Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

S juniormi vyhrali až po najázdoch

Dnes hrala eška s HK Orange 20. Favorit stretnutia sa s mladíkmi natrápil a napokon získal dva body.

Ilustračné foto: MEGIE PHOTOIlustračné foto: MEGIE PHOTO

Mladíci začali nebojácne a prvú päťminútovku zápasu odohrali v útočnom pásme, kde sa však do vážnej šance nedostali. Liptákov naopak mohol poslať do vedenia už v 5. minúte M. Sukeľ, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, lenže jeho blafák zneškodnil lapačkou Kostelný. V 11. minúte pohrozili hostia v presilovke, po tom čo Hílek nastrelil pravú žrď Košarišťanovej brány.

V úvode druhého dejstva mal dobrú šancu Kriška, ktorý sa natlačil pred hosťujúceho brankára, no strelecky sa nedokázal presadiť. V 25. minúte sa do zakončenia po prihrávke od Urama dostal M. Sukeľ, lenže jeho strelu z prvej zlikvidoval Kostelný. Liptáci sa aj naďalej trápili v zakončení. V 30. minúte sa dostal pred hosťujúceho brankára Rapáč, ten však v páde tesne minul. Streleckú nemohúcnosť Liptovského Mikuláša však trestali mladíci. V 33. minúte zavŕšil rýchly protiútok Jaško, ktorý nekompromisne poslal puk do ľavého horného rohu. Záverečné minúty ponúkli rýchle akcie na oboch stranách, problémom však bola presná koncovka, ktorá trápia obe mužstvá. V 28. minúte sa individuálne dostal medzi kruhy J. Sukeľ, ten však v ideálnej pozícii netrafil Kostelného bránu. Tri sekundy pred koncom mohol v presilovke vyrovnať Tabaček, ale jeho príklep skončil na pravej žrdi.

Mikulášanom však vyšiel vstup do tretej tretiny, v ktorom sa im podarilo zápas otočiť. Najskôr v 41. minúty vyrovnal Rapáč, následne o päť minút si blafákom vychutnal Kostelného skúsený Uram. Mladíci sa postupne však dokázali otriasať z dvoch inkasovaných gólov. V 52. minúte zakročil pred Smolkom Košarišťan, následne o pár sekúnd neskôr pálil tesne vedľa Vybíral. Minútu pred koncom mohol vyrovnať Čacho, no podarilo a to trinásť sekúnd pred koncom Zeleňákovi, ktorý potrestal nedôraznú mikulášsku obranu.

V predĺžení sa oba tímy prezentovali hrou zo zabezpečenej obrany. Pri puku boli síce viac domáci, no tí sa do vážnej šance nedostali. Na opačnej strane pohrozil Leško, no s jeho pokusom si poradil Košarišťan. O víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hráči Liptovského Mikuláša, po tom čo rozhodujúci nájazd premenil Rapáč.

Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 42. Rapáč (J. Sukeľ, Paukovček), 46. Uram (M. Sukeľ, Kriška), rozh. náj. Rapáč – 33. Jaško (Marcínek, Mesaroš), 60. Zeleňák (Smolka, Kelemen), vylúčenia: 4:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0
L. Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Suchý, Nemec, Pacalaj, Nitriansky – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Piatka, Langhammer, Spilar – J. Sukeľ, Paukovček, Rapáč – Laco, Lištiak, Števuliak