Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA: Liptovská Kokava je po jeseni jasným favoritom

Z dolnoliptovských tímov sú na tom pred zimnou prestávkou najlepšie Švošov a Liptovská Teplá.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ: MAREK JURIŠ)

Ludrová – Bobrovec 1:1 (1:1)

„V poslednom jesennom zápase nastúpili domáci v poriadne oklieštenej zostave. Hralo sa na ťažkom teréne, čo ovplyvnilo hru oboch mužstiev. Hostia od začiatku zatlačili domácich a boli aj strelecky aktívnejší. No boli to práve domáci, ktorí otvorili skóre. V 16. minúte sa cez obranu predral Oravec a poľahky prekonal brankára. Z vedenia sa však Ludrová netešila dlho, už v 21. minúte vyrovnal po chybe ludrovskej obrany Burdel. Po zmene strán sa hra vyrovnala, oba celky si vytvorili nejaké šance. Ani jeden tím však svoje príležitosti nepremenil a zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou bodov. Domáci zakončia veľmi nevýraznú jeseň na 11. priečke a budú mať čo robiť, aby sa čo najskôr vyhli zostupovým priečkam,“ komentoval zápas M. Petro z Ludrovej.

Ludrová: Urban – Oravec, Hollý, Záchej, Hýravý, Drozd, Kučera, Laclavík, Karlík (Petro), Chmela (Droppa), Omasta
Bobrovec: Kašák – Gazda (Benda), Benčo, Kello, Moravčík, Burdel, Lisý, Črep, Danko, Volaj (Danko), Lisý
Góly: Oravec – Burdel

Pribylina – Švošov 1:1 (0:0)

„Hostia mali viac z hry. Na šance vyznel prvý polčas lepšie pre hostí. V druhom polčase sme dali rýchly gól a hostia tri minúty pred koncom vyrovnali,“ komentoval zápas F. Benko z Pribyliny.

Pribylina: Zaťko – Kohút (Mikuš), Harich, Martan, Sochor, R. Jurík, J. Jurík (Harich), Benko, M. Jurík, Račko, Tarageľ
Švošov: Roštek – Homola, Ertl (D. Žiara), M. Žiara, Gerec, Korda, L. Drdák, T. Drdák, Roštek, Zrnčík, Kútnik
Góly: Jurík – Roštek
Hráč zápasu: Zaťko

Lisková – Lipt. Kokava 1:6 (1:1)

„Po dohode klubov sa zápas odohral na pôde Liskovej. Hostia chceli v poslednom zápase potvrdiť prvé miesto v tabuľke. Do zápasu nastúpili dosť nekoncentrovane a už v 5. min sa domáci dostali do vedenia gólom z priameho kopu. Hostia vyrovnali z protiútoku a prvý polčas sa skončil 1:1. Po dohovore v kabíne sa hostia po polčase prejavili kombinačne, ale aj strelecky z množstva vyložených šancí a protiútokov sa dostali do vedenia a pridávali ďalšie góly po prienikových akciách. Domáci už nemali síl na zvrátenie výsledku. Hostia v druhom polčase dominovali a potvrdili svojím herným prejavom, že zaslúžene vyhrali jesennú časť súťaže,“ komentoval zápas J. Pozor z Lipt. Kokavy.

Lisková: Mrnčo – Karlík, Marton, Mrva, Pastucha, Vierik, Mrva, Marton, Blaško, Banáš (Lauko), Vierik
Lipt. Kokava: Soukup – Jurčo, Šuňavec, Žiška, Fides, Števček, Vozárik (Žufaj), Dorčiak, Rezník (ˇBuša), Vrbičan, Šveda (Kapitáň)
Góly: Mrva – Šveda, Vozárik, Števček (2), Žufaj, Buša
Hráč zápasu: Jurček

Demänová – Smrečany/Žiar 0:5 (0:1)

Demänová: Števko – Válek, Laučík, Mlynarčík, Moravčík, Kubáň, Pajerchin, Feketík, Frič, Oško, Pavlenka
Smrečany/Žiar: Števko – Válek, Laučík, Mlynarčík, Moravčík, Kubáň, Pajerchin, Feketík, Frič (Obrcian), Oško (Adamík), Pavlenka (Širúček)
Góly: J. Oško (3), Širúček, Adamík

Likavka – Dúbrava 0:3 (0:1)

„Súper mal celozápasovú prevahu a zaslúžene zvíťazil rozdielom triedy, i keď hra nebola taká, že výsledok je pre domácich veľmi krutý,“ komentoval zápas D. Široň z Likavky.

Likavka: Martvoň – Trnka (Volf), Bubniak, Baran, Široň, Šimo, Brtko, Mišík, Ružička, Kondra, Lukáč
Dúbrava: Vyšný – Oravec, Kinik, Urbanovič, Roháč, Rácheľ (Danaj), Priesol, Cibuľa, Tomlák, Kubík (Nemec), Blaščík (Kmošena)
Góly: Kubík, Urbanovič, Cibuľa

Lipt. Teplá – Ľubeľa 3:1 (0:1)

„Zo začiatku veľmi ustráchaný a zlý výkon domácich, ktorí po jedinej šanci hostí prehrávali 0:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok, čo sa hlavne bojovnosťou a kvalitou podarilo. Keď po pekných akciách skórovali Červeň a najlepší hráč zápasu Bobek,“ komentoval zápas J. Kovalčík. Šéf klubu V. Šimalčík pokračoval, že počas prvého polčasu, keď mužstvo Lipt. Teplej hralo zle, pán Kovalčík si chcel dať dole sadru z ruky a ísť ukázať chlapcom, ako sa hrá futbal. Nakoniec im prehovoril do duše počas prestávky, chlapci si jeho slová zobrali k srdcu a začali bojovať.

Lipt. Teplá: Turčok – Tulinský, Eliáš, Slovák, Chovanec, Kvasničák, Bobek (J.Červeň), Gejdoš (M. Červeň), Šiška, Čihák (Slovák), Müller
Ľubeľa: Huba – Hlinka, Tholt, Benčo (Bubniak), Hriadel, Šmigura, Vyšný, Oško (Badzík), Chorváth, Baďo, Magura
Góly: Červeň, Bobek (2)

Lipt. Ján – Hubová 2:2 (0:2)

„Domáci nastúpili v oklieštenej zostave a tomu nasvedčoval aj celý výkon. Domáci hráči stavili na bojovnosť a vybojovali remízu 2:2,“ komentoval zápas Ľ. Oravec z Lipt. Jána.

Lipt. Ján: Kubáň – Klonga, Koniar, Klepáč, Čúrny, Devečka, Žember, Maloch, Smatana, Kumančík, Čatloš
Hubová: Koleda – Ondrovič, Chrenko, Dziadek, M. Gerec, J. Gerec, Hanko, Chyla, Jaroš (Žákovský), Kostroš, Koreň (Schreiner)
Góly: Devečka, Kumančík – Chyla, Koreň

1. L. Kokava 13 11 1 1 38:13 34
2. Dúbrava 13 9 0 4 39:21 27
3. Švošov 13 7 3 3 29:16 24
4. L. Teplá 13 8 0 5 38:27 24
5. Hubová 13 7 2 4 28:20 23