Futbal

Čadca začala napĺňať slová o záchrane

Čadca - L. Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 25. a 69. Časnocha, 52. Kavuliak. ŽK: Šidlo, Gábriš, Piňo - Blaščík, Kašpar, Juriga, Bezák, Janek, Kandera. ČK: Juriga. Rozhodoval Podhradský, 250 divákov.
L. Mikuláš: Kubáň - Juriga, Kandera, Laco, Kopernický, Blaščík, Švárny (55. Gomber), Kašpar, Bezák, Húska (62. Malcký), Ballúch (70. Janek). Tréner: Ľubomír Páleník.
Domáci proti súperovi z Liptova začali ofenzívne. V 9. min bombu Gavláka z diaľky dali hostia na roh a následnú hlavičku Gavláka Kubáň zázračne vyrazil. V 17. min Kubáň kryl aj strelu Planetu, ale v 25. min konečne zahrmelo. Na center nabehol Časnocha a jeho hlavička skončila v sieti. V 36. min mal ďalšiu šancu Planeta a potom strela Gábriša minula tesne cieľ. Hostia v 43. pohrozili Ballúchom, ktorého pokus išiel vedľa brány. Hneď po obrátke dostal červenú kartu Juriga po druhej žltej, domáci to využili a Kavuliak v 52. min zvýšil na 2:0. V 55. min sa peknou strelou prezentoval Šidlo. V 66. min bombu Časnochu Kubáň s námahou vyrazil. V 69. min Časnocha po štandardnej situácii dal na 3:0. Aj potom bola aktivita na domácich kopačkách. Zaujal domáci Mlakyta, keď po štandardkách padli všetky tri góly. Hostia neoslnili. -eh-

Podbrezová B - Ružomberok B 2:2 (0:0)
Góly: 50. Pančík (11m), 66. Savič - 64. Kurty (11m), 88. Milíč. ŽK: Perniš - Baran. Rozhodoval Čiernik, 330 divákov.
Ružomberok B: Hajdúch - Paluba, Rúčka, Kráľ, Dzuriak, Baran, Kapláň, Sedlák (67. Kurty), Fernandes, Aporecido, Milíč. Tréner: Ján Haspra.
Obojstranne rýchle technické stretnutie vychádzalo zo zabezpečených obrán, čo neumožnilo dostať sa útočníkom do dobrých streleckých príležitostí. Najväčšiu šancu mal domáci Sovič, keď po centri Bukovca hlavičkoval k ľavej tyči, ale brankár hostí robinzonádou zachránil. V 30. min hostia Palubom nebezpečne vystrelili z trestného kopu, brankár bol na mieste. V 50. min za zranenie Bukovca nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Pančík premenil na 1:0. V 64. min z problematicky nariadenej jedenástky hostia vyrovnali Kurtym na 1:1. V 66. min unikol po ľavej strane domáci Savič a popri vybiehajúcom brankárovi hostí upravil stav stretnutia na 2:1. Posledné slovo mali hostia, keď v 88. min zblízka dostal loptu do domácej brány Milíč a upravil stav stretnutia na 2:2. -jc-

Dražkovce nevystrelili na bránu Bešeňovej

Veličná – Liptovský Hrádok 0:0
Liptovský Hrádok:
Frigmanský – Tomko, Drugač, Holbus M., Cibuľa, Holbus R., Ilavský, Bartek, Psotka, Černák, Devečka
Začiatok zápasu bol obojstranne vyrovnaný. Prvú streleckú príležitosť mal domáci Sučák Roman, ktorému strelu Frimanský chytil. Vzápätí Devečka dobrou prihrávkou uvoľnil Černáka . Jeho strela skončila na brankárovi domácich. O 2 minúty Bartek prihral Devečkovi do šance. Jeho strelu brankár Okál stačil nohou vyraziť. V 26. minúte Gejdošovu strelu z 10 m Frigmanský chytil. Tak isto si poradil so strelou Pavla Sučáka. Začiatok druhého polčasu mal priebeh ako prvý. V 63. minúte Černák obišiel troch domácich hráčov, ale mieril tesne vedľa brány. Veličná odpovedala Gejdošom, ktorý zo šiestich metrov hlavičkoval tesne vedľa. V 79. minúte Janíkovu strelu po kopke z rohu z blízka brankár hostí chytil. V závere zápasu sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a vrhli všetky sily do útoku, čo hostia využili na protiútoky. V posledných piatich minútach mali dve dobré príležitosti Bartekom a Devečkom, ktorí však trafili domáceho brankára.

