Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Dôležité body nezískali, v Zámkoch prehrali

V priamom súboji o ôsmu priečku prehral MHk 32 Liptovský Mikuláš o gól.

Ilustračné foto.(Zdroj: MEGIE PHOTO)

Oba celky mali po 40 dueloch na konte zhodných 40 bodov, bolo teda jasné, že v Nových Zámkoch sa odohrá tzv. šesťbodový zápas. Do prvej výraznejšej možnosti sa po Zbořilovej prihrávke medzi kruhy dostal Šimun, jeho zakončenie však zblokovali hosťujúci obrancovia. Gólom neskončila ani Vargova aktivita pred Košarišťanom ani únik Števuliaka, ktorý poslal puk len do Barošovej hrude. Prvý gól však prišiel už o niekoľko sekúnd. Šille vybojoval puk v strednom pásme, presnou prihrávkou našiel Šimuna a ten zasunul puk medzi betóny mikulášskeho brankára. V následnej presilovke mohli domáci pridať i druhý zásah, no Jurík pred Košarišťanom neuspel. V závere úvodnej tretiny mali Liptáci príležitosť vyrovnať, no Paukovčekovu prihrávku nepremenil Huna. Svoju príležitosť nevyužil počas presilovky Laco, Barošove betóny boli rýchlejšie.

V druhej tretine predviedol peknú akciu Šimun. Obhodil si obrancu, no z ľavého kruhu zakončil len do Košarišťanových betónov. V 29. minúte bolo vyrovnané. Kriška počas presilovky vyslal puk bez prípravy na novozámockú bránu, kde ho úspešne tečoval Laco. Prinavrátiť vedenie Novozámčanom sa snažil Jurík, ktorý sa predral po pravom krídle. Puk z jeho hokejky však nenašiel správneho adresáta a v bránke skončil hosťujúci gólman. V 35. minúte predviedli domáci najkrajšiu akciu duelu. Varga našiel v útočnom pásme Fábryho, ten puk s chladnou hlavou podržal a vrátil Vargovi, ktorý ho bez problémov poslal do siete Liptákov. Vyrovnať mohol Langhammer, no jeho prienik z pravej strany stroskotal na Barošovi. Podobne dopadol i pokus Jakuba Sukeľa.

Štyri minúty po štarte tretej tretiny sa Novozámčania ujali dvojgólového vedenia. Varga zadovkou našiel Škodu a ten na dvakrát poslal puk do brány. Gól nakoniec musel potvrdiť i videorozhodca a domáci dostali i príležitosť hrať presilovku. Tú však nevyužili. Liptáci zdramatizovali zápas v 54. minúte, keď sa príklepom z pravého kruhu presadil Huna. Zo strany domácich predviedol pekný prienik Varga, ktorý sa pred Košarišťana natlačil z pravej strany, v páde však už nezasunul puk medzi žrde. V závere zvolili hostia hru bez brankára, ani to však na výsledku nič nezmenilo.

N. Zámky – L. Mikuláš 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 8. Šimun (Šille), 35. Varga (Fábry), 44. Škoda (Varga, Novotný) – 29. Laco (Kriška, Nádašdi), 54. Huna (Števuliak, Langhammer). Rozhodovali: Müllner, Novák – Krajčík, Výleta, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1158 divákov.
L. Mikuláš: Košarišťan – Nemec, Gründling, Bača, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Nitriansky – Huna, Langhammer, Števuliak – Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Laco – Vybiral, Piatka, Uhrík