Tatran ešte silnejší nebol

Do celoštátnej druhej ligy vstúpil MFK Tatran Liptovský Mikuláš výborne. Po viacerých triumfoch prišli prehry a zmena trénera.

Počas zápasu s podbrezovským béčkom. FOTO: (MP)Počas zápasu s podbrezovským béčkom. FOTO: (MP)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prognózy futbalových odborníkov sa naplnili. Po spojení dvoch skupín do jednej a doplnení víťazmi z tretích líg, sa stala z druhej najvyššej súťaže nová liga. Vyznačuje sa veľkou konkurenciou, zvýšenou atraktivitou a vyrovnanosťou tabuľky. „Aj my sme očakávali to, že tabuľka bude nabitá. Nový formát bol krok vpred, súťaž je zaujímavejšia, prehľadnejšia a má svoju úroveň. Aj nováčikovia ukazujú, že sú kvalitní a každý môže vyhrať s každým. Prvá šestica má odstup od zvyšného pelotónu, no stačia dve zaváhania a zrazu je tím z hornej polovice dolu,“ začal Milan Mikušiak.

SkryťVypnúť reklamu


Museli zvýšiť rozpočet


V minulosti dvojka nedostávala dostatočnú pozornosť médií a ani verejnosť neprejavovala o ňu patričný záujem. V tejto sezóne sa to zlepšilo. „Vznikla Asociácia klubov druhej ligy, ktorá okrem iných záležitostí hľadá silného partnera. Výkonný výbor tohto občianskeho združenia sa každý mesiac stretáva s predstaviteľmi Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Riadenie je na pleciach zväzu, no cieľom jej je propagácia a zviditeľňovanie sa medzi slovenskou športovou verejnosťou.“
Všetko má svoje úskalia a menšie problémy neobišli ani Tatran. „Teší nás úroveň súťaže, no boli sme nútení zvýšiť rozpočet o dvadsať percent. Vlani sme mali na lavičke dorastencov, stačilo to, ale teraz nie. Zväčšili sme šírku tímu a bolo potrebné ísť aj do kvality. To stojí väčšie peniaze. Nejde len o káder mužstva, ale aj o ďalšie náklady – doprava, ubytovanie alebo strava. Cestujeme od Komárna až po Bardejov,“ ozrejmil veľký zanietenec mikulášskeho futbalu a hlavný donor klubu.

SkryťVypnúť reklamu


V zápasoch boli lepší


Spomínané posilnenie kádra bolo počas leta citeľné. Pribudlo hneď niekoľko nových tvárí. Kvalita mužstva je značná čo potvrdil aj Milan Mikušiak: „V klube sme vnútorne presvedčení o tom, že kvalitnejší Tatran ešte nebol. Herne sa nám to potvrdzuje, pretože v každom zápase sme tvrdili muziku. Až na zápas v Šamoríne, nasledujúci po ťažkom pohárovom zápase v Dubnici. O to viac nás mrzia straty v zápasoch, ktoré nevyšli podľa našich predstáv. Na pôde všetkých celkov usadených na dne tabuľky sme stratili body nešťastným spôsobom. Nepremenená jedenástka v závere zápasu v Žiari nad Hronom za nerozhodného stavu a gól v našej sieti v poslednej minúte. Po celozápasovej prevahe v Trebišove a Novom Meste nad Váhom sme inkasovali v úplnom závere. Na druhej strane sme si dokázali vytvoriť veľa gólových príležitostí. Neefektivita nás stála body. Nebyť toho, boli by sme v prvej päťke, kam, podľa mňa, isto patríme.“
V úvode hrali Mikulášania zväčša doma, a tak si nemohli dovoliť prepad. Držali sa na najvyšších pozíciách. Následne prišli vyššie spomínané zbytočnosti a zakopnutia sa nahromadili. Nielen funkcionárov, ale aj hráčov to mrzí, pretože východisková pozícia pred jarou mohla byť ešte lepšia. Predsezónny cieľ byť do ôsmeho miesta sa plní, avšak pri známych okolnostiach sa máli.

SkryťVypnúť reklamu


Musia zlepšiť koncentráciu


Prehry a zbytočné straty bodov mali za následok výmenu na trénerskom poste. Jozefa Šina nahradil Jozef Kukulský. Mikušiak odôvodnil zmenu tým, že straty s tabuľkovo horšími súpermi neprestali. Doma sa berie len remíza so silnejšími celkami pomýšľajúcimi na postup. Takisto vedenie apelovalo na vyburcovanie mužstva v posledných minútach a udržanie koncentrácie po celých 90 minút.
„Po zmene sme dokázali u silných súperov získať po bode. V Spišskej Novej Vsi sme mohli vyhrať, rozhodca pre ofsajd neuznal podľa nášho názoru regulérny gól,“ pripojil. Nový kormidelník je podľa neho na lavičke viac emotívnejší a mužstvo burcuje od úvodného hvizdu do konca. Trenér Kukulský sa ešte s tímom len postupne spoznáva. To by sa mu malo podariť počas trojmesačnej prestávky vyplnenej dvanástimi prípravnými zápasmi.
„Kádru veríme a neplánujeme ho nejako zvlášť posilňovať. Akurát končí zmluva Kucharčíkovi. Budeme ho chcieť udržať, no naše finančné možnosti sú limitované. Ondrekovi končí hosťovanie z Ružomberka. Pravdepodobne sa vráti pod Čebrať alebo odíde inde. Ostatní majú kontrakty do konca sezóny. Nové tváre prídu jedine, ak sa nám nepodarí spomínanú dvojicu udržať,“ odpovedal M. Mikušiak na otázku ohľadom zimných zmien.


