Važec valcuje súperov, prehral iba raz

V Lúžnej, Vavrišove, Važci a Svätom Kríži si diváci užili gólové hody.

Na ihrisku v ProsiekuNa ihrisku v Prosieku (Zdroj: Marek Juriš)

Hrboltová – Sv. Kríž 1:4 (1:4)
„V Hrboltovej počas daždivého týždňa došlo k zaplaveniu hracej plochy, a tak sa po dohode obidvoch oddielov odohral zápas vo Svätom Kríži. Na výborne pripravenom trávniku sa domáci nestačili rozohrať a Andrej Bystričan dostal hostí do vedenia. Až o 15 minút vyrovnal krásnou strelou do šibenice z 20 m Mišovič. V 26. minúte už domáci viedli 2:1 po strele Rakučiaka, taktiež z 20 m. V 34. minúte sa svojím dôrazom presadil pred bránkou hostí Moravčík a na trikrát dostal loptu za chrbát výborne chytajúceho Bačkora. V závere polčasu ešte obrana hostí podrazila v pokutovom území neudržateľného Mišoviča a z nariadeného pokutového kopu sám Mišovič upravil na konečných 4:1 pre Svätý Kríž. V druhom polčase už diváci gól nevideli, ale hra Svätého Kríža v tejto sezóne je viac ako potešujúca. Najlepším hráčom zápasu je stopér a kapitán domácich Tomáš Košo,“ komentoval P. Tomčík st. zo Sv. Kríža.
Góly: Bystričan – Mišovič (2), Rakučiak, Moravčík
Hrboltová: Bačkor – Huntoš (Holubčík), Mišovie, Lauko, Frolo, Sokol, Huntoš, Chovan, Bystričan (Kostroš), Jacko (Huba), Bistiak
Sv. Kríž: Košo – Moravčík (Tomčík), Háčik, Dorniak, Stano, Pavlovič (Javurek), Rakučiak, Košo, Španko (Holdoš), Mišovič

Východná – Jamník 1:0 (0:0)
Góly: Mikuš
Východná: Debnár – Stano, Halko, M. Hudáček, Stano, Hoško, Petrenka (Gajdoš), Brezina, R. Hudáček, M. Mikuš (Sipko), J. Mikuš
Jamník: Drgoň – B.Pačan, Uličný, D.Pačan, Ilavský, Kráľ, Brotka, Majláth, Janek, Duriš (Pavkovček), Beňo (Kuchárik)

Vavrišovo – Komjatná 5:1 (2:0)
„Zápas sa hral v chladom počasí, ale prítomných divákov potešili mužstvá peknými gólmi. Domáci od začiatku pritlačili súpera a už v 19. min Badžgoň po prihrávke Chlebu opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. V 29. min opäť Chlebo našiel Krajčírika, a ten s prehľadom dostal domácich do vedenia. V 33. min pohrozil Dauda prvýkrát, ale jeho lopta tesne minula domácu bránu. V 36. min Chlebo našiel centrom Badžgoňa a keď hosťujúci brankár loptu podbehol, tak ju s prehľadom hlavou umiestnil do jeho prázdnej brány. Aj v druhom polčase domáci útočili, Badžgoň natiahol Trnovského a ním vyrazenou loptou Krajčírik prestrelil hosťujúcu bránu. V 56. min nešťastne vypadla lopta Trnovskému po strele Badžgoňa a Zázrivý už nemal problém zvýšiť na 3:0. V 60. min zahodil Dauda druhú stopercentnú šancu a v 65. min hosťujúci Trnovský nastrelil brvno domácej brány. V 84. min predviedli domáci najkrajšiu akciu a Krajčírik, opäť po prihrávke Chlebu, s prehľadom obstrelil hosťujúceho brankára a zvýšil na 4:0. V 86. min sa konečne na tretíkrát presadil hosťujúci Dauda, ale v 88. min korunoval domáce víťazstvo a jeho najlepší výkon v zápase Chlebo, ktorý obišiel aj brankára hostí a svojím gólom stanovil konečný výsledok zápasu,“ reagoval na zápas M. Šimovček z Vavrišova.
Góly: Krajčírik (2), Badžgoň, Zázrivý, Chlebo – Dauda
Vavrišovo: Benčo – Majerík, S.Račko, J.Račko, Tyrpák, Budaj, Chlebo, Susedík, Badžgoň (Zázrivý), Krajčírik, Divok (Sabovčík)
Komjatná: Krakovský – Lacko, Krajčí, Staš, Kubernát, Trnovský, Kuracina, Bartík, Marcoň (Junka), Dauda, Maga
Hráč zápasu: Chlebo, Krajčírik

