Palúdzke nepomohol ani rýchly gól v úvode

Palúdzka – Oravská Jasenica 1:3 (1:2)
Gól: 1. Čefo.
Palúdzka: Károlyi (46. Poproč) – Psotný (58. Lúčan), Medvecký, Guráň, Lovíšek, Kokavec, Moravčík, Pančík, Čefo, Kmošena (55. Valaštiak), Trnovský.
Už v 20. sekunde využil zaváhanie súpera Trnovský. Ideálne uvoľnil Čefa, ktorý otvoril skóre. V ďalšom priebehu predviedli domáci niekoľko výborných akcií, ale bez gólového efektu. Hostia vyrovnali v 17. min z rohu. Domáci pokračovali v útočnom futbale, ale trestuhodne zahadzovali svoje šance. V 30. min prišiel trest a hostia išli do vedenia. V druhom polčase domáci pokračovali v koncerte nepremieňaných šancí. Snahu domácich o lepší výsledok zabrzdila nepresná prihrávka Lúčana, ktorú zachytil útočník hostí a jeho súboj s domácim brankárom posúdil rozhodca ako faul. Nariadený pokutový kop hostia premenili a upravili na konečných 1:3. Výsledok pre domácich je krutý, lebo hostia iba trikrát trafili priestor brány a vždy skórovali. -pk-

Veličná – Dúbrava 2:2 (1:1)
Góly: Mrva, Mydliar
Dúbrava: Mráz – Urbanovič, Maťko, Kinik, Fain, Vojta (Bella), Urban, Frič (Ondruš), Peterec, Mrva, Mydliar.
Mužstvá začali útočne a domáci sa už v 10. min ujali vedenia. O päť minút vyrovnal hlavou Mrva. Hostia hrali od 23. min oslabení o jedného hráča, ale na ihrisku to nebolo vidieť. Pestrou a kombinačnou hrou si vytvárali šance, ale nevyužili ich. Prišla však 77. min a hosťujúci hráč Mydliar dostal hostí do vedenia. Domáci potom pritlačili a vyrovnali štyri minúty pred koncom na 2:2.
Vladimír Michalička, tréner Dúbravy: „Aj v oslabení sme dokázali svoje kvality. Pri lepšom premieňaní šancí by som bol úplne spokojný. Budúci týždeň odohráme doma šláger s Belou.“ -im-

L. Hrádok – Dražkovce 0:0
L. Hrádok: Frigmanský – Tomko (80. Cibuľa), Drugáč, Pačan (46. Psotka), Budvesel, Holbus, Šingliar, Kozub, Bartek, Černák, Devečka.
Úvod zápasu patril domácim. Mali územnú prevahu, ktorú nevedeli využiť. Ich snaha končila väčšinou pred pokutovým územím. Aj druhý polčas začali aktívnejšie domáci, avšak ani z najvyloženejších šancí neboli presní. Domácim chýbala k víťazstvu ľahkosť, hra po krídlach a väčší dôraz v pokutovom území. -pf-

Z. Poruba – Podbiel 1:0 (1:0)
Gól: 35. Koreň.
Z. Poruba: Vozár – Debnár, Račko, Kompiš (70. Vretenár), Macík, Koreň, Beťko (80. Kuchárik), Kováčik (46. Kmeť), Vyskočáni, Droppa, Beňo.
Domáci nezahrali tak, ako v predchádzajúcich zápasoch. Málo sa pohybovali a v strede ihriska nechávali veľa priestoru hosťom. Vytvorili si málo príležitostí na skórovanie. Ojedinelú šancu zahodil Droppa. Hostia sa mohli v závere polčasu dostať do vedenia, ale Vyskočáni vykopol loptu z bránkovej čiary. Domáci po chybe brankára dali vytúžený gól. Trápenie pokračovalo aj v druhom polčase. V 70. min zahodil pokutový kop Vyskočáni . Hostia ožili, ale gól už v závere nervózneho zápasu nedali. Podbiel domácich nepustil do šancí i za cenu zákerných faulov. Nakoniec v 6-bodovom zápase domáci zaslúžene vyhrali. -jm-

Lisková vyhrala s prvým mužstvom

Lisková – Tur. Štiavnička 1:0 (0:0)
Gól: 89. M. Kubala (11 m).
Lisková: Kačalka – Vrtich, R. Karlík, Demko, J. Mrva, M. Kubala, Soboňa, Stano (88. D. Kubala), J. Tomčík (80. T. Mrva), Kostúrik, Adamčiak.
Domáci v tomto zápase prekvapila lídra súťaže a bojovným výkonom zvíťazili. Hostia dvakrát nastrelili brvno. V 38. min im domáci brankár zneškodnil i pokutový kop, ale to bolo z ich strany všetko. Veľmi cenné víťazstvo domácich zabezpečil v 89. min M. Kubala z pokutovom kopu, keď súper zahral rukou v 16-tke. -nem-

