Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Liptáci v Trenčíne utŕžili debakel

Hokejisti Liptovkého Mikuláša nastúpili v piatok do posledného septembrového zápasu. Pred zápasom s Duklou Trenčín boli výborne naladení z predošlého dňa po vysokej výhre nad SR 20.

Na snímke brankár Liptovského Mikuláša Karol Križan vyráža puk v zápase 8. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš.Na snímke brankár Liptovského Mikuláša Karol Križan vyráža puk v zápase 8. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš. (Zdroj: (TASR))

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Eška sa pred svojim deviatym zápasom v ročníku nachádzala na štvrtej pozícii. Do zostavy sa po zranení vrátil Jozef Stümpel, ktorému vrátil kapitánske céčko Kriška.

Pred nepočetnou diváckou kulisou začali aktívnejšie Trenčania, no boli to práve hostia, ktorí sa radovali ako prví. Na začiatku piatej minúty urobil hrubú chybu Bohunický a Róbert Huna trestal. Vzápätí oslabilo hostí jeho dvojča Richard, ktorý išiel z trestnej o pár sekúnd skorej. Veilleux tečoval Kozákove nahodenie za Križanov chrbát.

Mikulášsky gólman pri svojom návrate medzi tri žrde inkasoval ešte v závere prvej časti. Najprv nestačil na šikovnú strelu Hlinku a približne minútu pred prvou sirénou zvýšil na 3:1 pre Duklu po peknej akcii Novák.

Zverenci Róberta Spišáka na svojho súpera rýchlostne nestačili a po minúte hry dostali ďalší gól, keď Tybor zúžitkoval Kalináčovu prihrávku. V ďalším minútach pokračovali domáci v tlaku a niekoľkokrát Križanovi zahrozili, ale zápas nerozhodli.

Po tom, čo Rudolf Huna zasunul puk spoza bránky, sa muselo telefonovať, ale videorozhodca si bol istý, že Chábera zasiahol pred bránkovou čiarou. Mikulášania hrali presilovku, počas ktorej moc nezavarili, a tak prišli na rad vojaci. Na Ölveckého zakončenie bol mikulášsky brankár prikrátky.

Do hosťujúcej bránky sa postavil Adam Nagy, ktorého tak čakal obrovský útočný nápor. Domácich by o výhru pripravil veľký obrat Liptákov, ktorý sa vôbec nečrtal. Trenčín hral prevažne v útočnej tretine, no bolo to bez vážnejších šancí.

V záverečných desiatich minútach sa zápas už len zápas dohrával. Chábera nemal veľa roboty, podobne tak aj na druhej strane stojaci Nagy. Tridsať sekúnd pred koncom zápasu upravil na konečných 6:1 strelou od modrej obranca Lukáš Kozák.

Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Veilleux (Kozák, Olvecký), 18. Hlinka (Olvecký), 19. M. Novák (L. Novák), 22. Tybor (Kalináč), 38. Olvecký (Hlinka), 60. Kozák (Drgoň) – 5. Ró. Huna

Vylúčenia: 3:4.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (41.Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, M. Šiška, Moravčík, D. Kadura, Kadlubiak – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna – Faith, M. Sukel, Kriška – Laco, Piatka, Lištiak – Stümpel, Kabáč, Števuliak

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Liptovský Hrádok rozšíri možnosť otestovať sa o ďalšie odberové miesta

Mesto Liptovský Hrádok rozširuje možnosť bezplatného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Ilustračné foto

V liptovskom prípravnom derby sa hral slušný futbal

MFK Ružomberok remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Prípravné stretnutie víťaza nemalo.
AKTUALIZOVANÉ: 18.1.2021 o 08:35

Kde a ako sa objednať na antigénové testovanie na Liptove

Štyri odberné miesta na antigénové testovanie už fungujú na časenku.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.