Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Futbal

Zaslúžené víťazstvo Tatranu, v Ružomberku len priemerný futbal

L. Mikuláš - Rakytovce 4:1 (2:0)
Góly: 28. a 90. Kašpar, 40. Švárny, 92. Bezák - 72. Fojtík. ŽK: T. Kandera - Mores, Špirka. Rozhodoval Ondák, 250 divákov.
L. Mikuláš: Kubáň - Húska (59. Janek), T. Kandera, M. Kandera, Laco, Kopernický (84. Kokavec), Blaščík, Švárny (70. Malacký), Kašpar, Bezák, Balluch. Tréner Ľubomír Páleník.
Začiatok zápasu bol opatrný, domáci hrali dosť nervózne. Až v 10. min Húska strelou zo 16 metrov vystrašil Vyskoča a o minútu nato opäť Húska a Kašpar zakončovali, no bez gólového efektu. V 25. min nebezpečne strieľali hostia Špirkom i Fojtíkom, ale Kubáň bol na mieste. V 28. min Laco poslal ideálnu prihrávku Kašparovi, ten sa zbavil dvoch obrancov hostí a strelil úvodný gól zápasu. V závere polčasu prišla najkrajšia akcia zápasu. Lopta išla po ose Laco - Húska ku Švárnemu, ktorý ušiel obrane a stanovil výsledok polčasu na 2:0. V druhom polčase hral Tatran svoju typickú kombinačnú hru, no chýbala finálna prihrávka. Obe mužstvá hrali s nasadením, útočne. Do dobrých streleckých príležitostí sa dostávali Blaščík, Kašpar i Bezák, ako i hosťujúci Schmidtmayer a Fojtík. V 72. min urobilo domáce mužstvo fatálnu chybu v rozohrávke, čo využil Fojtík a znížil. Po góle ukázali Rakytovce futbalové kvality, pritlačili Tatran, ktorý sa dostal do herného útlmu. Domácim sa oplatilo bojovať až do záverečného hvizdu rozhodcu. V 90. min dal Kašpar gól na 3:1 a v nadstavenom čase po chybe obrany hostí stanovil výsledok zápasu na 4:1 Bezák. Víťazstvo Tatranu je zaslúžené. Bojoval do samého záveru. -zš-

Ružomberok B - K. N. Mesto 1:1 (0:0)
Góly: 75. Božok (11m) - 87. Kohút. ŽK: Gejdoš - Molnár. Rozhodoval Voler, 100 divákov.
Ružomberok B: Šavol - Paluba, Bjelak, Král, Gejdoš, Baran, Bakoš (70. Kapláň, Sedlák, Míč (46. Ismael), Božok, Fernandes (55. Chovanec). Tréner Ján Haspra.
Za sychravého počasia na umelej tráve v Ružomberku videli domáci len priemerný futbal. Hostia po stredajšej vysokej prehre v B. Bystrici sa zamerali na prísnu defenzívu. Domáci mali celý prvý polčas prevahu bez gólového efektu. Fernandes sa dostával do dobrých šancí, v jednom prípade trafil do tyče. Jeho trestný kop v 35. min Kuciak vyrazil a hneď nato Bakošovi bravúrne chytil strelu do šibenice. Hostia pohrozili len v 15. min, keď Golianovu strelu Šavol chytil. V 45. min Bakošovu hlavičku obrana hostí vykopla z brankovej čiary. Druhý polčas bol podobný prvému, avšak hostia hrozili po rýchlych protiútokoch a neistých zákrokoch Šavola. V 50. a 67. min z dobrých pozícií netrafili bránu. V 72. min sa ocitol agilný Chovanec pred Kuciakom, ale ten mal deň a strelu vyrazil. V 75. min bol opäť v gólovej šanci Chovanec, obrana hostí ho faulovala a Božok z pokutového kopu nekompromisne prekonal výborného Kuciaka. Chovanec mohol zvýšiť, ale hneď nato prestrelil bránu hostí. Hostia otvorili hru, z protiútokov nastrelili bočnú sieť. V 83. min Šavol chytil hlavičku na brankovej čiare. V 88. min po zaváhaní obrany Kohút hlavou vyrovnal na 1:1. -vž-

