Cenný bod pre Liptovský Mikuláš

L. Mikuláš - T. Teplice 0:0
Rozhodoval Špila, 450 divákov.
L. Mikuláš: Kubáň- Juriga, M. Kandera, Laco, Kopernický, Blaščík, Kokavec (46. T. Kandera), Kašpar, Bezák, Húska, Ballúch (88. Janek). Tréner: Ľ. Páleník.
Mužstvá začali opatrne, akoby ustráchane. Hralo sa len medzi šestnástkami. Futbalovo vyspelí hostia chceli prekvapiť domácu obranu rýchlym pohybom a presnou kombináciou, ale tá stála na pevných nohách. Tatran mal optickú prevahu, chýbala presná streľba. V 20. min po peknej akcii zálohy Kašpar netrafil bránu hostí. Aqua pohrozila strelou M. Jeťka, ale Kubáň vynikajúco loptu vyrazil na roh. Šancu dať gól mal Kašpar, Húska a u hostí Letrik, avšak bezúspešne. V závere polčasu mali gólové šance Kašpar i Jeťko, no obaja brankári boli na mieste. Druhý polčas bol oveľa kvalitnejší, hral sa výborný futbal a pekné akcie sa striedali na oboch stranách. V 46. min po trestnom kope Kašpara, prudkú hlavičku Húsku z 8 m Škrobák chytil. Z protiútoku nebezpečne strielal Privitzer a M. Jeťko, no spolahlivo chytajúci Kubáň bol na mieste. Tlak Tatranu narastal, dostával sa do mnohých šancí a chýbalo im trocha šťastia pri koncovke. V 56. min M. Kandera z 5-tich m trafil žrď a Húskovu hlavičku zblízka vynikajúco vyrazil brankár hostí. V 73. min po akcii Kopernický - Juriga, Kašpar z 8. m strelil tesne vedľa. V závere pohrozili i hostia, Hollý i Letrik boli neúspešný. Domáci nechali na ihrisku všetky sily a s prispením Turčanov to bol vynikajúci zápas, hlavne v druhom polčase.
Ľubomír Páleník, tréner L. Mikuláša: „Proti kvalitnému súperovi sme podali dobrý výkon. Hráčov súpera sme prevýšili hlavne „srdiečkom“. Tak, ako minulý týždeň, nám chýbalo šťastie v koncovke. Môže nás mrzieť hlavne Kanderova žrď. Hráčom ďakujem za ich hru.“ -zš-

Ružomberok B - Žiar nad Hronom 1:0 (0:0)
Gól: 52. Latiak. ŽK: Kurty - Flašík, Macejko. ČK: Flašík. Rozhodoval Turňa, 150 divákov.
Ružomberok B: Šavol - Paluba, Jurčo, Chovanec, Dzuriak, Baran, Míjč (46. Kapláň), Sedlák, Latiak, Kurty, Ismaijl. Tréner: J. Haspra.
Na umelej tráve v Ružomberku sa hral výborný futbal. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe a hostia mali celý prvý polčas územnú prevahu. V 6. min Ceplák ohrozil Šavola v bráne domácich a hneď nato center Páleníka Žiak z dobrej pozícii minul. Domáci sa v útoku presadzovali veľmi ťažko. Trestný kop Kurtyho išiel do múru. Strely Barana a Míjča išli vedľa brány. Domácich ohrozil Pálenik, hlavou prestrelil a Michalíkovu strelu Šavol chytil. V 45. min Palubova strela z 30 m prekĺzla pod Gašpirom vedľa žrde na roh. Druhý polčas začali lepšie domáci, aktívny Chovanec nespracoval v šestnástke sľubnú prihrávku. Unavených hostí vytrestal Latiak v 52. min, keď prudkou strelou k žrdi dal vedúci gól domácich. Hostia po góle opäť ožili, ale strely Cepláka a Páleníka Šavol bravúrne zneškodnil. Potom prišli najväčšie šance zápasu, ale Brazílčan Ismaijl sám pred Gašpírom dvakrát trestuhodne prestrelil. Chovancov gól po trestnom kope pre ofsajd neplatil. Vzápätí Kurty po prihrávke Kapláňa prestrelil bránu. Trestať mohli v závere hostia, Šavol však v dvoch prípadoch zachraňoval pred útočníkmi hostí. V nastavenom čase Žiarčania po centri dopravili loptu do siete, ale gól pre ofsajd neplatil. Za protesty videl červenú kartu Flašík. Diváci odchádzali spokojní s futbalom, domáci aj zo zisku troch bodov, hoci za predvedený výkon by si zaslúžili nejaký bod aj hostia. -vž-

