LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Smrek, ktorý rástol pri jednej z bytoviek na ulici Kemi na Podbrezinách, ľudia žiadali vypíliť. Vadilo im, že im strom za oknami bytov tieni a pri silnom vetre sa obávali, že ich môže aj ohroziť.
Bude symbolom vianoc
Približne dvanásťmetrový strom zo sídliska previezli žeriavom na námestie dnes ráno. Samospráva sa ho rozhodla umiestniť na námestie, ozdobia ho a počas Vianoc bude dotvárať atmosféru v centre mesta. Smrek z Podbrezín s peknou pravidelnou korunou tento rok nahradí pôvodný vianočný strom, ktorý začal chorľavieť a vysychá.

Hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková povedala, že chorý strom budú musieť vypíliť. "Po výrube ho zoštiepkujeme a použijeme ako ochranu mladých stromčekov pred mrazmi,“ povedala.
Výzdobu už montujú
Mesto aj mestské časti tento rok vyzdobia novými prvkami svetelnej výzdoby. "Pracovníci Verejnoprospešných služieb mesta ju momentálne montujú na stromy a stĺpy verejného osvetlenia. Na montáži pracujú dvaja elektrikári s vysokozdvižnou plošinou, práce by mali ukončiť budúci týždeň,“ povedal primátor Ján Blcháč a dodal, že každá mestská časť bude mať strom vyzdobený novými reťazami a hviezdou, v centre mesta bude vianočných motívov viac.
Vianočný stromček plánujú na námestí slávnostne zasvietiť na Mikuláša, teda 6. decembra. Vianočná výzdoba sa rozžiari o niekoľko dní neskôr počas mikulášskych trhov.