I. TRIEDA: V zápase Ludrovej s Liskovou padlo osem gólov

Najvyššia okresná futbalová súťaž má za sebou 11. kôl.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Marcel Broska)

Lipt. Teplá – Bobrovec 2:1 (1:0)

„Vo výbornom a slušnom stretnutí vyhrali domáci hráči, pretože boli útočnejší. Hostia zanechali dobrý dojem. Bol to jeden z najkvalitnejších zápasov v tejto sezóne,“ komentoval zápas Vladimír Šimalčík, starosta obce a prezident OŠK Lipt. Teplá.

Góly: Červeň, Gejdoš – Moravčík
Lipt. Teplá: Turčok – Tulinský, Kovalčík, Slovák, Chovanec, J.Červeň (Gejdoš), Kvasničák, Bobek, Šiška, Čihák (Eliáš), M.Červeň
Bobrovec: Kašák – Benčo, Kello, Moravčík, Burdel, Matloň (Pavčo), Črep, Danko, Volaj, Sekan, Lisý
Hráč zápasu: Kvasničák, Turčok

Likavka – Hubová 3:2 (2:0)

„Ujali sme sa vedenia, keď z prvej šance padol gól, čo paradoxne postavilo na nohy súpera, ktorý prevzal iniciatívu a prvý polčas nebezpečne útočil, kombinoval, vytváral si šance. Pred koncom polčasu pritlačili domáci a podarilo sa im streliť utešený gól do šatne. Druhý polčas sa hostia nevzdali, neustále hrýzli, dvoma gólmi sa im podarilo vyrovnať. Mali sme aj tutovku na 3:0, sólo nájazd náš hráč nedal a vzápätí súper dal dva góly. Záver bol nervózny, hral sa otvorený futbal. Domáci z jeden akcie strelili tretí gól a súper ešte viac otvoril hru. Päť minút pred koncom pri jednej akcii stiahol útočníka a bola penalta, no domáci ju nepremenili, a tak bol záver napätý do poslednej sekundy, ale skóre sa už nemenilo. Bol to kvalitný belavý futbal,“ reagoval na zápas Javorka z Likavky.

Góly: Kondra (2), Trnka – M. Gerec, J. Gerec
Likavka: Martvoň – Trnka, Bubniak , Baran, Ružička (Brtko), Široň, Volf, Šimo, Kondra, Didek (Kajúch), Lukáč
Hubová: Pikla – Ondrovič, J.Gerec, M.Gerec, Dziadek (Zubaj), Hanko, Kostroš, P.Gerec, Koreň, Jaroš, Žákovský (Schreiner)
Hráč zápasu: Kondra

Ludrová – Lisková 3:5 (2:2)

„Hostia, figurujúci na predposlednej priečke, sa už v 1. minúte ujali vedenia, keď nepozorná obrana domácich nechala Lauka zakončiť. Ten istý hráč v 30. minúte zvýšil na 0:2 z pohľadu domácich, ktorí sa neskôr herne prebrali. V rozpätí 35. až 37. minúty sa domáci dostali späť do zápasu a po zmene strán v 58. minúte pridali tretí gól. Z vedenia sa tešili len krátko, hosťujúci Mrva totiž parádne vystrelil z 35 metrov a bolo opäť vyrovnané. Góly už potom strieľala len Lisková, ktorá sa teší z veľmi dôležitých a zaslúžených troch bodov,“ reagoval na zápas Petro z Ludrovej.

Góly: Drozd, Záchej (2) – Lauko (2), Mrva, Marton (2)
Ludorvá: Kmeť – Oravec, Hollý, Lazík, Omasta (Petro), Záchej, Hýravý (Droppa), Drozd, Kučera (Karlík), Laclavík, Kajan
Lisková: Mrnčo – P. Demko, Karlík (Mrva), Zrubák, Marton, S.Demko (Vierik), Pudiš (Marton), Banáš, Mrva, Pastucha, Lauk

Lipt. Ján – Švošov 0:4 (0:2)

Góly: Drdák, Gerec, Korda, Zrnčík
Lipt. Ján: Kubáň – Koniar, Devečka, Žember, Ručkay, Smatana, Kumančík, Vretenár, Múranica (Klonga), Malacký, Čatloš
Švošov: Roštek – Homola, Babec (R.Roštek), Kútnik, Ertl, Gerec, Korda, L.Drdák, T.Drdák, Roštek (Janiga), Zrnčík

Ľubeľa – Dúbrava 1:5 (0:3)

„Pred početnou diváckou kulisou sa odohralo susedské derby. Mužstvá sa stretli na trávniku po tridsiatich rokoch. Zaslúžene zvíťazili hostia,“ komentoval zápas Peter Matejovie z Ľubeľe.

Góly: Magura – Blaščík, Cibuľa (3), Roháč
Ľubeľa: Hvostik – Hlinka, Magura, Tholt, J.Oško, Benčo (P. Oško), Hriadel (V. Oško), Baďo, Šmigura, Vyšný, Suchý (Bubniak)
Dúbrava: Vyšný (Feketík) – Oravec, Urbanovič, Kinik, Roháč, Rácheľ, Priesol, Cibuľa, Tomlák (Danaj), Kubík, Blaščík (Kmošena)

Lipt. Kokava – Demänová 8:0 (3:0)

„Na veľmi ťažkom teréne sa odohral celkom kvalitný zápas prvej triedy, aj keď hostia prišli v oklieštenej zostave, prišli len desiati. Do 20. min boli hostia vyrovnaným súperom. Až po peknej gólovej strele Žižku domáci prebrali iniciatívu a postupne získavali zápasovú prevahu. Dobrou kombinačnou hrou dostávali súpera pod tlak, čo prinieslo aj gólový efekt. Domáci aj v druhom polčase pokračovali proti oslabenému súperovi v dobrej kombinačnej hre a peknými gólmi potešili domácich divákov. Hostia sa síce snažili hrať futbal, ale domáci im to nedovolili a víťazstvo potvrdili kvalitnou hrou,“ reagoval na zápas Jaroslav Pozor z Lipt. Kokavy

Góly: Žižka, Žufaj, Števček (2), Vozárik, Rezník, Šveda
Lipt. Kokava: Soukup – Jurčo, Žiška, Fides, Števček, Žufaj (Buša), Vozárik (Diabelko), Dorčiak, Rezník, Vrbičan (Kapitáň), Šveda
Demänová: Sotoniak – Knapčík, Pastva, Puška, Kandera, Kupčo, Kello, Staroň, Mráz, Boďa, Horanský

Pribylina – Smrečany/Žiar 3:3 (0:3)

Góly: Hudzrik, Račko, Sochor – Pajerchin, Laučík, J. Oško
Pribylina: Zaťko – J.Harich, M.Harich, Ri.Jurík, Sochor, Hurajt, J.Jurík, Benko, Mikuš (Požgai), Huzdrik, Račko
Smrečany/Žiar: Števko – Širúček, Vyskočáni, Laučík, E.Moravčík (Obrcian), Kubáň, Pajerchin, Frič, Smatana, Oško, M.Moravčík (Štefček)

1. L. Kokava    11    9    1    1    30:11    28