Hokejové výsledky v 15. kole

Palúdzka – L. Štiavnica 3:5 (2:1)
Góly: 20. Kmošena, 31. Moravčík, 75. Kokavec – 42. Hlinka, 54. Klimčík, 64. Juráš, 82. Mikulka, 83. Jarota.
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Nízky, Medvecký, Lovíšek, Kokavec, Valaštiak (65. Čefo), Kubovčík, Kmošna, Pančík (88. Blahušiak), Trnovský.
L. Štiavnica: Hrubiak – Mikuláš, Klimčík, Maslo, Mihaľov, Jarota (78. Cárach), Mikulka, Huťka, Čačo (88. Morava), Juráš (90. Šefranko), Hlinka.
Diváci videli v Palúdzke dobré stretnutie. V 20. min po chybe v strede obrany hostí si na kolmú prihrávku nabehol Kmošena a otvoril skóre. V 24. min hostia vyrovnali, ale rozhodca pre ofsajd gól neuznal. V 31. min „otvoril“ festival hrubých chýb brankárov Hrubiak. Loptu rozohrával mimo pokutového územia priamo na Moravčíka a ten strelou zo 40 metrov trafil opustenú bránu hostí. Domáci náskok neudržali a inkasovali v 42. min. Nástup do druhého polčasu nevyšiel, v minulosti opore domáceho tímu, brankárovi Károlyimu. V 54. a 64. min urobil dve hrubé chyby a hostia otočili výsledok na 2:3. V 75. min sa podarilo Kokavcovi vyrovnať, ale potom sa už gólovo presadili iba hostia. V 84. min opäť po hrubej chybe domáceho brankára skóroval Mikulka. O minútu upravil na konečných 3:5 Jarota.
Jozef Vavrovič, tréner Palúdzky: „V dobrom zápase naše sebavedomie podlomil gól do šatne. Škoda, že nás v druhom polčase nepodržal brankár.
Ján Čačo, tréner L. Štiavnice: „V stretnutí padlo veľa gólov po hrubých chybách obrán a brankárov na oboch stranách.“ -pk-

L. Hrádok – Diviaky 5:0 (3:0)
L. Hrádok: Frigmanský – Ilavský, Budvesel, Holbus, R. Drugáč, Pačan, Kozub, Šingliar, Černák, Devečka, Bartek.
Mužstvá začali opatrne a hra sa pohybovala medzi 16-tkami. V 23. min otvoril skóre po samostatnom sóle Budvesel. Na 2:0 zvyšoval Devečka a polčasový výsledok upravil Kozub. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim. Avšak Šingliar trafil brvno a Devečka z metra netrafil bránu. V 59. min obrana hostí faulovala Devečku a Bartek premenil pokutový kop. V 73. min Kozub prihral Devečkovi a ten krížnou strelou z 15 metrov uzavrel skóre zápasu. Domáci mali ešte niekoľko príležitostí, ale už neskórovali. Hostia si v L. Hrádku nevypracovali žiadnu šancu. -pf-

Dúbrava – Mošovce 3:0 (0:0)
Góly: Frič, Urbanovič, Mrva.
Dúbrava: Mráz – Urbanovič, Maťko, Kacian (Fain), Majlath (Peterec), Kiník, Frič, Vojta (Chebeň), Mydliar, Mrva, Ondruš.
Domáci sa pustili do súpera a na bránu Mošoviec sa valil jeden útok za druhým. Brána hostí však bola pre domácich v prvom polčase zakliata. Druhý polčas začali domáci opäť veľkým náporom. V 50. min sa uvoľnil v pokutovom území Frič a prudkou strelou otvoril skóre. Na 2:0 zvýšil Urbanovič umiestnenou strelou k žrdi. Tretí gól domácich pridal po samostatnom nájazde Mrva. Domáci si vypracovali aj ďalšie šance, ale nepremenili ich. Ojedinelé útoky hostí likvidoval s prehľadom mladý brankár Mráz. Prehra 3:0 je pre hostí lichotivá. -im-

