Sobota, 16. október, 2021 | Meniny má VladimíraKrížovkyKrížovky

II. TRIEDA DOSPELÍ

L. Ján, 2. Východná, 3. P. Ľupča, 4. B. Potok, 5. Ľubeľa, 6. Iľanovo, 7. Demänová, 8. Podtureň, 9. L. Teplá, 10. Hubová, 11. Bobrovec, 12. Vavrišovo, 13. Pribylina, 14. L. Revúce

Pribrzdili ich aj zranenia

Partizánska Ľupča – „Po jesennej časti sme sklamaní. Určite sme mali vyššie ambície. Pribrzdili nás však viaceré zranenia a odchody hráčov za prácou. Taktiež nám nevyšli podľa predstáv niektoré zápasy. Keďže sme už čiastočne namočení v zostupových vodách, naším cieľom je v prvom rade záchrana v súťaži. Z kádra odišli Balážik a Majláth, ktorým skončilo hosťovanie. Do mužstva prišiel Koreň a po dlhodobom zranení Frič. Taktiež chceme zabudovať do kádra vlastných odchovancov. V jarnej časti sa budeme opäť spoliehať hlavne na opory – Odleváka či Lisého,“ povedal Ladislav Rybák, predseda Slovanu Partizánska Ľupča.

Trma-vrma vo Vavrišove

Vavrišovo – Vo Vavrišove sa počas zimy „blýskalo“. Nezhody v klube začali už počas jesennej časti. Po jej skončení odstúpil tréner i tajomník klubu Miroslav Šimovček, ktorý povedal. „Vo Vavrišove prestali hráči úplne trénovať. Objavili sa hlasy, že stačí trénovať jedenkrát do týždňa a práve tí, ktorí to vyhlasovali, potom už netrénovali vôbec. Robili sme si iba zbytočnú hanbu a všetko vyvrcholilo v závere jesene. Ja mám aj iné veci na práci, nie naháňať hráčov na tréning. Teda som sa tohto postu vzdal. Nemalo zmysel pokračovať v tom. A neviem, či klub vôbec začne hrať súťaž,“ povedal M. Šimovček. Pokúšali sme sa osloviť aj niekoho ďalšieho z vedenia klubu, ale nepodarilo sa nám to.

Zbytočne prišli o šesť bodov

Bobrovec – Futbalistom Bobrovca patrí po jesennej časti predposledné miesto. Avšak pre inzultáciu v zápase s P. Ľupčou odpočítajú mužstvu ešte po skončení súťaže ďalšie tri body. Z tohto nie sú samozrejme v Bobrovci nadšení. „Ťažko sa mi o jeseni hovorí. Hlavne o zápase s P. Ľupčou. Pripravili sme sa o šesť bodov. Počas zápasu sme vedeli, že v súperovom mužstve hrá jeden hráč neoprávnene. Takže sme mali isté za kontumáciu tri body. V samotnom závere sa však nechali naši hráči vyprovokovať a rozhodca zápas ukončil v náš neprospech pre inzultáciu. Keby táto situácia nenastala, mohli sme mať šesť bodov a lepšie umiestnenie v tabuľke. Mužstvo nastúpi do jari s novým trénerom – Kuchárikom. Musíme ešte posilniť káder tak, aby sme sa v súťaži zachránili,“ povedal Juraj Moravčík z ŠK Bobrovec.

Po jeseni spokojnosť, teraz obavy

Liptovské Revúce - „Jeseň môžeme označiť za vydarenú, čo bude na jar, nevieme,“ vraví tréner futbalistov Tatrana Liptovské Revúce Dominik Praženica. „V prvej polovici súťaže bolo mužstvo oveľa častejšie kompletné ako predtým, čo prinieslo aj svoje ovocie. Teraz sme ale stratili piatich kľúčových hráčov, ktorí odišli za zamestnaním. Nahradiť ich musia naši dorastenci. Kým tí trénujú tvrdo, s mužmi je situácia výrazne horšia. Nechcem byť pesimista, ale nevidím reálne, aby sme doterajšie postavenie udržali,“ odkrýva svoje pocity D. Praženica. „Mám z jari obavy, črtá sa to pomerne bledo. Škoda, veď chlapci veľmi sľubne sezónu rozbehli. Aj herný prejav sa divákom páčil, bolo na čo sa pozerať.“

