Ružomberok – Jeden gól v v Trnave a dva v sobotu doma proti Trenčínu. Taká je strelecká bilancia osemnásťročného dorastenca MFK Ružomberok Erika Jendrišeka na jar v Corgoň lige. V uplynulej sezóne sa tento talentovaný útočník stal s devätnástimi gólmi najlepším strelcom I. ligy staršieho dorastu a v tomto súťažnom ročníku v jeseni v mládežníckom tíme sedemnásťkrát rozvlnil sieť za súperovými brankármi.
Erik, začínate byť v najvyššej seniorskej súťaži rovnako nebezpečným zakončovateľom ako v doraste. Ako sa momentálne cítite?
- Samozrejme som rád, že mi začiatok jari takto vyšiel. Uvidíme však čo bude ďalej. Momentálne robiť nejaké závery je veľmi predčasné. Nezakrývam, snažím sa i medzi „dospelákmi“ vpredu presadiť. Hoci je to oveľa ťažšie ako v mládežníckej kategórii.
V čom hlavne?
- Proti mne stoja jednoznačne fyzicky lepšie stavaní protihráči a s väčšou silou. Na niektorých však platí rýchlosť a to hlavne v súčasnosti využívam.
Prejdime ale k víťaznému stretnutiu s Trenčínom. Aký to bol zápas?
- V prvom polčase súper strašne zhusťoval priestor, preto viazla aj naša kombinácia. To je momentálne typický trenčiansky herný štýl a s ním prišiel aj do Ružomberka. Museli sme byť trpezliví a disciplinovaní. Po prestávke sme sa však už rozbehli.
Opíšte nám vaše dva zásahy „do čierneho“.
- Pri prvom góle lopta prešla cez celú šestnástku a ja som ju už iba zblízka doklepol do brány. Druhému predchádzala dlhá lopta medzi trenčianskych stredných obrancov. Rozbehol som sa, dostal k nej a potom i využil určité zaváhanie brankára Volešáka. Tréneri mi pred zápasom prízvukovali, že trenčianski „zadáci“ sú citliví na rýchlosť. Ukázalo sa, že je to asi aj pravda.
Už dnes (5. apríla) Ružomberok čaká dohrávka úvodného jarného kola v Rimavskej Sobote a v sobotu zase cestujete na Inter. S čím budete po týchto dvoch zápasoch vonku spokojný?
- Samozrejme so šiestimi bodmi.