Z. Poruba – Bešeňová 5:4 (3:1)
Góly: Macík 2, Koreň, Kmeť, Vyskočáni (11 m) – Žihľavník 3, Hošala.
Z. Poruba: Vozár – Debnár, Račko, Kompiš, Kmeť, Beťko, Macík, Bocko (74. Vretenár), Koreň, Vyskočáni, Beňo.
Bešeňová: Kendera – Martin Baran, S. Antol, Janiga, M. Antol, Protuš, Olos, Marián Baran, Žihľavník, Vyšný, Gerec (40. Hošala).
Diváci, ktorí prišli na futbal museli byť spokojní. Videli 9 gólov a to sa často nestáva. Domáci už v 20. min viedli 3:0. Zdalo sa, že zápas majú pevne v rukách. Hostia tesne pred prestávkou znížili a na začiatku druhého polčasu dostal gólom Žihľavník hostí opäť dohry. Domáci zvýšili vedenie z pokutového kopu, avšak o pár minút sa situácia zopakovala aj na druhej strane a bolo 4:3. Domáci po vydarenej akcii zvýšili náskok, ale hostia skorigovali výsledok, keď domáci brankár neudržal loptu a striedajúci Hošala upravil na konečných 5:4. Z. Poruba vyprodukovala niekoľko chýb a po jednej z nich nastrelili hostia brvno. Stav stretnutia sa už ale nezmenil a domáci zaslúžene vyhrali. -jm-

Divoký zápas videli diváci v Liskovej

Lisková – Krásno n. Kysucou 3:4 (1:3)
Góly: 32. Baran, 88. M. Kubala (11 m), 89. Ľ. Tomčík.
Lisková: Kačalka – Vrtich (62. Ľ. Tomčík), R. Karlík, Stano (75. Mrva), P. Demko, Lukáč, Soboňa, D. Kubala (69. J. Tomčík), M. Kubala, Kostúrik, Baran.
Hostia prekvapili domácich rýchlou a útočnou hrou. V 17. min viedli 0:2. Domáci znížili v 32. min Baranom a zdalo sa, že sa v zápase „chytia“. Avšak hostia o tri minúty opäť vsietili gól. Domáci aj vďaka niekoľkým chybným verdiktom rozhodcu hrali potom nervózne a predčasne pod sprchy odišiel Baran v 35. min. V druhom polčase hostia v 65. min zvýšili vedenie na 1:4. Záver bol však dramatický. V 88. min Kubala z pokutového kopu a v 89. min Ľ. Tomčík už len znížili na konečných 3:4. -nem-

V Jamníku a vo V. Dubovej nehrali

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala po dlhej zimnej prestávke 16. kolom. Vedúca Ludrová potvrdila svoje kvality víťazstvom v Kvačanoch. Smrečany-Žiar doma iba tesne porazili Vlachy a na vedúce mužstvo strácajú 5 bodov. V domácom prostredí sa darilo Černovej, ktorá posledným Stankovanom nastrieľala 5 gólov. Beňadiková, ktorá bojuje o záchranu doma iba remizovala s L. Lúžnou a Lúčky, ktoré hrali v Likavke dokázali získať cenný bod. Stretnutia Jamník – Sliače a V. Dubová – Švošov sa nehrali pre nespôsobilý terén.
V ďalšom kole sa 17. 4. o 16. h stretnú: Smreč. Žiar – Kvačany, Vlachy – Jamník, Sliače – V. Dubová, Švošov – Beňadiková, L. Lúžna – Černová, Stankovany – Lúčky, Likavka – Ludrová.

Kvačany – Ludrová 2:4 (1:2)
Góly: 13. Maslo, 89. Alman - 5. Haspra, 20. Hyravý, 50. Kajan, 58. Hazucha.
Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Halahija (57. Kmeť), Sásik, Ručkay, Kruták (67. Alman), Ďuroň, Florek.
Ludrová: Cárach – Milan, Kučera, Ovad, Dutka, Macko (81. (Tišťan), Kajan (68. Apolenár), Hadváb, Hyravý, Haspra, Hazucha.
Hostia sa už v 5. min ujali vedenia. Domáci vyrovnali z jedenástky v 13. min. Polčasový výsledok uzavrel Hyravý technickou strelou. V druhom polčase zvýšili hostia vedenie na 4:1. Za domácich skorigoval výsledok v poslednej minúte Alman. Domácim sa hra nedarila a nepodali očakávaný výkon. Hostia potvrdili výsledkom pozíciu lídra. -jk-

Lúčky – Likavka 1:1

Černová – Stankovany 5:0 (3:0)
Góly: 8. Bobek, 23. Janči, 31., 78., 81. Orolín.
Černová: Jančo – Veverica (82. Bielený), Kovalčík, Olejník, Janči, Brtko (46. Krivoš), Moravčík, Slovák (65. Brezniak), L. Chovanec, Bobek, Orolín.
Stankovany: Pečko (46. Buroš) – J. Gašper, Junas, Čieško, P. Straka, Bražina, R. Straka, Chovanec, Kruppa, Kalanka, Zrník.
Stretnutie hrali na ťažkom teréne. Domáci od úvodu zatlačili súpera a po polčase viedli 3:0. Aj druhý polčas mal podobný priebeh a výsledok bol spravodlivým vyjadrením diania na ihrisku. -mi-

Beňadiková – L. Lúžna 2:2 (1:1)
Góly: Čatloš 2 – Halama, Glemba.
Beňadiková: Hladký – Zawisza, Pavlovič, Vacek, Marek Račko, Kello, S. Račko, Janek (23. Zlejší), Čatloš, Zemko, Martin Račko.
L. Lúžna: Veselovský – Bulla, P. Mydliar, Potkan, J. Mydliar, Beláček, Glemba, M. Mydliar, Tišťan, Targoš, Halama.
Zápas bol vyrovnaný a koniec bol nešťastný pre domáce mužstvo. Tí sa ujali vedenia v 40. min po peknej kombinačnej akcii. Hostia podobným spôsobom vyrovnali v 40. min. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Zo začiatku aktívnejší domáci sa ujali opäť vedenia v 67. min. Hostia sa nevzdali. Spresnili hru, zvýšili dôraz a to sa im vyplatilo. V 90. min z priameho kopu vyrovnali na konečných 2:2. Zápas sa hrá do úplného konca a na to domáci asi zabudli. -vz-

V. Dubová – Švošov – nehrali pre nespôsobilý terén.

Jamník – L. Sliače – nehrali pre nespôsobilý terén

Smreč. Žiar – L. Vlachy 2:1 (0:0)
Góly: Janičina, M. Gall – Haviar.
Smreč. Žiar: Mikšovský - Válek, Mlynarčík, Kališ, Šimun, V. Mrnčo, Remeň (70. Broska), Labaška, Oško, T. Gall, Janičina (65. M.Gall).
L. Vlachy: Kubáň - Bolibruch, Poleč (40. Klubica) (56. Záhradník), Haviar, Švec, Paulíny, Rybársky, Madliak, Antol, Droppa, Hric.
Prvý polčas patril domácim, ktorí si vypracovali množstvo šancí, ale ani jednu z nich nedokázali premeniť na gól. Po hlavičkách Remeňa raz vykopával obranca hostí z prázdnej brány a v druhom prípade zachránila hostí od gólu žrď. Úvod druhého polčasu na prekvapenie divákov patril hráčom Vlách. No v 42. min po skrumáži pred Kubáňovou bránou, hostia tri po sebe idúce strelecké pokusy domácich dokázali odvrátiť, ale štvrtá strela Janičinu skončila v ich sieti. Domáci sa však dlho netešili. Po chybnej rozohrávke v domácej obrane a rýchlom protiútoku vyrovnal Haviar. O výsledku zápasu sa rozhodlo v 80. min. Po pravej strane unikol domáci Kališ, presne odcentroval a M.Gall hlavou stanovil konečný výsledok zápasu. V závere mali ešte obidve mužstvá po jednej dobrej šanci, ale výsledok sa už nemenil. -jt-

Hetrik Holíka a Hrbčeka v úvode jarnej časti

V druhej najvyššej súťaži sa odohralo tiež 16. kolo. Vedúce Iľanovo vyhralo v Bobrovci a L. Teplá doma bez problémov s Podturňou. Domáce prostredie naplno nevyužil L. Ján, keď iba remizoval s P. Ľupčou. V ostatných stretnutiach domáci nezaváhali a a hosťom neprepustili ani bod. Dôležité víťazstvo doma získala Hubová nad Demänovou a v tabuľke poskočila na 6. miesto. Posledný ostáva B. Potok, avšak Bobrovcu po skončení súťaže odrátajú 3 body.
V ďalšom kole sa 17. 4. o 16. h stretnú: L. Teplá – L. Revúce, Podtureň – Hubová, Demänová – Bobrovec, Iľanovo – Vavrišovo, Ľubeľa – Pribylina, B. Potok – L. Ján, P. Ľupča – Východná.