Bešeňová - Dražkovce 2:0 (1:0)
Zostava: Vrtich-Antol S., Švidroň, Protuš (Hošala), Baran Martin, Janiga, Žíhlavník R., Baran Marián, Gerec, Olos, Vyšný.
Domáce mužstvo nastupovalo do zápasu s odhodlaním odčiniť katastrofálny výkon z predchádzajúceho kola, keď s mužstvom Diviak prehralo 2:1. V piatej minúte z priameho kopu nastrelil R. Žíhlavník žrď hosťujúcej brány. V 9. minúte po zlom odkope obrany hostí sa domáci ujali vedenia presnou strelou R. Žíhlavníka k ľavej žrdi. V nasledujúcich minútach bola hra v réžii domáceho mužstva. V 40. minúte po prihrávke Olosa skóroval Protuš strelou do pravého vinkla, no gól pre údajný ofsajd rozhodca neuznal. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hosťujúce mužstvo sa snažilo nakopávať lopty do brejkov, čo pozorná domáca obrana eliminovala. V 58. minúte uzavrel skóre zápasu po prihrávke Olosa R. Žíhlavník, teraz strelou k pravej žrdi hosťujúcej brány. Ďalšie šance zahodili Olos, Hošala. Domáci podali v zápase zodpovedný a bojovný výkon za čo sa zaslúžene mohli tešiť z víťazstva. Naopak hostia cítili obrovskú krivdu z výkonu rozhodcov, no v návale zlosti nepostrehli to, že za celý zápas nevystrelili na domácu bránu, rozhodca neuznal domácim gól a neodpískal čistú jedenástku proti nim.

Oravská Jasenica – Závažná Poruba 0:3 (0:0)
Góly: Kováčik, Kmeť 2
Zostava hostí: Vozár, Debnár, Račko, Kompiš (75. Kuchárik), Droppa, Macík (64. Docko), Kováčik (59. Kmeť),Koreň, Bečko, Beňo, Vretenár
Hostia zahrali opäť veľmi dobre už v 1. polčase mali tri veľké šance, ale Kováčik ani Bečko neboli úspešní. Všetko si vynahradili v 2. polčase. Už v 47 minúte otvoril zápas Kováčik. Domáci sa už k šancám veľmi nedostali. Najväčšie nebezpečenstvá z ich strany hrozili po rohových kopoch a dlhých autoch, nepremenili ani dve z ponúknutých príležitostí z trestných kopov na hranici šestnástky. Potom Macík nevyužil samostatný nájazd na brankára, v zápätí však vybojoval loptu. Potom po krídle unikol a jeho center poslal do domácej bránky Kmeť. V závere mali veľké šance Kuchárik. Domácich dostal doslova do kolien svojím druhým gólom a uzavrel skóre kvalitného zápasu.
Touto cestou chceme osloviť všetkých chlapcov v žiackom veku ktorí majú radi futbal, aby sa prihlásili v Závažnej Porube každý deň po 17. 00 hodine. -jm-

IV. liga sever

Trebostovo – Lisková 1:1 (1:1)
Góly: Stano
Zostava hostí: Kačacka, Urdich, Karlík, Demko P., Mrva J., Kubala M., Soboňa, Stano, Tomčík J. (78. Kubala D.), Kostúrik, Huntoš (86. Mrva T.)
Hostia prekvapili domáceho súpera už v 12. minúte keď stano krížnou strelou z hranice šestnástky prekvapil domáceho brankára. Domácu mali územnú prevahu v 1. polčase a v 26. minúte vyrovnali stav zápasu na 1:1, aj s podporou silného vetra. Od druhého gólu domácich zachránil hostí v 38. min. brankár Kačalka, ktorý bravúrne zneškodnil ich gólovú strelu do šibenice. Cennú remízu nakoniec hostia zahránili, hoci domáci mali v tomto zápas na víťazstvo a od 70. minúty hrali o jedného hráča v poli viac bez vylúčeného M. Kubalu. -nem-