Dobrý úvod, slabý záver

Demänová – Futbalisti ŠK Demänová začali sezónu dobrými výkonmi, ale postupne išli v tabuľke smerom dole. „Úvod nám vyšiel nad očakávanie, potom sme už išli z kopca. Niektorí hráči prestali chodiť na zápasy a v našom úzkom kádri sa to prejavilo. V Demänovej nastalo trápenie a chýbalo aj gólové zakončovanie. Navyše odišiel do zahraničia aj brankár Bačík, ktorého musel nahradiť na jeho poste hráč a začalo to škrípať i v obrane. Počas zimy sme doplnili káder vlastnými odchovancami a vrátil sa aj brankár Bačík. Počas jari sa chceme pohybovať v strede tabuľky a vyhnúť sa záchranárskym prácam,“ povedal predseda ŠK Demänová Milan Korček.

Siahajú aj na druhý postup

Liptovská Teplá - Pohybovať sa v hornej polovici tabuľky. Takýto cieľ si v lete vytýčili v Liptovskej Teplej. Po jesennej časti patrí mužstvu druhá priečka. „Škoda dvoch domácich prehier - s Demänovou a Ľubeľou. Avšak celkove sme veľmi spokojní,“ vraví tréner Liptovskej Teplej Jozef Bielak. Pred sezónou v obci doznievala radosť z postupu, ale o ďalšom sa ani len nešepkalo. „Je tu veľká šanca, a tak chceme sa o ňu pobiť,“ pokračuje J. Bielak. „Tento kolektív má svoju silu a reálne môže zaútočiť na prvenstvo. Len mimochodom, viac sa nám zatiaľ darilo vonku, ako na vlastnom ihrisku.“ Jesenný káder zostal pokope, novou akvizíciou je Martin Likavec z Bešeňovej, od ktorého očakávajú, že pre mužstvo bude posilou.

Čakajú ich „záchranárske“ práce

Podtureň – „Po jesennej časti nemôžeme byť určite spokojní. Pred začiatkom sezóny odišli z kádra štyria hráči a to nás značne oslabilo. Už pred jarou môžeme skonštatovať, že ani tento rok nás neminie boj o záchranu a zopakuje sa predchádzajúca sezóna. Dúfam, že budeme úspešní. Napriek tomu nás ale teší fakt, že hráči Lehostský a Janovčík, ktorí pred sezónou odišli, opäť trénujú s mužstvom a mali by nám v záchranárskych prácach pomôcť. Do mužstva prišiel aj Mikita z L. Mikuláša,“ povedal Juraj Mlynarčík, predseda OŠK Podtureň.

Viac v jeseni nečakali

Hubová - Predseda TJ Poľana Hubová Ľubomír Chovanko mal už aj „zajačie“ úmysly, ale stále bojuje... „Bojím sa, ak keby som z funkcie odišiel, celý futbal v Hubovej padne,“ tvrdí tento muž. Jeseň zavŕšili na 9. mieste, keď len štyri razy sa tešili z víťazstva. „Priznám sa, viac som ani nečakal,“ poznamenáva Ľ. Chovanko. „Po odchode niektorých hráčov, bol problém vôbec dať dokopy jedenásť mužov. Situáciu sme riešili dorastencami, avšak tým chýbali skúsenosti i väčšia fyzická zdatnosť.“ V Hubovej by radi sa udomácnili v strede tabuľky. Aj keď nebude to jednoduché. „Ďalší traja hráči nám odišli za prácou do Írska. Niečo sme ale aj pozháňali. Z vlastných zdrojov veru nemáme kým mužstvo doplniť,“ uviedol predseda TJ Poľana.

Majú tie najvyššie ambície

Ľubeľa – Zdá sa, že futbalisti Ľubele sa až priľahko adaptovali v druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaži. Po jeseni im patrí patrí tretia priečka a na lídra súťaže z Iľanova strácajú iba štyri body. „S jesennou časťou môžeme byť spokojní. V II. triede sme sa adaptovali a naše ambície sú tie najvyššie. Teší nás aj fakt, že káder zostal po prvej polovici sezóny nezmenený. Cieľ je v našom klube jednoznačný. Pomýšľame na postup do najvyššej oblastnej futbalovej súťaže,“ povedal predseda Partizána Ľubeľa Miloš Gejdoš.

Pacujú s vlastnými odchovancami

Pribylina – Pred začiatkom sezóny odišli z Pribyliny, alebo skončili s aktívnou činnosťou viacerí hráči. Preto ani v klube nemali príliš veľké oči pred jesenným výkopom. „Chceli sme hrať iba svoju hru. Zapracovať do kádra vlastných odchovancov z dorastu a pohybovať sa na špici tabuľky. Podobná situácia sa u nás zopakovala aj teraz pred jarnou časťou. Opäť odišli viacerí hráči a medzi nimi aj brankár. Tento post sme museli urýchlene riešiť. Nakoniec k nám prišiel na polročné hosťovanie brankár z Hýb. Ciele pred jarnou časťou nemeníme. Chceme stále pracovať s našou mládežou a v tabuľke skončiť do štvrtého miesta,“ povedal Pavel Majer, tajomník Družstevníka Pribylina.

Nováčik chcel viac bodov

Východná – Nováčik z Družstevníka Východná skončil po jeseni na šiestom mieste. Aj napriek tomu nevládne s týmto umiestnením v klube veľká spokojnosť.
„Pred súťažou sme mali vyššie ambície. Hlavne sme mysleli, že získame viac bodov. Aj napriek tomu sme ako nováčik v súťaži uspeli dobre. Počas zimnej prestávky prišiel do mužstva brankár z Hýb Ballon. Mal by prísť ešte jeden alebo dvaja hráči, ale tí sú v rokovaní a preto nemôžem byť konkrétny. Z klubu neodišiel nikto. V jarnej časti sa chceme pobiť o špicu tabuľky. Na postup to ale nebude, v súčasnosti ešte na to nemáme. Možno budúcu sezónu,“ povedal Igor Stano, predseda Družstevníku Východná.

Zmeny vo vedení

Liptovský Ján – Futbalisti Štartu L. Ján skončili v jesennej časti na šiestom mieste. „Po jesennej časti nám patrí lichotivé miesto, vzhľadom na výkony, aké sme predvádzali. Viac pred jarnou časťou nemôžem povedať, lebo vo funkcii predsedu končím,“ povedal nám ešte stále aktuálny predseda Štartu L. Ján Anton Košč. My sme pátrali po nových členoch výboru, ale nepochodili sme. S najväčšou pravdepodobnosťou A. Košča nahradí na stoličke predsedu Ján Droppa, bývalý tréner Demänovej. „Zatiaľ nie je nič isté. Avšak s najväčšou pravdepodobnosťou budem súčasťou jánskeho futbalu. V jari sa budeme snažiť skonsolidovať káder a udržať sa v strede tabuľky. Musíme sa zodpovedne pripraviť na budúcu sezónu, aby sa neopakovali posledné dva roky,“ povedal Ján Droppa.

Vrbenský novým šéfom i trénerom

Biely Potok - Futbalisti Bieleho Potoka sú momentálne na samom dne tabuľky. Všetko ale mohlo byť inak, keby Bohúň v štyroch zápasoch nebol nastúpil s neplatným registračným preukazom. Za to potom prišili o deväť bodov. Po tejto administratívnej chybe trénera Jána Pekára vystriedal Jaroslav Pastucha. Ako ďalej, znela naša otázka. Na ňu odpoveď mala dať výročná členská schôdza. Tá do čela klubu „postavila“ Dušana Vrbenského, ktorý sa zároveň stal aj trénerom mužov. „Aj keď to už vyzeralo i na rozpad klubu, vytýčili sme si súťaž udržať,“ dozvedáme sa od D. Vrbenského. „Do mužstva by malo prísť asi šesť nových hráčov. Veľmi schopný máme dorast, ktorý je na najlepšej ceste postúpiť do V. ligy.“

