak, na ihrisku sme do 10. kola ani jeden zápas neprehrali.“ Hráčsky káder zostáva aj po zime málopočetní. Akurát sa vrátil z Dúbravy Moravčík, tam však na hosťovanie zamieril Chebeň. „Zase budeme musieť mužstvo dopĺňať dorastencami,“ poznamenáva J. Kmeť. „Nie som ale z toho nadšení, pretože títo chlapci štart za dospelých berú ako nutné zlo.“

Podarí sa reparát za jeseň?

Švošov - Mužstvu patrí jedenásta pozícia. Samozrejme, že jeseň priniesla určité rozčarovanie. V lete si totiž Švošovci stavali pomerne vysoké ambície. „Dosť sa nám preriedil káder a chýbala v ňom najmä skúsenosť,“ poznamenáva na margo prvej polovice sezóny tajomník švošovského futbalu Peter Urmín. „Verím ale, že jar bude lepšia a chlapci to dotiahnu aspoň do 8. miesta.“ Trénerom Danielovi Lackovi a Jozefovi Bražinovi v porovnaní s jeseňou bude chýbať Hadváb (odišiel do Ludrovej), na druhej strane od 1. apríla do kolektívu pribudne Dančo, po skončení hosťovania v Dúbrave.

Novým šéfom Ľ. Čieško

Stankovany - „Škoda hovoriť, situácia je katastrofálna.“ Takto zhodnotil súčasný stav v Sokole Stankovany jeho nový predseda Ľubomír Čieško. „Rád by som pomohol futbalu vo svojej rodnej obci, hoci momentálne bývam v Turanoch,“ vraví nová persóna v Sokole. „Preto som aj odišiel z Trebostova, kde v jeseni pôsobil ako tréner. Už pred pol druha rokom, keď som sa prvý raz vrátil do Stankovian, to vyzeralo na futbalový pohreb. Dnešná situácia je ešte horšia.“ Futbalisti Stankovian v jeseni „vykopali“ len tri body. Na takúto jesennú vizitku sa asi nikto v obci nepamätá. Ľ. Čieško ale nehádže flintu do žita, hoci kadejaké myšlienky sa mu v ostatných dňoch preháňali hlavou: „Vážne som uvažoval, či A-mužstvo úplne nezrušiť a nezačať všetko budovať nanovo od žiackej kategórie. Avšak ideme ďalej a uvidíme, čo bude po jari. Dávam dohromady partiu, oslovil som viacerých kamarátov, najmä z Turca. Vyzerá to na príchod štyroch, piatich nových hráčov. Môžem prezradiť, že uhovoril som aj niekdajšieho ružomberského zakončovateľa Paľa Chovanca. Snažím sa urobiť všetko pre záchranu I. triedy.“

Všetko pre záchranu v prvej triede

Lúčky - V Lúčkach sa za posledné obdobie dosť zmenil káder, keď im chýbajú najmä skúsení hráči a pre mladíkov je „jednotka“ dosť náročná. „Naša bilancia je nelichotivá, ale chceme všetko urobiť pre záchranu,“ tvrdí Jozef Volf, ktorý momentálne mužstvo vedie „Aj obec má záujem, aby sa u nás hrala najvyššia liptovská súťaž. Z jesenného kádra odišiel len Zachar do Kalamien, odtiaľ sa zase nám vrátili bratia Štefan a Viliam Miškovci, Opatřil a z hosťovania v Liskovej ešte Kuriš. V riešení je ešte jedna „hosťovačka“.

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

 1. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
 2. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
 3. Ktorá cestovka je top? Toto je stávka na istotu
 4. Podpora systému je slabá, je to na jednotlivcoch
 5. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 6. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 7. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
 8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
 1. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 2. Politici dobrovoľne posielajú slovenské ženy pod nôž
 3. IT expertka: Iba mobil deťom na učenie naozaj nestačí
 4. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
 5. Most nahradia v Trenčíne záhradou s kaviarňami
 6. Podpora systému je slabá, je to na jednotlivcoch
 7. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 8. MSV 2023 v Brne sa zameria na efektívny a udržateľný priemysel
 1. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 14 223
 2. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 771
 3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 9 727
 4. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 4 721
 5. Veľké Karlovice: wellness oáza kúsok od hraníc 3 871
 6. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 3 231
 7. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 199
 8. Mrkva či cibuľa zo Slovenska? Poznáme miesto, kde ich nájdete 3 004

Blogy SME

 1. Tomáš Csicsó: Moja dcéra nemôže vidieť ďalšieho Matoviča, Kaliňáka...
 2. Simona Romancová: Posilnenie sebavedomia: najlepšia investícia do seba.
 3. Rado Surovka: Dá sa ešte poraziť Fico ?
 4. Richard Sulík: Nikto neurobil pre životné prostredie viac ako SASKA
 5. Dominika Kordiaková: Už mám toho dosť ! Čo robiť keď sa to na nás sype.
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Stretol sa s kajúcnikom, išiel na výsluch, aby sa stal kajúcnikom aj on
 7. Tupou Ceruzou: Ovce
 8. Ján Valchár: Horúce chvíle na Kaukaze (a malá prosba na záver)
 1. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 71 072
 2. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 49 410
 3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 424
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 16 677
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 360
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 6 875
 7. Ján Valchár: Ešte raz o Kryme 6 501
 8. Peter Slamenik: U nás v Bratislave máme novú cyklotrasu! 5 507
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame sériu príbehov našich čitateľov, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad závislosťami.


(red) 17 h
Na detské ihrisko na Podbrezinách sa chodia hrať aj deti z iných mestských častí.

„Sústavne kričia, jačia a rušia náš pokoj a právo na pokojné bývanie," hovoria obyvatelia blízkych bytových domov


20 h

Pomôžeme aj v čase dnešnej krízy ľuďom na Slovensku, aby sa naozaj mali lepšie. Už čoskoro!


19. sep
Ilustračné foto.

Ôsma liga priniesla niekoľko zaujímavých výsledkov.


Filip Kubáň 19. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hornovážsku kaskádu napustia koncom mesiaca.


15 h

Dedinčania sú zhrození.


15 h

Dôvodom bola havária dvoch osobných áut.


(tn) 19 h

„Sústavne kričia, jačia a rušia náš pokoj a právo na pokojné bývanie," hovoria obyvatelia blízkych bytových domov


20 h

Blogy SME

 1. Tomáš Csicsó: Moja dcéra nemôže vidieť ďalšieho Matoviča, Kaliňáka...
 2. Simona Romancová: Posilnenie sebavedomia: najlepšia investícia do seba.
 3. Rado Surovka: Dá sa ešte poraziť Fico ?
 4. Richard Sulík: Nikto neurobil pre životné prostredie viac ako SASKA
 5. Dominika Kordiaková: Už mám toho dosť ! Čo robiť keď sa to na nás sype.
 6. Júlia Piraňa Mikolášiková: Stretol sa s kajúcnikom, išiel na výsluch, aby sa stal kajúcnikom aj on
 7. Tupou Ceruzou: Ovce
 8. Ján Valchár: Horúce chvíle na Kaukaze (a malá prosba na záver)
 1. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 71 072
 2. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 49 410
 3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 424
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 16 677
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 9 360
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 6 875
 7. Ján Valchár: Ešte raz o Kryme 6 501
 8. Peter Slamenik: U nás v Bratislave máme novú cyklotrasu! 5 507
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu