Napriek nepriaznivého počasiu sa Liptáci nevzdávali

Stretnutie skončilo spravodlivou remízou a spoločným posedením oboch liptovských účastníkov tretej najvyššej slovenskej súťaže.

Hrádočania spálili v zápase veľa šancí.Hrádočania spálili v zápase veľa šancí. (Zdroj: ARCHÍV ŠKM)

III. LIGA

Derby stretnutie sa hralo na veľmi ťažkom teréne. V prvom polčase boli aktívnejší hostia, keď v 8. minúte obrovskú Šancu zahodil Orolín. V 20. minúte pohrozili domáci, ale ďalekonosná strela skončila na brvne. V 28. minúte nedotiahol do gólovej koncovky akciu Orolína Stanislav. V 32. minúte to skúsil Orolin sám, ale vyznamenal sa brankár domáceho celku. Ten istý hráč trafil tyčku v 42. minúte. Hrádočania majú v posledných zápasoch menej šťastia. Z veľkého množstva šancí nedokázali rozhodnúť zápas nielen teraz, ale aj kolo predtým. Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci hráči. Ich šance v 54., 63. a 67. gólami neskončili. Potom sa prvý raz menilo skóre. V 72. minúte prišla krásna akcia hostí a po centri z pravej strany sa hlavičkou presadil Matej Lovás. Favorit stretnutia po góle stratil koncentráciu a domáci Šalagovič o šesť minút neskôr vyrovnal na 1:1. Zápas nakoniec mohli hostia vyhrať, ale to by musel Orolín sám pred brankárom rozvlniť sieť. Stretnutie nakoniec skončilo spravodlivou remízou a spoločným posedením oboch liptovských účastníkov tretej najvyššej slovenskej súťaže

L. Štiavnica – L. Hrádok 1:1 (0:0)

Góly: 78. Šalagovič – 72. M. Lovás
ŽK: 50. Gejdoš, 80. Mihálik – 44. Moravčík
L. Štiavnica: Kohár – Ťapaj, T. Gejdoš, Svetlák, Bartoš, Mihálik, Hoferica, M. Gejdoš (88. Švárny), Šalagovič (80. Šípka), Dudko, Vávro
L. Hrádok: Valíček – Janigloš, Moravčík, Stašík, Lačarak, Vasilko (55. Frian), Stanislav, Orolín, Sajták, Lehotský (82. Caltík), M. Lovás

Ostatné výsledky: Lučenec – Námestovo 2:0, Žarnovica – Detva 6:0, B. Bystrica – Teplička n/V 0:0, Kalinovo – Martin 2:1, Fiľakovo – R. Sobota 2:5.

ČK: 85. Štolfa (Z. Poruba)
Z. Poruba: Štolfa – Perašín, Račko, Uličný, Koštial, Lauko, Repček, Golis (79. Korček), Kreva, Moravčík, Ilavský (46. Dvorský)

Ostatné výsledky: Bytča – Tvrdošín 2:3, Bánová – D. Kubín 2:0, Trstená – Terchová 0:3. Ostatné zápasy sa nehrali.

1. Ružomberok B 13 10 2 1 53:8 32
2. Terchová 14 9 2 3 39:16 29
3. Bánová 14 9 1 4 30:9 28
4. Stráňavy 13 8 2 3 34:21 26
5. Rosina 14 8 1 5 28:27 25
6. Belá/Dulice 13 6 1 6 28:28 19
7. Bytča 14 6 1 7 18:29 19
8. Staškov 13 5 3 5 29:21 18