Verí, že sa jej v zime zadarí

Liptáčka Aneta Smerčiaková finišuje prípravu na zimnú sezónu. Bežkyňa na lyžiach má v pláne viacero zaujímavých zahraničných štartov.

Prvé preteky ju čakajú už 26. novembra. FOTO: ARCHÍV (AS)Prvé preteky ju čakajú už 26. novembra. FOTO: ARCHÍV (AS)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Vlaňajšia sezóna nebola podľa jej slov až taká zlá. „Niektoré preteky vyšli, no vždy to môže byť lepšie. Verím, že v tejto sezóne sa zadarí a celkovo bude úspešnejšia. Snažila som sa na ňu pripraviť v rámci možností a podmienok, ktoré mám. Chcela by som sa poďakovať celému klubu KBL Jasná a dlhoročnému pánovi trénerovi Pavlovi Ševčíkovi. Takisto som sa vždy mohla oprieť o kvalitný servis pána Baláža a Iľanovského,“ vyzdvihla prácu liptovského klubu A. Smerčiaková.


Počas leta sa 20-ročná slovenská reprezentantka pripravovala na kolieskových lyžiach. Využívala aj mikulášsky cyklochodník, ktorý brázdila takmer každý deň. „Na kolieskových lyžiach som naozaj strávila veľa času. Absolvovala som kompletný seriál Slovenského pohára a aj preteky v Česku. Na betóne sa mi podarilo toto leto vyhrať majstrovstvá Slovenska.“

SkryťVypnúť reklamu

Dostala sa pod krídla úspešného trénera

Okrem štartov na kolieskach sa Aneta Smerčiaková ukázala aj na viacerých bežeckých podujatiach. „Preteky ako Malý štrbský maratón, Horský kros Gerlach alebo rôzne behy do vrchu mi pomáhajú rozvíjať rýchlosť vo vytrvalosti. Tenisky si obujem rada, taktiež je to neodmysliteľná súčasť tréningu.“
Zdôraznila, že príprava a realizácia výjazdov na preteky nie je jednoduchá. Hlavne po finančnej stránke. Peňazí nie je dosť. „Chcelo by to viac sústredení na snehu, len tak sa dá držať krok so svetom. Každý chce výsledky, ale bez kvalitnej prípravy ich ťažko dosiahnem. Veľmi mi pomáha aj priateľ Andrej. Keďže trénujem sama, chodí so mnou aj trénovať, motivuje ma a napomáha vo viacerých smeroch,“ uviedla mladá Liptáčka. V októbri už okúsila sneh. Bola na známom ľadovci Dachstein, kde trénovala pod vedením trénera Jána Valušku. Jeho zverenkyňou je aj známa reprezentantka Alena Procházková. „Išlo o kontakt so snehom. Takisto to bolo prelomové sústredenie vo viacerých smeroch. Zobral ma pod krídla nový tréner. Uvidíme, ako to pôjde.

SkryťVypnúť reklamu

Zajtra odchádza do Talianska, čaká ju prvý štart

Už zajtra odchádza s juniorskou reprezentáciou na dvojtýždňové sústredenie do talianskeho Livigna. V Pontresine absolvuje 26. novembra prvé preteky. „Vďačím za to českému tímu Vltava fund SAVIC. Ponúkli mi spoluprácu a sme na začiatku spoločnej cesty. Uvidíme, kam to ďalej pôjde.“
Práve spomínaný český tím chce, aby sa zúčastňovala tzv. laufov. Tie sa delia na dlhšie a kratšie. „Mňa sa bude týkať práve kratšia varianta do 25 kilometrov. V Pontresine je na programe 11-kilometrový prológ. Ukáže, na čom som. S trénerom budeme následne spoločne konzultovať, kde by sa dalo ísť a na čo sa zameriame. Musí to byť citlivé, aby to neovplyvnilo výkonnosť, pretože hlavným cieľom sezóny je februárový svetový šampionát. Štartovať budem v kategórii do 23 rokov,“ dodala na margo plánu zimnej sezóny mladá športovkyňa.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 219
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 233
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 050
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 076
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 773
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 182
  7. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 604
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Najlepšie tímy.

Organizátorov teší účasť.


Ilustračná fotografia.

Podľa rozpisu hlavných pojednávaní by sa v kauze malo začať pojednávať 15. apríla.


TASR
Zásahový tím pre medveďa hnedého v Jasenskej doline.

Okres Liptovský Mikuláš rozdelili.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu