Futbal

IV. liga sever

Námestovo – Lisková 3:0 (0:0)
Lisková: Kačalka – Vrtich, R. Karlík, Ľ. Tomčík (27. Malenka), P. Demko, J. Tomčík, Soboňa, M. Kubala, D. Kubala (70. Kosturík), Sanny, Huntoš (62. Mrva).
Vo vyrovnanom zápase rozhodol o víťazstve domácich už ich prvý gól v 62. min. Dovtedy držali domácich hostia na dištanc a nepustili ich do žiadnej šance. Ďalší gól padol v 72. min a skóre zápasu uzavreli o jedenásť minút. Hostia si čistú šancu nevytvorili a v útoku boli „bezzubí“. V zápase teda nemohli pomýšľať na bodový zisk. -nem-

V. liga skupina B

L. Štiavnica – Z. Poruba 0:2 (0:1)
Góly: M. Beťko, M. Koreň.
L. Štiavnica: Hrubiak, Mikuláš, Klimčík, Maslo, Mihaľov, Jarota, Huťka (Morava), Mikulka, Čačo, Hlinka, Juráš.
Z. Poruba: Vozár, Debnár, Račko, Kompiš (Vretenár), Droppa, Kuchárik, Macík, Kováčik (Kmeť), Koreň, Vyskočáni, Beňo, Beťko.
Hostia udelili domácim lekciu z efektivity. Z „jednej“ šance dali dva góly. V 18. min brankár domácich nepochopiteľne prihral útočníkovi hostí, ktorý šancu využil. Domáci stále tlačili súpera, ale ani z množstva šancí nedokázali skórovať. V 80. min využili hostia svoju prvú príležitosť a potvrdili, že na šance sa nehrá. Kto nedá gól, nemôže vyhrať, preto si hostia odviezli zaslúžene tri body. Za zmienku stojí, že domáci nedali gól na svojom ihrisku už 180 minút. Šance na to mali. -kme-

Podbiel – Palúdzka 2:1 (1:0)
Gól: 75. Pančík.
Palúdzka: Károlyi – Pstotný, Valaštiak, Medvecký, Lovíšek, Kokavec, Moravčík, Trnovský, Kmošena, Čefo (75. Stanko), Pančík.
Úvodných 15 minút patrilo domácim, ale obrana hostí stála na mieste. V ďalšom priebehu hostia hru vyrovnali, ale šancu si nevypracovali. V 27. min sa domáci ujali vedenia. Úvod druhého polčasu opäť vyšiel domácim a v 48. min viedli 2:0, po malom teči Medveckého strela skončila pod brvnom. V ďalšom priebehu sa snažili hostia výsledok skorigovať, ale viaceré príležitosti nedotiahli do konca. V 75. min po kombinácii Pančíka s Trnovským upravil strelou po zemi na konečných 2:1 Pančík. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale ich snahu ukončil rozhodca už v 88. min zápasu.
Roman Vavrovič, tréner Palúdzky: „V slabom zápase, po ustráchanom výkone sme stratili tri body.“ -pk-

Bešeňová - Sv. Kríž 3:0 (1:0)
Bešeňová: Vrtich – S. Antol, Švidroň, Protuš, Baran, Janiga, R. Žíhlavník, Ľ. Žihlavník, Gerec, Olos (Hošala), M. Antol.
Mužstvo domácich bolo papierovým favoritom zápasu. Defenzívna hra hostí slávila úspech až do 47. minúty prvého polčasu, keď po ôsmom rohovom kope skóroval hlavou Protuš. Predtým zahodil tutovku Gerec, ktorý v samostatnom nájazde trafil len do vynikajúceho hosťujúceho brankára. Začiatok druhého polčasu bol úplne v réžii domáceho mužstva. V 2. min potiahol akciu Ľ. Žíhlavník, po ktorého presnej prihrávke skóroval Gerec. O niekoľko minút predviedol Janiga „nožničky“, ktoré skončili na brne hostí. Skóre uzavrel R. Žíhlavník po centri Ľ. Žíhlavníka. Domáce mužstvo splnilo povinnosť zisku troch bodov, aj napriek nepríjemnému poňatia defenzívy hostí, ktorí vďaka dobrému výkonu brankára odišli v s prijateľným výsledkom. -be-

