Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Ruža má po domácej výhre finále bližšie

V utorok podvečer sa hral prvý zápas semifinále Slovnaft cupu. MFK Ružomberok privítal žilinských šošonov.

RUŽOMBEROK. Pod Čebraťom sa od začiatku odvíjal živý futbalový film. Prvá šanca zápasu, ako aj otvárací gól prišli v 13. minúte, keď po faule J. Masla na Káčera mali hostia k dispozícii priamy kop. Holúbek položil loptu na hlavu Králikovi a Macík bol bezmocný – 0:1. O štyri minúty prišla domáca odpoveď - Pikk pravým priehlavkom zvnútra šestnástky ideálne trafil ľavý dolný kút žilinskej bránky - 1:1. Vzápätí zo sľubnej streleckej parkety tesne spoza pokutového územia Gál-Andrezly namieril nad. V 29. minúte si Qose pripravil palebnú pozíciu a jeho delovka zadunela na žilinskom brvne. V 38. minúte Qoseho parádny projektil opäť skončil len na brvne, akurát teraz zakončoval pravačkou, kým pri prvej príležitosti napriahol pravou nohou. Brvno bránky hostí olízal aj Danielov predĺžený center v 41. minúte. Žilina v prvom polčase len raz vážnejšie ohrozila bránku Liptákov a bol z toho gól. Agilnejší domáci si v úvodnom dejstve vypracovali viaceré sľubné príležitosti, no takisto sieť napli len raz.

V druhej polovici bolo o niečo menej vzruchu pred bránkami ako do prestávky. V 52. minúte Gerec nacentroval pred bránku hostí a Gešnábel v gólovej pozícii zblízka netrafil medzi žrde. V 68. minúte tesne vedľa ľavej žrde Ružomberka preletela Balajova hlavička. V 70. minúte si za obranu Žilinčanov zbehol Daniel a pomedzi nohy Volešáka dostal svoj tím do vedenia 2:1. V 87. minúte sa domácim divákom zatajil dych, keď Balaj z bezprostrednej blízkosti až neuveriteľne netrafil ružomberskú bránku.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 17. Pikk, 70. Daniel - 13. Králik. ŽK: J. Maslo, P. Maslo - Chvátal, rozhodoval: Vlk, 2200 divákov
Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec – Qose, B. Ľupták (78. Kostadinov) – Daniel, Gál-Andrezly, Pikk – Gerec (88. Kunca), Gešnábel (73. Haskič)
Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Pečovský – Káčer, Škvarka (62. Mráz), Diaz - Balaj, Jánošík

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: K istote chýba už len bod Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Štiavnica doma uspela, Hrádku nestačili tri góly

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!