Doma prehrala iba Beňadiková

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale 1. trieda pokračovala svojim 18. kolom. . Vedúca Ludrová porazila doma Stankovany a vyhrali aj Kvačany a tak sa na čele nič nezmenilo. Klesli však Smrečany Žiar, ktoré prehrali v Jamníku rozdielom triedy. Dôležité body doma získali Lúčky a svoj odstup od posledných Stankovian znovu zvýšili na päť bodov. Domáce prostredie využili aj V. Dubová a Černová a svojich súperov poslali domov s vysokými prehrami. V tomto kole doma prehrala len Beňadiková.
V ďalšom kole sa 1.5. o 16.30 h. stretnú: Jamník – Kvačany, Smreč. Žiar – V. Dubová, Vlachy – Beňadiková, Sliače – Černová, Švošov – Lúčky, L. Lúžna – Ludrová, Stankovany – Likavka (30. 4.).

Kvačany – Likavka 2:0 (1:0)
Góly: 43. Ďuroň, 74. Maslo.
Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Alman (29. Halahija), Ručkay (46. Kmeť), Sásik, Kruták (81. Bella), Ďuroň, Florek.
Likavka: Huba – Sýkora, Bielesch, Slačka, Ondovčák, Halaš (53. P. Konfál), Horváth (89. Nemček), Haluška (68. Apolenár), D. Žitnik, M. Konfál, Ľ. Žitnik.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná. V 8. min mohli ísť domáci do vedenia, ale pokutový kop nepremenil Maslo. V 43. min sa ujali vedenia gólom Ďuroňa. V druhom polčase mali hostia miernu prevahu, ktorú nezužitkovali. V 74. min Maslo z rohového kopu hlavou upravilo na konečných 2:0. Tri body zostali domy. -jk-

Ludrová – Stankovany 2:0 (0:0)
Góly: Haspra, Macko.
Ludrová: Kmeť – Hatala (70. Hazucha), Milan, Ovad, Dutka, Tišťan, Kajan (25. Macko), Hadváb, Apolenár (79. Meško), Haspra, Pšeno.
Stankovany: Kalanka – Straka, I. Junas, Čieško, Gašper, R. Straka, Demikát, Had, Junas, Zrník, Buroš.
V stretnutí prvého s posledným sa nehral pekný futbal. Hostia prišli s úmyslom neprehrať a tomu prispôsobili aj hru. Výborne bránili a domáci sa len ťažko dostávali cez prehustenú obranu. V prvom polčase si žiadne mužstvo nevypracovalo gólovú príležitosť. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci tlačili a hostia bránili. V 80. min za hrubý faul v 16-tke nariadený pokutový kop premenil Haspra. Hostia znervózneli a zbytočne išli pod sprchy ich traja hráči. Na konečných 2:0 upravil Macko peknou strelou. -pkm-

Lúčky – L. Lúžna 3:2

Černová – Švošov 4:0 (3:0)
Góly: 23. Muller, 26. Chovanec (11 m), 45. Janči, 75. Moravčík.
Černová: Jančo – Veverica, Kovalčík, Olejník (46. Smieška), Muller, Moravčík, Krivoš, Brezniak, Snovák, Janči (70. Papúch), Chovanec (74. Klimek).
Švošov: M. Pukaj – Ľ. Pukaj, Babala (70. Pe. Kútnik), Babec, Dančo, Drdák, Široň, B. Roštek, M. Pukaj, P. Kútnik, Švihorík (73. M. Roštek).
V susedskom derby boli hostia prvých desať minút pre domácich vyrovnaným súperom. Od tejto minúty prevzali iniciatívu domáci a svoje úsilie do polčasu korunovali troma gólmi. V druhom polčase tempo hry upadlo, a keď domáci skórovali len raz, výsledok 4:0 je spravodlivý. -mi-

Beňadiková – L. Sliače 0:2 (0:1)
Góly: Gejdoš 2.
Beňadiková: Perašín – Martin Račko, Pavlovič, Macek, Marek Račko, Kello, S. Račko, Zawisza, Čatloš (68. Šimček), Zemko, Zlejší.
L. Sliače: Klačan – Kelčík, Oprachal, Polóni (73. Lakatoš), Čurilla, J. Mrva, Frič, M. Mrva, Šveda, Ondrejka, Gejdoš.
Do 25. min bola hra vyrovnaná. Postupne však dvaja vysunutí hráči hostí čoraz viac ohrozovali bránu domácich. Ich dôslednosť sa im vyplatila v 40. min, keď po zaváhaní domácej obrany, hoci so šťastím, Gejdoš skóroval. Bezzubý útok domácich sa v prvom polčase nezmohol na vážnejšiu akciu. V druhom polčase chceli domáci otočiť výsledok, ale keď Zemko nepremenil pokutový kop, hostia prebrali iniciatívu. Toho výsledkom bol ich druhý gól na konečných 2:0. -vz-

V. Dubová – Vlachy 3:0 (2:0)
Góly: 28. Brnoliak, 29. Jantek, 46. Gruchalák.
V. Dubová: Dúbrava – Kereškéni, Dittrych, Brnoliak, Vacek, Mišala (85. Orolín), Gregor, V. Jantek, Gruchalák, Hlinka (76. Drabiňák), Brečka (85. Bečka).
Vlachy: Kubáň – Bolibruch, Hric, Klubica, Švec, Paulíny, Nemec (Svitek), Ferleťák (Cmitek), Droppa, Záhradník.
Domáci nemajú dobré spomienky na predchádzajúci duel vo Vlachoch. Spomienka na zraneného Franeka im „naháňa“ zimomriavky po chrbte dodnes. Tento zápas bol však korektný. Domácim patrila druhá polovica druhého polčasu, keď počas troch minút rozhodli o zápase. Víťazstvo je pre domácich úplne zaslúžené. -ker-

Jamník – Smreč. Žiar 4:1 (4:1)
Góly: Janták, J. Beňo, M. Števček, pa. Beňo – Mrnčo.
Jamník: Krajčuška (80. Fronko) – Porubän, Bistiak, Števček, Pe. Pavkovček, Beňo, D. Hollý (74. Pleva), Pa. Beňo, Matejko, Janťák, Handrk (60. Kumančík).
Smreč. Žiar: Mikšovský (80. Moravčík) – Válek, Mlynarčík, Janíček, Šimún, Mrnčo (70. Karcl), Kališ, Labaška, Oško, Gáll, Janičina (64. M. Gáll).
Domáci v úvode nezúročili ponúknuté šance. Trest prišiel v 18. min, keď po nedorozumení v zadných radov skóroval Mrnčo. O minútu domáci vyrovnali strelou k žrdi. To bol zlomový moment. Do konca zápasu mali domáci hru pevne v rukách a do polčasu ešte trikrát skórovali. V druhom polčase sa už skóre nemenilo, hoci šancí na skórovanie mali niekoľko. Hostia bránu domácich ohrozili iba ojedinele a pôsobili skôr chaotickým dojmom. -pdz-

Iľanovo utrpelo zahanbujúcu prehru

Pokračovala ďalšími kolom aj II. trieda. Vedúce mužstvá zakopli. Týka sa to hlavne Iľanova, ktorí v Pribyline vyfasovalo päťgólovú nádielku. L. Teplá v Hubovej len remizovala, ale v dohrávke hostí práve Iľanovo na svojom ihrisku. Nedarilo sa ani Bobrovcu, ktorý v dôležitom stretnutí prehral doma s Podturňou. Prehral aj B.Potok vysoko vo Východnej a Vavrišovo doma s Demänovou. Nečakala sa prehra L. Revúc s P. Ľupčou.
V ďalšom kole sa 1. 5. o 16.30 h. stretnú: Hubová – L. Revúce, L. Teplá – Bobrovec, Podtureň – Vavrišovo, Demänová – Pribylina, Iľanovo – L. Ján, Ľubeľa – Východná, B. Potok – P. Ľupča.

L. Revúce – P. Ľupča 1:2 (1:1)
Góly: Panči – Koreň 2.
Zápas bol bojovný na oboch stranách. Avšak nie na krásu a nervózny. Šťastnejší vyhrali. -dp-

Východná – B. Potok 5:1 (2:0)
Góly: Vechter, Berešík (11 m), J. Mikuš st., J. Mikuš ml., Kičin – Bartoš (11 m).
Domáci mali prevahu. Vypracovali si veľa šancí, ale viaceré zneškodnil brankár hostí. Víťazstvo je zaslúžené. -sta-

L. Ján – Ľubeľa 1:0 (0:0)
Gól: Hanis.
V obojstranne kvalitnom zápase zvíťazili šťastnejší domáci. Hostia svojou hrou potvrdili postavenie v tabuľke a v Jáne mali na remízu. -kör-

Pribylina – Iľanovo 5:0 (2:0)
Gól: Pačan 2, Ľ. Račko 2, Juriš.
V prvom polčase boli domáci lepší a za 18 minút bolo 2:0. V druhom polčase hostia hru vyrovnali, ale v dobrom zápase si domáci už nepustili šancu z rúk a zvíťazili rozdielom triedy. -ma-

Vavrišovo – Demänová 0:4 (0:2)
Góly: Valaštiak, Korček, Ohraďan, Perončín.
Hostia boli jednoznačne lepší. Domáci si vypracovali iba dve šance. -kor-

Bobrovec – Podtureň 1:3 (1:2)
Góly: Z. Mlynarčík 2, M. Vozárik.
Zápas bol vyrovnaný. Lepšie príležitosti mali hostia a preto vyhrali.-pod-

Hubová – L. Teplá 1:1 (1:0)
Góly: V. Holík – R. Šiška.
Domáci boli lepší, hostia zaostali za očakávaním. Domáci mohli vyhrať, ale nepremenili pokutový kop. -ľch-

Líder si upevnil postavenie

V III. A triede bolo na programe 12. kolo. Vedúca L. Štiavnička doma deklasovala Komjatnú a upevnila si svoje postavenie. Svoje stretnutia vyhrali aj Prosiek s Hrboltovou a tak podstatné zmeny na čele nenastali. Doma prehrali Gôtovany s Kalamenmi a Lazisko dokázalo poraziť najtesnejším rozdielom L. Osadu.
V ďalšom kole sa 1. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Štiavnička – Galovany, Komajtná – Lazisko, L. Osada – Gôtovany, Kalameny – Hrboltová, Ivachnová – Prosiek.

Galovany – Prosiek 1:3 (1:1)
Góly: J.Kavuliak, Sekej, Jurík, Kováč.
K zápasu nie je čo dodať, hostia boli lepší.

Hrboltová – Ivachnová 1:0 (0:0)
Góly: V.Jánoš.
Prvý polčas zápasu bol vyrovnaný, druhý viac v réžii domácich. Víťaztvo bolo zaslúžené.

Gôtovany – Kalameny 2:3 (0:1)
Góly: Smerčiak, Nemček, Uram (2), Kubáň.
Môžem povedať len toľko, že hostia boli jednoznačne lepší.

Lazisko – Osada 1:0 (1:0)
Golý: M. Sokol.
Zápas bol vyrovnaný, no nebola to žiadna sláva i napriek tomu, že domáci zvíťazili.

L.Štiavnica – Komjatná 5:1 (3:0)
Góly: Klavec, Zubaj, Ružička (2), Boroň (11m)
Domáci zaslúžene vyhrali. Hlavne za výkon v prvom polčase. Hostia si za výkon v druhom polčase nezaslúžili takú vysokú prehru.

V Ondrašovej nehrali, súper z Jakubovian na zápas neprišiel

V III. B triede bolo na programe 14. kolo. Vedúca Ondrašová nehrala, lebo súper s Jakubovian nepricestoval. V domácom prostredí sa nedarilo L. Trnovcu, ktorý tesne prehral s Hybami.V ďalších stretnutiach sa zrodili nerozhodné výsledky.
V 15. kole sa 1. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Trnovec – P. Lehota, Hybe – L. Ondrašová, Jakubovany – Uh. Ves, L. Kokava – Dovalovo, V. Poruba – Ploštín.

P. Lehota – Ploštín 1:1 (1:1)
Góly: T. Košč, P. Staroň.
Po nervóznom začiatku a dvoch zahodených šanciach je remíza zaslúžená.

Dovalovo – V. Poruba 1:1 (0:1)
Goly: V.Bede,
Celý zápas mali domáci prevahu, z množstva malých šancí domáci premenili jeden gól. V druhom polčase sa však domácim podarilo vyrovnať. Mohli strnúť víťazstvo ma svoju stranu, ale nepremenili v 90-tej minúte penaltu.

Uhorská ves – L. Ondrej 2:2 (1:0)
Góly: J. Zlejší (2), Uličný, Chlebo.
Zápas bol obojstranne vyrovnaný, možno povedať, že to bol otvorený futbal s voľnou hrou.

L. Ondrašová – Jakubovany 3:0 (kontumačne)

L. Trnovec - Hybe 0:1 ( 0:0)
Góly: P. Melich,
Od začiatku domáci odolávali tlaku hostí, domáci brankár ich po chytenej jedenástke privádzal do zúfalstva. V 75-tej minúte zápasu hostia dali gól a zvíťazili.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.