Z. Poruba šiestykrát za sebou neprehrala

Závažná Poruba – Mošovce 3:1 (2:1)
Góly: Koreň, Beťko, Kmeť
Zostava domácich: Vozár, Debnár, Račko (78´ Kuchárik) , Kompiš, Vretenár, Beťko (85´Bocko), Macík, Droppa, Koreň, Vyskočáni, Kováčik (75´Kmeť)
Domáci sa ujali vedenia už v ôsmej minúte zápasu, po hrubej chybe brankára hostí, ktorému vypadla lopta z rúk. Hostia korigovali po nezhode domácej obrany s brankárom. Na 2:1 zvyšoval po ideálnej nahrávke Beťko. V druhom polčase mali domáci stálu prevahu, ale svoje šance trestuhodne zahadzovali, čoho dôkazom sú dve nastrelené žrde a brvno. Domáce trápenie ukončil striedajúci Kmeť. Domáci neprehrali už šiesty raz v rade. Dohrávka 14. kolo sa kôli zlému terénu neuskutočnila. Náhradný termín bol stanovený na 18. mája o 17. 00. -jm-

Palúdzka – Dúbrava 3:2 (2:2)
Góly: Domáci Stankovský, Kvošena, Kokavec
Hostia: Ondruš, Vojta
Palúdzka: Popreč, Medvecký, Guzáň, Lovíšek, Kokavec, Nízky, Valštiak, Čero, Moravčík, Kvošena, Trnovský
Dúbrava: Bela, Maťko, Kinik, Urbanovič, Kacian, Peterec, Vojta, Ondruš, Mrva, Urban, Cheben
V divácky atraktívnom súboji boli viac futbalovejší hostia, no domáci, od 39 minúty bez vylúčeného Valaštiaka, preukázali väčšiu bojovnosť.
Roman Vavrovič – tréner Palúdzky: „Proti kvalitnému súperovi sme bojovným a nadšením výkonom zaslúžene zvíťazili.
Vladimír Michalička – tréner Dúbravy: „Domáci si svojou hrou víťazstvo zaslúžili.

Domáci nezabodovali

Lisková – Bánová 0:3 (0:1)
Domáci: Kačalka, Vrtich(47´ Tomčík J.), Karlík, Demko P., Soboňa, Baran, Kubala M., Stano, Adamčiak (67´ Mrva T.), Kostúrik, Mrva J. (Huntoš)
Už v 2. minúte sa hostia ujali vedenia v zápase a tento gól poznačil ďalší priebeh zápasu ktorý už hostia nepustili z rúk. V druhom polčase hostia už len spečatili svoje víťazstvo gólmi v 49 a 68 minúte. Domáci po dvoch víťazstvách a remíze v predchádzajúcich zápasoch, tento krát v tomto nezabodovali a ich boj o udržanie sa v tejto súťaži bude ešte veľmi zaujimavý. Dohrávka 14. kola ktorá sa konala v stredu proti futbalistom zo Stráňan skončila 1:0, (0:0).
Gól: Mrva

Ludrová suverénne na čele tabuľky

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale I. trieda pokračovala svojim 20. kolom. Darí sa Ludrovej, ktorá doma deklasovala Švošov a vyhrali aj druhé Kvačany nad poslednými Stankovanmi. V domácom prostredí sa nedarilo zachraňujúcim sa Lúčkam, keď prehrali so Sliačmi, a nečakala sa ani hladká prehra Beňadikovej doma so Smrečanmi-Žiarom. Valaská Dubová tiež nepotešila svojich priaznivcov, keď dovolila streliť na svojom ihrisku Jamníku päť gólov. V susedskom derby v Likavke videli diváci len jeden gól a víťazstvo domáceho mužstva nad L. Lúžnou.
V ďalšom kole sa 15. 5. o 16.30 h. stretnú: V. Dubová – Kvačany, Jamník – Beňadiková, SmrečanyŽiar – Černová, Vlachy – Lúčky, L. Sliače – Ludrová, Švošov – Likavka, L. Lúžna – Stankovany,