Dúbrava – L. Hrádok 2:1 (2:1)
Góly: Kinik, Mrva – Tomko.
Dúbrava: Mráz – Urbanovič, Kinik, Maťko, Kacian (Majláth, Fajn)), Peterec, Frič, Chebeň, Mydliar, Mrva, Ondruš (Vojata).
L. Hrádok: Schober – Ilavský, Budvesel, Holbus, Drugáč, Kozub, Šingliar, Černák, Devečka, Tomko, Cibuľa.
Liptovské derby začali domáci náporom, ale vypracované šance nevyužili. Potom však prišla 19. min a Kinik hlavou otvoril skóre. V 30. min opäť hlavou zvyšoval Mrva. O päť minút krížnou strelou z voleja znížil Tomko. Druhý polčas si domáci vytvárali ďalšie šance, ale všetky zostali nevyužité. V slušnom stretnutí nakoniec zvíťazili zaslúžene domáci.
Vladimír Michalička, tréner Dúbravy: „S výkonom mužstva som spokojný. Až na premieňanie šancí.“
Roman Gálet, tréner L. Hrádku: „Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.“ -im-

Prvé víťazstvo Stankovian na domácej pôde

Najvyššia súťaž vo futbale v našej oblasti mala na programe 17. kolo. Vedúca Ludrová potvrdila svoje kvality a v Likavke vyhrala rozdielom triedy a domácim strelila päť gólov. Bodovali aj posledné Stankovany, keď s predposlednými Lúčkami vyhrali najtesnejším rozdielom a svoju stratu znížili na dva body. Prekvapila prehra L. Vlách doma s Jamníkom, ale i prehra SmrečianŽiaru doma s Kvačanmi. V domácom prostredí nedokázala naplno bodovať L. Lúžna, keď s Černovou iba remizovala. Pred svojim obecenstvom nezaváhali L. Sliače a Švošov a svoje stretnutia vyhrali. V stredu 20. 4. o 16. h sa hrajú dve dohrávky Jamník – L. Sliače a V. Dubová – Švošov.
V ďalšom kole sa 24. 4. o 16. h stretnú: Kvačany – Likavka, Ludrová – Stankovany, Lúčky – L. Lúžna, Černová – Švošov, Beňadiková – L. Sliače, V. Dubová – L. Vlachy, Jamník – Smrečany-Žiar.

Smreč.Žiar - Kvačany 0:2 ( 0:1)
Góly: Sásik, Florek.
Smreč. Žiar: Mikšovský - Válek, Mlynarčík, Kališ, Šimun, V. Mrnčo, Remeň (46. M. Gall), Labaška, Oško, T. Gall, Janičina.
Kvačany: Kojš - Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Sásik, Allman (80. Kmeť), Ručkay, Kruták, Ďuroň, Florek.
V Žiari videli diváci dobrý futbal. Domáci dobíjali bránu Kvačian a hostia využívali každú možnosť na rýchle protiútoky. Ak sa domácim podarilo dostať za výbornú obranu hostí, poslednou inštanciou bol sklvelý brankár hostí Kojš. Po niekoľkých streleckých pokusoch domácich hráčov, v 26. min vystrelil hosťujúci Sásik a bolo 0:1. Ani po tomto góle sa obraz hry nezmenil. V druhom polčase sa domáci ešte viac pokúšali útočiť, neraz bolo pred Kojšovou bránou horúco, ale streliť vyrovnávajúci gól tentoraz nebolo domácim súdené. V 90. min po rýchlom protiútoku hostí do otvorenej domácej obrany upravil na konečných 2:0 Florek. -jt-

L. Sliače – V. Dubová 3:1 (0:0)
Góly: 48., 52. J. Gejdoš, 70. vlastný - 59. Tulinský (11 m).
L. Sliače: Klačan – B. Kelčík, Oprachal, J. Mrva, M. Kelčík, Sliacky (80. Polóni), Frič, M. Mrva, Šveda (71. Lakatoš), D. Kelčík (87. Dvorský), J. Gejdoš.
V. Dubová: Maslo – Vacek, Korbel, Gruchalák, Orolín (63. Hrabiňák), Tulinský, Jantek, Dittrych, Brnoliak, Bečka (82. Teťák), V. Jantek.
Mužstvá nastúpili na svoj prvý jarný zápas opatrne. Hostia sa zamerali na obranu. Domáci sa snažili útočiť, ale neskórovali. V prvom polčase nastal rozruch iba v 20. min, keď prudká lopta Oprchala skončila na žrdi. V 45. min bol vylúčený hosťujúci Ditrrych, keď zahral úmyselne rukou. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim a Gejdoš otvoril hlavou skóre v 48. min. Ten istý hráč zvyšoval o štyri minúty na 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť z pokutového kopu v 59. min. V 70. min vlastným gólom upravil na konečných 3:1 Brnoliak. -ps-

Švošov - Beňadiková 1:0 (0:0)
Góly: 76. M. Roštek.
Švošov: Mich. Pukaj - P. Dančo, Babala, J. Dančo, Pe. Kútnik, Drdák, Široň, Prídavok (31. B. Roštek), Mir. Pukaj (68. Pa. Kútnik), Ľ. Pukaj, Olos (46. M. Roštek).
Beňadiková: Perašín - Šimček, Mir. Račko, Macek, Mar. Račko, Kello, S. Račko, Hladký, Čatloš, Zemko, Zlejší.
V druhom zápase jarnej súťaže medzi mužstvami z druhej polovice tabuľky bolo domáce mužstvo lepším tímom na ihrisku. Už v 33. min sa mohli domáci ujať vedenia po samostatnom nájazde Olosa, ale ten neskóroval. V 41. min po priamom kope Pe. Kútnika hlavičkoval v šestnástke hostí B. Roštek, ktorý len tesne minul hlavou ich bránku. Po nerozhodnom pol časovom výsledku to boli opäť domáci, ktorí sa mohli ujať vedenia, ale strela z diaľky od Drdáka skončila, tesne nad brvom hostí. V 76. min po centrovanej lopte B. Rošteka z rohu ihriska sa domáci ujali vedenia strelou M. Rošteka. Po úvodnom góle hostia akoby ožili a čoraz častejšie sa dostávali pred bránku domácich, no nedokázali už zvrátiť stav výsledku a domáce mužstvo zaslúžene vyhralo. -pu-

L. Lúžna – Černová 2:2 (1:2)
Góly: 1. Tišťan, 75. Pažítka – 30. Moravčík, 36. Bobek.
L. Lúžna: Bražina – Targoš, P. Veselovský, Potkan, J. Mydliar, Beláček, Pavol Mydliar, Tišťan, Glemba, Pažítka, Halama.
Černová: Jančo – Veverica, Kovalčík, Olejník, Janči, Slovák, Moravčík, Brezniak, Brtko, Bobek, Chovanec.
Domáci sa ujali vedenia už v 1. min peknou krížnou strelou Tišťana. Hostí tento gól vyburcoval a neraz „zamotali“ hlavy domácim. Vyrovnali v 30. min. Hostia ešte do prestávky otočili výsledok. Po nedorozumení obrany skóroval Bobek s prispením domáceho hráča. Domáci nastúpili do druhého polčasu s cieľom zmeniť výsledok. Podarilo sa im iba vyrovnať. Ten istý hráč mohol dostať domácich do vedenia, ale nevyužil v 83. min pokutový kop. -šk-

