LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Na jeho výročnej schôdzi sa zišlo 56 členov. „Je to najvyššia účasť za posledné roky,“ zdôraznil Ivan Bubelíny, jeden zo zakladajúcich členov Olympijského klubu Liptova.
„Stále patríme do republikovej špičky, stále si držíme vysoký štandard, za predchádzajúci rok sme v hodnotení spomedzi 21 klubov skončili na piatom mieste,“ povedal v úvode svojej správy šéf liptovského združenia Roman Králik.

Opäť na štyroch miestach sa pod patronátom OKL uskutočnili Behy olympijského dňa v Liptovskom Hrádku, v Liptovskom Mikuláši, v Ružomberku a v Liptovskej Ondrašovej. „V Ružomberku, kde okresnému finále predchádzajú školské kolá, sa do behov zapojilo 3752 detí v predškolských, žiackych a mládežníckych kategóriách,“ povedal Králik.
Olympijské festivaly detí a mládeže, nový formát SOV Odznak zdatnosti, Vykročenie za zdravím so seniormi, boli ďalšie aktivity liptovského klubu, ktorý už tradične participoval aj na 21. ročníku Dňa chôdze v Liptovskom Mikuláši (3000 účastníkov), kde mal vlastné stanovište s prezentáciou regionálnych olympionikov.

„Už niekoľko rokov je našou srdcovkou Liptovská bežecká liga. Máme veľkú radosť z toho, ako tento projekt košatie. Narastajú nám počty, pribúdajú najmä mladí pretekári," hovorí Bubelíny. "Máme za sebou už šiesty ročník Liptovského polmaratónu, ktorý organizujeme s nákupným centrom STOP.SHOP Liptovský Mikuláš. Narátali sme na ňom 186 vytrvalcov. Došlo tiež k obnoveniu Memoriálu Vlastimila Jaroša, ako prejav úcty niekdajšiemu veľkému atletickému zanietencovi.“
Ako doplnil Bubelíny, Liptovská bežecká liga sa rozšírila o dve podujatia (v Závažnej Porube a o Štefanský beh v Ružomberku), a tak sa dostala tucet pretekov. V konečnom vyhodnotení za rok 2017 figuruje rekordných 483 mien z Liptova.
Podľa primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča je Olympijský klub Liptova významnou súčasťou športového a spoločenského života v meste. "Potešilo nás, keď vlani v máji nový prezident SOV Anton Siekeľ jednu z prvých pracovných ciest si naplánoval práve k nám.“
Ján Blcháč sa vyjadril aj k myšlienke pripraviť po vzoru Ružomberka knižnú publikáciu o športovým osobnostiach centra stredného Liptova. „Je to inšpiratívny nápad, pretože ľudia rýchlo zabúdajú, čo nie je dobré. Sme mestom olympijských víťazov, takže je to pre nás výzva.“
Milan Fronko, ktorý viedol klub v rokoch 2008 a 2009, pozitívne hodnotil predloženú správu a pripojil aj vlastné návrhy. Odporučil na výročnej schôdzi zbilancovať výsledky vedomostných súťaží s olympijskou tematikou, väčšiu pozornosť venovať propagácii olympizmu rôznymi formami, napríklad súťažou o najlepšiu nástenku, hovoril tiež o návrate k televíznym besedám s olympionikmi.

Milan Jurčo z Liptovského Hrádku, významná osobnosť československej cyklistiky hlavne v osemdesiatych rokoch (držiteľ dvoch medailí z majstrovstiev sveta v časovke družstiev na 100 km), poďakoval za budovanie cyklochodníkov v Liptovskom Mikuláši a čo-to prezradil aj o pripravovanom ďalšom ročníku známych etapových pretekov Okolo Slovenska, ktoré výraznejšiu stopu zanechajú aj v našom regióne.
Výročná členská schôdza Olympijského klubu Liptova je tiež príležitosťou, aby sa zvítali ľudia na rovnakej vlnovej dĺžke. Veľmi pekne to povedala Anna Blahutová-Droppová, niekdajšia reprezentantka v zjazdovom lyžovaní a v súčasnosti docentka na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave: „Vždy sa tu stretnem so svojimi známymi, so športovcami, mojimi učiteľmi telocviku na základnej škole či gymnáziu, ktorí ma priviedli k športovaniu, no i so svojimi žiakmi. K nim sa radí aj súčasný predseda OKL Roman Králik. Stále som činná v KAL Jasná, pravidelne chodíme na rôzne veteránske súťaže.“ Anna Blahutová získala vlani ocenenia Slovenského olympijského výboru - Cenu Matyldy Pálfyovej.