Iľanovo – Važec 1:5 (0:2)
„Jednoznačné víťazstvo hostí, ktorí boli počas celého zápasu lepší vo všetkých činnostiach,“ komentoval zápas Kubo z Iľanova.
Góly: Stankoviansky – Bujňák, Ilavský (3), Gallovič
Iľanovo: Macík – Ilavský (Celenga), Droppa, Danihel, Trizna (Moravčík), Dzúr, Žiaran, Gall, Wosiňski, Devečka, Harandza (Stankoviansky)
Važec: Vilček – Jacko, Šlosár, A.Mátray (T.Bartko), Šeďo, Šebest, Bujňák, Lajčák (Plevák), Gallovič, Ilavský, M.Mátray (Britaňák)

Kvačany – Lipt. Trnovec 2:0 (2:0)
„V derby zápase mali domáci výborný úvod a hneď sa ujali vedenia. V ďalšom priebehu hostí asi podcenili a po lacnom prístupe sa hostia dostali do dvoch dobrých príležitostí. Domáci ku koncu polčasu opäť zapli a zvýšili svoje vedenie na 2:0. Druhý polčas domáci udržiavali vedenie a hostia sa snažili o kombináciu, avšak dlhé lopty s prehľadom sťahoval v pohode chytajúci Hablák. Domáci si vytvárali šance, no nebolo im už súdené skórovať, najmä Kunovi,“ komentoval zápas Ľuboš Chovan z Kvačian.
Góly: Ogorek, Kojš –
Kvačany: Hablák – Lasák, Ďuroň, Halahija, Bella, Fiačan, Tkáč, Ogorek (Brunčiak), Kuna, M.Kojš (P.Kojš), Flórek (Juráň)
Lipt. Trnovec: Kmeť – Karaska, Jurčo (M.Guráň), Črep, P.Guráň (Spišiak), J.Grozanič, Hruška, Guráň, Adamčiak (Štefaniak), Jurčo, Ľ.Grozanič
Hráč zápasu: za domácich Kuna, za hostí Jurčo

Lipt. Lúžna – Part. Ľupča 4:2 (1:1)
„Stretli sa dva dobré tímy na jednom trávniku. V prvom polčase takticky skúšali, ako sa dá uspieť. Tímy mali obojstranne premyslené akcie, ktoré nazakončili gólom, ale z rýchlych protiútokov dali góly. Prvý polčas sa skončil 1:1. Druhý počas sa hralo opatrnejšie najmä zo strany domácich. Súper prevzal iniciatívu, vďaka ctižiadostivosti, trpezlivosti a bojovnosti domácich, ktorí ku koncu zápasu dali ešte dva góly a doviedli mužstvo do víťazného konca,“ komentoval zápas Daubner z Lipt. Lúžnej
Góly: Nosák (2), Švanda (2) – J. Kúkol, M.Kúkol
Lipt. Lúžna: Kajda – Serafín, Trnka, Sumega, Glemba (Siekiera), Targoš, J.Švanda (Veselovský), Močilan (Soják), Veselovský, Nosák, M.Švanda
Part. Ľupča: Salajka – P.Peterec, V.Peterec, Gruchalák, Kacian, Budvesel, Mi.Kúkol, Frič, J.Kúkol, Kráľ, Ma.Kúkol
Hráč zápasu: J. Švanda

1. Važec    9    6    2    1    28:10    20
2. Sv. Kríž    10    6    0    4    20:23    18
3. Prosiek    9    5    2    2    30:14    17
4. Iľanovo    9    5    2    2    17:13    17