Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Trnava zobrala spod Čebraťa všetky body

MFK Ružomberok privítal v rámci 4. kola na svojej pôde lídra. Spartak Trnava si triumfom prvenstvo postrážil.

(Zdroj: archív)

RUŽOMBERK. Trnavčania pod Čebraťom začali vo vekom štýle. Páčili sa futbalovo a nešetrili ani pohybom. Hneď prvý vzruch pred bránou bol okorenený gólovým efektom. V 9. min. Gruzínec v službách Spartaka Čanturišvili z prvého rohu hostí položil loptu na hlavu nikým nekrytému P. Tóthovi a ten ukážkovo trafil ľavý dolný kút Macíkovej „svätyne“.

O päť minút neskôr sa do sľubnej palebnej pozícii dostal Egho, lenže pálil nad. V 20. min. prišla druhá sprcha pre MFK, Egho poslal center do päťky a Kružliak si smoliarsky vrazil loptu do vlastnej siete – 0:2. Až potom Ruža začala nachádzať svoju hernú tvár. V 26. min. mal kontaktný gól na hlave J. Maslo, ktorého pred bránou našiel Danielov center, ale Vantruba vytiahol skvelý zákrok. O štyri minúty na to v gólovej pozícii sa ocitol Daniel, ale tiež stroskotal na gólmanovi Spartaka. V 38. min. si svedomie musel spytovať Qose, keď z bezprostrednej blízkosti veľmi zle nastavil hlavu na Takáčov rohový kop.

Cez prestávku domáci tréner Norbert Hrnčár urobil dve zmeny, na ihrisko poslal Kostadinova a Lačného. Po zmene strán sa Liptáci poriadne zahryzli do svojho súpera. Tlačili Spartak, ale finálna fáza im nevychádzala. V 65. a v 66. min. mrštný Vantruba kryl dve Lačného hlavičky. V 70. min. už bol bezmocný aj brankár hostí, Danielova koncovka však opečiatkovala len ľavú žrď. V 80. min. ďalší pekný prienik Daniela, ten oslovil Gála-Andrezlyho a loptu, ktorá už smerovala do siete špičkou kopačky na roh vytlačil Kadlec. Dobýjanie trnavskej brány Liptákov neprinieslo žiadny efekt, defenzíva hostí odolala. Ani v 86. min. Daniel netrafil opustenú bránu, keď Lačný vyhral vysoký súboj s Vantrubom. V závere, v 90. Eghova strela prekvapila domáceho brankára Macíka, ktorý loptu ratoval až na čiare.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 9. P. Tóth, 20. Kružliak (vlastný). Rozhodoval: Pavlík – 2747 divákov.
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak – Qose – Daniel, D. Takáč (46. Kostadinov), Kochan, Gál-Andrezly – Gerec (76. Sapara) , Haskič (46. Lačný).