Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

Hrádočania na úvod deklasovali Štiavnicu

Na úvod jarnej časti III. ligy privítali Liptovská Štiavnica v liptovskom derby na svojom ihrisku lídra z Liptovského Hrádku.

Futbalisti Liptovskej Štiavnice v Liptovskom Hrádku.(Zdroj: M. Antol)

Liptovské derby mali hostia vo vlastných rukách už od začiatku. V úvode zahodili gólové šance Almaský a Otruba. Tlak pokračoval ďalej a Almaský trafil v 12. minúte brvno. V 29. minúte sa hostia dočkali, keď Orolínov center dorazil do siete Ivan Kotora – 0:1. Tesne pre koncom polčasu mohol Hrádok zvýšiť, ale Orolínovu ranu vyrazil brankár.

Hneď v úvode druhej polovice strelil gól Ondrek – 0:2. O dve minúty neskôr po krásnej biliardovej akcii trestuhodne zahodil príležitosť Orolín. V 59. minúte mal dobrú príležitosť na skorigovanie Baran, no Hrádočania neinkasovali. V závere líder tabuľky pritlačil a výsledkom boli tri góly v rozpätí jedenástich minút. V 79. minúte zvýšil na 3:0 Otruba, o dve minúty neskôr pridal štvrtý gól Gallo a na konečných 5:0 upravil v poslednej minúte Kojnok.

V. Hýravý, tréner L. Štiavnice: „Súper bol kvalitnejší a zaslúžene vyhral. Zlomil nás druhý gól, my sme nevyužili šance na skorigovanie a po treťom góle bol súper jasne lepší.“
J. Haspra ml., tréner L. Hrádku: „Všetci sme sa v klube nevedeli dočkať prvého jarného kola, pretože zimná príprava bola veľmi dlhá. Nakoniec naše očakávanie prinieslo aj ovocie, kde sme boli jednoznačne lepším mužstvom od úvodného výkopu až po záverečný hvizd. Musím sa opakovať ako vždy, no zahodili sme veľa šancí a rozhodnuté mohlo byť skorej. Nakoniec sa o všetkom rozhodlo až v druhom polčase. S hrou som maximálne spokojný až na niektoré fázy hry, no bolo to aj zapríčinené nekvalitným terénom, ktorý v tomto období lepší nebude. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon.“

L. Štiavnica: Holík – Gejdoš, Svetlák, Demko, Mihálik, Hoferica, Lovás, Šiška (59. Hlaváč), Šípka (75. Gejdoš), Dzuriak, Bezák (44. Baran)

L. Hrádok: Krivulčík – Kojnok, Čurma, Gallo, Ondrek (75. Sajták), Vrlík (83. Pilát), Zsigmund, Almaský, Kotora, Otruba (82. Konečný), Orolín

15. Makov 14 3 1 10 17:32 10

Najlepší strelci súťaže: M. Otruba (L. Hrádok) a M. Starší (N. Baňa) – 10 gólov, M. Sedliak (Žarnovica), T. Pančík (Žarnovica) a E. Ľupták (Kalinovo) – 9 gólov.

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  8. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Lesné cesty v parkoch stavali bez povolenia

Súkromní obhospodarovatelia lesov z Liptova dostali pokuty za to, že lesné cesty stavali bez potrebných povolení úradov.

Kaufland daroval Nízkoprahovému centru Prerod 5 743 €

Pri príležitosti otvorenia zmodernizovanej predajne v Ružomberku sa spoločnosť Kaufland rozhodla podporiť činnosť tunajšieho Nízkoprahového centra Prerod.

Pravidlo pravej ruky vodiči na parkoviskách ignorujú

S blížiacimi sa sviatkami sa treba pripraviť aj na pretlak ľudí vo veľkých supermarketoch a rekreačných strediskách. Nielen samotné nakupovanie, ale aj parkovanie a jazda po parkovisku môžu byť neželaným adrenalínovým zážitkom.

V Liptovskom Trnovci po zápasoch spievajú: „Toto sme tu ešte nemali!“

V skupine B najnižšej oblastnej súťaže nie sú Hybe a Podtureň, a tak sa otvorili dvere pre ďalšie tímy. V jeseni predviedlo
parádnu jazdu mužstvo Liptovského Trnovca.