Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Tatran začal prípravu prehrami

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš odohrali v uplynulom týždni prvé dva prípravné zápasy.

V Podbrezovej mikulášski futbalisti tesne prehrali. FOTO: WEB MFKV Podbrezovej mikulášski futbalisti tesne prehrali. FOTO: WEB MFK

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prípravy na celoštátnu druhú najvyššiu súťaž sú v plnom prúde. Mikulášski futbalisti začali letnú prípravu minulý týždeň a už aj stihli odohrať dva priateľské stretnutia. V nich sa predstavili aj viaceré nové tváre, ktoré sú buď na skúške alebo už tvoria pevnú súčasť kádra druholigistu.

Najprv sa zverenci Jozefa Šina predstavili na pôde fortunaligovej Podbrezovej. Domáci vstúpili do duelu veľmi aktívne a už v úvodnej minúte pálil veľmi nebezpečným spôsobom Adrián Kačerík, no minul Šavolovu svätyňu. Liptákom sa však podarilo zachytiť tempo a v ďalšom priebehu vyslal zaujímavý pokus novic v drese Tatranu Kotora.

V 12. minúte sa už domáci tešili z gólu Dávida Leška, no prekonaného Šavola zastúpil pred prázdnou bránou jeho spoluhráč. Jediný horehronský zástupca v najvyššej súťaži mohol ísť do vedenia vďaka Gerátovi, no jeho hlavička z päťky medzi tri žrde nesmerovala.

V závere prvej polovice mali na kopačke zaujímavé šance Janec a Dragan Andrić, no v koncovke zlyhali a do kabín sa išlo za bezgólového stavu.

Hostia nadviazali na dobrý záver aj v úvode druhého polčasu. Poremba pálil tesne vedľa Vavrúšovej brány a o pár minút neskôr minul hlavou z malého vápna. Domáci strážca svätyne mal prácu aj pri ďalekonosnej Pantičovej rane, ktorú v pohode kryl.

Jediný gól zápasu napokon prišiel v 72. minúte. Adrián Kopičár prekonal Mikušiaka nechytateľnou strelou spoza šestnástky. V úplnom závere hasil mladý brankár Tatrana priamy kop Kuzmu.

Podbrezová – L. Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 72. Kopičar
L. Mikuláš: Šavol – Ondrek, Očenáš, Stašík, Janec, Thomka, S. Andrić, Papaj, Otruba, Kotora, D. Andrić
Náhradníci: Mikušiak – Šimun, Jánošík, Poremba, Staš, Laco, Pantič, Poruben, Žákovič, Perašin, Lišivka.

V sobotu pricestovali za daždivého počasia do Liptovského Mikuláša hráči popradského áčka. Vstup do ďalšieho predsezónneho testu vyšiel lepšie Tatranu. Hýril aktivitou, vypracoval si viacero šancí a napokon sa aj ujal vedenia. Otruba, v minulej sezóne ťahúň L. Hrádku prihral Draganovi Andrićovi a ten opustenú bránu trafil. Na 2:0 zvýšil matador liptovskomikulášskeho celku Ján Papaj. Pred polčasom pokazil chuť kontaktný gól Popradu.
Do druhej polovici išli obe mužstvá najmä s náhradníkmi. Hosťujúci dokázali napokon duel otočiť a po aktívnejšej hre zvíťazili.

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

14 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.