Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

III. LIGA: Hrádočania si upevnili pozíciu tabuľkového favorita

Hrádočania sa postu favorita nevzdávajú, Štiavnici sa veľmi nedarí.

V Liptovskom Hrádku.V Liptovskom Hrádku. (Zdroj: VLADO ŠKUTA)

Ostatné výsledky: Čadca – Kalinovo 0:0, Stráža – Kremnička 1:1, Námestovo – Lučenec 4:3, Krásno nad Kysucou – Žarnovica (do konca uzávierky nenahlásili výsledok), Makov – Teplička nad Váhom 2:1 (0:0), Fiľakovo – Nová Baňa 3:1(2:0)

L. Hrádok – Pobrezová 1:0 (0:0)
Liptovský Hrádok privítal na svojom trávniku rezervu Podbrezovej, ktorá musela hneď na začiatku pristúpiť k striedaniu zraneného Hrica. V 18. minúte Podolský z priameho kopu napálil do brvna brány hostí. Železiari odpovedali nebezpečným centrom do šestnástky, ten však nenašiel adresáta a v 24. minúte mieril Pančík z priameho kopu nad hrádockú svätyňu. Po polhodine hry zahrával Podolský domácu štandardnú situáciu, na center si najlepšie vyskočil Gallo a Lukáč chytil jeho hlavičku. V 33. minúte vyskúšal po rohovom kope tvrdú strelu M. Lovás, lenže trafil obrancu. Na opačnej strane si vyslúžil potlesk Krivulčík, keď včasným vybehnutím a úspešným zákrokom nepustil Kačeríka do samostatného úniku. O chvíľu neskôr sa ocitol vo veľkej šanci hosťujúci Duda, lenže neumiestnil loptu do odkrytej časti brány. V závere polčasu mali viac z hry domáci. Nebezpečnú prihrávku M. Lovása hostia s problémami odvrátili na roh a Otruba z uhla tesne minul.⋌
Do druhého polčasu mali lepší vstup Hrádočania, ktorí pritlačili svojho súpera a vytvárali si jednu šancu za druhou. Zo štandardných situácií, ako aj z hry hrozil nebezpečnými centrami Podolský. Domáca snaha bola korunovaná v 58. minúte, kedy po ukážkovej akcii presne namieril Sajták – 1:0. Aj v ďalšom priebehu mal Liptovský Hrádok viac z hry a snažil sa zvýšiť svoj náskok, zatiaľčo hostia pohrozili hlavne strelou Jakubu zo 68. minúty, Krivulčík bol na mieste. Mužstvo z horného Liptova síce už druhý gól nepridalo, ale bez väčších problémov ubránilo náskok a po víťazstve si upevnilo prvú priečku v tabuľke tretej ligy. ⋌(JK)
Gól: M. Sajták
L. Hrádok: Krivulčík, Kojnok, Hoško, Gallo, Sajták, Vrlík (Moravčík), Pilát, Otruba, Podolský (Batroš), M. Lovás Milan (Sokol)
Hráč zápasu: M. Sajták

Lipt. štiavnica – Detva 2:4 (2:2)
Góly: M. Bezák, M. Latiak
Lipt. Štiavnica: Holík, Gejdoš (R.Šiška), Svetlák, Dunaj, Mihálik, Baran (Šípka), Hanút, Kučera (M. Šiška), Latiak, Dzuriak, Bezák

1. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  2. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
  5. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
  6. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  7. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  9. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 615

Epidemiologická situácia sa v ružomberskom okrese zhoršila. Okres Liptovský Mikuláš farbu nemení.

10 h
Staré topole rezali odborníci.

Dôvodom je ich zlý zdravotný stav.

14 h

14 h
Testovanie v Liptovskej Teplej

Starostovia ružomberských obcí majú ťažké srdce na ministerstvo zdravotníctva. Spojilo sa ich šesť a spolu s lekármi zo zdravotného strediska v L. Teplej požiadali o zriadenie stáleho odberného miesta.