Mládežníkom sa darí


Starší a mladší dorast sú na popredných priečkach II. ligy skupiny stred. Žiaci sú suverénni v 2.lige skupiny Sever. „Bohužiaľ, sme len čakatelia na posun do vyššej súťaže., ktorou je 1. liga skupiny Stred. To znamená, že aj keď súťaž vyhráme, pokiaľ sa niektoré mužstvo zhora neprihlási do súťaže, tak až vtedy môžeme postúpiť. Tento stav potrvá ešte dve sezóny.
Dôsledkom je okrem straty po športovej stránke aj ekonomické mínus. Účastníci prvej ligy sú v systéme Grassroots, kde budú na činnosť poberať od januára cca 30-tisíc eur, zatiaľ čo Tatran má ako čakateľ prisľúbených len tritisíc eur.


Čo so štadiónom?


„Čo sa týka modernizácie a rekonštrukcie nášho štadióna, prebiehajú rokovania medzi mestom Liptovský Mikuláš a klubom MFK Tatran na jednej a SFZ na druhej strane. Nič sa nezmenilo, celý proces je zdĺhavý. Nejde to jednoducho, pretože do toho vstupuje viacero faktorov. Pripravujú sa kroky, aby budúci rok mohla prebehnúť celá legislatíva na prípravu rekonštrukcie a aj zahájenie výstavby. Vyzerá to veľmi nádejne, že by sme takto o rok mohli hrať na novom zrekonštruovanom štadióne.
Štadión bude spĺňať podmienky II. kategórie UEFA,“ dodal na margo aktuálnej témy.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  2. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  3. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  4. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  5. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  6. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  7. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  8. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  1. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  2. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  3. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  4. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  5. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  6. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  7. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  8. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  1. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 8 625
  2. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym 4 385
  3. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 4 242
  4. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu 4 009
  5. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 3 356
  6. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 2 987
  7. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť 2 965
  8. Slovenská značka získala Obal roka 2025 2 407
  1. Juraj Sališ: "Elektro" versus ropa
  2. Judita Vargová: Priateľské posedenie s Vagovičom - kresťan na papieri
  3. Štefan Šturdzík: Igor tvoje ego je väčšie ako tvoje schopnosti.
  4. Radko Mačuha: Viete čo má spoločné Róbert Fico a Benito Mussolini?
  5. Anton Kovalčík: Kresťania v strednej Európe v boji proti fašizmu. Tretia časť - Čechy.
  6. Juraj Sališ: A ja hlupák naivný som mu ešte dával šancu …
  7. Martin Zielosko: Tron: Ares
  8. Ján Valchár: Hlavne buďme realisti, áno?
  1. Rastislav Puchala: Konečne dobrá správa o slovenskej ekonomike a spoločnosti vôbec 34 384
  2. Ivan Čáni: „Matovič, Lipšic a Naď už dávno mali sedieť v base.“ 19 533
  3. Jozef Černek: André Rieu – muž, umelec, megaloman, otec. Kráľ gýču. Alebo človek, ktorý spravil vážnu hudbu zábavnou. 14 663
  4. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 11 359
  5. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika! 10 795
  6. Jozef Maťaše: Toto si Martin Benka nezaslúži! 8 111
  7. Ján Valchár: Niet dňa bez rafinérie (alebo Pray for Hatatitla!) 6 306
  8. Ivan Čáni: Súdruh Blaha nie je rozhodne žiadne neviniatko, ale toto si ani on nezaslúži. 6 140
  1. Radko Mačuha: Viete čo má spoločné Róbert Fico a Benito Mussolini?
  2. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  3. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika!
  4. Věra Tepličková: Otvárajte kasíno, Huliak nie je diliiino
  5. Radko Mačuha: Ficove vlastenectvo je ako riedené mlieko.
  6. Karol Galek: Kto nič nerobí nič nepokazí - heslo ministerky Sakovej nás stálo miliardy
  7. Monika Nagyova: V lete som ešte nevedela, či som feministka
  8. Radko Mačuha: "Najväčšia hrozba pre EU nieje Rusko".
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Hodnotiacakomisia má za sebou návštevu liptovskej obce Ľubeľa.

Medzi finalistov sa ako jediná z celého Liptova prebojovala práve Ľubeľa.


Kostol má už vežu.

V Demänovskej Doline stavajú kostol. Bude ekumenický.


Z Kaštieľa sv. Žofie v Ružomberku budú historické nadštandardné byty.

Domáci hovoria o zániku, vlastník o obnove.


1
Košatá jabloň nad Žiarom.

Ide o prvý strom z Liptova, ktorý vyhral.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu