V. LIGA: Černová potvrdila v derby hernú krízu

Bešeňová zakopla doma so susedmi z Liptovských Sliačov.

Ilustračné foto.(Zdroj: ARCHÍV LIPTOVSKÝCH NOVÍN)

Bešeňová – Lipt. Sliače 0:1 (0:0)

„Dlho očakávané liptovské derby sa hralo na perfektom trávniku, pred početnou diváckou kulisou (350 divákov). Domáci do 15. min mali tri gólové šance, ktoré ale trestuhodne zahodili. Za hostí mal šancu Kendera, ale nepremenil ju. Hostia po štandardke otvorili skóre, keď Kendera nechytateľne rozhodol. Domáci do konca polčasu nenaskočili do zápasu a hostia sa disciplinovane bránili. Druhý polčas bol v réžii domáceho mužstva. Zatlačil súpera pred vlastnú bránku, ale hostia všetky náznaky šancí odvrátili. Domáci ale také šance, ako mali Vyšný, Kajan a Hablák v zápase musia využiť. Hostia získali tri body aj keď toho veľa dopredu neukázali. Gratulujem súperovi k trom bodom, keď ho prišla podporiť početná divácka kulisa. Potvrdzuje sa, že derby nemá nikdy favorita,“ komentoval zápas J. Hablák z Bešeňovej.

Góly: Kendera
Bešeňová: Drígeľ – Jandura, Baďo, Vorčák, Hablák, Janiga, Kudláček (Vaňko), Miartan (Halaš), Kajan, Vyšný, Teličák
Lipt. Sliače: Hadač – Medžo, Kendera, Pavlík, Lacko, Uram (Kováčik), Maďarec, Sršeň, Hanula (Frič), Gejdoš (Kendera), Bruk
Hráč zápasu: Janiga, M.Kendera

LM Palúdzka – RK Černová 3:0 (1:0)

„Posledné tri neúspešné výsledky domácich predznamenali priebeh zápasu. Snaha domácich strhnúť víťazstvo na svoju stranu našla vyjadrenie v 39. min, keď Trnovského strelu do žrde dorazil do siete ten istý hráč. Hostia hrali futbal po šestnástku. V prvom polčase si vypracovali jednu dobrú príležitosť. Domáce šance Kokavca a Filipoviča zostali nevyužité.
 V druhom polčase už z prvého útoku prihral Korýtko nezištne Filipovičovi, a ten skóroval do prázdnej brány. Domáci suverénne ovládli hru a svoju prevahu zúročili v 60. min gólom Filipoviča. V ďalšom priebehu si vytvorili veľa príležitostí, ale šance Filipoviča, Trnovského a Veljkoviča zostali nevyužité. Dve strely domáceho mužstva skončili na žrdiach hosťujúcej brány. Hostia len potvrdili svoju hernú krízu a domáci sa musia tiež zlepšiť na úroveň zo začiatku súťaže,“ komentoval zápas M. Kokavec z LM Palúdzka.

Góly: Trnovský, Filipovič (2)
LM Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Tošić, Filipović, Veljković (Šály), Trnovský, Rančić, Psotný, Hlušák, Korytko (Matejka), Valaštiak
RK Černová: Gužiak – Grieš, Hančík, Jánoš, Kajan, Demko, Kovalčík, Urban, Ma. Pindura, J. Pindura, Brtko ⋌

Ostatné výsledky: Vrútky – Nižná 0:0, Chlebnice – Žabokreky 2:1, Martin B – Bobrov 2:1 , Orav. Poruba – Blatnica 2:2, Kláštor pod Znievom – Orav. Jasenica 1:7

1. Martin B    10    7    2    1    25:13    23
2. O. Poruba    10    6    3    1    35:16    21
3. BEŠEŇOVÁ    10    7    0    3    23:14    21
4. Žabokreky    10    6    1    3    13:10    19
5. Chlebnice    10    5    2    3    21:15    17
6. Bobrov    10    5    1    4    18:12    16
7. Palúdzka    10    5    0    5    24:19    15
8. Or. Jasenica    10    4    2    4    26:20    14