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 4. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 6. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 7. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 8. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 1. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 4. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 7. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 8. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 9. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 10. Projekt „Zdravé oči už v škôlke“ pomáha zachrániť zrak deťom
 1. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 409
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 8 606
 3. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 5 846
 4. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 5 600
 5. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 4 458
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 232
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 690
 8. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 548
 9. Chceš sa podieľať na tvorbe novín? Pridaj sa k nám 3 505
 10. Z takmer päťsto pláží v Mexiku vyberáme tie najkrajšie 3 260

Blogy SME

 1. Eva Gallova: Nevšimli sme si, že bol Deň starých rodičov
 2. Eduard Gemza: Človek je bytosť bio-psycho-sociálna a aj tvor spoločenský
 3. Irena Šimuneková: Sedliská - Podčičava
 4. Irena Šimuneková: Po hradoch - 47. Čičva
 5. Michaela Hustá: Herliansky gejzír - (ne)zabudnutá pamiatka?
 6. Tomáš Vodvářka: Svobodně žít, ale taky svobodně zemřít (polemika)
 7. Anna Milanová: Čistota môjho súkromia...
 8. Miriam Studeničová: Fatálny omyl kresťanstva vo vzťahu ku Kráľovnej Nebies
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 17 183
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 8 540
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 917
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 6 186
 5. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 141
 6. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 626
 7. Monika Nagyova: Luník IX. Myslela som si, že som naň pripravená, ale nebola som. 3 479
 8. Peter Gregor: Nevadí? 3 421
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Vtedajšieho predsedu Okresnej organizácie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko v Ružomberku Michala Buchtu zadržali ešte v máji 2018 pri operácii NAKA namierenej proti extrémistom.


SITA 11 h
  Najúspešnejší mikulášski vodáci. Zľava: tréner Peter Mráz, Lukáš Hnilica, Ivana Chlebová, Richard Rumanský, Samuel Krajčí, Zara Záhorská a  prezident SZKDV Ivan Cibák.

V tesnom závere tohtoročnej vodnoslalomárskej sezóny sa mladí vodáci z Kanoe Tatra klubu Liptovský Mikuláš zúčastnili v poľskom Krakove medzinárodných pretekov, kde zbierali skúsenosti a brali aj cenné kovy.


11 h

Okres Ružomberok je druhým najlepšie zaočkovaným okresom v kraji.


14 h
Dodávku prírodného drveného kameniva na zimný posyp pre sedem oblastí Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja má do roku 2021 zabezpečovať trojica firiem.

Pracovníci Verejnoprospešných služieb udržiavajú 92 kilometrov ciest a 75 kilometrov chodníkov.


SITA 16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

V okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany zaevidovali až 80 percentný nárast počtu prípadov.


16 h

Náhoda zariadila, že práve v čase výročia našli diela umelca, ktoré boli roky nepoznané.


14. okt

Pozrite si fotografie, ktoré sú už minulosťou.


14. okt

Blogy SME

 1. Eva Gallova: Nevšimli sme si, že bol Deň starých rodičov
 2. Eduard Gemza: Človek je bytosť bio-psycho-sociálna a aj tvor spoločenský
 3. Irena Šimuneková: Sedliská - Podčičava
 4. Irena Šimuneková: Po hradoch - 47. Čičva
 5. Michaela Hustá: Herliansky gejzír - (ne)zabudnutá pamiatka?
 6. Tomáš Vodvářka: Svobodně žít, ale taky svobodně zemřít (polemika)
 7. Anna Milanová: Čistota môjho súkromia...
 8. Miriam Studeničová: Fatálny omyl kresťanstva vo vzťahu ku Kráľovnej Nebies
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 17 183
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 8 540
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 917
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 6 186
 5. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 141
 6. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 626
 7. Monika Nagyova: Luník IX. Myslela som si, že som naň pripravená, ale nebola som. 3 479
 8. Peter Gregor: Nevadí? 3 421
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu