Autorkou všetkých výtvarných podkladov je Janka Krivošová, rodáčka z Liptovského Hrádku – Dovalova, prvá profesorka architektúry na Slovensku. Namaľovala ich priamo na tkaninu, na ktorú ženy vyšívali, takže sa „stratili“ – sú skryté pod výšivkou.
Zobrazila na nich najvýznamnejšie udalosti a osobnosti z 500-ročných dejín evanjelictva na Slovensku, desiatky pokrokových biskupov, kňazov, ale aj panovníkov, šľachticov, mecenášov, národovcov, štúrovcov, spisovateľov, vedcov, politikov či umelcov. Nezabudla ani na výnimočné evanjelické ženy, prvú slovenskú herečku Aničku Jurkovičovú, spisovateľky Teréziu Vansovú, Boženu Slančíkovú-Timravu, prvú evanjelickú farárku na Slovensku Darinu Bancíkovú a mnohé ďalšie.

Na predlohách stvárnila aj veľa evanjelických kostolov, obdobie protireformácie, kedy 888 evanjelických kostolov evanjelikom odobrali, povstanie Imricha Tököliho, ktoré sa skočilo – tzv. Prešovskými jatkami, Tolerančný patent – Jozefa II., ktorý dovoľoval obmedzené náboženské slobody a ďalšie medzníky z našej histórie. „Naši evanjelickí predkovia, ktorí obstáli aj v ťažkých životných situáciách, môžu aj v novej dobe zapaľovať svetlo ducha a dodávať svojím vzorom odvahu vytrvať,“ povedala J. Krivošová. Prezradila, že príprava výtvarných podkladov jej zabrala 4 roky dôkladného štúdia histórie napriek tomu, že sa jej venovala už predtým a dobre sa v nej vyzná. Je autorkou viacerých kníh venovaných ľudovej a sakrálnej architektúre, napr. Evanjelické kostoly na Slovensku či Slovenská ľudová architektúra. Venuje sa tiež maľbe obrazov – krajiniek, prírody, kvetinových zátiší, portrétov aj oltárnych obrazov. Mala viacero výstav, aj v rodnom Liptovskom Hrádku či Pálffyho paláci v Bratislave.
Jej obrazy zdobia evanjelické kostoly v Blatnici, Leštinách, Sliači, Soli a dva sú v Bratislave – jeden v Malom kostole a druhý v Dúbravke. Fascinujúci obraz v Malom kostole je vysoký viac ako päť metrov a namaľovala naň dejiny evanjelickej cirkvi od krstu Ježiša Krista po súčasnosť.
Garantom projektu Vyšívaná história reformácie, ktorý iniciovala Jana Kepplová, je Spoločenstvo evanjelických žien na Slovensku s predsedníčkou Danielou Horínkovou, koordináciu a finalizáciu projektu má na starosti Emília Fojtíková. Projekt oficiálne predstavili už v roku 2011. Na jeseň 2012 bolo v Liptovskom Trnovci prvé školenie vyšívačiek, postupne sa uskutočnili ešte štyri. V súčasnosti je už hotových všetkých 16 vyšívaných obrazov. „Sedemnásty bude obraz Slovenska, kde budú mať jednotlivé senioráty svoje typické regionálne výšivky, lebo aj to bol jeden zo zámerov tohto projektu – ukázať, aké je bohatstvo výšiviek na Slovensku,“ povedala J. Kepplová a dodala: „Finančnú podporu na tento projekt sme dostali z Rakúska a Nemecka z partnerských organizácií evanjelických žien, naše ženy gobelíny vyšívali úplne zadarmo.“
Vernisáž jedinečnej výstavy Vyšívaná história reformácie na Slovensku bude v Bratislave v budove nového Národného divadla 31. októbra údajne až do konca roka. Poputuje aj do kolísky reformácie do Wittenbergu, záujem o ňu prejavili aj vo Švédsku, Švajčiarsku a iných krajinách v Európe, ale aj v africkej Tanzánii.