Kvačany – Stankovany 3:1 (1:0)
Góly: Florek, Kruták, Ďuroň – Pečko
Najlepší hráči: Florek – P. Straka
Hra ani výsledok prvého polčasu divákov nepresvedčili, že hrá mužstvo na 2. mieste s mužstvom posledným v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia po kope z rohu v 32 min. Florekom. V druhom polčase sa hra obidvoch mužstiev zlepšila. V 68 min. Kruták po samostatnej akcii zvýšil na 2:0. V 74 min. sa vyznamenal brankár hostí po strele Sásika. V tej istej minúte zvýšil vedenie domácich Ďuroň. Hostia po akcii, ktorá nebola gólová, znížili vedenie na 3:1. Gól strelil Ľ. Pečko. -jk-

Ludrová – Švošov 5:1 (2:1)
Góly: Hadváb 2, Ovad, Hazucha, Hyravý – Pavol Kútnik
Najlepší hráči: Hadváb – Pavol Kútnik
Domáci nastúpili v úlohe favorita a už v 9. min. po góloch Hadvába a Ovada viedli 2:0. Hostia znížili v 10. min. a do konca polčasu napriek množstvu šancí domácich sa výsledok nezmenil. V druhom polčase sa domáci predháňali v zahadzovaní šancí a až šťastný gól Hazuchu zabezpečil dvojgólové vedenie a upokojil domáce rady. Domáci zvýšili tlak a góly pridali Hýravý s Hadvábom na konečných 5:1. -pkm-

V. Dubová – Jamník 0:5
Góly: J. Handrk 2, P. Beňo, M. Števček, P. Fronko.
Domáci sa predstavili ako veľmi slabé mužstvo. Hostia ich prevýšili po každej stránke. Hosťujúce mužstvo pôsobilo ako jednoliaty kolektív a za predvedenú hru si zaslúži pochvalu. -pdz-

Likavka – Liptovská Lúžna 1:0 ( 0 : 0)
Domáci: Huba, Sýkora, Bielesch, Timko(Ondovčák), Slačka, Žitník D., Konfál P., Haluška, Halasš, Konfál M. (Chorvát P.), Žitník L. (Nemček M.)
Hotia: Veselovský P. Vula, Mydliar P., Potkan, Mydliar M., Tištaň (Mydliar), Koštial M. (Veselovský), Glembal, Koštial, Glembal J.,Targoš
V Likavke videli dobrý futbal, kde domáci dobýjali bránu hostí. Ak sa domácim podarilo dostať za obranu Lipt. Lúžnej, poslednou inštanciou bol skvelý gólman hostí. Zápas bol od prvej minúty v réžii domácich, ktorí sa pretekali v zahadzovaní vyložených šancí. Do 2. polčasu Likavčania nastupovali s cieľom konečne streliť gól. Boli to hostia ktorí mali prvých päť minút navrch. Domáci však v 85. min gólom Konfála zvíťazili a 3 body ostali na domácom ihrisku.
Najlepší hráči: Huba M. Švačka, Halaš F (Likavka), Veselovský P. (L. Lúžna).

Černová – Vlachy 2:0 (0 : 0)
Domáci: Jančo, Veverica, Kovalčík, Róm (59´Janči) , Müller, Slovák, Krivoš, Moravčík, Chovanec (75´Klimek), Bobek, Orolín (55´Brdko)
Hostia: Zigo, Bolibruch (82´Antol), Haviar, Hric, Švec, Antol, Rybársky, Madliak, Smitek, (82´Nemec), Droppa, Záhradník
V zápase priemernej úrovne domáci potvrdili rolu favorita a na ťažkom teréne dosiahli zaslúžené víťazstvo. -r-

