RUŽOMBEROK. Doposiaľ sa združeniu podarilo zabezpečiť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu pre členov nad 65 rokov či opravu dlhodobo zničenej dlažby pred športovou halou Koniareň. V spolupráci so Školou úžitkového výtvarníctva pripravilo aj výstavu k papierenskej tradícii mesta Ružomberok. Zorganizovalo tiež niekoľko spoločenských akcií pre deti a seniorov.
Spätná väzba od ľudí je veľkým povzbudením
Podľa slov členky výboru OZ Ružomberčan Jany Streitovej sa v priebehu štyroch mesiacov zaradili k najsilnejším občianskym platformám na prinášanie riešení pre zlepšenie života v dolnom Liptove. „Ciele a náplň činnosti združenia sme predstavili verejnosti v polovici júna a pozitívna spätná väzba od ľudí z Ružomberka a okolitých obcí je pre nás veľkým povzbudením a motiváciou do ďalšej práce,“ ozrejmil predseda OZ Ružomberčan Marián Bujňák.
Chcú pomôcť turizmu, ale aj zlepšiť dopravnú situáciu
Združenie chce svojimi aktivitami prispieť aj k nárastu turizmu v regióne formou zatraktívnenia turistických chodníkov a kultúrno-historických objektov. Podľa členky výboru OZ tiež pomáha Ružomberku pri riešení neúnosnej dopravnej situácie v meste. „A to apelom na dobudovanie úseku diaľničnej komunikácie D1: Hubová - Ivachnová a následne vybudovaním južného obchvatu Ružomberka: rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica - Ružomberok,“ povedala Streitová. Okrem toho sa pripojili k niekoľkým akciám, ktorých cieľom bolo upozorniť vládu SR na potrebu urýchleného vyriešenia neúnosnej dopravnej situácie v Ružomberku. OZ ponúka riešenia pre zlepšenie života rodín, seniorov a detí. „Presadzuje vytvorenie podmienok a prijatie takých opatrení, ktoré zabezpečia dlhodobý rozvoj podnikania a priemyslu v Ružomberku za účelom zvyšovania pracovných príležitostí a ekonomickej sily obyvateľov,“ vysvetlila J. Streitová.