Ludrová vyhrala na horúcej pôde

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale I. trieda pokračovala stretnutiami 19. kola. Vedúce mužstvo Ludrová vyhrala na horúcej pôde v L. Lúžnej a svoje postavenie na čele si upevnila. Druhé Kvačany v Jamníku iba remizovali a na vedúce mužstvo strácajú osem bodov. Domácim sa v tomto kole všeobecne nedarilo. Doma prehrali okrem L. Lúžnej aj L. Sliače, a Vlachy s Jamníkom časť bodov za remízy prepustili hosťom. V domácom prostredí nezaváhali SmrečanyŽiar, Švošov a Stankovany, ktoré získali dôležité víťazstvo v súboji s Likavkou.
V ďalšom kole sa 8. 5. o 16.30 h. stretnú: Kvačany – Stankovany, Likavka – L. Lúžna, Ludrová – Švošov, Lúčky – Sliače, Černová – Vlachy, Beňadiková – Smreč.Žiar, V. Dubová – Jamník

L. Sliače –Černová 2:5 (2:5)
Góly: J. Gejdoš, R. Oprchal – M. Bobek 3, L. Chovanec 2
Najlepší hráči: J. Gejdoš – M. Bobek
L. Sliače: 1. V. Klačan, 2. B. Kelčík, 3. Oprchal, 4. Polóni (J. Mrva 64.min), 5. M. Kelčík, 6. M. Frič (Sliacky 24. min.), 7. Radovan Ondrejka (Rastislav Ondrejka 24.), 8. M. Mrva, 9. B. Šveda, 10. D. Kelčík, 11. J. Gejdoš.
Černová: 1. Jančo, 2. M. Veverica (Bielený), 3. Kovalčík, 4. Smieška, 5. Müller, 6. Slovák, 7. Moravčík, 8. Brezniak (Orolín 64.), 9. M. Brko (Jančí 61.), 10. Bobek, 11. Chovanec.
Obe mužstvá si s chuťou zahrali a diváci videli sedem gólov. Viac sa však darilo hosťom i keď prvý gól vsietil J. Gejdoš už v 8. minúte. Tento gól akoby zavelil do útoku hostí, ktorí boli veľmi rýchlo a od 9. min. do 15. min. strelil 3. góly sám rýchly a dobre stavaný hráč hostí M. Bobek.
V 21. min. po hrubej chybe domácej obrany zvýšil na 1:4 Chovanec. Ten istý hráč v 26. min. premenil aj prísne nariadený jedenásťmetrový kop za nastrelenú ruku. Černová tak za 17 min. dvoma hráčmi nastrieľala päť gólov. Domáci po prestriedaní hru vyrovnali a v 43. min. R. Oprchal tvrdou strelou upravil na 2:5.
V druhom polčase sa domáci snažili výsledok skorigovať, ale ich šance ostali nevyužité, keď hostia umnou hrou dokázali udržať polčasový výsledok, a tak hosťujúce mužstvo TJ Máj Černová svojou rýchlou a dobrou hrou oslávilo v Sliačoch 1. máj. -ps-

Švošov - Lúčky 3:0 (0:0)
Góly: 46. Drdák, 68. Pa.Kútnik, 73. Široň
ŽK: M.Pukaj, Ľ.Pukaj - Socháň, Opatřil
Švošov: R.Roštek - P.Dančo, Babala, Babec, J. Dančo, Drdák, Ľ. Pukaj, Široň , M. Pukaj ( 54. M. Roštek ), B. Roštek, Olos ( 58. Pa. Kútnik )
Lúčky: Kuriš - Š. Mišík, Socháň, Senko, Ľ. Milan st., V. Mišík, Krakovský, Čellár, Bobček, Volf, Ľ. Milan ml.
Úvod prvého polčasu sa začal pod taktovkou domáceho mužstva. Domáci si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no bránu hostí nedokázali prekonať. Záver prvého polčasu naopak patril hosťom, ktorí sa mohli ujať vedenia v zápase, ale chýbala im presnejšia koncovka. Po zmene strán domáci pridali na aktivite a v 46 min. Drdák využil nedorozumenie v obrane hostí a strelením úvodného gólu otvoril stav stretnutia. Po tomto góle vzrástlo sebavedomie domácich, ktorí zatlačili hostí na ich polovicu a po góloch Pa.Kútnika a Široňa upravili skóre na konečný stav stretnutia. -pu-

