Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Eška ovládla Spišský pohár, vo štvrtok proti Košiciam

Uplynulý týždeň sa mikulášski hokejisti predstavili na turnaji v Spišskej Novej Vsi. Liptáci boli jediným extraligovým zástupcom a po dvoch jasných výhrach potvrdili úlohu favorita.

Radosť po strelenom góle.(Zdroj: FOTO: MEGGIE PHOTO)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Tradičný predsezónny turnaj troch celkov na východe si zahrali aj mikulášski extraligisti. V konkurencii domácej Spišskej Novej Vsi a Prešova boli jedinými zástupcami najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Na prvý zápas nenastúpili Liptáci v plnej sile. S cieľom skúsiť nové veci a zohrať sa smerom k blížiacemu sa súťažnému štartu vyzvali v utorok prešovských tučniakov. V metropole Šariša si robia zálusk na baráž a následný postup medzi slovenskú elitu, a tak čakal na Paukovčekových zverencov nepríjemný súper.

Po prvej tretine viedli Mikulášania gólom Strušku z 12. minúty 1:0. V 27. minúte vyrovnal za Prešov Palko, no do druhej sirény prišli dva údery ešky. Najprv sa Rapáč presadil sám, aby o necelé tri minúty neskôr prihral na gól Nemcovi. Od tohto momentu bol zápas v réžii Liptovského Mikuláša. V záverečnej časti hry padli tri góly a všetky do prešovskej siete. Najprv v 55. minúte zvýšil na 4:1 Kabáč, o minútu navýšil rozdiel na štyri góly Piatka a dve minúty pred klaksónom spečatil hladký triumf Uhrík.

Prešov – L. Mikuláš 6:1 (0:1,1:2,0:3)

Góly: 12. Struška (M. Súkeľ), 31. Rapáč (Lištiak), 34. Nemec (Rapáč), 55. Kabáč (A. Laco, Uhrík), 56. Piatka (Mezovský, Števuliak), 58. Uhrík (Nitriansky, Matej Bača)
Vylúčenia: 5:7 na 2 min, navyše Košarišťan 10 min. za nešportové správanie.
L. Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Nemec, Mezovský, Nádašdi, Matej Bača, Nitriansky, Moravčík – Lištiak, M. Súkeľ, Rapáč – Struška, Piatka, Števuliak – Uhrík, Kabáč, A. Laco.

Do druhého zápasu proti domácim Spišiakom išli Mikulášania takmer s istým prvenstvom. Aby ho stratili, museli by prehrať vysokým rozdielom. To sa nestalo, práve naopak. Po prvej tretine bolo síce nerozhodne 0:0, ale v prostrednej časti to bola kanonáda hosťujúcich hráčov.

Branislav Rapáč otvoril skóre po asistencii Martina Krišku, vzápätí bolo po presnom zásahu Andreja Laca 2:0 a v 24. minúte navýšil vedenie Liptákov Števuliak. Ten istý hráč zasadil domácim štvrtý úder v 31. minúte, no nebolo to všetko. Posila zadných radov Mário Kurali a Michal Kabáč dorazili v druhej tretine nemohúcich hokejistov Spišskej Novej Vsi.

V tretej dvadsaťminútovke exhibícia pokračovala, no desiatka nepadla. Pri Kriškovom góle si pripísal štvrtý kanadský bod v zápase Rapáč a zvyšné dva góly vsietili Langhammer s Piatkom.

S. N. Ves – L. Mikuláš 0:9 (0:0,0:6,0:3)

Góly: 21. Rapáč (Kriška), 22. A. Laco (Suchý), 24. Števuliak (Matej Bača), 31. Števuliak (Rapáč), 35. Kurali (Rapáč), 37. Kabáč, 42. Kriška (Rapáč), 43. Langhammer, 52. Piatka (Langhammer, Števuliak)
L. Mikuláš: Hollý – Moravčík, Tabaček, Suchá, Kuráli, Matej Bača, Mezovský, Nemec, Nitriansky – Lištiak, M. Súkeľ, Struška – Rapáč, L. Paukovček, Kriška – Piatka, Langhammer, Števuliak – Uhrík, Kabáč, A. Laco.
S. N. Ves – Prešov 1:2

Konečné poradie 15. ročníka Spišského pohára: 1. MHk 32 Liptovský Mikuláš, 2. HC Prešov Penguins, 3. HK Spišská Nová Ves.

Hráči Liptovského Mikuláša majú pred sebou dve najťažšie previerky z celej prípravy. Už dnes sa predstavia na ľade majstrovskej Banskej Bystrice.

Vo štvrtok si skrížia hokejky s adeptom na titul z Košíc na domácom ľade. Je to jediná možnosť vidieť ešku v akcii na domácom ľade pred štartom súťažného ročníka. Posledný prípravný duel je na programe 29. augusta vo Vranove nad Topľou proti Michalovciam.

Zápas s Košicami sa začína vo štvrtok o 17. h. Oceliari sa počas mimosezónneho obdobia značne posilnili s cieľom ovládnuť po rokoch extraligu. Vstupné je pre dospelých 2 eurá, deti do 15 rokov a ZŤP majú vstup zdarma.