Stankovany – Lúčky 1:0 (0:0)
Gól: 62. Bražina.
Stankovany: Kalanda – P. Straka, I. Junas, Čieško, R. Straka, Bražina, Zrník, Ľ. Junas, Demikát (77. Pečko), Buroš (61. M. Kašper), Chovanec.
Lúčky: Kuriš – Š. Mišík, Socháň, Moravčík, Ľ. Milan st., V. Mišík, Krakovský (70. Opatřil), Bobček, Hrbček (82. Čellár), Volf, Ľ. Milan ml. (59. Kútnik).
Stretnutie dvoch mužstiev z posledných miest v tabuľke skončilo víťazstvom domácich. Tí od začiatku stretnutia mali hernú prevahu a aj niekoľko gólových šancí, ktoré však nepremenili Chovanec, Buroš a ani Ľ. Junas. Gól padol až v druhom polčase, keď v 62. min peknú akciu domácich zakončil hlavou Bražina. Nevzdávali sa ani hostia, ale výsledok sa už nemenil. Vydreté, ale zaslúžené tri body zostali doma. -plo-

Likavka – Ludrová 1:5 (0:2)
Góly: Haluška - Hazucha 3, Hyravý 2.
Likavka: Huba – Timko, Sýkora, Žitník (Nemček), Ondovčák, P. Konfál, Chorváth (Slačka), Haluška, Apolenár (Halaš), M. Konfál, D. Žitník.
Ludrová: Cárach – Milan, Apolenár, Ovad, Dutka (Meško), Tišťan, Kajan (Pšeno), Hadváb (Rázga), Hyravý, Haspra, Hazucha.
Hostia boli po každej stránke lepším mužstvom a prevýšili domácich. Tí sklamali na plnej čiare. Od vyššej prehry ich zachránil iba brankár Huba. -sb-

Vonku vyhrala iba Pribylina a Liptovský Ján

Stretnutiami 17. kola pokračovala aj II. trieda. Vedúce Iľanovo a druhá L. Teplá svoje stretnutia doma vyhrali a tak sa na čele tabuľky nič nezmenilo. Prehrali aj posledné mužstvá v súťaži. B. Potok doma s L. Jánom a Bobrovec v Demänovej. Darilo sa Podturni, ktorá doma tesne porazila Hubovú. Prekvapila Ľubeľa, keď v domácom prostredí prehrala s Pribylinou, ktorá jej strelila štyri góly.
V ďalšom kole sa 24. 4. o 16. h stretnú: L. Revúce – P. Ľupča, Východná – B. Potok, L. Ján – Ľubeľa, Pribylina – Iľanovo, Vavrišovo – Demänová, Bobrovec – Podtureň, Hubová – L. Teplá.

L. Teplá – L. Revúce 4:0 (2:0)
Góly: Macík, R. Šiška, Hrbček, M. Krajčí.
Hostia sa predstavili ako sympatický kolektív. V prvom polčase boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Potom už domáci po strelení prvého gólu prevzali zápas do svojich rúk. Mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. -šim-

Podtureň – Hubová 2:1 (1:0)
Góly: M. Vozárik, Z. Mlynarčík – Kolárik.
Domáci pod ťarchou zodpovednosti v boji o záchranu podali bojovný výkon. Avšak z množstva šancí premenili len dve. Víťazstvo je ale zaslúžené. -mly-

Demänová – Bobrovec 3:0 (2:0)
Góly: Kello, Oravec, Veťka.
Po bojovnom výkone domáci zaslúžene vyhrali. Hostia sa prezentovali snaživou hrou, ale iba po šestnástku. -kor-

Iľanovo – Vavrišovo 3:0

Ľubeľa – Pribylina 2:4 (1:2)
Góly: Kúkol 2 – Račko 2, Jurík 2.
Stretnutie bolo iba priemernej úrovne. Hostia vyhrali zaslúžene. Najslabším článkom na ihrisku bol rozhodca. -aš-

B. Potok – L. Ján 0:1 (0:0)
Gól: Nízky.
Vo vyrovnanom zápase sa tešili nakoniec z víťazstva šťastnejší hostia. -lj-

P. Ľupča – Východná 2:0 (1:0)
Góly: Koreň, Adamčiak.
Zápas bol iba priemernej úrovne. Obe mužstvá mali iba minimum šancí a domáci dve využili. Výsledok zodpovedá priebehu hry. -ryb-

V L. Osade rozhodol gól až v samotnom závere zápasu

V III. A triede sa hralo 11. kolo. Vedúca L. Štiavnička vyhrala v L. Osade a na čele zvýšila svoj náskok na desať bodov, keď druhý Prosiek doma prekvapujúco prehral s Hrboltovou. V ďalších stretnutiach už boli úspešné domáce mužstvá a svojich súperov poslali domov s trojgólovou nádielkou.
V ďalšom kole sa 24. 4. o 16. h stretnú: Galovany – Prosiek, Hrboltová – Ivachnová, Gôtovany – Kalameny, Lazisko – L. Osada, L. Štiavnička – Komjatná.

Komjatná – Galovany 3:0 (1:0)
Góly: Láclavík, Gallo, Bernolák.
Po celý zápas mali domáci prevahu, ktorú však vyjadrili v prvom polčase iba jedným gólom. V druhom polčase prevaha vyústila dvoma gólmi. -šva-

Góly: Kováč.
Zápas bol vyrovnaný. Domáci mali viac šancí, ale nedokázali ich premeniť. Nakoniec prehrali vlastným gólom. -vár-

V L. Ondreji chýbal rozhodca

V III. B triede bolo na programe 13. kolo. Vedúca L. Ondrašová vyhrala rozdielom triedy v L. Ondreji a svoje postavenie na čele tabuľky si upevnila. Doma prehrali aj Jakubovany s L. Trnovcom a Ploštín iba remizoval s Dovalovom. V súboji mužstiev z čela tabuľky Hybe doma porazili P. Lehotu a
L. Kokava najtesnejším rozdielom Uhorskú Ves.
V ďalšom kole sa 24. 4. o 16. h stretnú: P. Lehota – Ploštín, Dovalovo – V. Poruba, Uh. Ves – L. Ondrej, L. Ondrašová – Jakubovany, L. Trnovec – Hybe.

Hybe – P. Lehota 2:0 (1:0)
Góly: Moravčík (11 m), Melich.
Na ťažkom teréne odohrali mužstvá vyrovnaný zápas. Rozhodli individuálne chyby v obrane. -vš-

Jakubovany – L. Trnovec 0:3 (0:2)
Góly: P. Fiačan, Spišiak, J. Fiačan.
V úvode to bol vyrovnaný futbal s minimom šancí, hostia však dokázali svoje premeniť. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a hosťom sa podarilo streliť aj tretí gól. -jan-

L. Ondrej – L. Ondrašová 0:3 (0:0)
Góly: Dunaj 2, Sekej
Hostia mali herne navrch. Boli však bezzubí v koncovke v prvom polčase. Nkoľko sa nedostavil na zápas hlavný rozhodca, pískal zástupca zo strany hostí, ktorý vymyslenou jedenástkou ovplyvnil zápas v druhom polčase. Potom sa hostia „chytili“ a pridali ďalšie dva góly. -uli-

L. Kokava – Uh. Ves 2:1 (2:0)
Góly: L. Poruän, Ľ. Porubän – D. Zlejší.
Domáci nastúpili v pozmenenej zostave. Prvý polčas mali množstvo šancí. Hostia v druhom polčase hru vyrovnali, ale víťazstvo domácich je zaslúžené. V slušnom zápase podal dobrý výkon aj rozhodca Smatana. -zor-

Ploštín – Dovalovo 1:1