Tatran bude hrať na novom

V Liptovskom Mikuláši bude moderný futbalový štadión. Rekonštrukciu včera schváli mestskí poslanci.

Súčasný štadión MFK.Súčasný štadión MFK. (Zdroj: peterkblogger.blogspot.com)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Mesto Liptovský Mikuláš prostredníctvom obchodnej spoločnosti investuje do športového areálu na Podbrezinách 375 tisíc eur. Financovať ho plánuje prostredníctvom úveru. Čiastkou 750 tisíc eur prispeje na modernizáciu Slovenský futbalový zväz. Celková hodnota investície dosiahne 1250 tisíc eur.

Po dokončení ostane futbalový štadión majetkom mesta. Slúžiť bude nielen druholigovému áčku, ale aj mládežníckym družstvám. Modernizáciu futbalového štadióna MFK Tatran schválili včera mestskí poslanci. Súčasne odobrili prijatie ponuky dotácie zo zväzu a memorandum o spolupráci medzi mestom a MFK.

SkryťVypnúť reklamu

Pribudne aj parkovisko

„V rámci časového priestoru, ktorý sme mali, sa nám podarilo vyjednať výborné východiskové podmienky. Znížila sa potrebná finančná podpora od mesta z 500 na 375-tisíc eur, zvýšili sme podiel mesta v plánovanej novozaloženej spoločnosti zo 75 na 90 percent. Pri štadióne tiež pribudne 50 parkovacích miest, čo je pre ľudí na Podbrezinách, myslím, dobrá správa,“ zhrnul primátor mesta Ján Blcháč.

Modernizácia by sa mala uskutočniť prostredníctvom novozaloženej obchodnej spoločnosti, ktorá vyrieši financovanie a budúce prevádzkovanie príslušnej časti štadióna. „Spoločnosť si zoberie úver vo výške 375-tisíc eur. Z mestskej pokladne tak nepôjde priamo 375-tisíc eur, splácanie úveru bude rozložené a ročne tak pôjde z mestskej pokladne len niekoľko desiatok tisíc eur, čo je len 0,12 percent celoročného rozpočtu,“ vysvetlila hovorkyňa Viktória Čapčíková.

SkryťVypnúť reklamu

Bude slúžiť áčku aj mládeži

V súčasnosti štadión využíva 14 mužstiev so zázemím len pre štyri z nich, technické priestory sú poddimenzované. Kategórie žiakov majú svoje šatne v unimobunkách bez spŕch a toaliet. „Takúto ponuku mesto v budúcnosti už nemusí získať, pričom je otázkou času, kedy by muselo pristúpiť k modernizácii štadióna výlučne z vlastných zdrojov,“ upozornila prednostka mestského úradu Marta Gutraiová.

Štadión zastreší detský a mládežnícky futbal, bude atraktívnejší aj pre hráčov menších klubov, ktorí budú mať ambície hrať vo vyšších súťažiach. Pod jednu reprezentatívnu strechu by sa dostalo aj sídlo Liptovského futbalového zväzu, ktorý má pod palcom futbal v mikulášskom a ružomberskom okrese

Súčasný štadión, ktorý sa nachádza na mestskom pozemku a je prevažne vo vlastníctve mesta, má vyše 40 rokov. Realizáciou navrhovaného projektu by sa dostavala budova so zázemím, tribúny (hostia, domáci, spoločný bufet), parkovanie a nový zavlažovací systém.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 222
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 240
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 062
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 079
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 777
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 197
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 575
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Najlepšie tímy.

Organizátorov teší účasť.


Ilustračná fotografia.

Podľa rozpisu hlavných pojednávaní by sa v kauze malo začať pojednávať 15. apríla.


TASR
Zásahový tím pre medveďa hnedého v Jasenskej doline.

Okres Liptovský Mikuláš rozdelili.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu