Na záver jesene tesná prehra s belasými

V poslednom jesennom (19.) kole futbalovej Fortuna ligy MFK Ružomberok podľahol Slovan Bratislava 0:1.

Erik Daniel bojuje o loptu. FOTO: RUDO MAŠKURICAErik Daniel bojuje o loptu. FOTO: RUDO MAŠKURICA

RUŽOMBEROK. Pod Čebraťom si športové zbrane skrížili dva 31-bodové tímy. Prvý vzájomný duel v aktuálnej sezóne (v 8. kole 16. septembra) na bratislavských Pasienkoch vyhrali „belasí“ 2:1. To bola vtedy tretia prehra Liptákov, no od nej sa mužstvo obrnilo neporaziteľnosťou. Túto skvelú sériu v nedeľu uťal práve Slovan.
Po opatrnejšom úvode sa V 13. min. v prvej šanci zápasu ocitol domáci Gál-Andrezly, ale z trinástich metrov, po prihrávke Daniela, mieril nad. V 22. min. Haskiča, ktorá sa snažil zakončiť už v bezprostrednej blízkosti Greifa, v poslednej chvíli zblokoval Božikov. V 29. min. Haskič v bratislavskej šestnástke zobral loptu Božikovi, ale s veľkou príležitosťou zle naložil. V 38. min. diváci zaregistrovali prvý strelecký pokus medzi žrde, zdiaľky napriahol Exružomberčan Mareš, Macík loptu, ktorá smerovala do stredu brány na dvakrát skrotil. V 42. min. ľahkú Božikovu hlavičku po rohovom kope do rukavíc stiahol Macík.
V úvode druhého polčase sa na pravej strane presadil Mareš, ale trafil iba bočnú sieť. V 54. min. Božikov „koníček“ išiel nad bránu MFK. V 62. min. J. Maslo, po rohom kope hlavou poslal loptu nad brvno. Vzápätí sa Mareš pretlačil až pred domácu bránu a Oršula doklepol loptu do siete – 0:1. „Lopta, ktorá sa odrazila od Dominika Kružliaka, prepadla, ja som už bol na zemi. Ani presne neviem, ako ju Oršula dorazil. Nemožno sa však vyhovárať len na inkasovaný gól. Veľká škoda, že, my sme naše šance nepremenili,“ poznamenal domáci brankár Matúš Macík.
V 84. min. Vitek, len chvíľu po tom, čo nastúpil, strieľal v dobrej pozícii, ale Macík zachránil. Domáca snaha o vyrovnanie efekt nepriniesla. V 89. min., Haskič po rohom kope a závare pred bránou Slovana tesne minul bratislavský obdĺžnik.
„Prehra a v domácom prostredí zvlášť mrzí. Mali sme aj peknú šnúru, ktorá sa týmto zápasom skončila. Po prvom polčase sme mohli viesť dva-tri nula. Bol tam kopec šancí. Trápime sa v koncovke a potom takto na to doplácame,“ vravel kapitán futbalovej Ruže. Tá v prípade víťazstva by bola zimovala na druhom mieste, takto je piata.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Zápas sme prehrali v prvom polčase, do prestávky sme si vypracovali dostatok šancí, na to, aby sme sa ujali vedenia alebo išli aj do dvojgólového náskoku. Som presvedčený, že tým by sme stretnutie boli zvládli a zvíťazili. Sú aj také zápasy. Súper svoju šancu využil. Hráčom nemám absolútne čo vyčítať, celých deväťdesiat minút poctivo odjazdili, bola tam aj kvalita.
Za celý kalendárny rok musím pochváliť celú kabínu. Fun-govala naozaj perfektne. Som presvedčený, že táto prehra pred prestávkou nás nepoloží, že psychicky nebudeme dole.“

Ružomberok - Slovan 0:1 (0:0)
Gól: 63. Oršula. Žltá karta: Jonec. Rozhodoval Sedlák – 1366 divákov.
MFK: Macík – Jonec, J. Maslo, Kružliak, Pikk – Kochan (77. Sapara) – Daniel, Qose, Gál-Andrezly (82. Kunca) – Haskič, Gerec.

1. Trnava 19 14 1 4 29:15 43
2. Žilina 19 11 1 7 40:28 34
3. Slovan 19 9 7 3 37:25 34
4. D. Streda 19 8 8 3 25:20 32
5. Ružomberok 19 8 7 4 31:19 31