Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Parádny obrat v tretej tretine priniesol body

Eška po dvoch prehrách naplno zabrala. Zvolen zdolala 4:3.

R. Rapáč má výbornú streleckú formu.R. Rapáč má výbornú streleckú formu. (Zdroj: MEGIE PHOTO)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Domáci hokejisti dostali už v piatej minúte obrovskú príležitosť, keď na trestnej lavici vedľa seba sedeli Ťavoda s Matisom. Presilovku o dvoch hráčov eška nevyužila, no potrestala aspoň trest druhého menovaného. Po prihrávke Koyša otvoril skóre Matúš Sukeľ. Bryndziarom sa podarilo vyrovnať ešte do polovice prvej tretiny. Rastislav Špriko prekonal Košarišťana na dva razy. V 16. minúte išiel Zvolen zásluhou Tomáša Töröka do vedenia, jeho strelu si nešťastne zrazil do vlastnej brány jeden z Liptákov.

V úvode prostrednej časti odskočili hostia o dva góly. Ranu Hraška vyrazil domáci gólman priamo pred osamoteného Matisa a ten sa nemýlil. Podobne ako prvé, tak aj druhé dejstvo bolo poznačené početnými vylúčeniami. Sedem trestov počas druhej dvadsaťminútovky nepomohlo ku gólom, štatistiku presiloviek si nezlepšil ani jeden tím.

ôsmy dvojminútový trest Zvolena prišiel po Ďalogovom postrkovaní sa, no obranca tretieho celku extraligy nepobudol na trestnej dlho, pretože početnú prevahu využil navrátilec do zostavy Richard Rapáč. Ten istý hráč sa zaskvel aj v 49. minúte. Rapáč je po príchode do Liptova najlepší strelcom tímu. Vyrovnávajúci zásah prišiel po dôraznej hre v predbránkovom priestore. V ďalších minútach nabral zápas na emóciách, oba celky chceli všetky tri body.

O nich napokon rozhodla chyba na zvolenskej strane. Dve minúty za šiestich korčuliarov dostali šesť minút pred koncom ešku do presilovky. Dve v zápase paukovčekovci už využili, a tak cítili obrovskú príležitosť. Mikulášania sa usadili v pásme, urobili zámok a po peknej súhre dal rozhodujúci gól český legionár Jakub Langhammer.

Súper v boji o play-off z Nových Zámkov vyhral v Poprade po nájazdoch, a tak stráca MHk 32 Liptovský Mikuláš na Top 8 dva body.

L. Mikuláš – Zvolen 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Góly: 6. M. Sukeľ (Koyš, Tabaček), 43. R. Rapáč (Huna, Suchý), 49. R. Rapáč (Kriška, Suchý), 55. Langhammer (Koyš, Tabaček) – 10. Špirko (Síkela, Ťavoda), 16. Török, 22. Matis (Hraško). Rozhodovali: Lokšík, Müllner - Korba, Stanzel, vylúčení: 9:10, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 850 divákov
L. Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Nemec, Suchý, Pacalaj, Mezovský, Nádašdi, Nitriansky, Bača – Števuliak, Langhammer, Huna – R. Rapáč, Paukovček, B. Rapáč – Koyš, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Uhrík, Laco
Zvolen: Šimko – Ťavoda, Hraško, Drgoň, Ross, Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Ulrych – Síkela, Špirko, Matis – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Ďaloga – Török, Fekiač, Dubeň

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Samosprávy pripravujú odberové miestnosti

Výber miestností ovplyvňuje aj očakávané nepriaznivé počasie. Liptovské samosprávy hľadajú dobrovoľníkov.

Vojaci prechádzali mestom navrhnuté odberové miesta v Ružomberku.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.