Jamník - Kvačany 2:2 (2:1)
Góly domáci: 3 min. D.Hollý, 30 min. P. Beňo
Góly hostia: 7 min. Ďuroň, 75 min. Alman
Jamník: P. Krajčuška - M. Porubän, I. Bistiak, M. Števček, D. Hollý od 80 min. P. Fronko - P. Beňo, P. Cibuľa od 46 min. M. Pavkovček - V. Pleva P.Kumančík, J. Handrk.
Kvačany: E. Kojš - Štefánik, M. Chovan, Kudzbel, Halahija od 68 min. Alman - Kmeť, Ručkaj od 24 Staš, Sásik - Kruták, Ďuroň, Florek
V priemernom zápase sa mužstvá rozišli remízou. Domáci aj v oslabenej zostave o troch hráčov (Janťák, J. Beňo, Pe. Pavkovček) si vypracovali viacero čistých šancí, ale zvíťaziť sa im nepodarilo. Najmä šance P. Kumančíka a v 90 min. čistá šanca M. Števčeka si pýtali streliť víťazný gól. Treba na to rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na ďalší zápas.

Smreany-Žiar - Valaská Dubová 4:1 (0:0)
Góly: 51. Oško, 55., 71. a 74. Labaška - 59. Bečka
Smreany-Žiar: Mikšovský (75. Moravčík) - Válek, J. Mlynarčík, Kališ, Šimún, Mrnčo, M. Mlynarčík (20. M. Gall), Labaška, Oško, T. Gall, Janičina (73. Míša)
V. Dubová: Dúbrava - Kereškéni, Korbel, Vacek, Dittrych, Bečka, M. Jantek, Orolim (74. Lúčan), Gruchalák, Brečka, V. Jantek.
Domáci hráči po predchádzajúcich nepresvedčivých výkonoch si vstúpili do svedomia a predviedli oku lahodiaci futbal, ktorému v prvom polčase chýbali iba góly.
Hostí zovreli na ich vlastnej polovici ihriska a festival zahodených šancí postupne predviedli predovšetkým Kališ, Oško a Labaška. V dobrom výkone domáci pokračovali aj po prestávke. Skóre zápasu otvoril v 51. min. zápasu Oško po centri Mrnča. Kým sa hostia spamätali, 55. min. unikol Janičina, ktorého odrazenú strelu od tyče dokopol do brány s chuťou hrajúci Labaška a bolo 2:0. Po góle sa domáci uspokojili a hostia v 59. min. znížili Bečkom. O 3. min. neskôr domáci M. Gall fauloval v 16-ke Janteka, ale hosťujúci Dittrych 11-ku nepremenil. Potom opäť domáci pridali na dôraze a po dvoch góloch strelecky disponovaného Labašku v 71. a 74. min. upravili výsledok na konečných 4:1. Okrem domácich hráčov výborný výkon podala aj rozhodcovská trojica na čele s hlavným rozhodcom Breyerom. -jt-

Stankovany – Likavka 2:1 (0:1)
Góly: domáci 11m Straka Peter, Kalanka
Stankovany: Vavrinec, Straka Pavol, Junas, Tauda (46. Pečko), R. Straka, Straka Peter, Zrník, Gašper, Bražina, Buroš (65. Kalanka), Prídavok
Likavka: Huba, Sýkora, Bielesch, Timko, Ondoučák, Peter Konfál, Chorvát, (80. Nemček), Maluška, Apolenár, Marek Konfál, Žitník.
Za pekného jarného počasia odohrali obe mužstvá vyrovnaný zápas. V 1. polčase boli herne lepší hostia. Šance sa striedali na oboch stranách, no boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia a gólom M. Konfála. V 2. polčase boli lepší domáci aj keď hrali nervóznejšie, čoho výsledkom boli tri žlté karty. Nepriaznivý stav zápasu sa im však podarilo zvrátiť. Najskôr P. Straka z 11 metrového kopu vyrovnal a na 2:1 pre domácich uzavreli skóre Kalanka. Cenné 3 body ostali doma. -plo-

Jediné víťazstvo hostí

V II. triede bolo na programe tiež 19. kolo. Obe vedúce mužstvá svoje stretnutia vyhral, a tak na čele k podstatnejším zmenám nedošlo. Dobre hrá však aj Pribylina, ktorá na vedúce mužstvo stráca len tri body a aj tentokrát dokázala vyhrať v Demänovej. Bolo to zároveň jediné víťazstvo hosťujúceho mužstva v tomto kole. Dôležité body v boji o záchranu získal B. Potok za víťazstvo s P. Ľupčou.
V ďalšom kole sa 8. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Revúce – B. Potok, P. Ľupča – Ľubeľa, Východná – Iľanovo, L. Ján – Demänová, Pribylina – Podtureň, Vavrišovo – L. Teplá, Bobrovec – Hubová

Podtureň – Vavrišovo 2:1 (1:1)
Góly: Z. Mlynarčík, L. Vozárik – Zázrivý
Zápas zachraňujúcich sa mužstiev priniesol priemerný futbal s množstvom nervozity na oboch stranách. Domáci zaslúžene zvíťazili, pričom víťazný gól dali po chybe brankára hostí. -mly-

Hubová – Revúca 2:0 (2:0)
Góly: V. Holík , M. Holík
Prvý polčas mali jednoznačne v rukách domáci, v druhom polčase trochu poľavili, ale výsledok ostal. -lch-

Teplá – Bobrovec 4:0 (1:0)
Góly: R. Baran, T. Šiška, M. Likavec, R. Šiška
V prvom polčase boli hostia viac ako vyrovnaným súperom, ale v druhom polčase sa prejavila kvalita domáceho mužstva, a nakoniec zaslúžene vyhralo rozdielom triedy. Prvý pekný gól domáci strelili už v 24. sekunde. -vš-

Doma prehrala len L. Osada

V III. A triede bolo na programe 13. kolo. Líder súťaže L. Štiavnička doma deklasovala Galovany a pred druhými Kalamenmi, ktoré vyhrali najtesnejším rozdielom doma s Hrboltovou má už jedenásť bodový náskok. V tomto kole doma prehrala len L. Osada s Gôtovanmi, ktoré ešte bojujú o miesta v hornej časti tabuľky.
V ďalšom kole sa 8. 5. o 16.30 h. stretnú: Galovany – Ivachnová, Prosiek – Kalameny, Hrboltová – L. Osada, Gôtovany – Komjatná, Lazisko – L. Štiavnička,

Kalameny – Hrboltová 1:0 (1:0)
Góly: Matúš
Domáci mali menšiu prevahu. Vypracovali si viac vyložených šancí, čoho dôkazom boli až štyri nastrelené žrde. Celkovo mali domáci viac streleckých šanci ako hostia. Zápas bol však vzácne vyrovnaný.

Uh. Ves potvrdila postavenie

V III. B triede bolo na programe 15. kolo. Prekvapením je vysoká prehra L. Ondrašovej v Hybiach, ale aj prehry domácej L. Kokavy s Dovalovom, V. Poruby s Ploštínom rozdielom triedy ako aj prehra L. Trnovca doma s P. Lehotou. Svoje postavenie v tabuľke potvrdila Uhorská Ves vysokým víťazstvom v Jakubovanoch.
V ďalšom kole sa 8. 5. o 16.30 h. stretnú: P. Lehota – V. Poruba, Ploštín – L. Kokava, Dovalovo – L. Ondrej, Uh. Ves – Hybe, L. Ondrašová – L. Trnovec.

Kokava – Dovalovo 3:3 (0:2)
Góly: Bede, Šintaj, Porubiän, Šopor, Jurčo,
Domácich zastihol prvý polčas v útlme, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov. Keď hostia vyhrávali 3:0 zdalo sa, že je rozhodnuté, no domáci prejavili svoje futbalové schopnosti a po nátlakovej hre vyrovnali stav dobrého derby zápasu. -zor-