Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Bojovali až do konca, výsledok ich nepotešil

Liptáci v 20. kole súťaže privítali na domácom ľade súpera z Nitry.

Liptákom to opäť nevyšlo.Liptákom to opäť nevyšlo. (Zdroj: (TASR))

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zápas sa začal s 20-minútovým oneskorením, ktoré zapríčinila pokazená rolba. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hráčom. V 6. minúte počas oslabenia unikol hosťujúcej obrane Kabáč, ale tesne minul bránku.

O pár sekúnd sa do dobrej príležitosti dostal Rudolf Huna, ten však pred brankárom netrafil puk najlepšie a bránku minul. Liptáci sa do vedenia dostali v 11. minúte. Uram si natiahol Valenta, ponad ktorého následne poslal puk do brány. V závere prvej tretiny sa domácim podarilo zvýšiť vedenie na rozdiel dvoch gólov. Števuliakova strela z prvej prešla nitrianskemu brankárovi pomedzi betóny. V 19. minúte gólovo udreli aj hostia, keď osamotený Macík dopravil puk za chrbát Križana.

Úvod druhej tretiny bol vyrovnaný. Nitrania prevýšili súpera až v druhej desaťminútovke, pri ktorej sa vyznamenal mikulášsky brankár Križan. V najväčšej šanci sa ocitol v 30. minúte Chalupa, ale ten z prvej trafil iba betón mikulášskeho brankára. O pár minút neskôr sa hostia dostali do ďalšieho tlaku, ale ani z toho gólovo nevyťažili.

Hosťom sa už v 41. minúte podarilo vyrovnať na 2:2 po tom, ako zaváhanie v domácej obrane potrestal Ručkay. Nitra po vyrovnaní herne ožila, kontrolovala hru a dostávala sa aj do zakončení. V 51. minúte sa puk dostal k Štefankovi, ktorý z prvej zamieril presne pod hornú žrď. Posledné slovo v zápase mali hostia, využili presilovku o jedného hráča a gólom Slováka stanovili konečný výsledok.

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Zápas sme začali dobre, ale škoda individuálnej chyby, po ktorej sme súpera dostali naspäť do zápasu. Rozhodujúci moment bol v úvode tretej tretiny, v ktorej sme hneď inkasovali. Chlapci bojovali až do konca, mrzí nás výsledok, no v tretej tretine nám niečo chýbalo, a aj preto sme zápas nedotiahli do víťazného konca."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Góly: 11. Uram (Sukeľ), 17. Števuliak (Piatka, Laco) – 19. Macík (Ordzovenský, Paukovček), 41. Ručkay (Blackwater, Pupák), 51. Štefanka (Blackwater), 59. Slovák (Milam). Rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1250 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Makovský, Moravčík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Šiška, Bobček, Oravec – Rudolf Huna, Róber Huna, Richard Huna- Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  2. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Medveď na paši.

Štátna ochrana prírody chce zisťovať okolnosti nešťastia.

5 h
ILUSTRAČNÉ FOTO

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.

14. jún

Pozrite si MY športujeme.

18 h

Ministerstvo zdravotníctva koncom mája predstavilo zámer reformy siete nemocníc. Ich presné rozdelenie do piatich kategórií zatiaľ nezverejnilo, hovorí o ňom opozičná strana Hlas.