Pribylina prekvapila prehrou s Podturňou

V II. triede bolo na programe 20. kolo. Nedarilo sa Iľanovu, ktoré vo Východnej iba remizovalo a L. Teplá víťazstvom vo Vavrišove vyrovnala na čele tabuľky bodový stav so svojim súperom z Iľanova. Prekvapila Pribylina nečakanou prehrou doma s Podturňou. V domácom prostredí prehral aj L. Ján s Demänovou a dôležité víťazstvo získal zachraňujúci sa Bobrovec doma s Hubovou. V susedskom derby v P. Ľupči boli šťastnejší domáci, keď tesne porazili Ľubeľu.
V ďalšom kole sa 15. 5. o 16.30 h. stretnú: Bobrovec – L. Revúce, Hubová – Vavrišovo, L. Teplá – Pribylina, Podtureň – L. Ján, Demänová – Východná, Iľanovo – P. Ľupča, Ľubeľa – B.Potok.

Východná – Iľanovo 0:0
Najlepší hráči: Sýkora – Modrinec
Obidve mužstvá hrali vyrovnaný súboj, v ktorom ani domáci ani hostia nepremenili veľa šancí na strelenie gólu. Remíza je preto spravodlivý výsledok. –sta-

Partizánska Ľupča – Ľubeľa 2:1 (2:1)
Góly: Koreň 2 – Kohút
Najlepší hráči: Koreň, Odlevák, obidvaja domáci
Na šmykľavom teréne mali viacero šancí mužstvá na obidvoch stranách ihriska. Domáci mohli zvíťaziť aj s väčším gólovým rozdielom. –ryb-

Pribylina – Podtureň 0:3 (0:2)
Góly: M. Vozárik, Lehotský, Vyskočáni
Najlepší hráči: T. Pelach – M. Vozárik
V zápase priemernej úrovne domáci podali slabý výkon a prehrali so súperom, bojujúcim o záchranu. Hostia hrali obetavo, čo sa o domácich povedať nedá. -may-

Bobrovec – Hubová 4:1 (1:1)
Góly: Snovák, Janičina, Bučko, Paučo – Venc
Najlepší hráči: Krajčí – Venc
Prvý polčas bol vyrovnaný s miernou prevahou domácich. V druhom polčase sa domáci zlepšili a ovládli hru. -mor-

Vavrišovo – L. Teplá 1:4
Góly za hostí:
Hrbček 2, J. Turčok, Šiška
Najlepší hráči za hostí: P. Hrbček, J. Turčok
Hostia sa predstavili ako vyspelý kolektív a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy. Domáci sa ujali vedenia v 1. min., ale to bolo z ich strany všetko. -vš-

L. Revúce – B. Potok 3:0

Liptovský Ján – Demänová 2:4

Za polhodiny päť gólo

V III. A triede vedúca L. Štiavnička deklasovala Lazisko na jeho ihrisku, keď mu nastrieľala päť gólov a suverénne vedie súťaž pred Kalamenmi, ktoré vyhrali v Prosieku. Doma prehrali aj Gálovany s Ivachnovou a Hrboltová s Gôtovanmi nedali svojim súperom šancu a zachraňovali česť domácim v tomto kole.
V ďalšom súťažnom kole sa 15. 5. o 16.30 h. stretnú: Lazisko – Gálovany, L. Štiavnička – Gôtovany, Komjatná – Hrboltová, L. Osada – Prosiek, Kalameny – Ivachnová.

Lazisko – Liptovská Štiavnička 0:5
Hralo sa iba 32 minút. Domáci nastúpili len so siedmimi hráčmi v poli a ôsmym brankárom. V 32. minúte si zranil domáci obranca Robert Sokol koleno a tým sa zápas skončil. -kel-

Prosiek – Kalameny 1:5
Domáci mali jednoducho smolu a hostia šťastie. Z mnohých šancí dokázali domáci využiť iba jednu, kým hosťom sa podarilo skórovať takmer vždy, keď sa dostali pred bránu. Jediný gól za domácich dal Karol Kováč. -vár-

Galovany – Ivachnová 1:3
Zápas bol vyrovnaný, ale viac šťastia mali hostia. Góly za domácich strelil Peter Badinka, za hostí dvakrát skóroval Marek Šipek a raz Lukáš Miloš. Najlepšími hráčmi za Galovany boli Pavel Staroň a Jaromír Kavuliak. -tom-