L. Revúce – Východná 2:1 (1:0)
Góly: Fongus, Kurila – Vechter.
Zápas sa hral na ťažkom teréne. V druhom polčase mali hostia navrch. Rozhodca domácim uznal neregulárny gól, pričom chybu spravil aj postranný rozhodca. -sta-

L. Ján – P. Ľupča 2:2 (1:1)
Góly: Nízky, Jančuška – Krížovský.
Zápas mužstiev zo stredu tabuľky skončil zaslúženou remízou. -kör-

Pribylina – B. Potok 4:1 (1:0)
Góly: M. Jurík 2, Ľ. Račko 2 – Podmanický.
V priemernom zápase mali domáci prevahu, ktorú využili aj strelecky. Hostia v druhom polčase kondične odpadli, ale podali bojovný výkon. -ma-

Vavrišovo – Ľubeľa 1:0 (1:0)
Gól: Zázrivý.
Domáci po bojovnom a dobrom výkone porazili zaslúžene hostí peknou strelou v 15. min, ktorej autorom bol Zázrivý. -tom-

Bobrovec – Iľanovo 0:3 (0:1)
Hostia boli lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. -mor-

Hubová – Demänová 3:1 (1:1)
Góly: V. Holík 3 – Krajči.
Na ťažkom teréne hrali mužstvá bojovný futbal. Domáci boli lepší a vypracovali si viac gólových šancí. Hostia strelili gól po jednej z ojedinelých šancí. -ľch-

L. Teplá – Podtureň 3:0 (1:0)
Góly: Hrbček 3.
Diváci videli kvalitný a bojovný zápas. Domáci vyhrali zaslúžene. -šim-

V Lazisku kvôli dopravnej tragédii odložili zápas

V III. A triede sa hralo 10. kolo. Doma vyhrala L. Štiavnička, ktorá vedie súťaž pred Prosiekom, ktorý naplno bodoval v Gôtovanoch. Galovany porazili Hrboltovú, ale stále ostávajú posledné so štvorbodovou stratou na Gôtovany. Vonku dokázala vyhrať aj L. Osada v Komjatnej.
V ďalšom kole sa 17. 4. o 16. h stretnú: Komjatná – Galovany, L. Osada – L. Štiavnička, Kalameny – Lazisko, Ivachnová – Gôtovany, Prosiek – Hrboltová.

Galovany – Hrboltová 4:2 (1:1)
Bol to vyrovnaný zápas. Keďže mali domáci trochu navrch, zaslúžene vyhrali. -ga-

Gôtovany – Prosiek 0:1 (0:0)
Gól: Kováč.
Zápas bol vyrovnaný. Hostia si vypracovali viac šancí, vsietili jeden gól a preto vyhrali. -vár-

Lazisko – Ivachnová – zápas odložili

L. Štiavnička – Kalameny 2:0 (0:0)
Domáci mali miernejšiu prevahu. Mužstvá si vypracovali viacero šancí, ale skórovať dokázali iba domáci. -mich-

Komjatná – L. Osada 2:3

Hybe deklasovali Jakubovany vysokým výsledkom 8:0

V III. B triede bol šláger v Ondrašovej, kde domáci porazili L. Kokavu a upevnili si tým svoje vedúce postavenie. Doma prehral iba L. Trnovec s L. Ondrejom. Vysoko vyhrali doma Hybe s Jakubovanmi, ktorým nastrieľali osem gólov.
V ďalšom kole sa 17. 4. o 16. h stretnú: Hybe – P. Lehota, Jakubovany – L. Trnovec, L. Ondrej – L. Ondrašová, L. Kokava – Uh. Ves, Ploštín – Dovalovo.

P. Lehota – Dovalovo 5:3 (2:1)
Góly: Staroň 2, Hrbko, Urban 2.
Po rozpačitom začiatku prehrávali domáci už v 3. min. Potom sa hra vyrovnala. Domáci prebrali iniciatívu a zaslúžene vyhrali. -kle-

Uh. Ves – V. Poruba 3:1 (1:0)
Góly: Multáň, M. Zlejší 2 – Žuffa.
Bola to jednostranná záležitosť domáceho mužstva na ťažkom teréne. -pav-

Ondrašová – L. Kokava 2:0 (1:0)
Góly: Sekej, Balco.
Zápas prvých dvoch mužstiev v tabuľke bol korektný a kvalitný. Domáci proti oslabenému mužstvu hostí podali dobrý výkon a navyše zahodili ešte viacero šancí. -jk-

L. Trnovec – L. Ondrej 1:3 (1:0)
Gól: Hošala.
Prvý polčas mali domáci navrch. V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia a strhli víťazstvo na svoju stranu. -hoš-

Hybe – Jakubovany 8:0 (3:0)
Góly: Kolesár 3, Melich 2, Šikula, Pastucha, Pavelica.
Hostia výkonom sklamali. Domáci ľahko získali tri body a súpera zdolali vysokým rozdielom. -ši-

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?