Gôtovany – Komjatná 3:2
V prvom polčase boli lepší hostia a dostali sa do vedenia. V druhom sa domáci zlepšili, vyrovnali hru a napokon zvíťazili. Góly za Gôtovany strelili Michal Liška, Pavol Droppa a Peter Sirotiak, za hostí skórovali Zdeno Babic a Tibor Blana. Podľa vyjadrenia hostí domáci hrali veľmi tvrdo, „išli po nohách“ a rozhodcovia tento spôsob hry tolerovali. -flo- , -šva-

Hrboltová – Liptovská Osada 4:0 (1:0)
Počas celého zápasu mali domáci prevahu a množstvo šancí. Dva góly dal Jaroslav Vrbík, jeden Marek Kubinian a Miroslav Piroch skóroval z pokutového kopu. Najlepším hráčom domácich bol obranca Martin Jurčo a z hostí Peter Veselovský.
-chyl-

Lehota deklasovala V. Porubu

V III. B triede sa mimoriadne darilo mužstvám strelecky, keď dokázali streliť 31 gólov. Najvyššie víťazstvo zaznamenala P. Lehota doma s V. Porubou, keď dokázala streliť až 8 gólov. Prekvapil L. Ondrej víťazstvom v Dovalove, ale nečakala sa ani hladká prehra Hýb v Uhorskej Vsi. Vedúca L. Ondrašová doma bez problémov porazila L. Trnovec a svoje postavenie na čele tabuľky si upevnila. Zaujímavý súboj videli diváci v Ploštíne, ktorý nakomiec domáci vyhrali, mužstvá spolu strelili sedem gólov.
V ďalšom kole sa 15. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Ondrašová – P. Lehota, L. Trnovec – Uh. Ves, Jakubovany – Dovalovo, L. Ondrej – Ploštín, L. Kokava – V. Poruba.

Pavčiná Lehota – Veterná Poruba 8:0
Na dobre pripravenom trávniku rozhodli domáci o výsledku už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:0. Po pekných kombinačných akciách aj v druhom polčase pridali ďalšie tri góly. Najúspešnejším strelcom bol Peter Urban, ktorý dal 4 góly, Peter Staroň 3 a jeden pridal Libor Benický. Najlepším hráčom domácich bol Tomáš Lazoň. -kle-

Ploštín – Liptovská Kokava 4:3
V prvom polčase boli lepší hostia, vyhrávali 2:1. Domáci otočili stav zápasu po dvoch pokutových kopoch, ktoré premenil Anton Balco. Spolu s Antonom Koscom, ktorý dal dva góly, patrili k najlepším hráčom domácich. Za hostí dal všetky tri góly Ľubomír Porubän, hostia nepremenili pokutový kop. Podľa ich názoru by remíza bola pre obe mužstvá spravodlivejšia. -zor-, - cup-

Dovalovo – L. Ondrej 0:4
Hostia boli futbalovejší a vyhrali zaslúžene. Po dva góly dali Tomáš Uličný a Ján Pleva. -uli-

Uhorská Ves – Hybe 4:1
Nepriazeň počasia ovplyvnila výkony hráčov, kvality domácich sa potvrdili hlavne v 2. polčase. Najlepším hráčom domácich bol Dušan Zlejší, ktorý dal jeden gól, Martin Zlejší rozvlnil sieť súperovej brány dvakrát a do čierneho trafil aj Jozef Tkáč. Za hostí skóroval Peter Melich. -mp-

Ondrašová – L. Trnovec 6:1
V prvom polčase hostia domácich potrápili, ale v druhom boli jednoznačne lepší domáci. Za Ondrašovú dali góly Milan Ráchel, Ľubomír Sekej, po dva Martin Dunaj a Košo. Za hostí skóroval Ján Hošala, ktorý bol aj ich najlepším hráčom. Z domácich bol najlepší Milan Ráchel. -hán-

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?